Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.06.2010, 16:34   #11
JuIo
 
JuIo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Centrum Sterowania Kosmosem
Posty: 524
Motocykl: RD07
Przebieg: słuszny
JuIo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 24 min 13 s
Domyślnie

Tak się zastanawiam który to już wątek z kolei o rzekomo nowej Afryce?
I który to już z kolei koncept jest linczowany przez wszystkich i ze wszystkich str.
Coś mi się wydaję, że nawet jeśli Honda wypuści jakieś enduro to i tak nam się nie spodoba.
A to malowanie nie takie, a to cale się nie zgadzają, że awaryjny etc....
Przypomina mi się jak kiedyś kupowałem buty i po godzinie przymierzań pani w końcu zapytała "a może podać panu takie jakie już pan ma na nogach, będą pasowały do pańskich wymagań...?"
JuIo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 17:27   #12
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 5 godz 56 min 7 s
Domyślnie

szkoda że nie przenieśli klepania AT do Meksyku czy innych Indii
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 17:57   #13
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Temat odświeżany co jakiś czas, ale o dziwo każdy nadal ma coś do powiedzenia i dobrze... To cos na zdjęciu to tylko lekko dłubnięte Viadro tyle zaprojektować to i ja potrafię... Może Honda boi się wypuścić nową Afrykę, bo nie dorówna ona legendzie starej Chociaż z drugiej strony motocykl to nie prom kosmiczny.. chyba nie jest wielką sztuką zbudowanie dużego i w miarę lekkiego enduro, KTM wie jak to zrobić, BMW (GS 800) też całkiem blisko. Badacze rynku w Hondzie pewnie stwierdzili, że na tym nie zarobią i nowej Afry nie będzie.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 18:23   #14
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Tez myślę że chodzi o opłacalność produkcji i ssanie na rynku. Podejrzewam że Honda dobrze żyje z produkcji CBR - ek i innych VTX czy shadow-ek.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 18:25   #15
karlos
 
karlos's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Radom
Posty: 406
Motocykl: RD04
Przebieg: 68000
karlos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 14 godz 32 min 11 s
Domyślnie

Ja słyszałem że Honda ma prezentować nową AT w grudniu na święta, silnik i napęd zdjęty z VFR1200
__________________
"Cieszę się, że nie jestem bezużyteczny, zawsze mogę służyć jako zły przykład."

http://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30&ob=av2n
karlos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 18:29   #16
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

a to już było 8 razy mam nadzieje że nie splamią nazwy Africa Twin tak jak Yamaha z Super Tenere. Wiesz ile waży silnik v4 1200cc + kardan?
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 19:01   #17
Południowiec
DZIDA!!!
 
Południowiec's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: w sumie to już Wrocław
Posty: 229
Motocykl: Tasmania Twin
Południowiec jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 15 min 25 s
Domyślnie

I co że waży +250kg? I tak nie będziesz jeździł po pustyni. A jak będziesz chciał sobie pojeździć to dasz sobie radę. Afryka i Trampek zostały spożytkowane do ogólnie pojętej turystyki. Czy to europejski asfalt czy jakieś wschodnie szlaki. To że masz 19 cali Ci nie wiele zmieni. Bo ludzie jeżdżą Afrykami i Trampkami po lajtowych trasach. Po co Penera, gejes czy nowa AT ma mieć 21" jak nie będzie taplana w błocie i piachu jak to robią Polaczki ich interesuje chyba inny rynek. Goście którzy jeżdżą sobie po czarnym i czasem pojadą sobie w daleki świat. Takie mam wrażenie. Nowa AT (JEŻELI SIĘ W OGÓLE POJAWI ) to będzie się miała do LC8 jak Trampek 700 do GS 800

A tak w ogóle to wszyscy czekają na nową AT jakby miała być lepsza od starej... Ja swojej nie zmieniam. Mogę tylko odchudzić

Szerokości
Południowiec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 19:11   #18
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 11 min 12 s
Domyślnie

Hondzie, ani innej znanej marce nie opłaca się zrobić ciężkiego enduro. Kto to kupi? Młodzi wolą wyszaleć się na hard enduro, starsi wolą "soft enduro".
KTM żeby zaistnieć poszedł w niszowy produkt. To była jedyna szansa wbicia się na rynek. I to się udało ale mimo to kiepsko pierdzi finansowo.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 19:41   #19
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Hondzie, ani innej znanej marce nie opłaca się zrobić ciężkiego enduro. Kto to kupi? Młodzi wolą wyszaleć się na hard enduro, starsi wolą "soft enduro".
I tu chyba trafiłeś w sedno - kolesie z Hondy podejmując decyzję o ewentualnej reaktywacji Afryki na pewno nie będą się sugerować naszym chciejstwem, bo wypuszczenie na rynek nowego modelu to potężna inwestycja, która się musi zwrócić. A nawet gdyby się pojawiła idealna Afryka II rodem z naszych marzeń, z odpowiednią zawiechą, mocą, masą i całą resztą, z designem nawiązującym mocno do obecnej AT, a kosztowała ok. 50 klocków, to ilu z nas by popędziło do salonów kupować? 95% (co najmniej) zacnego forum by czekało przez kilka lat aż się pojawi na rynku wtórnym w przyzwoitej cenie. Co powiedziawszy, sugeruję by się nie podniecać, tylko korzystając z pogody wsiąść na starą, poczciwą kobyłę i pozwolić żeby wiatr wywiał niepotrzebne myśli spod beretki (jako właśnie mam zamiar uczynić ).
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 19:43   #20
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Południowiec Zobacz post
I co że waży +250kg? I tak nie będziesz jeździł po pustyni. A jak będziesz chciał sobie pojeździć to dasz sobie radę. Afryka i Trampek zostały spożytkowane do ogólnie pojętej turystyki. Czy to europejski asfalt czy jakieś wschodnie szlaki. To że masz 19 cali Ci nie wiele zmieni. Bo ludzie jeżdżą Afrykami i Trampkami po lajtowych trasach. Po co Penera, gejes czy nowa AT ma mieć 21" jak nie będzie taplana w błocie i piachu jak to robią Polaczki ich interesuje chyba inny rynek. Goście którzy jeżdżą sobie po czarnym i czasem pojadą sobie w daleki świat. Takie mam wrażenie. Nowa AT (JEŻELI SIĘ W OGÓLE POJAWI ) to będzie się miała do LC8 jak Trampek 700 do GS 800

A tak w ogóle to wszyscy czekają na nową AT jakby miała być lepsza od starej... Ja swojej nie zmieniam. Mogę tylko odchudzić

Szerokości
Nie tylko Polaczki... poczytaj ADVrider.com Amerykany nie mogą przeboleć, że Honda ich olała i nie mają Afryk i Transalpów.. i katują VStromy i KLRy w terenie... bo jednak dla wielu z nich KTM LC8 czy nawet GS800 jest za drogi. Jeśli wezmą piec od VFR to co najwyżej mogą z tego zrobić nowe Viadro..
__________________


Ostatnio edytowane przez Cibor klv : 10.06.2010 o 19:46
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomysł na zlocik? Michasso Imprezy forum AT i zloty ogólne 50 05.08.2011 15:47
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.