Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.01.2011, 15:24   #31
Robin
 
Robin's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ballynahinch (Irlandia Płn) / Częstochowa
Posty: 630
Motocykl: CRF1100L AS
Przebieg: 7500 km
Robin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 21 godz 22 min 11 s
Domyślnie

Tak jak kolega pisze, Newry to Irlandia Północna czyli UK, tak więc ceny w funtach, paliwo ok 1.20 na tą chwile, ogólnie wszystko poza olejem napędowym w UK jest tańsze niż w Irlandii Południowej. W sumie mieszkam pomiędzy Belfastem, a Newry tak więc gdyby jakiś kłopot to śmiało dzwonić. Garaż jest, narzędzia są i chęci do pomocy również. mój tel: w UK: (044) 07938059469

A co do ruchu lewostronnego to patrzeć tylko na rondach na auta które nadjeżdzać będą z prawej zamiast z lewej jak u nas, reszta sama Cie poprowadzi po właściwej stronie. Skrzyżowań równorzędnych praktycznie tu nie ma, większość to ronda i rondka.
Robin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2011, 15:40   #32
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Na rondo sie nie da wjecjac pod prad...
Trzeba pamietac zeby kraweznik byl po lewej
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2011, 15:46   #33
Robin
 
Robin's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ballynahinch (Irlandia Płn) / Częstochowa
Posty: 630
Motocykl: CRF1100L AS
Przebieg: 7500 km
Robin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 21 godz 22 min 11 s
Domyślnie

Pod prad sie wjechać nie da, ale wymusić pierwszeństwo sie da, wielu tak robi na początku właśnie nie patrząc w prawo skąd nadjeźdzają auta.
Robin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2011, 18:40   #34
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TyMoN Zobacz post
Na rondo sie nie da wjecjac pod prad...
Trzeba pamietac zeby kraweznik byl po lewej

2, może 3 lata temu jechała przez moje miasto na motorkach jakaś ekipa z Anglii. Na chyba 9 osób jeden pojechał prawidłowo po rondzie.. Resztą pod prąd i jeszcze jacy oburzeni na innych kierowców..
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2011, 18:50   #35
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

No ale jak? Przeciez aby wjechac pod prad z prawidlowego pasa trzeba ostro sie namanewrowac... wjazd na rondo jest wymuszony tu w lewo a w Polsce w prawo...

No chyba, ze jedzie sie pod prad przed rondem....

Ja sie kilka razy zlapalem, ze wyjezdzajac w Polsce z osiedla wbijalem na zly pas... Ale robie w Irlandii ponad 2k km tygodniowo wiec nawyk sie jiz wyksztalcil... :/
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2011, 19:09   #36
tomson


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: warszawa
Posty: 6
Motocykl: transalp 650
Przebieg: 47000
tomson jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 9 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał RobinCzWa Zobacz post
Tak jak kolega pisze, Newry to Irlandia Północna czyli UK, tak więc ceny w funtach, paliwo ok 1.20 na tą chwile, ogólnie wszystko poza olejem napędowym w UK jest tańsze niż w Irlandii Południowej. W sumie mieszkam pomiędzy Belfastem, a Newry tak więc gdyby jakiś kłopot to śmiało dzwonić. Garaż jest, narzędzia są i chęci do pomocy również. mój tel: w UK: (044) 07938059469

A co do ruchu lewostronnego to patrzeć tylko na rondach na auta które nadjeżdzać będą z prawej zamiast z lewej jak u nas, reszta sama Cie poprowadzi po właściwej stronie. Skrzyżowań równorzędnych praktycznie tu nie ma, większość to ronda i rondka.

Dzieki za info i namiar, jak będę się wybierał w tamte regiony to na pewno się do ciebie odezwę.
tomson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2011, 10:56   #37
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Dla mających problemy z prawidłowym podejściem do zagadnienia: "jak objechać rondo" angole wymyślili pomoc naukową. o taką :
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg af567a2343.jpeg (66.0 KB, 4 wyświetleń)
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2011, 15:20   #38
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie 14 lipca 2010



Z hotelu F1 trzeba się wymeldować o 10 rano.
Prom odpływa o 18...
Plan był taki aby nie nudzić się - Charebourg to ciekawe miasto, nad którym widać jakąś twierdzę, bunkier czy coś w tym stylu.

Pogoda z rana niestety nie była idealna, deszcz, wiatr i chmury.

Tankuje paliwa 19litrów za 26euro, i wyruszamy z Niemcem na przejażdżkę po mieście.

Ciężko cokolwiek się dowiedzieć - w mieście wszystko pozamykane a jak już otwarte to po angielsku nikt nie rozumie.

Po nakręceniu kilkunastu kilometrów dajemy za wygraną - do zabudowań na szczycie góry chyba nie da się dojechać a pogoda robi się coraz bardziej wredna...

Parkujemy motorcykle i idziemy na kawę. Do 18 jeszcze długo, pada deszcz, więc trzeba gdzieś przysiąść pod dachem i czekać.

-1.jpg

0.jpg

Po kilku kawach, ciasteczkach i kanapkach postanawiamy wyruszyć na parking gdzie się czeka na możliwość wjazdu na prom.
Tam spotykamy Australijczyków którzy wynajęli Harleye w UK i jadą zwiedzać Europę.

W międzyczasie rozpoczyna się odprawa pojazdów czekających na prom.
Ustawiamy się jako pierwsi w kolejce, pokazujemy bilety i paszporty i zostajemy wpuszczeni na parking w porcie gdzie trzeba poczekać aż prom zostanie rozładowany.

1.jpg

Pogoda się poprawiła. Przebieram się w krótkie spodenki i trampki, spodnie motocyklowe i buty upycham do rollbag'a. biore też na przebranie dłuższe spodnie.

Czas wjechać na prom. Motocykliści pierwsi.
Obsługa instruuje gdzie i jak zaparkować, i jak przypiąć motor.

2.jpg
3.jpg
4.jpg

Odpinam Tankbag'a, kask zostawiam u Ralfa - przypina go do swojego motoru za pomocą linki do mocowania rowerów.

Wchodzimy na pokład. Z okazji, że ja nie mam wykupionej kajuty - zostawiam zbędny bagaż u Niemca i kieruję się do kabiny z fotelami w której mam spędzić noc w towarzystwie 20 innych osób.

Prom zaczyna ¨kołować" w porcie. Za 19 godzin Irlandiia.

DSC_0797.jpg
DSC_0814.jpg

Po kilku godzinach Kapitan statku informuje o sztormie i możliwości dłuższego rejsu.

Fale faktycznie stają się większe i zaczyna bardziej bujać. W tym czasie decyduje, że nie ma opcji, że będę spał na 11 pokładzie - tam przechyły statku były najbardziej odczuwalne.

DSC_0852.jpg

Razem z Ralfem siadamy w barze i zaczynamy degustacje trunków...

Im później tym bardziej buja - nie wiedziałem czy to aż tak alkohol mnie powala czy jednak sztorm daje czadu

W rozmowie z barmanami (Polacy są wszędzie ) dowiaduje się, że to jednak sztorm - jeden z silniejszych w tym roku. Od razu zaczynam się martwić o Afryczkę - sama tak tam stoi...

ok godziny 12 kończy mi się kasa więc decyduje się znaleźć jakieś miejsce do spania - na jak najniższym pokładzie...

Schodzę na pokład piąty - zaraz przy zejściu na pokład samochodowy - tam kładę się na mało wygodnej kanapie i staram się zasnąć... - raz po raz przy większych falach słyszę jakieś hałasy z pokładu niżej... Nie pomaga to w zasypianiu... Przed oczyma mymi staje widok przewróconej Afri miotanej po pokładzie...



Sen tej nocy nie był głęboki...
Nad ranem przenoszę sie do baru gdzie kupuje kawuchę i jakieś sniadanie.
Po jakimś czasie dołącza do mnie Ralf, pijemy następną kawę i idziemy na otwarty pokład. Pogoda w nocy się poprawiła - kapitan ogłasza, że będziemy przed czasem...



Nie wiem dokładnie o której przybiliśmy do Rosslare - było to ok. 12
Irlandia powitała nas nietypową pogodą - świeciło słońce i było ciepło

DSC_0873.jpg
Przepraszam za jakość zdjęcia - obiektyw był uwalony solą - po pstrykaniu zdjęć w czasie sztormu...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 02:08   #39
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie ciąg dalszy mych wypocin (the end)

haha - wykopuje moją nie dokończoną relacje


Jak juz wspomniałem - jestem już w Irlandii - nieostre zdjęcie było tego dowodem...

[MAP]http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=N25&daddr=Cork+to:Galway&hl=en&geocode=FcJdHQMdzFSf_w%3BFRDmFwMd0b1-_ylhub6RCJBESDHQxTGXqccACg%3BFcXkLAMdfOF1_yn_Wy1al ZNbSDGBUkkKRBsrAw&mra=ps&sll=52.937719,-7.73665&sspn=1.675188,3.532104&ie=UTF8&ll=52.756243,-8.041992&spn=3.364749,7.064209&t=h&z=7[/MAP]

Na ostatni dzień mej podróży zostało mi dojechać do Galway - miejsca w którym mieszkam od 19 roku życia - czyli juz prawie 8 lat

Jako, że jazda po autostradach już mi się znudziła - bezpośrednia trasa do Galway (po części po autostradzie) nie wchodziła w rachubę...

Postanowiłem wiec odprowadzić mojego niemieckiego kolegę do Cork... a przy okazji odwiedzić moją znajomą i wprosić się na kawkę...

trasa z portu do Cork - zajęła - ok. 4 godziny :/ - tak - niecałe 200km w 4godziny...

Niemiec bardzo często zatrzymywał się na postoje - tu raz na kawę, po 50 km nalać wachy, potem coś zjeść...

Zakładałem być w Cork ok. 2... a bylem prawie o 4 :/

Juz w Cork - szybkie pozegnanie, wymiana namiarów - (liczylem, że dostane zdjęcia od Niemca na e-maila - ale ten chyba to zlał bo nic nie dostałem :/)

po 20 minutach jestem juz na kawce , niestety musialem szybko sie zwijac i posiedzialem może z 30 minut.... - głupio troche - ale pogoda słoneczna niestety zmieniła się na deszczową - a ciemne chmury na północy (tam gdzie zmierzałem) swiadczyly że zbliża sie deszcz... - 200km od Galway, deszcz, który jak zaczyna padać w IRL czasami trwa tygodnie... i jak w Forescie Gumpie czasami leci nie tylko z góry...

wyjazd ok. 5 z Cork - w Galway coś koło 8...

Jazda po irlandzkich drogach prawdę pisząc zaskoczyła mnie - chodzi mi głównie o podejscie kierowców puszek do motocyklistów...

Jeździłem duzo po Irlandii autem - i wiem jak pastuchy jeżdżą...
Sznury samochodów ciągnące się za ciężarówką albo traktorem - to norma,,, każdy jedzie z prędkością jadącego na czele pojazdu... - często jest to 50km/h....
Wyprzedzając takie kolumny autem nie ma szans aby ktoś zjechał na boczny pas - "bo to przecież pas dla traktorów" - tekst znajomego irlandczyka...

Często też wyprzedzając takie kolumny nie ma co liczyć na to że Ci jadący z przeciwka zjadą... - wiem wymuszam ja - ale oni mając pobocze - wolą mrugać mi światłami niż zjechać...

a na motocyklu właśnie jest odwrotnie... - większość puszkarzy widząc mnie w lusterko zjeżdżało na pobocze... przepuszczali w korkach, ogólnie inni kierowcy...


No ale nic!

jestem juz w Galway,
ok. 2200km zrobione
ok. 120litrow paliwa
srednie spalanie: 5,3l/100km
ok. 160 euro wydane na paliwo
ok. 25 euro na autostrady
ok. 86 euro na noclegi
137 euro na prom do Irlandii
łączny koszt całej ymprezy: ok.410jurop....

taniej można wysłać motocykl kurierem... (chyba) - ale mniej z tego jest frajdy....
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 02:22   #40
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie juz prawie rok po tej wyprawie...

patrząc na to zdjęcie - na osłonę silnika w szczególności...

i na to:


jakoś mi smutno się robi...
trochę ztrzodowałem moją Afri....
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"

Ostatnio edytowane przez Tymon : 08.01.2012 o 15:47 Powód: poprawa linka
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Relacja - Bałkany - A.D. 2010 JanuszCh. Trochę dalej 8 19.03.2011 23:54
No i znowu Scotland [Lipiec 2010] Rychu72 Trochę dalej 4 17.01.2011 13:14
Holandia w weekend [Lipiec 2010] nicek27 Trochę dalej 7 04.10.2010 09:54
Toskania/Umbria Lipiec 2010 bukowski Trochę dalej 15 19.07.2010 19:25
Mongolia,lipiec 2010 barman Umawianie i propozycje wyjazdów 4 03.03.2010 13:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.