Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2022, 11:24   #501
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Bo bez emocji się nie da, bo wątek dotyczy okrutnej śmierci zwykłych ludzi uwikłanych w ludobójstwo tylko przez miejsce swojego zamieszkania i przynależność narodową.
Uważam, że poznanie kontekstu powinno wytłumić te emocje, ale wnet pojawiają się konstelacje nowych prawd. Te budzą zupełnie nowe emocje i mimo nierozwiązania pierwotnych próbują zająć ich miejsce. Problem wciąż wraca i przenosi się na relacje współczesne.
Przypominanie o nim to nie jątrzenie a próba elementarnego wyrównania krzywd.

Pojawia się pytanie o stan sumienia żyjących jeszcze morderców i spadkobierców ich ideologii. Czy odpowiedzią może być ciągły wzrost ich popularności po 80 latach i wciąż aktywny mit wśród nowych pokoleń?
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2022, 13:17   #502
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 28 min 59 s
Domyślnie

Polityka nie ma sumienia. Są ludzie, którzy nadal czczą stalina i hitlera.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2022, 17:15   #503
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,395
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 29 min 51 s
Domyślnie

I banderę...
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2022, 17:29   #504
mareksz007
 
mareksz007's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Białystok
Posty: 1,079
Motocykl: Honda XR 600, RD03 i 1/2
Przebieg: 62000
mareksz007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 3 min 40 s
Domyślnie

Polecam " Rowerem przez Polskę w ruinie" Bernard Newman, trochę historii II RP okiem Anglika.
__________________
"Podróż jest lepsza niż dotarcie do celu"
mareksz007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2022, 11:38   #505
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebol Zobacz post
Polityka nie ma sumienia. Są ludzie, którzy nadal czczą stalina i hitlera.
Dobrze powiedziane. Na zobrazowanie tego problemu mam gazetkę wyborczą sprzed Majdanu. Dostałem ją na spotkaniu przedwyborczym jednego z liderów radykalnej partii, dziś jednej z wiodących.

liasz.jpg


Tak to graficznie zobrazował swój program wyborczy: uśmiechnięty, dumny Mołojec w wyszywance nadziewa na widły Żyda, potrząsa nim, a ten gubi sakiewki z pieniędzmi i świadczeniami.

Wiem, to tylko grafika przedwyborcza, ale daje dobitny obraz dążeń i sposobów, mających przypodobać się wyborcom w 2013r.

To też widoczny przykład postępującej radykalizacji Ukraińców - wyborów, jakie dokonują, co obrazują choćby procenty poparcia partii Swoboda (od 1991 roku pod nazwą Socjal-Narodowa Partia Ukrainy),która symboliką nawiązywała do neonazizmu, rasizmu i antysemityzmu. Od 2004r zmieniona nazwa na Ogólnoukraińskie Zjednoczenie „Swoboda” oraz logo partii- ideogram IN, trawestacja symbolu Wolfsangel – na rzecz dłoni stylizowanej na trójząb. W czterech głównych ośrodkach Zach UA ich poparcie to 40%.
Kult Bandery i UPA to 70%
Partie i ich przybudówki- organizacje i stowarzyszenia, ich kontakty i finansowanie to zbyt obszerny temat. Ciągłe zmiany retoryki, widocznych symboli mają za zadanie zmylić opinię publiczną. Ludzie się nie zmieniają.

OD 2009 roku aktywiści partii usiłują zakłócić uroczystości rocznicowe upamiętniające zbrodnię w Hucie Pieniackiej.

To już historia. Każdy przeżyty dzień, to historia, ale jakże istotna, bo na tym gruncie znaczącego wzrostu poparcia dla nacjonalistów od 2012 wyrósł Majdan 2013-2014 i początek wojny, czyli zajęcie Krymu, aż po wydarzenia dzisiejsze.

Gdzie się zaczyna i kończy polityka? Zazwyczaj dowiadujemy się o tym zbyt późno.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2022, 12:39   #506
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
wzrostu poparcia dla nacjonalistów od 2012 wyrósł Majdan 2013-2014 i początek wojny, czyli zajęcie Krymu, aż po wydarzenia dzisiejsze.
Chcę dobrze zrozumieć... uważasz, że przyczyną zajęcia Krymu i wybuchu wojny w 2014 r. był wzrost poparcia nacjonalistów w Ukrainie? (którzy w wyborach parlamentarnych w skali kraju w 2012 r. uzyskali 10,44% a ich kandydat na prezydenta 1,16%).
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2022, 12:59   #507
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Nie. Chcę zaznaczyć upływ czasu a wnim ich rosnące poparcie, ich rolę w Majdanie i udział w wojnie (ATO) Pierwsze walczące pułki dopiero po kilku latach znalazły się w strukturach sił zbrojnych UA.

Bardziej interesuje mnie wpływ wewnętrznych wydarzeń na UA na sprawy, których dotyczy ten wątek.
Patrzę z nadzieją na ich rozwiązanie, a raczej jego brak, krytycznie oceniam postawę rządu i społeczeństwa i szukam przyczyny.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2022, 00:30   #508
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Takie niespodziewany ruch pięknie podsumowujący naszą dyskusję o skrusze i pojednaniu, o historii i jej wpływie na wartości na dzisiejszej UA.
„Ukraiński Sąd Najwyższy utrzymał w mocy wyrok VI Apelacyjnego Sądu Administracyjnego z 23 września 2020 r., który uznaje prawo Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej do twierdzenia, że symbole dywizji SS-Galizien nie należą do nazistowskiej i nie są one zabronione na Ukrainie”

https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainsk...t-nazistowski/

Pogląd na sprawę dyrektora ukraińskiego IPN:

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/...esza/?swcfpc=1

W obydwu przypadkach jest odniesienie do zbrodni w HP


frank.jpg
1.Hans Frank podczas przeglądu oddziału do ukraińskiej dywizji SS we Lwowie

defilada.jpg

2.Stara pocztówka - Stanisławów, 19.08.1943 r. Pobór do 14. Dywizji Grenadierów SS-Galizien

przysiega.jpg

"...Być wiernym Hitlerowi jako führerowi oraz najwyższemu dowódcy sił zbrojnych. Wiernie służyć Adolfowi Hitlerowi jako führerowi Wielkich Niemiec. Na całe życie być wiernym Adolfowi Hitlerowi jako wielkiemu führerowi nowej Europy."

Nasza sprawa bude żyła,
Derły sia na ciłi ryła.
Budem rizaty, pałyty,
Budem Lachiw, Żydiw byty -
Bo my hrizni łycari,
Kozaczeńky mołodi!

Musym dywiziju maty,
Szczob Warszawu Lacho wziaty,
Szczob nasz narid pamiataw,
Szczo dywizju swoju maw.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2022, 01:45   #509
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Dość tej martyrologii wojennej i spiskowych teorii! Dość wskazywania komuś jedynie słusznego kierunku! To musi być takie męczące... Czas odpocząć, zbratać się, popatrzeć na seksowne laski w karpackich plenerach, wraz zaśpiewać i zatańczyć !!!!

https://youtu.be/b6C40Q5D-NM
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2022, 07:18   #510
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

ATomku, niewiem nawet jak to skomentować. Dziękuje Ci za te informacje.

Wstaw na youtuba filmik i powiedz " Chwała wielkiej Polsce" to zbanuja Cię za nacjonalizm. Wychwalaj zbrodniarza - dostajesz kasę. Nosz.....
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
4 slot Huta Pieniacka piotrekk Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 19:44
Huta Pieniacka Barył Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 04.08.2011 09:53
I Kaszubski Zlot Motocyklowy - 14.08.09r. Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.08.2009 13:13
IX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy JuIo Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.07.2009 23:13
Zlot Motocyklowy Niechorze 24-26.07.09 vostock Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 23.07.2009 12:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.