Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 30.08.2017, 19:20   #1
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie Asfalt, coraz więcej asfaltu

Wybrałem się właśnie na popołudniową wycieczkę po otulinie Łodzi. Przerwa wypadła na tzw. Górce Ślimaka (nazwa raczej nieoficjalna) położonej tutaj.

Zdziwiłem się świeżo wytyczonym na nią szlakiem, najpewniej pod drogę asfaltową. Tyle lat te okolice funkcjonowały bez takich udogodnień. Najwyraźniej dochód z rozrastających się centrów logistycznych w okolicach Strykowa pozwolił na znaczne inwestycje w infrastrukturę.

Kręciłem sporo kilometrów po leżącym tu Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich jeszcze na rowerze przez okres studiów, ostatnio mniej na to czasu ale nie sądziłem że te tereny zostaną "ucywilizowane". Chociaż pewnie gdybym miał tu dom, to cieszyłbym się z takiego obrotu spraw.

Mam wrażenie że wszystko dzieje się trochę za szybko. Albo ja nie nadążam za bardzo za resztą cywilizacji: kiedyś pojechałem połazić po górach Atlas w Afryce. W kolejnym roku zabrałem tam znajomych chcąc pokazać im kilka zagubionych w górach wiosek. Tak jak poprzednio dotrzeć można było tylko czymś 4x4 lub osiołkiem, to rok wystarczył aby zagościły tam drogi asfaltowe.

Zanim przesiądę się na większy motocykl, wszędzie w "okolicy" będzie asfalt. Pozostanie kierunek: wschód

Nie tyle chodzi mi o asfalt jako taki ale to co ze sobą niesie: większy ruch, znikanie pewnego rodzaju wyłączności czy "tajemniczości" miejsc w które nie dotrze się bez odrobiny samozaparcia.

Podobno to samo wrażenie mają bywalcy rumuńskich szlaków, wliczając w to najpopularniejsze drogi których wygładzenie przyniosło wielką falę motocyklistów.

Takie tam przemyślenia w oczekiwaniu na zachodzące Słońce. Lecę zobaczyć czyje motocykle słychać za laskiem, może ktoś znajomy?





__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tydzien bez asfaltu w PL jamarjan Umawianie i propozycje wyjazdów 7 21.05.2017 21:27
Rumunia 05-20.08 asfalt szuter ferdek Umawianie i propozycje wyjazdów 8 02.08.2016 12:36
Coraz bliżej święta... lena Inne tematy 30 02.01.2009 23:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.