Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.10.2011, 00:03   #1
kruk


Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 53
Motocykl: v-strom650, drz400e chce ATchyba
kruk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 35 min 42 s
Domyślnie zamienić na Afryke czy nie, oto jest pytanie

Czesc chlopaki i dziewczyny, ma sobie Vstroma650 i drz400e i mysle czy moze nie zamienic vstroma na AT, wiem ze troche zle to miejsce na takie pytanie bo troche ciezko tu o obiktywna opinie
moje punkty to:
1. lubie zmiany - vstroma mam od nowosci juz 2 lata
2. lubie *****ol....ie - jezdze z kumplami na sportach i dziwia sie ze vstrom tak wypier... z ronda wjazow na autostrady itp, mam filtr K&N i przemapowany, spoko spoko dupy nie urywa , nie chodzi mi bardzo o v max ale lubie przyspieszenie.
3.w sumie moj vstrom 2009 i AT2001 ktora moge kupic kosztuje tyle samo, mysle ze za rok czy 2 moglbym afryke sprzedac za tyle samo a vstrom pewnie juz straci na wartosci(jak wezme go na wschod jak planuje na przyszly rok to pewnie duzo straci na wartosci )
4 no wlasnie w przyszlym roku chce gdzies na wschod pojechac, plan byl Mongolia ale dostalem tylko miesiac urlopu wiec ciezko by bylo, nie mowie ze sie nie da ale ja chce po drodze i na miejscu cos zobaczyc wiec troche wiecej czsu bym potrzebowal wiec zmieniam plany na:a)kazahstan, b)kaukaz/gruzja, c)dookola morza czarnego. miezkam w UK vstromem bylem juz na majorce i na sycylii wiec teraz zaczne wschod explorowac, za rok to co mowilem a za 2 moze ta mongolia.
5. myslalem zeby podwyzszyc zawieszenie w vstromie zamiast szukac nowego sprzetu ale nie wiem czy to jest rozwiazanie, nie stac mnie na 800gs ktory chodzi mi po glowie (musialbym sprzedac tez drzta a tego nie chce(luz maria pewnie tez ))
6 teraz glownie jezdze z LuznaMaryska po lasach na DRZcie a Vstrom stoii
CHOLERAAA! co tu począć
Ta mam na oku, jeszcze moze by mi troche kasy nawet zostalo z vstroma:

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bi...R-NXGN-7567921
kruk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2011, 00:30   #2
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Ja zamieniłem i nie żałuję
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2011, 00:31   #3
kruk


Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 53
Motocykl: v-strom650, drz400e chce ATchyba
kruk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 35 min 42 s
Domyślnie

no wlasnie, czy ktos jeszcze zmienil v-stroma na AT? odpowiadac!
Arti no nie wstydz sie, cos wiecej?

Ostatnio edytowane przez kruk : 21.10.2011 o 00:40
kruk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2011, 00:42   #4
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

ja bym nie zmieniał, bo po co..? V-strom asfaltowo bije Afrykę a i tam gdzie chcesz jechać dojedzies i nim tyle że ostrożniej i wolniej, lub DRztką, lubisz przyśpieszenia kup sobie LC8.
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2011, 00:48   #5
kruk


Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 53
Motocykl: v-strom650, drz400e chce ATchyba
kruk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 35 min 42 s
Domyślnie

"ja bym nie zmieniał, bo po co..? V-strom asfaltowo bije Afrykę a i tam gdzie chcesz jechać dojedzies i nim tyle że ostrożniej i wolniej"
no z tym sie zgodze, szczegolnie po podwyzszeniu vstroma


myslalem o LC8 ale nie moge pojac koncepcji motocykla adventure ktory trzeba tankowac tak czesto, spalanie w w nim to moim zdaniem jakies nieporozumienie, jadac npdo mongolii w glowie mialbym "kur... gdzie jest nastepna stacja" a nie "kur.. jak tu pieknie"
LC8 super sprzet ale ...

Ostatnio edytowane przez kruk : 21.10.2011 o 00:52
kruk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2011, 00:51   #6
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

a ja nie rozumiem sensu zasiegania opinii, az tak jestes kolego podatny na sugestie?
mialem w ciagu 6lat 13sprzetow . dlatego ze jak mnie jakis interesowal to go kupowalem i wyrabialem tym sposobem swoja wlasna opinie na temat danego sp[rzeta . szczerze mowiac to w 70% opinie z netu zaczerpniete nijak sie pokrywaly z tym co wnioskowalem po wyprubowaniu danej maszyny .
m.inn. dlatego dopieo w tym sezonie zdecydowalem sie na zakup tak negatywnie opiniowanego starego biga , zawierzalem opiniom znafffcuff i balem sie pchac w tego sprzeta . w koncu jednak po tylu niepolecanych sprzetach , ktore w moim posiadaniu okazywaly sie calkiem odmienne postanowilem zanabyc biga i zaluje tylko ze dopiero teraz to uczynilem . tak , ze kolego nie masz co sie zastanawiac - bierz sprzeta , przelataj sezon i jak nie bedzie ci pasil to pogonisz i kupisz nastepnego
jesli bedzie w dobrym stanie to naprawde nie bedziesz mial ze sprzedaza problemu . jak widac w moim przypadku 12motocykli sprzedalem prawde mowiac od reki . big jest pierwszym , ktory zostaje na dluzej i w ktorego zainwestowalem swoj czas i troche pieniedzy by sluzyl moim celom i nie zaluje , w koncu trafilem na to co chcialem
czego i tobie życzę
pozdro
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2011, 01:00   #7
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

No właśnie, da się dojechać i V-stromem a nawet R1-ka tyle, że wyleje się wiecej potu i łez
Koledzy byli Stromami w tym roku na Kaukazie i jeden z nich po powrocie kupił od razu Kata990 tyle, że nie o taką zamianę kolega pytał

Osobiście największy + Afri dla mnie to lepsze zawieszenie (wjazd V-stromem w jakikolwiek piasek powoduje zakopywanie się; chyba to kwestia rozłożenia masy bo cieżar obu podobny); brak komputerów i zbędnej elektroniki, którą ciężko naprawić w "dzikich krajach" a tam kolega planuje jechać


Oczywiście sa też minusy: wieksze spalanie, mniejsza moc, słabsze hamulce; wygoda kanapy pozostawia tez wiele do życzenia i ja swoją na pewno w zimę oddam do przeróbki;
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2011, 01:07   #8
kruk


Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 53
Motocykl: v-strom650, drz400e chce ATchyba
kruk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 35 min 42 s
Domyślnie

no kulka pierwszym zdaniem mnie zniecheciles do siebie,nie jestem podatny na sugestie wogole (gdybym byl, jezdzilbym jakims 1000cc lub wiece bo tak tu w Uk sie robi, "mniejsze sprzety nie nadaja sie w trasy"),do tego sa fora zeby wymieniac sie doswiadczeniami, ale pozniej gadasz z sensem jak cholera
szczegolnie ze kupujac afryke nic nie trace bo moge sprzedac za to samo co kupilem i wrocic do vstroma jakby co
no ale czekam na dalsze opinie
kruk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2011, 01:08   #9
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 7 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kruk Zobacz post
"ja bym nie zmieniał, bo po co..? V-strom asfaltowo bije Afrykę a i tam gdzie chcesz jechać dojedzies i nim tyle że ostrożniej i wolniej"
no z tym sie zgodze, szczegolnie po podwyzszeniu vstroma


myslalem o LC8 ale nie moge pojac koncepcji motocykla adventure ktory trzeba tankowac tak czesto, spalanie w w nim to moim zdaniem jakies nieporozumienie, jadac npdo mongolii w glowie mialbym "kur... gdzie jest nastepna stacja" a nie "kur.. jak tu pieknie"
LC8 super sprzet ale ...

e jakies mity, pewnie ze lc8 pali nie mało ale wcale nie wiecej niz afryka, stad moja sugestia. dodatkowo 40 l bak lub baki tylne zapewnia ci mega zasieg
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2011, 01:18   #10
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

kolego , ironia sarkazm
nie mialem zamiaru urazic cie
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Z centralką czy bez? oto jest pytanie Skydiverek Wszystko dla Afryki 21 09.01.2014 18:20
Czy można zamienić silnik rd07 na rd04 joker Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 06.10.2011 09:58
Czy można zamienić moduł zapłonowy ? next22 Układ elektryczny i zapłonowy 5 04.02.2010 12:33
AT czy DL650 oto jest pytanie... ARIL Inne tematy 15 23.01.2009 00:45
Pytanie: czy jest jakis zamiennik tripmastera.. JareG Wszystko dla Afryki 2 22.04.2008 17:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.