Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.05.2012, 17:20   #1
Lewar
Niepozorny
 
Lewar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wiocha na Jurze, bliżej Krakowa niż Częstochowy
Posty: 560
Motocykl: Bardzo stara Teresa
Lewar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 19 godz 36 min 20 s
Domyślnie Biała 2012. List otwarty do nowego posiadacza aparatu fotograficznego Panasonic FT2

Wybacz proszę, że nie dodałem do nagłówka „Szanowny”, bo ze zrozumiałych względów na szacunek nie zasługujesz ani też „Drogi” bo z powodów, o których poniżej to relatywnie drogi stał się dla mnie ten aparat.
Otóż w zeszłym roku miałem trochę wydatków i aby go zakupić musiałem podeprzeć się kredytem. Została mi do spłacenia jeszcze jedna rata. Gdy ją zapłacę, stanę się dla banku na tyle wiarygodny, że będę mógł zaciągnąć następny kredyt na nowy aparat.
Jestem Ci jednakowoż na swój sposób wdzięczny albowiem czyn Twój skłonił mnie do zastanowieniem się nad etosem „bycia prawdziwym czarnuchem”.
Otóż prawdziwy czarnuch to ktoś kto świetnie porusza się motocyklem, jest doskonałym kompanem na trudnych i dalekich wyprawach ale przede wszystkim jest zajebistym kolegą i zawsze pomaga innym czarnuchom w trudnych sytuacjach.
Niestety, podobnie jak w ekonomii, gdzie lepszy pieniądz, jest wypierany przez pieniądz gorszy tak i na forum pojawili się ludzie, którzy na miano „prawdziwego czarnucha” nie zasługują i powodują, że od forum odsuwają się ci, którzy wiele do niego wnieśli. W tym momencie przychodzą mi na myśl Paweł z Jasła, Pastor, Podos a pewnie i wielu innych.
Pal licho miałkie teksty postów i błędy językowe, które powodują, że trudno pojąć o co piszącemu chodzi.
Przymykam oczy na podejrzane interesiki i próby wyrolowania kolegów lub instytucji co też się w naszej społeczności zdarza.
Olewam bezsensowne spory o pierdoły i pisanie o niczym.
Zapewniam Cię jednak, że kilka lat temu, gdy na forum było 50-100 uczestników sytuacja, że ktoś znajduje rzecz należącą do kolegi i nie oddaje jej właścicielowi byłaby NIE DO POMYŚLENIA !!!
Tymczasem, jeśli mnie pamięć nie myli, w zeszłym roku na zlocie w tejże Białej portfel kolegi, którego wszyscy „starzy” członkowie forum cenią za niestereotypowy wybór motocykla a ostatnio za udaną operację plastyczną, wrócił do niego z dokumentami, ale „lżejszy” o kilkaset złotych.
Nie przyjmuję argumentów, że aparat mogła znaleźć obsługa. Jego brak stwierdziłem w piątek przed północą. Sądzę, że mógł mi wypaść z kieszeni polara bo nie dopuszczam nawet myśli, że mógł być z niej wyciągnięty.
Jeśli go znalazłeś, wystarczyło podejść do estrady i ogłosić to przez mikrofon.
Nie zamierzam pisać o szczegółach bo i tak napisałem najdłuższy swój post na tym forum.
Najdłuższy i ostatni.
Mam dzięki temu forum kilka telefonów do sprawdzonych i uczciwych przyjaciół i zamierzam się z nimi spotykać i podróżować dopóki sił mi starczy.
Nie zamierzam pojawiać się na dużych zlotach bo ani myślę bawić się ze świadomością, że coś mi właśnie ginie.
Zawsze propagowałem płacenie składek na forum. Uczestniczyłem W KAŻDEJ forumowej akcji charytatywnej i ZAWSZE przekazywałem 1% swojego podatku dla potrzebujących z forum nigdy o tym nie informując.
Od tej chwili ani myślę płacić składki a 1% przekażę na zwierzęta. One gryzą tylko wtedy, gdy się boją lub są głodne.
Ponieważ jesteś na swój sposób zaradny, to myślę, że znajdziesz jakiś myk, abym nie poznając twojej tożsamości, mógł wysłać ci – zapasową baterię, ładowarkę i instrukcję obsługi. Mnie nie będą już potrzebne. Kartę pamięci masz wypasioną – 4\gigową.
Życzę udanych fotek
Lewar

NIE PRZYJMĘ ŻADNEGO APARATU OD DOBRYCH CZARNUCHÓW. CHCE SWÓJ OD ZŁEGO
__________________
Moja jest tylko racja bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )
Kocham Łódź

Ostatnio edytowane przez Lewar : 21.05.2012 o 21:09
Lewar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 18:02   #2
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 497
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 21 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Krótko:
- byłem w Białej, bawiłem się super. Spotkałem starych znajomych i kogoś tam poznałem. Nie chcę myśleć, że mogli mnie tam okraść, a chcę mysleć, że jesli by się to zdarzyło, to nie zostałbym z tym sam.
Moja propozycja dla uczestników zlotu, którzy mogą sobie na to pozwolić jest taka: wspólne działanie - wspólne straty. Trzeba Lewarowi pomóc odkupić aparat, bo to jest po prostu przyzwoite - coś mogło zginąć każdemu z nas. Miło by było, gdyby koledzy pomogli zniwelować stratę. Mnie tyle miłych osób poczęstowało alkoholem, że z samej oszczędności na konsumpcji deklaruje stówę, ale tak naprawdę, to było tyle ludzi, że każda dycha czy dwie ma sens, bo nie trzeba dużo. Zapraszam do udziału na miarę możliwości i kultywacji pomysłu, że to jednak jest inne forum i inne zloty.
Lewar jak go znam na pewno zaraz zaprotestuje - traktujmy to jako OT i śmiecenie w pożytecznym wątku.

Technicznie:
przelewy do mnie do 15 czerwca, żeby Lewar zdążył sobie kupić aparat przed wyjazdem do Gruzji. Za bardzo lubię jego relacje w oprawie foto, żeby jechał bez aparatu. potrzebujemy +/- 1000 złotych. Jak braknie - to sobie dołoży, jak bedzie z górką to przekażę na jakiś zbożny cel zwiazany z forum.

96 1050 1445 1000 0023 2716 9161
Marcin Kacperek
Szkolna 10
34-500 Zakopane
tytuł: Lewar

Ostatnio edytowane przez Marcin z Zakopanego : 21.05.2012 o 18:19
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 18:04   #3
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Lewarze Drogi!

Przepraszam, że wtryniam się tu, tak z kotleta...
Sprawa bolesna i przeze mnie również doświadczona więc potrafię "łączyć się w bólu" ale wierz mi, nie wyobrażam sobie Ciebie, który pod wpływem tego czynu haniebnego (bądź jakiegoś nieszczęśliwego splotu przypadków) nagle mówi dość.

Takim Gościom, jak Ty, po prostu nie wolno tak...
Głos Twój obecny, smagnął niczym bicz wiarę po pyskach i słusznie!

Ale (edit) nie rób tego, co zamierzasz.
Bo kto ma wychowywać tych zaprzańców, jak nie Ty, nawet w krzywdzie?
I takim komentarzem choćby?

Miałem być... I właśnie z Tobą kielicha wychylić (nawet przymusem) ale (edit) nie wyszło.

W każdym razie spodziewaj się.

Ostatnio edytowane przez Mat : 21.05.2012 o 18:59 Powód: Nie chciałem kasować całego posta przez bluzgi.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 18:26   #4
Miras Sc
SOmalijczyk
 
Miras Sc's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: SOsnowiec
Posty: 766
Motocykl: 1090 AdvR
Miras Sc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 23 godz 32 min 41 s
Domyślnie

Nie czytałem jeszcze na tym forum postu który zawierałby w sobie tyle zawodu, rozczarowania, bólu i zniechęcenia. Po prostu nie chce mi się w to uwierzyć. Mam nadzieję że okaże się to jakimś koszmarnym nieporozumieniem i szczęśliwie się wyjaśni. To mój drugi po Twierdzy zlot i na obydwu posiałem drobnej wartości (przy aparacie) przedmioty. Obydwa ku mojej ogromnej radości do mnie wróciły. Stąd moje pytanie - czy moralność u ludzi spada wraz ze wzrostem wartości znalezionego przedmiotu. Ale uważam, że tak jak bez ręki dobrego ogrodnika ogród pochłoną chwasty, tak bez takich ludzi jak Ty i bez tych którzy zostali przez Ciebie wymienieni, to forum czeka taki los. A ja, dopiero zaczynający swoją przygodę, tego naprawdę nie chcę. Nie po tym co przeżyłem w towarzystwie tak fantastycznych ludzi.
Mam nadzieję na pozytywny finał tej sprawy i POZDRAWIAM

PS Świtny pomysł Marcinie, ale mam nadzieję że to się jeszcze samo wyprostuje (czytaj - zguba się znajdzie)

Ostatnio edytowane przez Miras Sc : 21.05.2012 o 18:48
Miras Sc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 18:39   #5
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 497
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 21 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Jeśli się wyprostuje, to oczywiście porozsyłam z powrotem wszystko poza moja stówą, bo ja sobie zostawię na konsumpcję
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 18:50   #6
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Ja wierzę, że to zwykła zguba. Sam miałem kłopoty z ogarnięciem całego majdanu. Nawigację miałem całą noc na moto, ciuchy dobra dusza wrzuciła mi do domku...obym się nie mylił. Swoje dołożę.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 18:52   #7
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie


A Chu... mu w oko. NIe byłem w białej , ale z wielka przyjemnością wpłacę kilka groszy na nowy aparat.
Może los mu odpłaci za bycie mendą.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 19:03   #8
Mat


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mat jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 18 godz 51 min 26 s
Domyślnie

Lewar.
Nie będę lał wody. Masz od Wujka Mata w prezencie kartę do nowego aparatu. Taką, że ta stara "wypasiona" będzie wyglądała jak Pindor przy mnie
__________________
Mat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 19:06   #9
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 497
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 21 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Gadałem z Lewarem i to nie jest tak, że ten aparat gdzieś leży w chaszczach. Został na/przy pewnej konkretnej, popularnej ławeczce, a potem go tam nie było - przynajmniej na to wygląda. Oby się znalazł - ale to by chyba musiała być przesyłka od kogoś, kto go podniósł...
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2012, 19:09   #10
Miras Sc
SOmalijczyk
 
Miras Sc's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: SOsnowiec
Posty: 766
Motocykl: 1090 AdvR
Miras Sc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 23 godz 32 min 41 s
Domyślnie

Ale naprawdę, nie ma potrzeby złorzeczyć. Dobro, wypływające z człowieka wraca do niego w dwójnasób. A zło podobno w trójnasób. Tak że nie ma co zazdrościć.
Czyńmy dobro, a złe uczynki zostawmy złym ludziom. Będzie dobrze

Ostatnio edytowane przez Mat : 23.05.2012 o 08:57
Miras Sc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Biała 2012. Zwiedzanie Elektrowni Bełchatów Lewar Imprezy forum AT i zloty ogólne 27 22.05.2012 22:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.