Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.11.2008, 21:08   #41
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

I słusznie! Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, więc ruszmy to wreszcie, bo czas ucieka, a afrykańska bieda narasta w zastraszającym tempie.
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2008, 21:32   #42
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

tez nie uwazam ze powinnismy robic jakas specialną dodatkową sciepkę. Jest kasa na koncie, mozna i nalezy ja spozytkowac. Wplacac mozna oczywiscie na zas, przejrzystosc jest, wiadomo ile kiedy i na co zostalo przeznaczone. Numer konta skladkowego znacie.

Fajny temat.
Super bedzie kiedys skoczyc do Afryki, zobaczyc jak sie maja nasi wychowankowie.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.11.2008, 23:23   #43
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,472
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 35 min 20 s
Domyślnie

NIE ZGADZAM SIĘ!

Co jest, jacyś samozwańczy prezesi pojawili się? Może skok na kasę?
Znacie chyba zasady referendum, proszę bardzo, albo zrzutka kto chce.
Sambor z tych Twioich postów jedzie populizmem jak od Leppera z jego najlepszych czasów. Mówisz o demagogii że to nie ty , ale wyłazi Ci jak słoma z butów cyt:Ale mozecie mnie przekonac, ze lepiej za firmowa kase pokryc koszty kilku gasnic z wiosennego zlotu przygotowanego przez grupe Krakow...
Sambor najwięcej szczekałeś na zlot w Miedznej, a nie było Cię tam wcale. Przygotowywałeś teren? Zawsze się można czegoś czepić. Szykujecie wypad na najbliższy sezon?
cyt: Nie wyklucza to przeciez zadnych akcji ktore ktos z forumowiczow chce pociagnac w polskich domach dziecka czy bieszczadzkich szkolach.
Swietnie trafiłeś. Sponsoruje szkoły bieszczadzkie i Sw.Alberta w Rzeszowie (podziękowania do wglądu) i nie robie z tego wielkiego aj waj.
Istotnie, nie wuklucza to Twojej akcji w Afryce, powtarzam Twojej akcji.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2008, 00:25   #44
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zbyszek_africa Zobacz post
NIE ZGADZAM SIĘ!

Sambor najwięcej szczekałeś na zlot w Miedznej, a nie było Cię tam wcale. Przygotowywałeś teren? Zawsze się można czegoś czepić. Szykujecie wypad na najbliższy sezon?
cyt: Nie wyklucza to przeciez zadnych akcji ktore ktos z forumowiczow chce pociagnac w polskich domach dziecka czy bieszczadzkich szkolach.
Swietnie trafiłeś. Sponsoruje szkoły bieszczadzkie i Sw.Alberta w Rzeszowie (podziękowania do wglądu) i nie robie z tego wielkiego aj waj.
Istotnie, nie wuklucza to Twojej akcji w Afryce, powtarzam Twojej akcji.
Chyba mnie Zbyszku z kims pomyliles. Wydaje mi sie, ze w ogole nie szczekalem na zlot w Miedznej, troche sie tylko zbuntowalem ze poszla m.in moja kasa (czyli goscia ktorego nie bylo na imprezie) na pokrycie hm... nieprzewidzianych wydatkow. I moj pierwszy post w temacie blizniakow pochodzi sprzed imprezy w Miedznej.
W przyszlym sezonie wybieram sie do Czarnogory. Moze do Azji, ale na pewno nie do Afryki, swoja droga myslisz ze 50 dolcow mogloby pomoc w afrykanskiej wyprawie? Jakos odnosze wrazenie, ze probujesz mnie obrazic ta sugestia, sloma i Lepperem.
Mimo tego, ze nie znajduje Cie na prowadzonej przez Mateo liscie osob, ktore wplacily na forum doceniam Twoj glos na temat kasy osob ktore zaplacily i przyznaje racje.
Przynaje, ze pomysl z blizniakami byl nieszczesliwy i demagogiczny. I jak bede chcial to sobie kogos zaadoptuje prywatnie.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2008, 12:02   #45
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zbyszek_africa Zobacz post
NIE ZGADZAM SIĘ!

Co jest, jacyś samozwańczy prezesi pojawili się? Może skok na kasę?
Znacie chyba zasady referendum, proszę bardzo, albo zrzutka kto chce.
Sambor z tych Twioich postów jedzie populizmem jak od Leppera z jego najlepszych czasów. Mówisz o demagogii że to nie ty , ale wyłazi Ci jak słoma z butów cyt:Ale mozecie mnie przekonac, ze lepiej za firmowa kase pokryc koszty kilku gasnic z wiosennego zlotu przygotowanego przez grupe Krakow...
Sambor najwięcej szczekałeś na zlot w Miedznej, a nie było Cię tam wcale. Przygotowywałeś teren? Zawsze się można czegoś czepić. Szykujecie wypad na najbliższy sezon?
cyt: Nie wyklucza to przeciez zadnych akcji ktore ktos z forumowiczow chce pociagnac w polskich domach dziecka czy bieszczadzkich szkolach.
Swietnie trafiłeś. Sponsoruje szkoły bieszczadzkie i Sw.Alberta w Rzeszowie (podziękowania do wglądu) i nie robie z tego wielkiego aj waj.
Istotnie, nie wuklucza to Twojej akcji w Afryce, powtarzam Twojej akcji.
Ja się nie zmam, ale takie forum to ktoś musiał założyć i utrzymuje, samo to się tyko sejm rozwiązuje.
Kto chce ten płaci składki i tym samych akceptuje i ma zaufanie, że właściciel konta będzie nimi zarządzał odpowiednio. Sambor podał temat do dyskusji i dobrze, każdy głos się liczy. I nie jest to jego akcja, bo jak będzie chciał to sobie sam adoptuje bliźniaki lub trojaczki. Forum to, ja ta odbieram, to jest coś więcej niż poradnia techniczna. Są tu ludzie o wspólny pasjach, a takie akcje tworzą z nas społeczność, a to może być wartość sama w sobie. Sambor (nie zmam człowieka) ma ochotę pobudzać nas do działania na wiele sposobów i to ma wpływ na specyfikę tego forum. Bo czy czytalibyśmy taką fajną relację Iziego i Muvistar`a gdyby Sambor nie zachęcił ich do pisania notatek (przyznał o Izi).
I szkoda że Sambor nie widzi możliwości przeprowadzenia wspólnej akcji z tymi ludźmi na tym forum.

Zaraz zbiorę ciosy, że nie odwołałem się do najebki tylko coś tam majaczę, ale uważam że najebać się najlepiej z kolegami, a na to trzeba sobie zasłużyć. I kilku samozwańczych prezesów stara się jak może, żę by można tu poznać kilku kolesi i do dzidy i do najebki, a trzoda przyjdzie sama

PS.
Chciałem napisać co by ten temat przenieść do działu dla tych co płacili składki, ale przecież jest sporo ludzi, którzy nie płacili składek bo nie mają kasy w nadmiarze.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2008, 14:53   #46
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Jestem rozczarowana, ponieważ nie sadziłam,że taki temat może tak poróżnić ludzi i wywoływać tak skrajne reakcje. Uważam,że każdy ma prawo do wypowiadania na forum własnego zdania, nawet jeżeli zasadniczo różni się ono od opinii tzw. większości. Jeżeli jest problem, czy inny pomysł na wykorzystanie pieniędzy forumowych, to przecież można na ten cel ogłosić dodatkową, DOBROWOLNĄ! składkę i wtedy okaże się, kto rzeczywiście chce coś zrobić dla innych, a kto tylko bije pianę!
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2008, 18:08   #47
plakiet


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 186
Motocykl: nie mam AT jeszcze
plakiet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 22 godz 14 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
Numer konta skladkowego znacie.
Ja nie znam...
Pamiętam, że kiedyś dostałem maila o składkach, ale wtedy jeszcze nie myślałem że warto je wpłacać. Teraz po zlocie w Miedznej jestem gotów je wpłacać - przypomnijcie z łaski swojej, bo wyszukiwarka mi nic nie znajduje.
plakiet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2008, 19:40   #48
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,472
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 35 min 20 s
Domyślnie

No dobra, może zbyt agresywnie, ale śledząc Twój twątek Sambor od razu na 99% wiedziałem że w końcu padnie " z kasy forum" i stąd moja nerwowa reakcja. Uważam że kasa forum powinna byc w dużej części zabezpieczeniem dla naszych forumowych podróżników, odpukać w nieheblowane, w razie, wypadku,choroby,śmierci,zabezpieczenia również długoterminowego ich dzieci,ściągnięcia, lub daleko idącej pomocy dla takich delikwentów będących w różnych zakątkach świata itp,itd. Nie rozdrabniajmy się, tej kasy nie ma zbyt dużo.
Zapłaciłem kasę Mateo na ślubie u Jojny, przyjechali na jednym moto z Ramiresem, gdzieś na parkingu przy zielonym cpn-ie, łodziaki przebierali się w stroje "wieczorowe", ja kupiłem spray do łańcucha od Ramiro i zapłaciłem Mateo składkę. Potem na imprezie graliśmy w siatkówkę plażową ja,Ramiro i Mateo przeciwko Jarek, Mirek i wtedy jeszcze Kropkówna, niestety przegraliśmy, chyba za dużo drinków
Co do zarządzania kasą, bo temat wróci jak bumerang przy najbliższej okazji.
Zrobić u nas taką radę polityki pieniężnej, ok.9 przedstawicieli po jednym z grup regionalnych, ze skarbnikiem włącznie. Zadać temat, goście dogadają się telefonicznie przez jeden wieczór, uzgodnią stanowisko i włala odpowiedź gotowa na następny dzień. Czasami trzeba będzie podjąć szybką decyzję.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2008, 20:16   #49
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Od razu napisze ze pomysl nie jest oryginalny, podpatrzylem go, ale uwazam za godny nasladownictwa. Niemieckie forum bierze udzial w budowie szkoly w Kenii. Pomyslalem ze my jako forum mozemy zaadoptowac dziecko, oczywiscie z Afryki, a najlepiej bliznieta (Africa Twin).
(...)
Temat bardziej dla tych co zaplacili forumowe i pewni ostatecznie tam sie dyskusja przeniesie, ale pomyslalem ze moze tez ktos z nowoprzybylych chcialby sie dolaczyc?
Widze ze musze sam siebie cytowac. Jakbys przeczytal uwaznie pierwszego posta w tym temacie to bys wiedzial od poczatku na 100 procent, a nie na 99.
Forumowe jest dobrowolne, przepraszam jednak za sugestie dotyczaca Twojej skladki. Po prostu nie bylo Cie na liscie.

Ostatnio edytowane przez sambor1965 : 22.11.2008 o 20:18
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2008, 20:25   #50
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Ja jestem za
I za adopcja w Afryce, i za pomaganiem dzieciakom w PL, i za pomaganiem (z zasobow pienieznych forum) forumowiczom w potrzebie. I za pomaganiem zwierzakom tez jestem (powaznie )

Ino trza to tak zrobic, zeby wszyscy (albo choc wiekszosc) byli zadowoleni. Czyli zeby styknelo na wszystko. Jak to zrobic - to trzeba bedzie wymyslec. Moge zamiast 30 zl na rok dawac 50, albo i wiecej. Mozna liczyc na sciepe ogolnoforumowa, a jak kiedys takowa nie da wystarczajacych srodkow, to roznice pokrywac z kasy forumowej. Mozna z gory przeznaczyc jakis procent z 'zyskow' ze sprzedazy gadgetow, czy organizowania imprez etc. na takowy cel. Moznaby z czasem zawalczyc o 1% z podatku.. mozliwosci jest wiele, jak sadze.
I jednoczesnie chcialbym, zeby cala taka, moze i wielotorowa, akcja pomocowa nie powodowala na forum skokow cisnienia, rzucania miesem, wloczenia konmi , wzywania do tablicy itd.
Czyli GTW na forum ustali zasady, ja sie chetnie podporzadkuje (wieksza skladka itp.), i nawet nie bede sie pytal o szczegoly realizacji. Jak ktos czasami napisze co sie dzieje, to super
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.