Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.08.2017, 22:58   #21
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,319
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Wieczór.

Zwróćcie uwagę, że część śladów nie ma profilu wysokościowego w ogóle lub w części. Jak pisałem, to są zapewne trasy wyklikane przez "autorów". Dla mnie to kompletna lipa.
Jeśli rzecz po drogach to jeszcze pół biedy.
Ale w offie? Jak ktoś ogarnięty i na lekkim sprzęcie pewnie przejdzie (a przynajmniej spróbuje). Naiwny, na cięższym i z tobołami może już sobie biedy napytać.

Pozdr
rr
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.08.2017, 12:23   #22
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

Sciezka jest w trakcie powstawiania. Jada juz konkretne osoby na roznych odcinkach i sprawdzaja, opinie raczej pozytywne z projektu...
Uwaga! Ogloszenie duszpasterskie:
Poszukiwana jest osoba/ekipa, ktora podejmie sie ostatecznego sprawdzenia legalnosci poludniowej czesci TET polskiego z Puław do Hrebennego - to jest ok. 250 km.
Laczy to sie z otrzymaniem dostepu do edycjii tracka na gpsies.com. Jesli jakis kawalek jest nielegalny lub nieprzejezdny trzeba bedzie wprowadzic korekty. Czyli wniesc swoj wklad do budowy tracka...
Chetnych prosze na PRV.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 15:04   #23
mirek-wroc


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 53
Motocykl: RD03
mirek-wroc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 5 min 59 s
Domyślnie

Cześć
No to się odezwę jako auto tracku - może po kolei

Cytat:
Napisał Grzesiek3M Zobacz post
Czy ta trasa jest przejezdna również dla samochodów?
Trasa w większości odcinków jest przejezdna dla terenówek - ale będzie niebawem tak zmieniana by nie była dostępna dla aut - nie chcemy tam pół forum 4x4 czy ATV i żeby nam drogi pozamykano - ten sam problem we wszystkich krajach się pojawia niestety.

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
...Jak pisałem, to są zapewne trasy wyklikane przez "autorów". Dla mnie to kompletna lipa.
...
rr
Trasę przejechałem sam z 3 lata temu - jednak niektóre odcinki zostały zmodyfikowane na mapach by były 100% legalne.

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
...
Ale w offie? Jak ktoś ogarnięty i na lekkim sprzęcie pewnie przejdzie (a przynajmniej spróbuje). Naiwny, na cięższym i z tobołami może już sobie biedy napytać.
...
rr
Trasa nie jest w ogóle przeznaczona dla ciężkich sprzętów - punkt 8
http://www.transeurotrail.org/what-is-the-tet/

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Uwaga! Ogloszenie duszpasterskie:
Poszukiwana jest osoba/ekipa, ktora podejmie sie ostatecznego sprawdzenia legalnosci poludniowej czesci TET polskiego z Puław do Hrebennego - to jest ok. 250 km.
Łączy to sie z otrzymaniem dostepu do edycjii tracka na gpsies.com. Jesli jakis kawalek jest nielegalny lub nieprzejezdny trzeba bedzie wprowadzic korekty. Czyli wniesc swoj wklad do budowy tracka...
Chetnych prosze na PRV.
Ogłoszenie nadal aktualne - jak ktoś coś konstruktywnego chce wnieść, poza cennymi uwagami do jakości szlaku - to zapraszam. Pomoc mile widziana - ja mam 500 km do tej trasy i nie jest łatwo się wyrwać.
Niebawem powstanie kolejna nitka szlaku - już jest przejechane i sprawdzone 400 km legalnych szutrów.

Pozdrowionka
mirek-wroc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 15:35   #24
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirek-wroc Zobacz post
Niebawem powstanie kolejna nitka szlaku - już jest przejechane i sprawdzone 400 km legalnych szutrów.
Nitka dokąd? I skąd? Możesz zdradzić?
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 15:52   #25
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

No to tak: Ostatnio przejechaliśmy trasę od kazimierza dolnego na południe do końca.

Moto uczestniczące: afra (tkc80+k60), xt660r (tkc80+k60), v-strom (anakee 3)

Warun: sucho/ciepło

Wrażenia: spoko/meh

Czas przejazdu: 2 dni, nocleg koło zwierzyńca na prawym brzegu rzeki Wieprz.

Legalność: w jednym momencie przejeżdża się tak jakby zaraz obok gospodarstwa domowego, drogą prowadzącą na pola za domem. Prawie przez podwórko. Raczej git. Lokalesi uśmiechnięci i nikt z kosą nie wyskakiwał. Postaram się poszukać dokładny punkt zaraz.

Innych dziwnych akcji nie stwierdzono.

Wrażenia w szczegółach:
Trasa na tym odcinku jest tak 70on/30off. Prowadzi przez różne wioski wioseczki, często odbijając w długie proste odcinki szutrowe pomiędzy polami uprawnymi. Pierwsza połowa z uwagi na ukształtowanie terenu, raczej nudnawa. Im dalej na południe, tym coraz więcej jakiś wzgórków/pagurków i widoczków.

80% offu to długie ubite proste pomiędzy polami.
10% to odcinki bardziej dziurawe, momentami z głębszym piaskiem.
10% to lasy. W tym jeden bardzo fajny, kręty i pofałdowany.

Jeżeli chodzi o trudność, to v-strom na Anakach 3 temat ogarną bez większych problemów. Trochę go na piachach rzucało, ale nie leżał ani raz. Trasa bardzo prosta.

Jakoś/dokładność tracka: dobra. Są miejsca, w których track mógłby być dokładniejszy. OSMAnd momentami się gubił i przyciągał nie do tej drogi co trzeba, więc jechanie na komendach głosowych było kłopotliwe. Chyba z raz czy dwa razy mieliśmy tak że się troszkę w lesie pogubiliśmy, ale to tylko podniosło efekt adv, jak próbowaliśmy do tracka kilka kilometrów dalej przebić się "na siłę".

Podsumowanie: Mega wielki szacun dla twórcy/twórców, że się chciało. Fajnie, że coś takiego powstało i istnieje. Jednak brakło mi trochu "offu". Jakiś zjazdów/podjazdów. Jakiejś rzeczki. Jakiegoś błotka...no w tym temacie lekki niedosyt.
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"

Ostatnio edytowane przez Maurosso : 31.08.2017 o 16:08
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2017, 09:11   #26
mirek-wroc


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Wrocław
Posty: 53
Motocykl: RD03
mirek-wroc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 5 min 59 s
Domyślnie

Nowy szlak będzie z okolic Bogatyni w stronę Suwałk - trochę przez Bory Tucholskie i Kaszuby - na odcinku Świeradów Wrocław - mam już prawie opracowaną trasę - i od Bydgoszczy do Wdzydz Kiszewskich też. Może część jeszcze w tym roku skończę - zależy od pogody i czasu.

Cytat:
Napisał Maurosso Zobacz post
......
Legalność: w jednym momencie przejeżdża się tak jakby zaraz obok gospodarstwa domowego, drogą prowadzącą na pola za domem. Prawie przez podwórko. Raczej git. Lokalesi uśmiechnięci i nikt z kosą nie wyskakiwał. Postaram się poszukać dokładny punkt zaraz.
....

Pierwsza połowa z uwagi na ukształtowanie terenu, raczej nudnawa. Im dalej na południe, tym coraz więcej jakiś wzgórków/pagurków i widoczków.
....

Jednak brakło mi trochu "offu". Jakiś zjazdów/podjazdów. Jakiejś rzeczki. Jakiegoś błotka...no w tym temacie lekki niedosyt.
No brodu długo szukałem i nie znalażłem nic fajnego - jeden strumień jest na trasie - tam gdzie połamane przepusty betonowe.
Terenu niestety w góry nie zmienimy - oczywiście trasy są "mało offowe" bo mają być legalne - więc to lokalne drogi gminne i tyle. U mnie na Dolnym Śląsku nawet takich mało.
Dosyć fajny szlakowy odcinek był przy pętli nad Czarną Hańczą - można powiedzieć że górski nawet - ale może to minęliście myśląc że to błąd.
Cieszę się że się podobało.
mirek-wroc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2017, 14:22   #27
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirek-wroc Zobacz post
Nowy szlak będzie z okolic Bogatyni w stronę Suwałk - trochę przez Bory Tucholskie i Kaszuby - na odcinku Świeradów Wrocław - mam już prawie opracowaną trasę - i od Bydgoszczy do Wdzydz Kiszewskich też. Może część jeszcze w tym roku skończę - zależy od pogody i czasu.
Jako, że jestem z Wrocławia, to niezmiernie mnie to cieszy. Do obecnego polskiego odcinka TET mam tak z 500km.
Aczkolwiek najbliższą okolicę juz znam, więc nie sądzę, że szlak mnie jakoś zaskoczy. Natomiast będzie to fajna opcja na weekend aby wyskoczyć gdzieś w piątkowe popołudnie i wrócić w niedzielę wieczorem.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2017, 22:08   #28
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Wspaniała inicjatywa.
Nic jeszcze z TET nie posmakowałem ale na pewno spróbuję.
ps. Europa z taką możliwością,,,, to kosmos do zdobycia.
Dziękuję Tym którzy to tworzyli.
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2018, 21:08   #29
machoni
 
machoni's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 315
Motocykl: CRF1100
machoni jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 12 godz 16 min 7 s
Domyślnie

Jako, że powstała druga trasa TET w moich okolicach, zamierzam ją sprawdzić w niedzielę, zaczynam na granicy zachodniej i dobrnę dotąd aż czas pozwoli, jeśli ktoś chętny na towarzystwo to zapraszam
machoni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2018, 21:32   #30
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 1,998
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 20 min 33 s
Domyślnie

Baw się dobrze. Też jestem ciekawy
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trans Anatolia Rally 2016 Adagiio Kwestie różne, ale podróżne. 3 20.03.2016 23:52
Na co patrzec przy zakupie Trans Alpa? Tymon Inne - dyskusja ogólna 34 27.08.2015 10:05
Euro (& Asja) -trip Roger Trochę dalej 4 12.01.2015 17:27
Kurtka uvex jacet trans w michoo Archiwum 20 19.09.2008 23:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.