Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja

Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja Wszystko co tyczy się głównego wyświetlacza, oprogramowania motocykla, nawigacji i podobnych

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.03.2022, 21:39   #1
mateuszf


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 12
Motocykl: ATAS 2021 DCT
mateuszf jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 4 s
Domyślnie Mikrofon interkomu nie działa po podpięciu telefonu do AT 1100

Dobry wieczór, nabyłem ATAS 1100, serwis pomógł mi podłączyć telefon i interkom. Mam iphona, więc skonfigurowaliśmy siri i w tej chwili jest tak:
- działa mi całe applecar: mapa, muzyka, aplikacje (słyszę w interkomie komendy, muzykę i gdy ktoś mówi jak zadzwoni itd.)
- nie działa mi mikrofon - ani siri w AT nie reaguje, ani jak z kimś chcę rozmawiać dzwoniąc do niego, gdy telefon jest podpięty, czyli tj. przez motocykl.

Gdy odepnę telefon i podłączę do bluetooth do interkomu poza moto to wszystko działa perfekcyjnie, zatem interkom sprawny. Problem pojawia się, gdy podepnę (kablem) telefon do AT. Próbowałem podpiąć kablem telefon do motocykla i jeszcze oddzielnie interkom przez bluetooth do telefonu w tym samym czasie, ale nic to nie dało...

Pomocy! Jak zrobić, żeby po podłączeniu telefonu kablem do AT i podłączeniu interkomu przez bluetooth do AT działał mikrofon interkomu?

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale telefon to iphone, a interkom SENA SRL zintegrowana dla kasku neotec II.

Pozdrawiam serdecznie!
mateuszf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2022, 01:07   #2
Robin
 
Robin's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ballynahinch (Irlandia Płn) / Częstochowa
Posty: 630
Motocykl: CRF1100L AS
Przebieg: 7500 km
Robin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 21 godz 21 min 54 s
Domyślnie

Nie mam Seny, mam Cardo, i żeby to jakoś grało to interkom muszę mieć połączony z moto (bt), telefon z moto (bt), ale interkom nie może być w tym samym czasie połączony z telefonem.
U mnie jeszcze telefon do tego jest połączony w tym samym czasie z garminem xt przez bt. Wtedy wszystko gra.
Co prawda ja używam Androida, ale spróbuj, może zadziała.
Robin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2022, 23:53   #3
nocny
 
nocny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Ruda Śląska
Posty: 180
Motocykl: CRF 1100
nocny jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 6 min 0
Domyślnie

Banał ale czy masz najnowszy soft w senie, phonie oraz czy próbowałeś użyć innego kabla? Oraz pytanie czy w takiej konfiguracji jak napisałeś działa ci mikrofon bezpośrednio z telefonu?
Rozumiem też że mimo że łączysz się kablem to masz ówcześnie iPhone sparowany po BT z motocyklem?

pozdrawiam Marcin Jan
__________________
Pozdrawiam
Marcin Jan

Mistrz prostej spod świateł
nocny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 07:45   #4
mateuszf


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 12
Motocykl: ATAS 2021 DCT
mateuszf jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 4 s
Domyślnie

AT i iPhone mają najnowsze softy i applecar działa bez zarzutu: słyszę nawigację i muzykę ze Spotify w AT. W tym czasie mam podpięty kabel (już raz go wymieniałem na taki co nie tylko ładuje, ale tez przesyła dane, zatem kabel jest ok), w tym samym czasie interkom jest połączony przez bt z AT i Siri jest skonfigurowane. Interkom nie jest połączony przez bt z telefonem.
Wygląda to trochę jakby wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką. Telefon i interkom parowali mi Panowie w Hondzie, ale nie było w tedy okazji, żeby sprawdzić działanie interkomu w trakcie rozmowy
Jak wybieram połączenie w AT to telefon dzwoni i słyszę sygnały tylko nie działa wtedy mikrofon telefonu tj. Wgl nie widzi samego mikrofonu interkomu. Czy istnieje opcja, że interkom paruje się z AT tylko jako głośnik, bo tak to wygląda?

Z góry dzięki wielkie za odpowiedzi!
mateuszf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 08:10   #5
crimson
CRF 1100 ATAS


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Kraków i okolice
Posty: 203
Motocykl: CRF 1100 ATAS
crimson jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 43 min 16 s
Domyślnie

Spróbuj zobaczyć, czy w trakcie połączenia telefonicznego, nie masz na wyświetlaczu włączone "Mute" - kolega miał taki przypadek, po dwóch godzinach walki "odkliknęliśmy" ten mute na wyświetlaczu i voila.
"Mute" - ikona taki przekreślony głośnik.

Edit: jestem pewien w 99%, ze to ten przypadek - pisząc wyświetlacz, mam na myśli monitorek Hondy, tam bodajże z prawej strony jest możliwość wyciszenia mikrofonu. To kiedyś było u kolegi przyczyną. Sprawdź proszę.

Ostatnio edytowane przez crimson : 22.03.2022 o 09:15
crimson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 08:30   #6
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 11 min 2 s
Domyślnie

Mateusz, nie mieszkasz w okolicach Warszawy? Można by przetestować z kimś kto już ma taki zestaw…
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 13:59   #7
mateuszf


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 12
Motocykl: ATAS 2021 DCT
mateuszf jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał crimson Zobacz post
Spróbuj zobaczyć, czy w trakcie połączenia telefonicznego, nie masz na wyświetlaczu włączone "Mute" - kolega miał taki przypadek, po dwóch godzinach walki "odkliknęliśmy" ten mute na wyświetlaczu i voila.
"Mute" - ikona taki przekreślony głośnik.

Edit: jestem pewien w 99%, ze to ten przypadek - pisząc wyświetlacz, mam na myśli monitorek Hondy, tam bodajże z prawej strony jest możliwość wyciszenia mikrofonu. To kiedyś było u kolegi przyczyną. Sprawdź proszę.
Hmmm teraz to mnie zaskoczyłeś, bo nie potrafię sobie przypomnieć co widać na ekranie, gdy dzwonię... Wydaje mi się, że jak mam sparowany telefon to widzę widok tj. ekranu dzwonienia telefonu (załączam przykład , oczywiście nie ma klawisza facetime), a tam jest takie wielkie kółko z klawiszem "mute", więc sądzę, że rzuciłoby mi się to w oczy. Nie kojarzę, żeby gdzieś obok był osobny klawisz do tego, ale dziś na pewno to sprawdzę. Dzięki!!
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Zrzut ekranu 2022-03-22 135746.png (59.2 KB, 85 wyświetleń)
mateuszf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 14:01   #8
mateuszf


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 12
Motocykl: ATAS 2021 DCT
mateuszf jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Mateusz, nie mieszkasz w okolicach Warszawy? Można by przetestować z kimś kto już ma taki zestaw…
Tak, stacjonuję na co dzień w Warszawie i chętnie porównałbym to z kimś kto ma podobny zestaw (iphone + SENA SRL). Czy dysponujesz takim lub podobnym zestawem lub znasz kogoś?
Mam jeszcze pomysł wszystko zrestartować i sparować wszystko od nowa, czyli:
1. telefon BT
2. interkom BT
3. telefon applecar

Przy okazji podpytam: czy powyższa kolejność jest w porządku? Kojarzę, że tak w serwisie to się odbyło.
Dziękuję!
mateuszf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 14:32   #9
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 12 godz 26 min 24 s
Domyślnie

Co prawda nie mam CRF1100 i iPhone'a ale rzeczywiście sugerowałbym reset wszelakich ustawień BT i sparowanie wszystkiego od nowa.

Ja bym to zrobił tak:
1. Instalacja na telefonie apki Sena BT Device Manager - umożliwi to podgląd, który z profili BT jest używany przez Senę,
2. Reset sparowanych urządzeń w Senie,
3. Firmware update w Senie (jeśli nie jest najnowszy)
4. Reset połączeń BT dot. Seny i NAT w iPhone
5. Reset sparowanych urządzeń w NAT.

Jak już mamy wszystko "czyste" zacząłbym od sparowania Seny z NAT. Dopiero potem parowałbym telefon z moto (i to koniecznie przy aktywnym w danym momencie połączeniu Sena-NAT). Dopiero na koniec CarPlay.
Niestety to wszystko trochę gdybanie bo nie mam pojęcia jakie tam opcje parowania BT i CarPlay są w CRF1100.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2022, 20:32   #10
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 11 min 2 s
Domyślnie

OK ja mam cardo, ale Bartek74 ma taki zestaw jak Ty. Możemy się ewentualnie spotkać jakoś w sobotę …
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przetwornica USB 3A a ładowanie telefonu Kamyk Wszystko dla Afryki 4 18.09.2018 09:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.