Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.02.2017, 18:54   #691
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 20 s
Domyślnie

Pozwole sobie odpowiedziec. Bezpiecznik zawsze przed przekaznikiem w obwodzie roboczym. Plus do sterowania moze byc z czujnika wentylatora - to pewne +12v po kluczyku chronione osobnym bezpiecznikiem. Masy do przekaznika u USB gdzies z ramy. Byle byly czyste i pewne. Po urlopie siade i narysuje jak ja bym to zrobil. Filozofi wielkiej nie ma.
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2017, 20:35   #692
FrankoChmiel
 
FrankoChmiel's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 70
Motocykl: RD07
Przebieg: 200tys.
FrankoChmiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 6 godz 8 min 22 s
Domyślnie USB podłączenie

Dzięki Szynszyl. Jakoby, że ciemny jestem jak kwit na węgiel, to jak podłączę to tak jak na foto, to będzie OK?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170207_173253a.jpg (673.6 KB, 14 wyświetleń)
FrankoChmiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2017, 08:45   #693
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 20 s
Domyślnie

To jest zly pomysl bo w razie zwarcia w ukladzie akcesoriow mozesz stracic zasilanie wentylatora. Narysuje Ci to po niedzieli.
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 02:18   #694
pincet


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 341
Motocykl: RD03
Przebieg: 112 kkm
pincet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 21 godz 11 min 44 s
Domyślnie

Wuju Szynszylu, jaką masz dla mnie radę? Pacjent moja rd03. Zrobione zawory i wiele innych ale nie o tym. Gaźniki dokładnie poczyszczone, włącznie z powykręcaniem pilotów, wymyciem i wymuchaniem. Ustawiłem podcisnienia na bardzo zbliżonym poziomie. Obroty 1250, niby ładnie chodzi. Piloty wykręcone po 2.75. Reakcja na gaz ok. Z tym że jest znaczna różnica temperatury spalin. Przednia rura znacznie zimniejsza od tylnej. Mierzone pirometrem wartości z zakresu 40-200 stopni. Przykładowo na tej samej odległości od głowicy 5 cm. Jedna rura ma 130 a druga 60 st. W miejscu gdzie rury wchodzą w portki jedna da się trzymać ręką, 40 st druga intensywnie parzy. Temperatura otoczenia -6, stąd takie niskie wartości temperatur. Silnik rozgrzany, połowa na wskaźniku. Niepokoi mnie tylko znaczna różnica między temperaturami spalin. Co sądzisz?
__________________
Zwolennik głębokiego przetopu...

Ostatnio edytowane przez pincet : 12.02.2017 o 02:25
pincet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 14:32   #695
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 20 s
Domyślnie

A swiece jak wygladaja?

Sprezanie po remoncie mierzyles?

Jezdziles? Jak z oddawaniem mocy i v-max?

Zapali na jeden jak wypniesz z modulu sterowanie drugiego i na odwrot?

Spaliny jak wygladaja?

Strzela w wydech przy odpuszczaniu gazu?
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 12.02.2017 o 20:49
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 23:40   #696
pincet


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 341
Motocykl: RD03
Przebieg: 112 kkm
pincet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 21 godz 11 min 44 s
Domyślnie

Nie było remontu tylko serwis. Świece były czarne na obwódce a elektroda popielata ładna. Terez nowe są. Strzela w wydech czasem od 5 lat:] Z modułami nie próbowałem odpinać. Jutro sprawdzę. Jak skręcę pilota na przednim na 2 obr to gaśnie. Reaguje dobrze na gaz. Tylko ta temperatura mnie rozbroiła. Gdybym nie miał pirometru jeździł bym zadowolony. Jak kupiłem 5 lat temu to się mocno grzała, okazało się że szwajcary powykręcali piloty o 1 obrót. Mieszanka była tak uboga że po minucie wydechy były czerwonawe. Chyba ekologią się sugerowali a nie zdrowiem maszyny. Powykręcałem wtedy jak ma być i przejeździłem 4 lata. Tłoczek od ssania mi się kiedyś podwiesił, spalanie 8.5 na A4 wyszło:]
Spaliny, na zimnym czasem przykopci, potem git. Poziom paliwa tylko sówmiarką mierzyć czy u rurką ? Jest jakiś punkt odniesienia na gaźniku by zmierzyć u rurką? Zaworki się zamykają ok. Mam dodatkowy włącznik do pompy paliwa. Z mocą nigdy nie było problemu. v max zegarowe 170.
__________________
Zwolennik głębokiego przetopu...

Ostatnio edytowane przez pincet : 12.02.2017 o 23:43
pincet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2017, 09:46   #697
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 11 godz 30 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pincet Zobacz post
Wuju Szynszylu, jaką masz dla mnie radę? Obroty 1250, niby ładnie chodzi. Piloty wykręcone po 2.75. ...
Cytat:
Napisał pincet Zobacz post
... Jak kupiłem 5 lat temu to się mocno grzała, okazało się że szwajcary powykręcali piloty o 1 obrót. M...
Gdzie mi tam do mistrza Szynszyla... ale nadstawię łba i się wtrącę:))
Według mojego doświadczenia z gaźnikami - afryka 4 i 7 oraz tenera 600 na gaźniku z membraną oraz na gaźniku z tłoczkiem... najważniejsze jest wstępne ustawienie nastawów fabrycznych. Dopiero jeżeli one są niewłaściwe - zła moc, kolor świecy, dym... to zmieniamy. W czwórce u mnie na nastawach fabrycznych jest idealnie - pięknie jedzie, świeca miodzio i 165 km/h licznikowe przy mocy 50KM, w siódemce podobnie - najlepiej na nastawach fabrycznych - świeca, spalanie itd... oraz lekko ponad 180km/h przy silniku 60 KM. Ale już w tenerze - nastawy fabryczne trzeba było skorygować i pilota skręcić o 2 obroty - wtedy jest idealnie. Jednak trzeba mieć punkt odniesienia i zacząć od fabryki moim zdaniem. Ale do sedna - według mnie możesz mieć niewłaściwie piloty wykręcone. W RD03 powinno być 2 i 1/8 lub 1 i 3/4 gaźnik dla Szwajcarii (szwajcary się nie pomyliły wcale) oraz poziom pływaka 7 mm.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.

Ostatnio edytowane przez Mallory : 13.02.2017 o 09:55
Mallory jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2017, 10:03   #698
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 20 s
Domyślnie

Sprawdz czy pali na jednym i czy sie na jednym wkreca na wysokie obroty. Jak tak to skladaj do kupy i czekaj na wiosne

Ja jak mam moto na serwisie to najpierw sie przejade na tym co zastalem a potem na ustawieniach fabrycznych i potem sie cos dziala porownujac odczucia z jazdy.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 13.02.2017 o 10:07
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2017, 13:20   #699
pincet


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 341
Motocykl: RD03
Przebieg: 112 kkm
pincet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 21 godz 11 min 44 s
Domyślnie

Mallory, ona ze szwajcarii ale to nie szwajcarka rodowita, ma dwie lampy jak austria i niemcy. Szynszylu, zaraz odpalę na jednym, o czym to świadczy jak chodzi na jednym? O ogólnej kondycji silnika? Motór zapier...i będzie zapierda... Ale skarajnie inne wartości temperatury spalin świadczą o skrajnie innym spalaniu w cylindrach. Czy się mylę? Porównam jeszcze poziomy w komorach. Ustawiałem na suwmiarkę, w sumie nigdy nie korygowałem bo było jak trza. Wiem, jestem trochę zboczony. Za dwa tygodnie będzie jeździła po Maroku...stąd te zabiegi.


Dzięki za odzew.
__________________
Zwolennik głębokiego przetopu...
pincet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2017, 15:20   #700
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 20 s
Domyślnie

Zdrowa hondowska v-ka ma palic na jeden i sie wkrecac w calym zakresie. Jak masz jakies dziury w obrotach albo klopoty z paleniem to wyjdzie przy takiej probie bo mocniejszy cylinder nie bedzie poganial slabszego. Oba maja chodzic tak samo pewnie.
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moskity, robale i inne... jak się chronić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 20 10.03.2013 18:10
Woda - jak pić, aby się dobrze napić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 33 25.02.2013 00:59
Poradnik: Jak przetrwać na pustyni Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 10 05.06.2011 23:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.