Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.01.2013, 17:42   #1
Kubaandcom


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 68
Motocykl: XL125V DR650RS
Kubaandcom jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 10 godz 45 min 19 s
Domyślnie Sv55 vs Mathisse RS X

Jakies za/przeciw? Który "lepszy" ?
Kubaandcom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2013, 18:49   #2
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 37 min 20 s
Domyślnie



Z Airoh`em SV55 Sport (to chyba nowsza wersja SV55) jeździłem na głowie około 40tyś km. Kupiłem go od przedstawiciela na Polskę za 640 PLN. Był to mój pierwszy kasak w ogóle.
Po pierwsze, na początku uwierał w głowę punktowo gdzieś na górze na tyle dokuczliwie, że wracając od kolegi po zakupie motocykla, co około 80-100km musiałem zatrzymywać się chociaż na chwilę i zdejmować to cholerstwo z głowy. (To pewno kwestia kształtu głowy)
Po drugie, kask był tak oszałamiająco głośny, że po dłuższej przejażdżce z prędkościami przelotowymi (110-130km/h) każde miejsce postoju, choćby była to krajówka w godzinach szczytu, było oazą ciszy i spokoju.
Po trzecie, kiedy jest chłodniej lub pada deszcz, szybka paruje, paruje i jeszcze raz paruje, ale tylko na postoju lub w czasie powolnej jazdy (światła, korek, itp.)
Po czwarte, zapięcie jest przyszyte jakby zbyt blisko szyi, co powoduje lekki ucisk kiedy kask założy się choć trochę „inaczej niż zwykle”.
Jednak zapięcie samo w sobie jest bardzo wygodne i intuicyjnie można zapiąć je nawet w rękawicach.
W końcu po piąte, kask jest tak skonstruowany, że przy otwartych wszystkich „nawiewach”, wiatr hula dość znacznie po oczach. Kiedy jest gorąco to zaleta, ale co jesienią i później...wiadomo.
Teraz zalety.
Po przejechaniu około 2000km, kask ułożył się na tyle, że już nie uwierał w głowę.
Do kasku dokupiłem podbródek za 34PLN i problem z hałasem nieco osłabł (to samo z wiatrem), choć nadal było głośno. Dopiero kiedy przyłożyłem dłoń do brody szum zanikał niemal całkowicie i było jak w kościele!!!
Kiedy zatrzymywałem się na światłach, żeby zapobiec parowaniu, wystarczyło że uchylę szybę. Potem dokupiłem uniwersalny pinlock, co znacznie poprawiło właściwości kasku.
Blenda natomiast jest wyśmienitym wynalazkiem i sprawdzała się wzorowo, czyli nawet na wertepach samoistnie nie opadała a jadąc pod słońce miałem pełen komfort i widoczność. Poza tym, kask jest przystosowany do komunikacji bluetooth i można z niego wyjąć całą wyściółkę do prania.
Ogólnie z kasku byłem zadowolony bo go miałem, bo był tani i nie miałem żadnego porównania, ale teraz na szczęście mam inny.
Mathisse RS X nie znam wcale.
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2013, 21:49   #3
andrzej 76
 
andrzej 76's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Tarnowskie Góry
Posty: 276
Motocykl: RD07
Przebieg: 67000
andrzej 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 16 godz 57 min 43 s
Domyślnie

ja z kolei krótko o Mathisse RS X:

mam go trzeci sezon,w deszczu paruje jak każdy bez pinlocka
-trza uchylać szybkę,mechanizm szczęka-szybka-blenda działają bez zarzutu,
wszystko otwierane w dowolnym położeniu-nie spada,nie zamyka się bez powodu
(nie używam w terenie) hałas=trudno obiektywnie oceniać-mam wysoki deflektor,
wygodne zapięcie "zapadkowe" masz na nim dobre kilka cm. szybkiej regulacji.
(chwalę sobie przy zakładaniu kominiary-nie muszę ustawiać na nowo naciągu)
ogólnie kask mi służy i nie mam do niego uwag,niegłupi,w rozsądnym pieniądzach.
dodać muszę że płaciłem za niego jakieś dwie stówy więcej, niż obecnie widzę na allegro (pewnie wówczas był nowością)
andrzej 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2013, 07:17   #4
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Mam SV55S, potwierdzam wszystko, co napisał CeloFan tyle, że na moim baniaku kask nie chciał się ułożyć póki mu nie pomogłem rączką śrubokręta, ugniatając piankę. Problem głośności i podwiewania przestał istnieć po założeniu deflektora, jednak pogłębił się wówczas problem parowania, ale wystarczy dołożyć wspomniany afntifog (u mnie był klejony FogCity) i wszystko gra. No może nie do końca wszystko, bo szyba SV55 jest wypukła (czy tam sferyczna, nie pamiętam proff nazwy), więc pomiędzy nią, a antifogiem tworzy się dość duża odległość, na tyle duża, że powstawało podwójne odbicie jak od lustra i chwilami nie sposób było z tym jeździć po zmroku. Ponoć w większości trzeba też pilnować dokręcenia zawiasu szczęki, u mnie tak było - ostatecznie śruby dałem na klej i trzymało jak trzeba. Po ostatniej dawce bałkańskich drgań i kurzu zaczęła się zacinać blenda, a do jej mechanizmu dostępu brak, bo trzeba byłoby odnitować kilka rzeczy, więc jej już nie używam. Zawias też zaczął się klinować.
Szczerze nienawidzę tego kasku, mimo to wytrzymałem z nim dobre 35tys.km. Drugi raz bym nie kupił, ale porównania nie mam żadnego, a nie należę do osób "chwalę, bo mam", tylko zawsze szukam dziury w całym Znam kilku, którzy używają SV55, zrobili w nich wiele więcej km, niekoniecznie przez dłuższy czas i wszyscy zadowoleni. A no i jeszcze jedna sprawa - kumpel kupił SV55S jeszcze za czasów, gdy kosztował blisko tysiaka, ja za swojego dałem 520zł (nówka sztuka w sklepie, bez targowania) i różnica w użytych materiałach wyściółki to przepaść. Może italjańce pojechały w późniejszym czasie z jakością na rzecz ceny, albo są różne wersje wykończenia

Ostatnio edytowane przez ArturS : 30.01.2013 o 07:20
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.