Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.08.2018, 08:51   #51
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 13 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Dymka-
Piszesz jak ortodoksa.
Z założenia crf 250 l to dual. Olej wymieniasz
Raz na 12 tys
Te 23 ps jest całkiem żwawe,
Jeśli masz w swojej xr400 zwykły gaźnik
To na drodze asfaltowej temu pierdzpiedowi
nie uciekniesz. W terenie wiadomo, ale z założenia to są dwa inne moto
Wyczynowe ktm w papierach mają 12 -16 kW
, wiadomo co później
Podstawowe pytanie - ile tym crf przejechales
Żeby mieć o nim zdanie
Dokładnie tak jest.
Kolega kiedyś wypożyczył CRF 250 L nówkę sztukę i pojechaliśmy w 2 tenery 600 i tę CRF 250 na trzy dni... No nie dało się mu uciec faktycznie.

Druga obserwacja - w Pamirze spotkałem Czecha co CRF 250 L od pół roku roku Azji jeździ. Twierdził, że zero problemom, że jest ok i że taniej się nie da niż tym.
Taki tani i bezproblemowy dual - może bez emocji ale taki było założenie.
Ja lubię to moto.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 09:07   #52
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 27 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Dymka-

Podstawowe pytanie - ile tym crf przejechales
Żeby mieć o nim zdanie
Musze przyznać, że tylko kawałek. Byłem bardzo na "Tak" dokąd sie nie przejechałem i po jestem już bardzo "na Nie". Tam naprawdę brakuje mocy w stosunku do wagi. Gdzieś się pogubili, jakby im materiału na tłoki zabrakło. Bo gdyby ta pojemność i moc trochę wzrosły to byłby spoko motocykl. Tyle w tym zabawy co w skuterze. Tylko, że buda ładna.
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 09:09   #53
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Dymka, twoja wypowiedź jest poniżej pewnego poziomu, do którego przywykłem na tym forum. Spróbuję odnieść się do jej merytoryki, choć niewiele tego tam się znajduje:

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
Kiedyś 61koni 64 momentu z 650
a teraz jakaś padaka 20 koni i tłok do zmiany po przebiegu... Gdzie ten postęp?
Proszę wskaż współczesne modele, w których producent deklaruje 20KM z 650ccm pojemności.

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
I ludzie piszą że 20 koni to wystarczająca moc... tak bo nie mają innego wyboru, a starego się boją i tyle. To jest plucie sobie w brode.
Na rynku, jeśli mówimy o nowych motocyklach, jest jakiś pierdyliard modeli do wyboru. Poważnie twierdzisz, że ludzie nie mają wyboru?

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
Te motki powinny ważyć w chuj mniej z taką mocą i tyle i wtedy ma to sens, a nie waga jak stare 90 latki, zawias nie wiele lepszy choć
sam możesz poprawić i moc w dodatku mniejsza,a silnik wytrzymałość podobna,
to co kupić tylko dlatego, że kurwa nowa okleina?
Tego za cholerę rozgryźć nie mogę. Które motki powinny ważyć mniej? Które mają mniejszą moc i od czego?
Jeśli odnosisz się do CRF250L to wskaż jej odpowiednik z lat '90. I wtedy porównuj.

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
A później porównajcie moc z 2001r. do 2018 i wytrzymałość i wyjdzie jaki postęp zrobiły fabryki i gdzie jest biznes, na wciskaniu głupoty...
Jak wyżej - porównaj jakieś konkretne modele, wskaż przykłady.

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
Robią was w chuja bo się łapiecie na jakiś MAGICZNY ROZRUSZNIK
Rozrusznik to nie magia. To, w uproszczeniu, zwykły silnik elektryczny wprawiający w ruch wał korbowy w trakcie zapłonu.

Prośba - trzymaj wysoki poziom merytoryki tego forum i nie pisz takich postów. Społeczeństwo ci podziękuje.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 09:43   #54
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Kilku znajomych ma te Lki i chwalą. W miarę lekki, niezawodny sprzęt. Ma swoje mankamenty, które są irytujące i mnie osobiście bardziej przeszkadzał zawias bez opcji regulacji niż słaby piec. Jeśli chodzi o wady to przy ostrej jeździe w terenie pali sporo i mały baniak może powodować problemy z zasięgiem. Pod Pikujem Maxowi brakło paliwa po przejechaniu bodaj 140 km. Do tego rama jest z gównolitu i znam co najmniej 2 przypadki gdzie gleba skutkowała pogięciem się ramy w okolicy podnóżków. Na czarnym to jedzie lepiej niż DRka. Zrobiłem na tym trochę kilometrów i uważam że jak ktoś szuka nowego, niewyszukanego, taniego duala, który mimo wad dowiezie cię wszędzie to Lka nie ma konkurencji. Piec pozwala utrzymać przelotowe 100-110 co dla mnie jest wystarczające a w terenie wystarczy dobra guma i ogarnięty kierownik aby jechać równo z mocniejszymi i lżejszymi maszynami.


Cytat:
I ludzie piszą że 20 koni to wystarczająca moc... tak bo nie mają innego wyboru, a starego się boją i tyle. To jest plucie sobie w brode.
Kolego Dymkaaa, są tacy dla których ta moc jest wystarczająca. Powiem więcej jest jej nadmiar. Oczywiście dla niektórych. Masz coś do powiedzenia na temat CRF250 z własnego doświadczenia to chętnie posłucham natomiast bicie piany na temat archaizmów przeszłości i ich wyższości nad nowymi modelami tylko zaśmieca wątek. Załóż wątek o XR400 i będziesz się mógł wykazać. Tutaj mówimy o CRF.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 10:23   #55
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 27 min 41 s
Domyślnie

No zaraz. Ale czepiliście sie kolegi bo zjechał model z wątku? oO Słusznie zjechał. Bo co to za argument, ża dla niektórych to tej mocy jest az nadto? Dla niektórych jest za niska a dla innych za czerwona. TT-R 250. Rok 96(ponad 20 lat temu). 35Km. Postęp jak uj ;]
Nie bez przyczyny są kity na chyba 310 do tego motoroweru z nadwagą. Fakt ze to chyba długodystansowy silnik. Czyli jak tom już ktoś nazwał- pojazd dla listonosza w sam raz ;]
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 10:24   #56
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Panowie bo to jest tak - jedni uważają, że nowe to syf, inni że super. Dla każdego co innego. Kiedyś było więcej metalu w moto, dziś plastiku - takie czasy. Uwielbiam Buicka Rivierę z 73 roku, ale na trasie z dzieckiem to wolę Forda z ABS,ESP i 6 poduszkami. Takie czasy. Czytam relację i wyszło mi, że dziś to albo latasz po mieście:

- albo po torze (w takim Lipnie to raczej wyczynowe niż z rejestracją)
- albo na Ukrainie
- w PL to już raczej słabo. Ostatnio na naszej spokojnej wsi, gdzie mamy dojazd do własnej działki stała Policja Leśna i rypali każdemu z silnikiem po równo.... 18 lat tam jeżdżę, 1 raz to widzę.

Taki mamy klimat. Nowe jest INNEGO nabywcy. A to kupujący rządzą.

Reasumując - Dymka rozumiem Twoje stanowisko, ale chyba powinieneś dodać "dla mnie to...", bo jak widać nie dla każdego .
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 10:33   #57
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
No zaraz. Ale czepiliście sie kolegi bo zjechał model z wątku? oO Słusznie zjechał. Bo co to za argument, ża dla niektórych to tej mocy jest az nadto? Dla niektórych jest za niska a dla innych za czerwona. TT-R 250. Rok 96(ponad 20 lat temu). 35Km. Postęp jak uj ;]
Nie bez przyczyny są kity na chyba 310 do tego motoroweru z nadwagą. Fakt ze to chyba długodystansowy silnik. Czyli jak tom już ktoś nazwał- pojazd dla listonosza w sam raz ;]
Jeżdżę xr 400
Kolega crf 250 l
Na szosie jesteśmy sobie równi
W terenie xr lepsza ale nie jest to oszałamiające różnica
Xra dużo lepiej wybiera podłoże

Wniosek taki - do turystyki wybrałbym Crf 250 L
Endurowanie - xr 400
Ogólnie remis
Dla mnie xr 400 lepsza, ale w garażu mam
Jeszcze kilka innych motocykli i wybieram w zależności
Od potrzeb

Świat idzie do przodu, ekologia
Nie ma TTR 250 na wtrysku w salonie , ale jest jeszcze
Dużo tych starych I można wybierać
Xr 400 również
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 10:45   #58
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 27 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Jeżdżę xr 400
Kolega crf 250 l
Na szosie jesteśmy sobie równi
W terenie xr lepsza ale nie jest to oszałamiające różnica
Xra dużo lepiej wybiera podłoże

Wniosek taki - do turystyki wybrałbym Crf 250 L

Endurowanie xr 400
Ogólnie remis
Dla mnie xr 400 lepsza, ale w garażu mam
Jeszcze kilka innych motocykli i wybieram w zależności
Od potrzeb

Świat idzie do przodu, ekologia
Nie ma TTR 250 na wtrysku w salonie , ale jest jeszcze
Dużo tych starych I można wybierać
Xr 400 również
No wiem. Ale to luksus. Jeśli wybiera się jeden do kilku zadań to trzeba sprecyzować gdzie możemy pocierpieć. Mam dużą świnie i godzę się, ze na długich asfaltach trzeba pocierpieć przez kanapę i brak owiewki. W terenie czasem z bólem godzę się na kopkę. Coś za coś. Te bolączki oddaje kupą frajdy w głębokim piachu ( panowie leśnicy nawet sie tam nie zapuszczają )Taka mała CRF pewnie świetnie spisuje się w mieście i na trasie (6 biegów) spalaniem( wtrysk) ale jakoś nie widzę tego kiedy się chce naprawdę pobawić. Jakbym miał wybierać moto co mało pali jest na trasę i do miasta to oglądałbym maksiskutery

Wszystko kwestia sprecyzowania potrzeb. Ale no 22/24 koniki? To kurna emka z lat 40 miała.

Ostatnio edytowane przez Prince : 06.08.2018 o 11:25
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 11:02   #59
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Dla przypomnienia. To kosztuje nowe cennikowo 21600 pln. Kumpel kupił bodaj za 20000 pln z dostawą do domu. Nie da się za tą kasę kupić nowego japońskiego duala. Romet ADV 250 waży 190 kg, ma małe koła i kosztuje 16 tysi. Jeździ dużo gorzej, wykonany jest również gorzej, hamuje też gorzej. Dla siebie bym tego nie kupił bo wolałbym dobrą starą Japonię ale jak ktoś chce kupić nową Japonię w przyzwoitych pieniądzach to proszę wskazać lepszą opcję. Może w US gdzie są dostępne nowe DR, XR czy DR-Z to zakup CRf250L jest mało sensowny choć 1500$ różnicy w cenie między CRF250L a XR650L czy DR-Z pewnie dla niektórych będzie istotne.
CRF450L kosztuje wyjściowo 10399$ czyli za jedną 450L mamy dwie 250L . To jest dopiero dylemat.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2018, 11:27   #60
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

Wyjaśniam, byłem pijany.
Xr250l to jest jej odpowiednik z lat 80.
Mocowo jednakowo, ciekawe jak z wytrzymałością stawiam, że xr>crfl
Zmieniła się buda.
Waga bardzo mocno skoczyła do góry, w imie czego?
To ode mnie, nie musze czymś jeździć, żeby to ocenić jak człowiek.
Nie nazwałbym tego postępem.
Ale jest nowe.. Fakt cena fajna jak za nówke i to tyle.
Osobiście wolałbym, myśle, że w 20 tys jest to do zrobienia, odnowiona xr250l która waży prawie 40kg mniej. Tak wiem, ludziom się nie chce bawić, przykład wyżej, Pan posiada kilka motocykli.
Ot co. U nas to się i pokety chwali.. Miałem nie chwale absolutnie.
I nie zaczynaj z ekologia, prosze.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Dymkaaa : 06.08.2018 o 11:34
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Crf250 rally - 2017 karol1989 Inne tematy 109 07.09.2017 10:49
Zamiana hanbary Acerbis Rally II na oryg. białe osłony, ktoś chętny??? Pirania Wszystko dla Afryki 4 21.07.2012 14:31
Haynes do crf250 crf michoo Inne tematy 5 06.05.2011 15:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.