Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.06.2014, 18:48   #571
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
Luzuję bokserki i idę na spacer do ... lasu.
Otwieram piwo, w lesie już dziś byłem Spokojnego spaceru
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 07.06.2014, 22:05   #572
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
Jesli po godzinach pracy, gdy nie jestes juz lesnikiem a jako obywatel podlegasz prawu,nie powinno byc cie w lesie na motorze.Nie istotne , ze wszyscy wiedza ktos ty.

.
Przykro mi ale znów nie masz racji.Specyfika pracy w lesie jest taka , że wiele prac trzeba wykonać popołudniu , wieczorem lub wcześnie rano - przyroda nie pracuje na 8 godzin i trzeba często reagować na różne sytuacje o różnych godzinach.Jest to zresztą przekleństwo wielu leśników , którzy woleli by odpracować swoje 8 lub 12 godzin i zapomnieć o pracy .Niestety tak się nie da.O miejscu zamieszkania czyli leśniczówce do której niejednokrotnie nie prowadzi inna droga niż leśna już nie wspomnę.
Klas jest offline  
Stary 07.06.2014, 22:37   #573
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Bo wiesz, nie o racje tu chodzi tylko o wjazd do lasu
No powiedz sam, czy nie lepiej by bylo aby endurowcy spokojnie potrenowali
od czasu do czasu a wtenczas nie byloby kwasu.
Moze bys sie tak wstawil u nadlesniczego o dodatkowych ludzi do wycinki.
Krosowcy by mogli pomoc i wyciac za darmo sporo krzokow
?
Ja juz tak chce im pomoc, ze nawet zwiazek wyznaniowy sugeruje powolac.
Jesli juz rzadu nie moge odwolac to przynajmniej cos powolac...
W sumie, rozumiem i Was i Ich.
Bym sprawe naglosnil i powierzyl jakims gazetmanom
aby znalezli luke w betonowej ustawie o lasach. Niech sie chlopaki wyzyja gdzies .
Dla mnie chyba EOT,nie chce mi sie walkowac non stop tego samego.
 
Stary 07.06.2014, 22:40   #574
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Hm, dopóki róbta co chceta to fajne jest. Wystarczy włączyć ich od prac leśnych i po tygodniu sami się z lasu wyniosą , bo On za 1200zł swoim crossem lasu orać nie będzie
Ziarko jest offline  
Stary 07.06.2014, 22:51   #575
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
Bo wiesz, nie o racje tu chodzi tylko o wjazd do lasu
No powiedz sam, czy nie lepiej by bylo aby endurowcy spokojnie potrenowali
od czasu do czasu a wtenczas nie byloby kwasu.
Moze bys sie tak wstawil u nadlesniczego o dodatkowych ludzi do wycinki.
Krosowcy by mogli pomoc i wyciac za darmo sporo krzokow
?
Ja juz tak chce im pomoc, ze nawet zwiazek wyznaniowy sugeruje powolac.
Jesli juz rzadu nie moge odwolac to przynajmniej cos powolac...
W sumie, rozumiem i Was i Ich.
Bym sprawe naglosnil i powierzyl jakims gazetmanom
aby znalezli luke w betonowej ustawie o lasach. Niech sie chlopaki wyzyja gdzies .
Dla mnie chyba EOT,nie chce mi sie walkowac non stop tego samego.
Już dawno dotarło do mnie , że nie o rację tu chodzi.Śmiem nawet twierdzić , że niektórym nawet nie o wjazd do lasu.To po prostu zwyczajna polska mentalność : oni mogą a ja nie ?!To muszę zrobić wszystko aby im choć trochę życie uprzykrzyć.
Niestety - to taka nasza cecha narodowa - nienawidzimy kogoś kto ma lepiej niż my - niezależnie od tego czy chodzi o lepszy telewizor , samochód czy jakieś prawo.
Jeśli zaś chodzi o "wstawianie się za ..." to wyobraż sobie , że kilka lat temu miałem taką okazję , w lużnej atmosferze wytłumaczyłem pewnym ludziom o co chodzi w tej off-owej moto-pasji i w efekcie tych rozmów w mojej okolicy odbyło się kilka rajdów terenowych.
Niestety w niedługim czasie przyszedł wyrażny sygnał z góry , że zgody na takie imprezy nie będą tolerowane.Nie jest to więc naprawdę takie łatwe - każdy chce pracować i żyć w spokoju.
Klas jest offline  
Stary 08.06.2014, 07:53   #576
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 33 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Klas Zobacz post
Już dawno dotarło do mnie , że nie o rację tu chodzi.Śmiem nawet twierdzić , że niektórym nawet nie o wjazd do lasu.To po prostu zwyczajna polska mentalność : oni mogą a ja nie ?!To muszę zrobić wszystko aby im choć trochę życie uprzykrzyć.
Niestety - to taka nasza cecha narodowa - nienawidzimy kogoś kto ma lepiej niż my - niezależnie od tego czy chodzi o lepszy telewizor , samochód czy jakieś prawo.
.
Ciekawe spostrzeżenia Waść odnotowujesz. I pewnie jest w tym trochę racji.Tylko co do cechy narodowej bym się nie zgodził. Nie słyszałem by Kulczykowi ktoś wypominał Maybacha a Solorzowi helikoptera...Ciekawe dlaczego...
puszek jest offline  
Stary 08.06.2014, 09:31   #577
KOKOS
 
KOKOS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
KOKOS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 7 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
Kokos , pozwól że wykorzystam Twojego posta jako przyklad nieznajomości tematu .
Jestem właścicielem paru działek leśnych zwanych prywatnymi lud potocznie chlopskimi.
Ponieważ zdarzyło mi się pracować na wlasnych dzialkach które sąsiadują z LP to mogę w ciemno rozróżnić które są które. LP dbają o drzewostan regularnie (bo taki ich cel) , a działki chłopskie sa zaniedbane (w wiekszosci) , kiepsko i nieumiejetnie zadrzewione.Nie zawsze to tylko niedbalstwo to także brak czasu i ... postawowej wiedzy w temacie.

Pozdrawiam
To oznacza, że słabo dbasz o swoje działki tak samo jak LP w moim rejonie. Co do znajomości tematu to twoja wypowiedź nic nie wnosi mimo że byś chciał żeby tak wyglądało . Ja też jestem właścicielem lasu i zapewniam Cię że swój poznam i odróżnie od lasu LP najciemniejszą nocą

Ostatnio edytowane przez KOKOS : 08.06.2014 o 11:07
KOKOS jest offline  
Stary 08.06.2014, 09:45   #578
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,050
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 13 godz 39 min 8 s
Domyślnie

chyba muszę wam przypomnieć watek ten ma nie jako na celu jak mozna legalnie podróżować drogami znajdującymi się w lesie podkreslam drogam a nie kto jest lepszym właścicielem lasu, jacy źli są leśnicy czy myśliwi.
pałeł jest online  
Stary 08.06.2014, 11:42   #579
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Puszek, nie wiem jak to u Was, ale u nas na temat Kulczyka (On jest jeden, niepubliczny, a lesników dużo i publicznie) było jednak dużo. np. dotyczące sposobu zarobienia pieniędzy, czy w kwestii budowy autostrady i zasadności opłat i również ich wysokości. Często nawet nie wiesz, ze towar który kupujesz jest kolportowany przez Kulczyka. A drewno zawsze kojarzy się z LP jak prąd z energetyką.
Ziarko jest offline  
Stary 08.06.2014, 12:10   #580
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 33 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Puszek, nie wiem jak to u Was, ale u nas na temat Kulczyka (On jest jeden, niepubliczny, a lesników dużo i publicznie) było jednak dużo. np. dotyczące sposobu zarobienia pieniędzy, czy w kwestii budowy autostrady i zasadności opłat i również ich wysokości. Często nawet nie wiesz, ze towar który kupujesz jest kolportowany przez Kulczyka. A drewno zawsze kojarzy się z LP jak prąd z energetyką.
Dlaczego jest różnica międZy Kulczykiem a LP? Bo Kulczyk jest samorządny i pracujący na swoich pieniadzach/kredytach i swoich zasadach. Nic mi do niego. Cieszę się że jest i że ludzie mogą u niego pracować.On ustala warunki a oni się na nie zgadzają. Chcę tylko by płacił uczciwie podatki a poza tym nic mi do niego. Natomiast LP to zupełnie inna sprawa. Jak pan Kulczyk cos zmasci to wtedy jest tylko i wyłacznie jego strata. Natomiast jak LP cos spapraja to...nic się nie dzieje. Dyrekcja dalej bierze pensje tak jak i pracownicy. Nie ponoszą zadnej odpowiedzialnosci za wyjatkiem tego ,ze mogą stracic pracę. Wiec sa..osrodki wypoczynkowe, leśniczowki/mieszkania dla pracowników, 13 nastki, deputaty, mundurowe, wczasy pod grusza...I za kogo to pieniądze? Nasze.Wszystkich Polaków. Powiesz że zarobione przez LP....Bzdura ,nie zarobione tylko wzięte za sprzedanie naszego drzewa-nie Lasów Państwowych.One są tylko zarządcą dobra wspólnego-naszego.Ja płacąc podatki dotuje Lasy Państwowe, kopalnie, szpitale..wszystkie nie sprywatyzowane dziedziny gospodarki. A niby dlaczego? Dobro wspólne powinno mi przynosic zyski a nie straty. Tu jest problem LP. Oni maja w zarzadzie tez mój majatek, ale tak na prawde nic nie robią by pozwolic obywatelom korzystac z lasów. Placza tylko ostatnio ,że rząd zabrał im troche kasy w formie podatku i mniej bedzie na alejki ,lesniczówki a moze nawet na nowe pagony na mundurach braknie. Sprywatyzować-czyli oddac w zarzad prywatnym firmom których koszty będą 3 razy niższe.
puszek jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.