Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.07.2013, 19:56   #1
Fausto
 
Fausto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 47
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fausto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie Problem z Larkiem 35 AT

Mam problem z Larkiem 35 AT z Automapą. Byłem teraz z Rumunii i problem wygladał tak: Pierwszego dnia wszystko O.K., elegancko dojechałem do Oradei. Drugiego dnia jadę do Sapanty i w pewnej chwili GPS po prostu wyłącza się. Próbuję włączyć, bez efektu, GPS nie startuje. Za ok. 20 min. kolejna próba. O.K. GPS startuje, ale po jakimś czasie (ok. 20-30 min.) znowu pada i tak w kółko. Za dwa lub trzy dni spotykam na stacji benzynowej Rumuna na TDM-ie z takim samym GPS-em. Opowiadam mu o problemie, i mówi, że mi to zrobi. Zdejmuje siodło i pokazuje mi taką okrągłą, plastikową tuleję na przewodzie między GPS-em a akumulatorem,która nie daje się otwierać, a w której są zamknięte jakieś części. Mówi, że ta część w tulei przegrzewa się, i że ją odłączy, i podłączy GPS-a bezpośredni do akumulatora. O.K., jak powiedział, tak zrobił i...super, wszystko działa, problem zniknął. I działało do końca mojego pobytu w Rumunii. Wracam do Polski, i na Słowacji...znowu GPS pada. I objawy dokładnie takie same jak poprzednio.
Czy ktoś wie o co tu chodzi, na czym polega problem i jak się go pozbyć? Będę wdzięczny za wszelkie rady...

Ostatnio edytowane przez Fausto : 16.07.2013 o 20:13
Fausto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2013, 20:39   #2
rpp


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 23
Motocykl: nie mam AT jeszcze
rpp jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 3 godz 39 min 46 s
Domyślnie

Yyyy - czy ta "okrągła plastikowa tulejka" to ma jakieś 3cm średnicy i z 8cm długości?

Jeśli tak to jest zasilacz i z 12V ma robić bezpieczne 5V więc nie bardzo wiem jakim cudem gość to pominął i podpiął Ci zasilanie bezpośrednio z aku. To by oznaczało, że dałeś 12V (a w sumie nawet ciut więcej) tam gdzie powinno być 5V. Ciekawe jakim cudem przeżył to akumulator w nawigacji :-)

A swoją drogą to warto sprecyzować co masz na myśli pisząc, że nawigacja "pada". Czy sprawdzałeś poziom naładowania aku w nawigacji?
Ja miałem podobny problem i w trakcie jazdy nie dawało się doładować akumulatora. Prądu wystarczało w trakcie jazdy ale po zatrzymaniu i wyłączeniu zasilania od razu wyłączała się nawigacja. Czasem działo się to też w trakcie jazdy.

Nawigację miałem na gwarancji i Lark mi ją wymienił na nową (razem z zasilaczem). Ale sporo osób opisuje dokładnie ten sam problem - widać, że była jakaś wadliwa partia. Stawiam na to, że właśnie zasilacz dawał zbyt mały prąd ładowania. Spotkałem się też z przypadkiem gdzie w środku nawigacji był problem z jakimś połączeniem pomiędzy zasilaczem a akumulatorem i też do aku trafiał zbyt mały prąd (nie pozwalający na normalne doładowywanie aku w trakcie korzystania z nawigacji).
rpp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2013, 21:15   #3
Fausto
 
Fausto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 47
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fausto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Tak, ta tuleja to dokładnie to, o czym piszesz. Akumulator w nawigacji rzeczywiście przeżył bo dzisiaj miałem ją w samochodzie, podpięte pod gniazdo zapalniczki, wszystko działało prawidłowo, a po odłączeniu z gniazdka, wskaźnik baterii w nawigacji wskazywał naładowanie prawie do końca.
Pisząc "pada", mam na myśli,że się wyłącza i przez jakiś czas nie można jej włączyć.
Jeśli chodzi o poziom naładowania aku w nawigacji, to żadnych pomiarów nie robiłem, ale po wyjęciu ze stacji dokującej, rzeczywiście, symbol baterii świecił na czerwono i za chwilę całkowicie się rozładowywała.
Po tym jak podłączył mi to bezpośrednio do aku motocykla, bateria ładowała się normalnie. I teraz jak używałem jej w samochodzie, też ładuje się normalnie.
Pewnie masz racje z tym zasilaczem. Mój Lark niby jest na gwarancji, ale nie wiem, czy faktura wystarczy jako dowód zakupu, bo nic innego chyba nie mam. Szkoda byłoby mi tego Larka bo bardzo podoba mi się Automapa (mam ją na karcie)
A propos. Czy jest jakaś dobra nawigacja motocyklowa, do której można by przełożyć kartę z automapą ?
Fausto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2013, 23:48   #4
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 58 min 34 s
Domyślnie

Mam ten sam problem, uzywajac ladowarki samochodowej problem w/w nie wystepuje. Wyglada na to ze stacja dokujaca zasila navi ale nie laduje. Tez szukam po necie jak ten problem rozwiazac.
__________________
Kiedyś Tygrysek
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2013, 00:43   #5
Benjamin
 
Benjamin's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Bergen-NO, Brzesko-PL
Posty: 56
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
Benjamin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 min 52 s
Domyślnie

Powiem krótko, miałem w rękach 3 nawigacje spod znaku Larka i z każdą miałem problemy... Skończyły się one po zakupie Tom Tomka Dziękuję za uwagę!
__________________
There is just one and only queen and her name is THE AFRICA TWIN
Benjamin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2013, 02:28   #6
Fausto
 
Fausto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 47
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fausto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Benjamin, a z tego TT jesteś zadowolony?
Fausto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2013, 05:30   #7
gruby
gadzik
 
gruby's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Człuchów
Posty: 302
Motocykl: ktm adventure
gruby jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 4 godz 31 min 53 s
Domyślnie

Miałem ten sam problem , wina tkwiła w luźnej baterii , wystarczyło coś podłożyć pod baterie , i problem z głowy
__________________
DR 800
XRV75
950 S
1090 R
790 R

Ostatnio edytowane przez gruby : 17.07.2013 o 05:35
gruby jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2013, 08:16   #8
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 40 min 18 s
Domyślnie

Hmmm, ja mam swojego Larka już dosyć długo i z zasilaniem problemów nie ma. Jest za to od jakiegoś czasu inny kwiatek. Najzwyczajniej w świecie ordynarnie się zawiesza. Bywa, że po jakimś czasie wszystko na jakiś czas wraca do normy (by za jakiś czas znowu się zawiesić) a bywa, że ten błogi stan zawieszenia trzeba przerwać restetem lub powtórnym włączeniem bo można by się nie doczekać... Co ciekawe używając sprzęta w samochodzie nic takiego nie występuję. Ma ktoś coś podobnego? Byłoby mi raźniej....
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2013, 16:48   #9
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,744
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 7 godz 56 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szwedzkikucharz Zobacz post
Hmmm, ja mam swojego Larka już dosyć długo i z zasilaniem problemów nie ma. Jest za to od jakiegoś czasu inny kwiatek. Najzwyczajniej w świecie ordynarnie się zawiesza. Bywa, że po jakimś czasie wszystko na jakiś czas wraca do normy (by za jakiś czas znowu się zawiesić) a bywa, że ten błogi stan zawieszenia trzeba przerwać restetem lub powtórnym włączeniem bo można by się nie doczekać... Co ciekawe używając sprzęta w samochodzie nic takiego nie występuję. Ma ktoś coś podobnego? Byłoby mi raźniej....
Miałem podobnie, wydaje mi się że ma to związek z niską temperaturą lub wibracjami, w aucie śmiga jak trzeba, a na moto mi się wieszała.
Z rok jej nie używałem w motocyklu, teraz zamontowałem do africy, zobaczymy jak będzie.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2013, 21:39   #10
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 40 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał oresco Zobacz post
Miałem podobnie, wydaje mi się że ma to związek z niską temperaturą lub wibracjami, w aucie śmiga jak trzeba, a na moto mi się wieszała.
Z rok jej nie używałem w motocyklu, teraz zamontowałem do africy, zobaczymy jak będzie.
U mnie wiesza się także jak jest ciepło, ale wibracje to może być rzeczywiście dobry trop. Jak tylko dojść co tam takie wrażliwe na wstrząsy? Jednak ciągle trudno się pogodzić, że się shit kupiło
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z CDP?! killjoy Przygotowania do wyjazdów 2 13.06.2014 10:56
Problem z rolgazem Franko Wszystko dla Afryki 11 19.01.2014 18:13
Problem z serduchem RD 07a Belfegor Silnik, sprzęgło, skrzynia 6 16.04.2012 11:37
Mam problem Lewar Układ elektryczny i zapłonowy 48 11.03.2011 10:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.