Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Husqvarna 701

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2021, 09:10   #321
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,326
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 12 godz 16 min 58 s
Domyślnie

No nie wiem.
Że ten motocykl to nie enduro wiadomo od jego prezentacji. Nie ten silnik, nie ta rama, w ogóle IMO koncepcja z du.py. I o ile pomimo terenowego "looku" w terenie ma ten motorek szereg ograniczeń to na asfalcie ma jednak pewne zalety. Znaczy dual.
Ale skoro to dual to zakładam że można nim zjechać z drogi (asfaltowej, szutrowej czy górskiego holwegu). A tu już każdy kilogram się liczy. Pomijam kwestie wyrywania złoma wklejonego w bagno czy podnoszenie x razy. Nawet w kwestii "śmigalności" w mieście czy zygzakowania po górskich agrafkach waga jest nie bez znaczenia.
Bardzo mnie ucieszyła informacja że twoja waży 153 kg (pełna). Fabryka podaje 147 wagi suchej (?) co sugeruje wagę zalanej ponad 160 kg.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2021, 09:18   #322
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,727
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 2 godz 27 min 47 s
Domyślnie

na samym wydechu mozna pewnie wyrwac z 7kg
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2021, 09:27   #323
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 16 godz 12 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
No nie wiem.
Że ten motocykl to nie enduro wiadomo od jego prezentacji. Nie ten silnik, nie ta rama, w ogóle IMO koncepcja z du.py. I o ile pomimo terenowego "looku" w terenie ma ten motorek szereg ograniczeń to na asfalcie ma jednak pewne zalety. Znaczy dual.
Ale skoro to dual to zakładam że można nim zjechać z drogi (asfaltowej, szutrowej czy górskiego holwegu). A tu już każdy kilogram się liczy. Pomijam kwestie wyrywania złoma wklejonego w bagno czy podnoszenie x razy. Nawet w kwestii "śmigalności" w mieście czy zygzakowania po górskich agrafkach waga jest nie bez znaczenia.
Bardzo mnie ucieszyła informacja że twoja waży 153 kg (pełna). Fabryka podaje 147 wagi suchej (?) co sugeruje wagę zalanej ponad 160 kg.

Pozdr rr
Rajmundzie zapewniam cię że to kwestia punktu odniesienia. Jak sobie tylko przysiadłem na to 701 po zejściu z DR650 to od razu się przekonujesz że to nie jest koncepcja z dupy i chętnie byś się przesiadł, szczególnie jak trasa wymaga więcej od zawiasu. To nie jest i nigdy nie będzie endurak. To dual i jako taki czy on waży 153 czy 160 zalany to nie ma większego a powiedziałbym że żadnego znaczenia bo to nie jest rumak do napierania offem jak endurakiem. A skoro to dual to raczej wycieczkowo-wyprawowy co oznacza że w takim układzie błoto się omija a nie wpada weń z bananem na gębie. Nikt jakoś nie pali się z informacją ile już tym najechał i jakie były lub nie problemy techniczne czyli awarie. Nie wstydzić się. Jak coś jebło śmiać się nie będziemy. No, nie bardzo głośno .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2021, 09:59   #324
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,326
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 12 godz 16 min 58 s
Domyślnie

Kwestia sposobu stosowania. Ja do lajtowego endurownia mam LC4ke 640. Że to nie dual przekonałem się miesiąc temu jak wracaliśmy asfaltem gdzieś z za Sibiu pod Baja Mare (dp lawety). Nosz qrewa, na przełożeniach 15/48 to da się nim jechać do powiedzmy 9u dych. Jakieś 450 km i 7 godzin na tyłku. Potem całą noc drętwiały mi ręce. W Polsce przy moim rajzowaniu te kawałki asfaltem to może 100 km dziennie a i to w kilku kawałkach.
Stąd pomysł na 690/701 - ma 6 biegów i dużo mniej wibrują. Tylko muszę się gdzieś przysiąść i spróbować bo z tą sztywną ramą nie wiem jak to będzie szło po kamulach i w piasku.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2021, 10:02   #325
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 16 godz 12 min 51 s
Domyślnie

Na pewno lepiej niż moja DR i niewiele gorzej niż endurak. Mam taki sam zgryz.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2021, 10:12   #326
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 16 godz 18 min 0
Domyślnie

Mam tu kumpla w UK co taką 701 ujeżdżał chyba przez prawie 3 lata (zamienił ostatnio na T700). Może go zwabię do nas na FAT to będziecie mieć info z pierwszej ręki.

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.

Ostatnio edytowane przez nabrU : 23.07.2021 o 11:22
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2021, 10:18   #327
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,153
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Kwestia sposobu stosowania. Ja do lajtowego endurownia mam LC4ke 640. Że to nie dual przekonałem się miesiąc temu jak wracaliśmy asfaltem gdzieś z za Sibiu pod Baja Mare (dp lawety). Nosz qrewa, na przełożeniach 15/48 to da się nim jechać do powiedzmy 9u dych. Jakieś 450 km i 7 godzin na tyłku. Potem całą noc drętwiały mi ręce. W Polsce przy moim rajzowaniu te kawałki asfaltem to może 100 km dziennie a i to w kilku kawałkach.
Stąd pomysł na 690/701 - ma 6 biegów i dużo mniej wibrują. Tylko muszę się gdzieś przysiąść i spróbować bo z tą sztywną ramą nie wiem jak to będzie szło po kamulach i w piasku.

Pozdr rr
No na takich przełożeniach to maskara wracać tyle po asfalcie. Zmień gripy na piankowe jak to robili na dakarze i będzie dużo lepiej.
lukasz_vip jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2021, 12:29   #328
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 458
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 7 godz 16 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Nikt jakoś nie pali się z informacją ile już tym najechał i jakie były lub nie problemy techniczne czyli awarie. Nie wstydzić się. Jak coś jebło śmiać się nie będziemy. No, nie bardzo głośno .
Ja napisałem już jakiś czas otwarcie. Do dziś, chili w rok, zrobiłem 11tysi. Miałem wymianę wysprzęklika i cieknącą pokrywę zaworów. Od tamtego momentu nic się spiermandoliło. Robiłem już na ori kanapie po 650 km dziennie, w sumie 2a dni w rzędzie nawet. Z mała szyba od puig do 120-130 można wytrzymać cały dzień. Oczywiście dupa boli jak cholera po takim wyczynie. Kupiłbym ponownie, tylko nie planowałbym jechać na wyprawę od razu. Najpierw rozkręcić co się da i dać klej na wszystkie śruby. Pojeździć wkoło komina z 1-2tysie. Wymienić wysprzeglik w międzyczasie. A potem zapierdalać
zylek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2021, 14:53   #329
Pii


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Bogatynia
Posty: 125
Pii jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 17 godz 3 min 50 s
Domyślnie

Ja zrobiłem 10 tysi, po 350 km padł wysprzęglik, ale to nikogo nie zaskoczyło choć fanu nie było, przy 1300 km złamałem kluczyk w stacyjce, mimo, że nie byłem napruty, lepiej od razu dorobić sobie za kilka zeta u klucznika. Od tej pory lata bez przeszkód, ( jak to lata ) miałem AJP 250 enduro i wiem, że w terenie Huską nie jest tak łatwo bo to ponad 30 kg więcej, tylko nie kupiłem jej do jazdy w offie tylko do wszystkiego i to działa. w zeszłym roku 5,5 tysiąca dzień po dniu i da się, pewnie że dupa boli, a na jakim nie zaboli, GS 800 wcześniej robiłem podobną traskę i też bolała, ochrona przed wiatrem podobna. Na TET zachodnim dużo piachu, momentami całkiem głębokiego i jest dużo, dużo łatwiej niż GSem, Huską już można swobodnie się wygłupiać na takiej trasce, no i to odejście z samego dołu , na mapie nr 2 wciąż wydaje mi się nie ujarzmiona, ale może ze mnie taki bojaźliwy kierownik.
Pii jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2021, 15:01   #330
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,326
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 12 godz 16 min 58 s
Domyślnie

Odejście od samego dołu może dobre na asfalcie czy w piaseczku. Na słabo trzymających podłożach czy otwierasz czy zamykasz lipa, na podjazdach gdzie trzeba szukać przyczepności i wybierać między kamieniami lipa. To IMO jedna z większych wad tego motocykla.
Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[FAQ] Modyfikacje i ulepszenia by Kazmir podos Regularne czynności serwisowe 11 03.12.2008 22:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.