Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2022, 09:55   #461
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 52 s
Domyślnie

Spokojnie, drewna ci u nas dostatek. W pobliżu mam na oku jedną stodołę która stoi i niszczeje, myślę o tym aby ją wyzwolić z tego marazmu. Pamiętać należy że u nas weekend zaczyna się w niedzielę a kończy w środę, co nie oznacza że nie możemy spróbować zrobić ognisko w tygodniu, na przykład w sobotę
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 10:33   #462
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 26 min 10 s
Domyślnie

Jak już wspomniałem jedyna opcja dla mnie to przyjazd na Wielkanoc. Choć ABRP nie zachęca do takiej podróży, szczególnie po przekroczeniu Odry

Normalnie (czyli samochodem ICE ) to jest długa ponad 20-godzinna jazda. Elektrykiem przy założeniu, że nie przekraczam 130km/h to wychodzi 4 godziny więcej. I o ile na tzw. Zachodzie jazda nie stanowi problemu to na Planecie PL jadąc A4 i S8, ABRP śle mnie do Łodzi aby się podładować (bo tam widzi ładowarki ponad 100kW plus wybrałem opcję w ABRP, że mają być min. 2 ładowarki). Nie jest to koniecznie po drodze w Świętokrzyskie



A może nie dawać przez S8 tylko gdzieś dalej odbić z A4 (tylko znowu dojdzie zabawa z e-Toll). Echh, dylematy...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 10:46   #463
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 26 min 10 s
Domyślnie

Dojechać to jakoś się dojedzie i bez generatora. Tylko niekoniecznie szybko (bo ładowarek ponad 50kW jak na lekarstwo w PL) i nie najkrótszą drogą...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2022, 01:40   #464
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 26 min 10 s
Domyślnie

Kowid "odwołany" w UK więc w pracy stwierdzili, że możemy się od czasu do czasu w "biurze" wreszcie pojawić. No na razie tak ze 2 dni w tygodniu...

Akurat wystarczy aby samochód podładować na jednej z kilkunastu "pracowych" ładowarek. Stare one są (jakoś tak w 2014r. zainstalowane) i tylko 7kW (no jest parę 11kW też), ale spoko wystarczy aby się podładować no i najważniejsze, są za free. W środę wiec pojechałem do pracy z 30% SOC i doładowałem 42kWh do 100%. Dzisiaj już stanę jak normalny kierowca na zwykłym miejscu bez ładowania...

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2022, 01:11   #465
poss'ter
dawniej poss
 
poss'ter's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 141
Motocykl: RD10 -> RD13 -> GS12
poss'ter jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 16 godz 7 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post


Ależ równoleżnikowy przebieg trasy. Start i meta na tej samej wysokości geograficznej? ...sprawdziłem Ostrowiec Świętokrzyski (meta) kilkanaście km wyżej niż Southampton

Ostatnio edytowane przez poss'ter : 18.02.2022 o 01:23 Powód: coś sobie pomyślałem
poss'ter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2022, 19:40   #466
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,793
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 godz 15 min 52 s
Domyślnie

Hubert, etoll zamykasz kupując zwykły bilet na Orlenie. Ostatnio praktykowałem na A4. Problem żaden.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2022, 06:20   #467
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,571
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 13 godz 41 min 54 s
Domyślnie

Panowie przypominam, że swoje posty sami możecie usuwać.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2022, 11:50   #468
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 26 min 10 s
Domyślnie

Miałem wczoraj małą podróż służbową do Londynu.
Nie przepadam za tym miastem (jako kierowca), szczególnie w dniu gdy strajkują pracownicy metra

Przy okazji odwiedziłem byłą stację benzynową Shell'a (pisałem o niej tutaj), którą całkowicie przerobiono ostatnio na EV hub. 9 ładowarek 175kW Nie musiałem się ładować (do Londynu mam jakieś 85 mil), ale zatrzymałem się tam z ciekawości oraz na kawkę/ciacho.



nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2022, 23:41   #469
Mafrika
 
Mafrika's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: 100lica
Posty: 145
Motocykl: ATAS DCT 2018
Przebieg: 20250
Mafrika jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Tak się zastanawiam, taka modernizacja na piękny EV hub to z czego się zwróci? Z marży na kawie i ciastkach? Bo chyba nie z "taniego" prądu?
Jaki przychód może wygenerować takie miejsce?
Mafrika jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2022, 18:56   #470
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 26 min 10 s
Domyślnie

Jak nic idzie u nas wiosna i widać to po deklarowanym zasięgu naszych EV.
Mii pierwszy raz w tym roku przekroczył oficjalny zasięg WLTP po ładowaniu do 100%.



Korzystając z ładnej niedzielnej pogody wybraliśmy się tym maleństwem na cypel Calshot (jakieś 25 mil w jedną stronę od nas).



Miejsce to - usytuowane na wejściu do portu Southampton - było kiedyś zarówno bazą lotnictwa RAF jak i lotnictwa marynarki wojennej . Jest też 16-wieczny zamek - twierdza broniąca kiedyś wejścia do portu i cieśniny Solent (między lądem a wyspą Wight).



Obecnie w byłych hangarach bazy lotniczej jest tor kolarski, ściany wspinaczkowe, czyli ogólnie centrum rekreacyjne. Jest oczywiście też plaża i lokalny jachtklub. Głównym jednak użytkownikiem cypla jest teraz ratownictwo morskie RNLI (Royal National Lifeboat Institution), które ma tam jedną ze swoich baz z wieżą radarową.



Natknęliśmy się też chyba na jakiś zlot Fiatów 500 Abarth:



Poza lokalnymi wycieczkami, mały Mii stał się pojazdem nauki jazdy dla naszego młodszego syna. W UK każdy kto skończył 17 lat może wystąpić o tymczasowe prawo jazdy (provisional driving licence) i jeździć samochodem. Wystarczy zaaplikować online, zaplacić 34 funty za prawko i wypełnić nadesłany formularz dołączając zdjęcie. I takie prawko przychodzi pocztą do domu.



Takie prawo jazdy upoważnia do jazdy wyłącznie z "opiekunem", który ma więcej niż 21 lat i minimum 3 lata prawo jazdy. Nie wolno takiemu "uczącemu sie jazdy" wjeżdżać na autostrady i samochód musi z przodu i tyłu mieć "L" tabliczki (u nas są magnetyczne).

W trakcie jazdy na tym typie prawka nie ma obowiązku wykupowania kursu prawa jazdy, a jedynie zdania egzaminu teoretycznego online i (w ciągu 2 lat) egzaminu praktycznego (już wtedy z egzaminatorem), który może się odbyć na własnym samochodzie. Wtedy takie prawko (po zdaniu egzaminów) przekształca się na "full driving licence".

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.