Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.03.2009, 16:39   #1
wojtekm72
 
wojtekm72's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubaczów
Posty: 926
Motocykl: RD07A, XR 400
Galeria: Zdjęcia
wojtekm72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 8 godz 49 min 0
Domyślnie Motocykl z USA

Czy będę mógł zarejestrować motocykl przywieziony ze Stanów Zj. Konkretnie chodzi mi o KTM EXC 250 Motocykl ten posiada przednie i tyle oświetlenie a został sprowadzony przez osobę fizyczną która należności celne już uiściła . Posiada jakiś tam certyfikat . Na kogo mabyć sporządzona umowa kupna - przedaży w moim przypadku czy między mną , a kimś tam w USA czy miedzy osobą która ten motor sprowadziła ? Motor nie jest po powodzi czy cos w tym stylu .
wojtekm72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2009, 16:48   #2
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Spisujesz umowę z gościem od którego kupujesz coś tam,i dodatkowo bierzesz ksero umowy lub faktury jego z poprzednim właścicielem . Nie !!!!! daj się namówić na spisanie umowy pomiędzy tobą a kimś tam w u.s.a .tak rada moja z własnego doświadczenia .
i dowiedz się dokładnie czy tam jakiejś homologacji nie trzeba robić ?
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2009, 17:08   #3
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Jesli nie masz czegos co nazywa sie dowodem rejestracyjnym to moga byc problemy i to nie małe...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2009, 22:46   #4
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Po kolei:
- moto jest sprowadzone i opłacone w UC czyli dopuszczone do obrotu na terenie Polski więc kupujesz moto od osoby, która go sprowadziła i dokonała wszystkich opłat /masz dostać oryginał lub kopie umowy będącej podstawą sprowadzenia czyli między Panem X-menem w USA a Panem Kowalskim from Poland, oryginał odprawy celnej, najlepiej z kwitkiem potwierdzającym dokonanie wpłaty w kasie UC lub banku tj. kwoty naliczonej w odprawie oraz umowę zawartą pomiędzy tobą a Panem Kowalskim/,
- w USA jednym z dokumentów rejestracyjno-własnościowym /coś pomiędzy naszym dowodem rejestracyjnym a aktem własności/ jest title, który niestety może być różny w zależności od stanu z jakiego moto pochodzi /jeśli jest to wschodnie wybrzeże to generalnie otrzymasz coś ala "certificate of origin for a vehicle" z wpisanymi danymi motocykla oraz danymi własciciela /mogą być dopisane nawet "ołówkiem" na odwrocie byle ostatni wpis był z danymi Pana X-mena z USA lub Kowalskiego z Polszy/,
- w title absolutnie nie może być jakichkolwiek wpisów w stylu "only for parts" lub coś co świadczyłoby o całkowitym wycofaniu pojazdu z ruchu czyli title musi być po prostu "clear" /proponuje dokładnie przeczytać lub jak jesteś "nie angielski" to przetłumaczyć/,
- w title może być zapis w stylu: "not for highway use" lub "for off-highway use only" ale te wpisy mają podrzędne znaczenie w większości wydziałów komunikacji, gdyż dla panienki z polskiego okienka liczy się to co napisze diagnosta w "zerowym" przeglądzie i jeśli on stwierdzi urzędowo "dopuszczony do ruchu po drogach publicznych" to masz już prawie z górki,
- homolagacja dotyczy importerów "masowych" i praktycznie tylko nowych pojazdów a zresztą i tak jest NIE do załatwienia dla normalnego zjadacza chleba więc bazuj na diagnoście i prywatnych układach w starostwie,
- generalnie jak ktoś sprzedaje moto sprowadzone z USA jako niezarejestrowane to albo nie kuma bazy, albo miał to w dupie bo latał tylko off albo wie, że coś jest "nie teges" więc proponuje uważnie sprawdzić co w papierach piszczy.

Osobiście rejestrowałem DRZ400E z USA czyli coś co kitu za oceanem nie ma, ale miało clear title czyli "certificate of coś tam" z wpisem not for highway use i problemu nie miałem /przełożyłem klamoty ze stojacej w garażu Dr650Se a diagnosta w tym dniu nie prowadził włoskiego strajku/ ale pamiętaj " co kraj to obyczaj" a wyroki polskiej administracji są tak spójne jak drewniana spawka wykonana w technologii gazowej - ZDROWIA i powodzenia !!

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 30.03.2009 o 22:54
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.03.2009, 22:50   #5
tomekv4

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: koło wawy
Posty: 436
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekv4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 43 min 21 s
Domyślnie

Musisz umowe spisać z osoba, która sprowadziła go do polski czyli z tym, który jest na odprawie celnej i musisz miec certyfikate of title bo bez tego nie zarejestrujesz. z przeglądem to sobie jakos na pewno poradzisz. jak bedziesz jakies problemy to wal na
tomekv4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2009, 22:00   #6
wojtekm72
 
wojtekm72's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubaczów
Posty: 926
Motocykl: RD07A, XR 400
Galeria: Zdjęcia
wojtekm72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 8 godz 49 min 0
Domyślnie j.w

A jak tam z wartością ? Wiadomo : motor prawie nowy ," ale stan straszny " . Czy muszę wpisać taką kwotę jak na pierwotnej umowie czy mogę niższą
wojtekm72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motocykl AWD Boski-Kolasek Inne tematy 7 16.08.2012 00:16
Motocykl z PL do USA wojtekk Inne tematy 11 05.08.2011 08:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.