Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.02.2014, 20:23   #11
DeKa


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Oslo
Posty: 84
Motocykl: XRV 750 rally, KTM 625SXC, TXC 310
Galeria: Zdjęcia
DeKa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 29 min 2 s
Domyślnie

Co ja mogę doradzić to podstawą do wszystkiego w tym momencie jest język norweski, parę lat temu z angielskim nie było większego problemu bo potrzebowali każdego chętnego do pracy, w tym momencie mają w czym wybierać i nie jest łatwo. Można zacząć z angielskim przez biuro pośrednictwa typu adecco - chyba największy gracz na rynku ale musisz się liczyć z tym że warunki pracy, kontrakty i wszystko inne odbiega ostro od warunków panujących na rynku. Co ja bym doradził to kurs zamknięty w PL, trwa to przeważnie 3 miechy intensywnej nauki i potem konkretne plany związane z przyjazdem. Z mieszkaniem ogólnie też ciężko ale wszystko do przeskoczenia. Jak chcesz coś więcej wiedzieć wal na , zdzwonimy się i coś spróbuję doradzić ewentualnie pomóc. Ja mieszkam w Oslo.
DeKa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2014, 22:08   #12
Gawrys
 
Gawrys's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Obecnie wszędzie, gdzie sie da
Posty: 415
Motocykl: już nie AT ;)
Galeria: Zdjęcia
Gawrys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Dobrze prawisz. Na początek chwycić pośredniaka, odłożyć kasę, zorjentować się jak funkcjonuje to Państwo. Potem poszukać mieszkania, co nie będzie tanie i szukać na własna rękę. No i język, język i jeszcze raz język. W przemyśle stoczniowym ze znajomością anglickiego nie powinno być problemu, ale reszta przemysłu to juz będzie męka. No i jest kupa cwaniaków, tagże z Polski, która jak wyczuje twój brak języka i nieznajomość realiów, może Cie ostro przejechać. Ja co prawda bazuje na anglickim, bo poruszam się w branży stoczniowej, ale wiem że muszę się nauczyć Norweskiego z racji większych możliwości i przyjaźniejszego traktowania.
Gawrys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2014, 22:14   #13
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,021
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 50 min 49 s
Domyślnie

O adecco sobie pogoogluj bo ja ci nie polecę kontaktu z tą firmą
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2014, 20:49   #14
Nomad
 
Nomad's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Poznań, Bieszczady, Oslo
Posty: 81
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Nomad jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 13 godz 46 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
O adecco sobie pogoogluj bo ja ci nie polecę kontaktu z tą firmą
Witam, Adecco zdecydowanie nie polecam . Byłem pracownikiem tej firmy i wiem jak to wszystko funkcjonuje. Tak jak koledzy mówili Język ,Język i jeszcze raz JJJęzyk, a potem oprucz szczęścia przydadzą się znajomości. Bardzo wielu szukających szczęścia lub możliwości dostatniego życia się najechało i jest totalny zastój, trzeba troszkę zaczekać na poprawe sytuacji , niestety ...
Nomad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2014, 22:42   #15
Gawrys
 
Gawrys's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Obecnie wszędzie, gdzie sie da
Posty: 415
Motocykl: już nie AT ;)
Galeria: Zdjęcia
Gawrys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Wydaje mi się, że wszystko zależy od branży w jakiej się pracuję. Niektóre są bardziej kontrolowane i trudniej tu o wałek. Myśle w szczególności o przemyśle stoczniowym. Budowlanka to już wogóle wolna amerykanka gdzie siedzi cwaniak na cwaniaku i kąkuręcja jest dość silna. Rynek jest bardzo zaniżany przez pracowników z Litwy, Estoni, Polski ect... Swego czasu bardzo modne było robienie ludzi w bambuko przez polskie firmy w następujący sposób. Ściągało się ludzi do pracy na tzw. własnej działalności. Ci płacili podatki w Polsce, a "pracodawca" nie tłumaczył im na jakich warunkach pracują w Norwegii. Ci też się tym nie interesowali i po 2 albo 3 latach nagle mieli problem. Okazywało sie, że "pracodawca" nie odprowadzał za nich podatków. I nagle przychodziły im rachunki ze skatu(norweski urzad skarbowy) na 60 tyś NOK i więcej. Do tej pory znam ludzi, którzy nadal spłacają te zaległości. Norwegia trochę się wkurzyła i zaczeła dokręcać śrubę firmą zagranicznym zmuszając te do rejestracji firm w Norwegii, gdzie wszystko ma być jasne i przejrzyste, tak że proceder się ukrucił.

Kurcze ile osób z forum mieszka, bądź pracuje w skalniakowie. Może założymy Afrykową Polonię Norweską hehe Fazi stary dziadu co siedzisz cicho i sie nie udzielasz Wstydzisz się...?

Ostatnio edytowane przez Gawrys : 24.02.2014 o 22:53
Gawrys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2014, 13:04   #16
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tak jak koledzy wyżej napisali przede wszystkim jezyk, język i język. Na początek polecam tak samo jak Gawrys jakiegoś pośredniaka typu JobZone, Adecco, Masterhus itd.
Ważne by to była firma NORWESKA a nie polski pośrednik. Sam zaczynałem od Adecco i nie narzekam. Stawki trochę niższe ale nie wymagaj od razu że bedziesz zarabiał tyle co pracownicy którzy tu mieszkają od lat. Zatrudniając się w pośredniaku dostaniesz dach nad głową i wypłatę co dwa tygodnie. Bedziesz mógł poznać specyfikę tego kraju i łatwiej Ci będzie zmienić miejsce pracy/zamieszkania gdyby była taka potrzeba. Po pewnym czasie podszkolisz się w języku poszukasz pracy bezpośrednio i będziesz miał referencje bez których powodzenia Ci życzę w poszukiwaniu pracy bezpośrednio u Norwegów.
Jeśli masz jakieś pytania wal śmiało.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2014, 17:47   #17
Gawrys
 
Gawrys's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Obecnie wszędzie, gdzie sie da
Posty: 415
Motocykl: już nie AT ;)
Galeria: Zdjęcia
Gawrys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Tak jak Dubel piszę. Bez tego wszystkiego tylko przyjedziesz, spłukasz się i wrócisz z powrotem do Polandu. Z jeszcze większym dołem, bo pogoda tutaj nie rozpieszcza, a wszystko poza Oslo,Bergen i Stavanger wygląda jak wielka wieś, gdzie zamiast płotów masz skały. Jeśli jesteś przyzwyczajony do nocnego imprezowego życia to depresja murowana heh
Gawrys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2014, 17:59   #18
batomi
 
batomi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Legionowo
Posty: 19
Motocykl: RD04
Przebieg: ???????
batomi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 15 godz 16 s
Domyślnie

Czy w szwecji jest podobnie?
batomi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2014, 18:13   #19
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 17 min 26 s
Domyślnie

Na północy jeszcze gorzej. Lasy, jeziora, komary i p... meszki Ale sporo szutrów za to ;D
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2014, 19:54   #20
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,021
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 50 min 49 s
Domyślnie

Podobno w mojej branży roboty opór ale mnie tam nie ciągnie ale nie mówię nie
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
zapytanie do drukarzy... ex1 Inne tematy 14 23.08.2013 16:53
Co odpowiada za pracę pompy polnybandzior Uklad paliwowy i wydechowy 3 02.05.2010 22:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.