Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.03.2019, 10:23   #111
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Ps. Podlogowka nie halasuje - może masz coś nie tak z pompą lub podlogowka na RTL.
Halasuje.
Jak rozpręża się posadzka/podłoga/rury, zawsze trochę trzeszczy przy włączeniu.
oczywiście to w pewnym sensie pochodna tego, do jakiego poziomu tła akustycznego człowiek jest przyzwyczajony, ja jestem trochę freakiem i lubię absolutną ciszę.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2019, 18:22   #112
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Badania gruntu


Spring is In the air



consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2019, 19:20   #113
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Zeznawać jak hybryda
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2019, 22:25   #114
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Jeździ i czasami zawyje, dobrze się zbiera i w korkach jest fajnie do momentu aż silnik nie zacznie pracować.

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2019, 08:31   #115
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 22 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Ostatnio koleżanka mówiła mi o powietrznej pompie ciepła - ulotka tu https://www.stiebel-eltron.pl/conten...dmcvimvmCrTf2s

koszt montażu ze wszystkim to jak dobrze pamiętam jakieś 20 koła - pompa zajęła jakieś pierwsze miejsce na targach.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2019, 08:45   #116
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,763
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 39 min 29 s
Domyślnie

Miejsca na targach kupuje się za kasę. Podobnie jak medale. Jeszcze przed targami wiadomo kto co dostanie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2019, 08:54   #117
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Biorąc rzecz finansowo, nie opłaca mi się inwestować w pompę ciepła. Zestaw podłogówka plus kocioł elektryczny jest wystarczający przy zakładanych parametrach budynku, można też wybrać same kable grzewcze i też powinno być dobrze . Na dzień dzisiejszy czekam na wycenę od producenta płyt fundamentowych.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2019, 10:07   #118
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,028
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 9 godz 50 min 59 s
Domyślnie

Sneer napisał: "jak padnie wodne, masz natychmiastowe kucie posadzki i zniszczenia ..." Nie bardzo, jak masz dobrze przemyślane pętle i właściwie podzielone to wystarczy podobnie jak przy macie zakręcić na rozdzielaczu tą z nieszczelnością. Co prawda część podłogi będzie bez grzania ale jak odłączysz matę to też grzać w tym miejscu nie będzie. Końcowo kuć musisz tak czy siak a zlokalizowanie wodnego wycieku jest dość precyzyjnie możliwe więc najczęściej to też kwestia jednej/dwóch płytek. Warunek to zero łączeń pomiędzy wejściem a wyjściem z rozdzielni/szafki i więcej niż jedna pętla na pomieszczeniu - nie tracisz wtedy możliwości grzania pozostałymi sprawnymi i moim zdaniem jednak zrobienie tego na możliwie najlepszym "plastiku" a nie miedzi. Sterowanie też do przemyślenia - piec masz w końcu elektryczny i przy właściwym rozmieszczeniu obszarów grzewczych sterować można bardzo precyzyjnie. Jedna rada laika ale mającego takie rozwiązanie i doświadczenie z pozycji użytkownika - w newralgicznych pomieszczeniach czyli tych gdzie najczęściej przebywasz /kuchnia, salon, sypialnia/ podłącz pod obieg dodatkowo grzejniki ścienne a w łazience drabinkę z dodatkową grzałką elektryczną - przy krótkich dogrzewaniach jesienno/wiosennych tradycyjne szybciej i efektywniej oddadzą ciepło, drabinka z niezależnym zasilaniem nawet w lecie przyda się do wysuszenia ręcznika czy innych gaci a w razie problemów z podłogówką zawsze będą jakimś "wentlem bezpieczeństwa". Mnie nic nie hałasuje - temperatura wejścia na podłogówce to trzydzieści parę góra czterdzieści stopni więc nagrzewanie nie jest skokowe a przy tej wartości nic się ponad miarę nie napręża - to tak jakbyś przy słonecznej pogodzie w gorący letni dzień chciał usłyszeć jak ci nagrzane od tego słońca betonowe schody czy płytki trzeszczą. Wody w jednej pętli jest na tyle niewiele że domu nie zaleje a to co w przypadku jej nieszczelności wycieknie, beton wchłonie i przez fugi odda
Ps. Absolutnie nie twierdzę, że wodne jest lepsze tym bardziej, że bezpośredniego porównania nie mam ale nie jest chyba gorsze a przynajmniej Ja nie mam z nim najmniejszych problemów - ważne żeby jedno czy drugie było na etapie planowania przemyślane a wykonania dopilnowane
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2019, 10:21   #119
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Nie bardzo, jak masz dobrze przemyślane pętle i właściwie podzielone to wystarczy podobnie jak przy macie zakręcić na rozdzielaczu tą z nieszczelnością.
Zwykle orientujesz się, jak zaczyna w pomieszczeniu pod spodem kapać woda. Bo jak inaczej?

Trochę zawsze trzeszczy. Nie można porównywać ze stopniowym nagrzewaniem podłogi przez słońce - wtedy wszystko nagrzewa się równomiernie. Zresztą, i wtedy zdarza się że trzeszczy, ale rzadko i cicho - to zależy od podłogi.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2019, 13:51   #120
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,028
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 9 godz 50 min 59 s
Domyślnie

Spada ciśnienie na piecu pierwszy objaw. "Wilgnie" fuga drugi objaw /osobiście jestem przeciwnikiem układania na wodnym ogrzewaniu drewna lub drewnopochodnych/. Zapowietrza się cyklicznie układ /co widać na ciśnieniu/ trzeci objaw. Kapanie poniżej w parterowym, nie podpiwniczonym budynku akurat to wydaje się dość mało prawdopodobne. W nowoczesnym systemie masz w obiegu tyle wody co kot napłakał więc nawet mając piętrowy Haus, trzeba by sporo czekać i dobijać wody do zamkniętego układu żeby coś na głowę nakapało. Jastrych/posadzka i jego okładzina też nagrzewa się stopniowo - Ja głuchy jestem ale moja żona co z kuchni słyszy o czym w zamkniętym, wolno stojącym, oddalonym o dziesięć metrów garażu z kumplem deliberuje mówi, że nasza podłoga jej nic nie mówi. Sneer Ja nie chcę się sprzeczać ale użytkuje taki system i sporo już z nim przeżyłem dlatego z doświadczenia stwierdzam, że jak coś jest dobrze zrobione to działa i nie generuje problemów. Osobiście podłogówkę mam na Herzu /nieźle ekranowany i zabezpieczony "plastik"/, na dole gdzie za wyjątkiem sypialni jest jej około 80m2 w tym salon z otwarta na niego kuchnią cirka 50m2 + hol również otwarty na salon 15m2 + łazienka 8m2 + wiatrołap 6m2 mam 10 niezależnych pętlic wyprowadzonych z rozdzielaczy, gdzie każdą z nich mogę z osobna sterować czy zupełnie odciąć. Wszystkie pętle są "jednorodne" czyli wyjście i wejście na jednym, nigdzie nie zgrzewanym kawałku rurki, jedyne miejsce możliwego rozszczelnienia to w zasadzie szafka rozdzielcza a tam mam bezproblemowy dostęp bez kucia, choć fakt - muszę się schylić bo jest zabudowana w ścianie pod schodami. Aby doszło do rozszczelnienia jednolitej rurki zalanej w betonie to tylko mechanicznie a to raczej mało prawdopodobne, no chyba że trafi się fedrujący kret górnik z kombajnem na przodku. Na ścianach po jednym, w salonie 26 "żeberek", holu 14 i wiatrołapie 8 mam dodatkowo grzejniki i sporą drabinkę w łazience do której dodatkowo założyłem elektryczną grzałkę z której korzystam "poza sezonem" - oczywiście grzejniki odkręcam tylko jak mi np. we wrześniu czy maju temp. niespodziewanie na noc spadnie a żona się w łóżku rozkopie i na ochłodzenie stosunków w naszym związku narzeka /w sezonie na amen zakręcone i grzeje tylko podłoga/. Piec 24 KW SounierDuval ThemaClassic,zwykły atmosferyk z zasobnikiem CWU kole 150l. - zero problemów, rocznie za cały gaz do 5.000 zł., dom z mieszkalnym poddaszem cuzamen do kupy cirka 160m2, nic nie reguluje bo nie umiem /z elektroniki to Ja jedynie wiem jak językiem sprawność bateryjki z milicyjnej latarki sprawdzić/, mam ustawione cały sezon 21,5 stopnia w chałupie i tak sobie grzeję, czasem jak szkodniki dziadków przez kilka tygodni nie pacyfikują to se na górze zakręcam - tam nie ma podłogówki ale też jest rozdzielnia no i oczywiście regulatory na grzejnikach. To tyle co się z pamięci nachwaliłem.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 15.03.2019 o 13:57
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.