Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.10.2017, 17:12   #1
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 694
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 43 min 36 s
Domyślnie Remont

Witka moi drodzy, zmieniłem nieruchomość i przede mną mały remoncik.
Do zrobienia będzie:

1. łazienka (generalka): w zasadzie to czego unikać pod kątem wyboru kafli, i armatury. Może sa firmy których zdecydowanie nie polecacie. Lub rozwiązania w łazience które mimo wyższego kosztu zdecydowanie polecacie.

2. okna - różne rozmiary kilka b.dużych tj ok 1,50 x 2. Jak to jest z tymi wentylowanymi, barć? jaka klasa termoizolacji? A może inne parametry sa równie ważne? Może na coś konkretnego (firma) powinienem zwrócić uwagę?

3. kuchnia + AGD. Meble to w zasadzie temat blatu mnie interesuje. Podoba mi się drewniany ale poczytałem że średnio jest trwały, czy to prawda? sprzęt AGD tzn czy pchać się w płytę ind. wolę gaz? Oglądałem płytę gazową od solgazu, ale cena mnie odstraszyła, a może warto?

4. dach - będzie wymieniany na taki sam tj ceramiczny, karpiówka. Myślę też o wymianie ocieplenia przy okazji. Jak liczyć przybliżony koszt wymiany poszycia, wszystkie kalkulatory zawierają cene budowy czyli wraz z konstrukcją. Czy możliwa jest sprzedaż starej dachówki karpiówki? Część jest popękana i ma wykwity, ale większość jest w dobrej kondycji.

Wszystkie opinie są dla mnie ważne.

Na koniec jeszcze pytanie czy warto brać jakiegoś projektanta. Tutaj bardziej chodzi mi o to czy tacy fachowcy mają pojęcie o materiałach i potencjalnych wykonawcach w regionie, czy tylko piękne wizualizacje robią za niemałą kasę?

Pozdrawiam
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2017, 17:16   #2
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Może wstępnie odpowiem na ostatnie pytanie... Te piękne wizualizacje to polowa sukcesy. Czemu? Ano musisz zbalezc wspólny język z wykonawcami a taka wizualizacja właśnie to robi.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2017, 17:42   #3
gruby
gadzik
 
gruby's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Człuchów
Posty: 302
Motocykl: ktm adventure
gruby jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 4 godz 21 min 22 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o dach to 60 zł za m2 , ze ściągnięciem starego pokrycia ,cena robocizny
__________________
DR 800
XRV75
950 S
1090 R
790 R
gruby jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2017, 18:04   #4
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał qbaRD07 Zobacz post
3. kuchnia + AGD. Meble to w zasadzie temat blatu mnie interesuje. Podoba mi się drewniany ale poczytałem że średnio jest trwały, czy to prawda? sprzęt AGD tzn czy pchać się w płytę ind. wolę gaz? Oglądałem płytę gazową od solgazu, ale cena mnie odstraszyła, a może warto?
Ja się przy mojej kuchni doktoryzowałem 2 lata temu. Wyszło dobrze, niczego bym nie zmienił.
Mam blat dębowy, 4 cm grubości. Kosztuje bardzo dużo, ale jest pięknie. Żadnych uwag co do trwałości, trzeba olejować raz w roku i trochę bardziej uważać, na wodę, metalowe puszki i takie tam. W razie "W" można zetrzeć papierem i zaolejować.
Dobra kuchnia to bez mała setka decyzji, podeślij plan, pokminimy w jesienną słotę. Szerokość blatu, głębokość szuflad, mechanizmy, ergonomia pracy, gniazda elektryczne, oświetlenie, technika, wybór wnętrz szafek, wentylacja...projektant pojedzie sztampą, a ta jest dla projektanta i wykonawcy dobra, ale niekoniecznie dla użytkownika.

Co do wyboru płyty, to indukcja. Jeśli priorytetem jest użyteczność, to nie ma alternatywy. Do miedzianego tygielka czy opalania cebuli wrzuć do szuflady butlę z palnikiem turystycznym.
Tak blat wyglądał przed olejowaniem:

A tak wygląda całość.

a tak blat po 2 latach uzytkowania
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg kuchnia2.jpg (71.0 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg kuchnia.jpg (93.3 KB, 498 wyświetleń)
Typ pliku: jpg akuchnia3.jpg (145.0 KB, 495 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2017, 19:37   #5
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 694
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 43 min 36 s
Domyślnie

Hej sneer skąd wiedziałeś ze chce tez takie fronty?
Jeśli chodzi o meble w kuchni to robi to dla mnie dobry znajomy i mam do niego zaufanie. Widziałem jak,i ze dobrze to robi.
Olejowanie blatu to z pewnością nie będzie cos czego będę pilnował, choć widzę po zdjęciach ze zdecydowanie warto. Dużo koszuje czyli ile ?
Czy zlew wpuszczony pod blat nie będzie generował problemu za kilka wiosen? W sensie na łączeniu.
Jak wyglada olejowanie, sprzątam graty z blatu, zabezpieczam krawędzie i sru wałeczkiem?

@Gruby, dzięki, mam teraz jakieś odniesienie

@Misza, kombinuje żeby jakieś podobne zdjęcia z netu ogarnąć i przedstawić do wglądu. Oczywiście wiem ze spójne to nie będzie, ale mysle ze wystarczająco czytelne. Projektanci chcieli worek pieniędzy, I wciskają mi jakieś beznadziejne pomysły rodem ze szwedzkiego katalogu gdzie dom ma wyglądać, a nie być .... hmm przytulny.
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2017, 22:13   #6
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Projektant projektantowi nie równy... tak samo wykonawcy. Ja tylko chciałem zauważyć, że może się zdarzyć taka sytuacja w której będzie gadał do wykonawcy jedno, on zrozumie co innego a na końcu wyjdzie chryja. Bywa, że wykonawca jest łebski i chce mu się pomyśleć nad tym by to co robi było funkcjonalne i ładne. Ale to zajmuje czas a czas kosztuje. Generalnie siedzę w tym strasznie długo już i wiem, że sprawy remontowo-wykończeniowe muszą być dobrze przemyślane i nic na chybcika Bo potem płacisz drugi raz lub się wkurzasz wiecznie bo można było coś lepiej zrobić...
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2017, 23:04   #7
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Temat sympatyczny, przerabiałem to dwa lata temu, miło wspominam podobne rozterki, chętnie kiedyś jeszcze bym je powtórzył w kolejnej lokalizacji Niżej kilka uwag które być może pomogą Ci w podejmowaniu własnych decyzji:

- ciekawe porównanie płyt kuchennych: http://www.audytorzy.com/img/file/Ba...rzewczych.pdf;
- kuchnię projektowaliśmy dobrych kilka tygodni sami ale przy nieocenionym wsparciu prostego modelu z tektury - na przeskalowanym planie kuchni układaliśmy prostokątne kawałki wycięte wedle skali, obrazujące różne rozmiary szafek pod zlew, piekarnik, zmywarkę, szuflady... Szalenie ułatwiło to wyobrażanie sobie efektu końcowego i pozwoliło uniknąć jakiejś spektakularnej wpadki z rozłożeniem mebli - po kilkunastu miesiącach wciąż jesteśmy zadowoleni z projektu i wykonania; można to samo zrobić w komputerze (np. SweetHome 3D) ale ile przy tworzeniu wycinanek było radości... jak dzieci
- znajomy stolarz (z dużym doświadczeniem więc mu zaufaliśmy) namówił nas na blaty z Ikei; według niego prędzej zdecydujemy się na wymianę mebli niż go zniszczymy przy normalnym użytkowaniu; chociaż początkowo chciałem również blat z litego drewna (Ikea okleja konstrukcję blatu cienkimi ale i tak grubszymi niż się spodziewałem, kawałkami drewna), a tak zaoszczędzona kasa poszła w AGD, o czym dalej;
- fronty wybraliśmy także z Ikei ponieważ są wyższe niż standardowe, co pozwoliło na zgrabne umieszczenie wyżej blatu (górna krawędź znajduje się prawie 93cm nad podłogą);
- na poniższych fotkach widać piekarnik na blacie; z perspektywy czasu uważam, że była to rewelacyjna decyzja, chociaż gdy ją podejmowaliśmy nie mieliśmy żadnego wzorca. Układ wymusiły gabaryty pomieszczenia (mniej więcej 3x3 metry), konieczność stworzenia przestrzeni magazynowej oraz chęć uzyskania optymalnej ilości powierzchni roboczej dla dwóch osób lubiących kuchenne zajęcia. Zysk to wspomniane miejsce na głębokie i wytrzymałe szuflady oraz wyeliminowanie ciągłego kucania i schylania się do piekarnika, za co kręgosłup będzie mi dziękował;
- szafka widoczna pod piekarnikiem jest głęboka, częściowo ślepa i na tą chwilę stanowi magazyn; oglądaliśmy różnego rodzaju rozwiązania dla szafek narożnych i głębokich ale tanie i drogie kosze i karuzele powodują - według mnie - gigantyczne straty miejsca koniecznego na ich obrót, wysuw czy wszelkie mechanizmy; ostatnio znalazłem bardzo ciekawe rozwiązanie które mam ochotę wykorzystać jako inspirację u siebie: strona http://shelfgenie.com oraz filmik demo: https://youtu.be/KxQaC7YWGSg
- pod przeciwległą ścianą umieściliśmy stolik zrobiony z kawałka starego blatu, zachowanego z powodów sentymentalnych; pod nim zamontowałem szuflady ze wspomnianym wyżej ADG zakupionym po zaoszczędzeniu na blacie: toster i krajalnicę składane firmy Ritter; oba urządzenia zdecydowanie za drogie ale jesteśmy więcej niż zadowoleni z ich funkcjonalności, sprawdzają się rewelacyjnie; toster: https://youtu.be/XwYZPfxjcRA krajalnica (podobny model): https://youtu.be/vnH__R-AdXg

Może dwa zdania o wykrytych wadach które da się usunąć ale miło byłoby o nich pomyśleć wcześniej:
- projektowaliśmy wszystko sami, a kuchnię w czasie remontu oglądaliśmy tylko za dnia. W efekcie zapomniałem o oświetleniu blatu przy oknie (pod szafkami są LEDy), czyli stając przy nim odcinam sobą światło z lampy na suficie i kinkietu; musieliśmy zamontować na lodówce dodatkowe oświetlenie blatu; niby drobiazg ale zirytowałem się że mi to umknęło.
- druga sprawa to wysokość dolnej krawędzi szafek i szuflad nad podłogą - zapomniałem że sprząta robot, a wspomniana wysokość pokryła się z jego wymiarami, co przy odrobinie nieścisłości (ciut wyżej płytka podłogowa czy ciut niżej obciążona szuflada) powodowała czasem jego klinowanie się i rozpaczliwe wołania o pomoc. Sąsiedzi pewnie myśleli, że się nad nim znęcam
- dzisiaj założyłbym więcej LEDów: w szufladach, w szafkach dolnych - wstawanie przed świtem ma to do siebie, że typowe oświetlenie daje po oczach, chciałbym mieć coś delikatniejszego na takie okazje. Prace trwają
- widziałem stosunkowo płytkie ale pomysłowe szuflady wysuwanie spod szafek, umieszczone w cokołach pod nimi, niestety znalazłem to rozwiązanie już po umeblowania kuchni.





__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 30.10.2017 o 23:18
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2017, 08:01   #8
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał gruby Zobacz post
Jeśli chodzi o dach to 60 zł za m2 , ze ściągnięciem starego pokrycia ,cena robocizny
Cena konkretnie dla Szczecina czy bez znaczenia
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2017, 08:31   #9
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał qbaRD07 Zobacz post
2. okna - różne rozmiary kilka b.dużych tj ok 1,50 x 2. Jak to jest z tymi wentylowanymi, barć? jaka klasa termoizolacji? A może inne parametry sa równie ważne? Może na coś konkretnego (firma) powinienem zwrócić uwagę?
Okna...temat rzeka
3-szybowe to na pewno+ tzw. ciepła ramka+ 3 uszczelki;
na pewno też unikać firm "no name" choćby robili na dobrych profilach np. VEKA, bo profil to nie wszystko
Z dobrych producentów (przy czym cena nie będzie niska a powiedziałbym b. wysoka) masz:
Oknoplast
Vetrex
Jak uznasz, ze aż tyle nie chcesz za okna zapłacić to zainteresuj się produktami Pomorskiej Fabryki Okien ze Słupska- "MS Więcej niż okna"- dobry produkt a cena nie zabija (robia na profilu Brugmann-Salamander)
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2017, 09:40   #10
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 694
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 43 min 36 s
Domyślnie

Bardzo Wam wszystkim dziękuje.
Z pewnością wezmę pod uwagę Wasze sugestie. W najbliższym czasie będę rozmawiał z wykonawcami czy sprzedawcami, i będę sie czół choć trochę przygotowany.
Z pewnością pytania sie będą pojawiać w miarę postępu prac.
Będę pytał.
Jak zawsze FAT staną na wysokości zadania.
Bardzo Wam dziękuję
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Remont Afri Pawel Forumowy Mechanik 21 16.10.2017 15:17
remont czy uzywany silnik andsoj Silnik, sprzęgło, skrzynia 66 28.12.2012 22:33
Remont Silnika ferolo Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 12.07.2012 23:28
remont silnika bartol Silnik, sprzęgło, skrzynia 73 21.03.2011 13:23
Remont 1 vespy zakończony. Vooytas Inne tematy 12 19.06.2009 18:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.