Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.08.2021, 10:04   #11
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Tak, u mnie tak to wygląda, a ostatnio internet w ramach swojej mądrości zaczął mi podrzucać informacje na temat tego co można a czego się nie powinno wrzucać do przydomowej oczyszczalni ścieków. Jedną z rzeczy jest oczywiście odpad po płukaniu stacji zmiękczania. No ale o tym się dowiedziałem jakiś tydzień temu i na razie nie wiem jakie stanowisko zająć w tej sprawie.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 10:52   #12
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,221
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 5 godz 19 min 29 s
Domyślnie

Rozchodzić.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 10:52   #13
pomaranczowy
 
pomaranczowy's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: Wrocław
Posty: 9
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 25000
pomaranczowy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 56 min 19 s
Domyślnie

Troche siedę w temacie . Popłuczyny z zmiękczacza nie powinny być odprowadzane do przydomowej oczyszczalni ścieków. Popłuczyn jest zależnie od wielkości złoża od 30 do nawet 70 litrów na regenerację.Bakterie z oczyszczalni nie za bardzo chca się dogadywać z słoną wodą. Ważne jest odpowiednie ustawienie twardości wody po zmiękczeniu. Max 8' do 5'.
pomaranczowy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 11:19   #14
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ale ale - czy ta woda de-facto jest SŁONA?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 15:25   #15
pomaranczowy
 
pomaranczowy's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: Wrocław
Posty: 9
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 25000
pomaranczowy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 56 min 19 s
Domyślnie

Jak najbardziej. Taka solanka...Słona woda przepływa w odwrotnym kierunku poprzez złoże żywicy ,wypłukuje związki wapnia z kulek żywicy i jest usuwana poza zmię
kczacz (popłuczyny). Tak zwana regeneracja złoża.
pomaranczowy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 17:02   #16
Fakir_xr
Krzychuuu
 
Fakir_xr's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2020
Miasto: Poznań
Posty: 25
Motocykl: Honda XR 400
Fakir_xr jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kanuj Zobacz post
A popłuczyny ze stacji podczas płukania złoża odprowadza ktoś może do oczyszczalni przydomowej?
Cześć. Takie popłuczyny mogą negatywnie wpływać na "bio szambo" w popłuczynach jest roztwor soli - NaCl

Jeśli zależy Ci tylko na miękkiej wodzie, to taka stacja zmiękczania z pierwszego linku zda egzamin.
Natomiast to z drugiego linku to jakieś czary

Jeśli chcesz coś więcej niż miękka woda, to polecam odwróconą osmoze, niestety w przypadku odwróconej osmozy dużo wody leci w kanał.

Taka stacja zmiękczająca też zużywa wodę ma regenerację złoża jonowymiennego (ok 50-120litrow na każdą regenerację - w zależności od modelu)

Regeneracja złoża jest konieczna co kilka tysięcy litrów wody - i tu jest wiele zmiennych tj. twardość wody na wejściu.

Tak się składa, że serwisuje i montuje urządzenia zmiękczajace wodę firmy viessmann, tak na prawdę producentem tych urządzeń jest amerykańska firma EcoWater, a viessmann je tylko branduje i zajmuje się ich dystrybucja.
Jeśli miałbym coś polecić, to polecam linie produktów aquahome od viessmann

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
ale ale - czy ta woda de-facto jest SŁONA?
Woda która jest odprowadzana do kanalizacji podczas regeneracji urządzenia jest słona.
Woda która płynie z kranu przez stację zmiękczającą nie jest słona, jedynie zawiera jony sodu, które nie mają wpływu na to czy woda jest słona, czy też nie.

Nie ma przeciwwskazań aby pić taka wodę prosto z kranu.
Chyba że ktoś musi kategorycznie unikać zawartości soli w jedzeniu i piciu.
Taka woda jest zdecydowanie smaczniejsza, niż prosto z sieci.

Ostatnio edytowane przez Novy : 03.08.2021 o 17:43 Powód: Połączenie postów
Fakir_xr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 22:23   #17
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,019
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 10 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Tak, u mnie tak to wygląda, a ostatnio internet w ramach swojej mądrości zaczął mi podrzucać informacje na temat tego co można a czego się nie powinno wrzucać do przydomowej oczyszczalni ścieków. Jedną z rzeczy jest oczywiście odpad po płukaniu stacji zmiękczania. No ale o tym się dowiedziałem jakiś tydzień temu i na razie nie wiem jakie stanowisko zająć w tej sprawie.
Te popluczyny czyli solanka idealna do podlewania uziomów jak ktoś ma np piorunochrony to lac gdzie wchodzi w ziemię
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 23:29   #18
kanuj


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: LPA-LU
Posty: 134
Motocykl: nie mam AT jeszcze
kanuj jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 16 godz 39 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fakir_xr Zobacz post
Cześć. Takie popłuczyny mogą negatywnie wpływać na "bio szambo" w popłuczynach jest roztwor soli - NaCl

Jeśli zależy Ci tylko na miękkiej wodzie, to taka stacja zmiękczania z pierwszego linku zda egzamin.
Natomiast to z drugiego linku to jakieś czary

Jeśli chcesz coś więcej niż miękka woda, to polecam odwróconą osmoze, niestety w przypadku odwróconej osmozy dużo wody leci w kanał.

Taka stacja zmiękczająca też zużywa wodę ma regenerację złoża jonowymiennego (ok 50-120litrow na każdą regenerację - w zależności od modelu)

Regeneracja złoża jest konieczna co kilka tysięcy litrów wody - i tu jest wiele zmiennych tj. twardość wody na wejściu.

Tak się składa, że serwisuje i montuje urządzenia zmiękczajace wodę firmy viessmann, tak na prawdę producentem tych urządzeń jest amerykańska firma EcoWater, a viessmann je tylko branduje i zajmuje się ich dystrybucja.
Jeśli miałbym coś polecić, to polecam linie produktów aquahome od viessmann


Woda która jest odprowadzana do kanalizacji podczas regeneracji urządzenia jest słona.
Woda która płynie z kranu przez stację zmiękczającą nie jest słona, jedynie zawiera jony sodu, które nie mają wpływu na to czy woda jest słona, czy też nie.

Nie ma przeciwwskazań aby pić taka wodę prosto z kranu.
Chyba że ktoś musi kategorycznie unikać zawartości soli w jedzeniu i piciu.
Taka woda jest zdecydowanie smaczniejsza, niż prosto z sieci.
Dzięki za odp. wystarczy mi tylko miękka woda A co możesz powiedzieć na temat Trinnity Home 22 kiedyś cosmowater.
kanuj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2021, 05:48   #19
Fakir_xr
Krzychuuu
 
Fakir_xr's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2020
Miasto: Poznań
Posty: 25
Motocykl: Honda XR 400
Fakir_xr jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kanuj Zobacz post
Dzięki za odp. wystarczy mi tylko miękka woda A co możesz powiedzieć na temat Trinnity Home 22 kiedyś cosmowater.
To są te same urządzenia,
Na takie urzadzenie zmiękczajace wodę składa się zasobnik żywicy jonowymiennej - tutaj producenci żywicy to głównie 3M
Oraz głowica wielokanalowa plus elektronika sterująca.
Tutaj mamy większe pole manewru, a mianowicie wybór pomiędzy głowica ceramiczna, a mechanizmem krzywkowym.

Na Twoim miejscu przy wyborze urządzenia, kierowałbym się dostępnością serwisu do danego urządzenia,
Pomimo że te urządzenia są bardzo zbliżone do siebie, to nie każdy serwisuje dana markę.

Takie urządzenie powinno mieć zamontowany filtr "sznurkowy" na wejściu wody do urządzenia,
Zalecam także filtr "sznurkowy" (o mniejszej gradacji) na wyjściu wody z urządzenia, zdarzają się awarię polegające ma uwolnieniu żywicy jonowymiennej do sieci, wtedy wszelkie zawory i baterie zapychaja się drobinkami żywicy jonowymiennej - żółty piasek.
No i radzę się zaopatrzyć w tester twardości wody, aby kontrolować zdolność zmiękczania wody ok. co miesiąc.
Fakir_xr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2021, 07:11   #20
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Co miesiąc piszesz. Tester mam ale gorzej z testowaniem
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zmiękczacz wody. ural2 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 35 30.10.2019 09:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.