Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.10.2021, 08:07   #211
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,398
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 8 godz 29 min 41 s
Domyślnie

U mnie na wsi też kilka autobusów, jako projekt firmy VOITH jeździ.
A Nissana eNV200 mieliśmy, w pracy, w dziale. Niestety był cyrk z ładowaniem i oddaliśmy.
Teraz mamy Renault Kangoo.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 08:19   #212
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 20 godz 10 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
koparka ev? Pokaz.
case 580 ev
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 08:40   #213
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

InPOST zakupił z mc temu 3000szt eNV-200.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 10:17   #214
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Koparka EV? Pokaz.
Np.
Koparka https://www.nasta.no/anleggsmaskiner...in/zeron-ze85/

https://www.nasta.no/anleggsmaskiner...leggsmaskiner/

https://www.at.no/emne/elektrisk%20gravemaskin

Fadroma
https://www.ramirent.no/maskinutleie...tonn-elektrisk
https://www.pon-cat.com/no/landingss...os-norsk-stein

Promy samochodowe
https://basto-fosen.no/nyhetsarkiv/v...e8710-832.html

a tu lista dzialajacych i polaczen promami elektrycznymi
https://energiogklima.no/elektriske-bilferger-i-norge/

Do tego juz nie dlugo beda latac w polaczeniach krajowych w pelni elektryczne samoloty
https://www.nrk.no/nordland/wideroe-...026-1.15413067

Tak ze ten, czasy golfa dwa przemijaja ....
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 11:02   #215
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
To akurat żaden powód do uśmiechu = przemijają czasy kiedy robiło się rzeczy trwałe, proste, niezawodne.
Przecież zawsze można wrócić do konia i wozu drabiniastego . Proste trwałe i ekologiczne świat idzie do przodu, zawsze znajdą się ci którzy będą narzekać na postęp i nowości. Najbardziej znamienite jest to iz owy opór zazwyczaj płynie od ludzi o bardzo małej perspektywie świata, ludzi którzy są zindoktrynowani religijnie lub słabo wykształconych bojących się i nie rozumiejących otaczającego ich świata. Pomijam fakt że większość krzykaczy miało z omawianym tematem zerowa lub minimalna styczność, a dra się jak najznamienitsi znawcy owej technologi ze strony zarówno merytoryczniej jak i praktyczniej. Zresztą niezmiernie w dużej większości ci sami od 5G, szczepień, plandemi, płaskiej ziemi itd
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 12:17   #216
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Można się śmiać lub nie ale 30 letni golf użytkowany przez jedna rodzine zastępował 10 samochodów zmienianych tak jak obecnie co trzy lata. A to tylko golf a gdzie telewizory, telefony, pralki itd.
Jak pomyślisz o tym w skali jednej wsi robi się niewesoło. Jak pomyślisz w skali samej Europy - jeży się włos na głowie.
Dalej jest śmiesznie?

Doceniam postęp i czasu luksusu i dostępu…. Ale nie chce mi się śmiać.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 13:27   #217
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post

Doceniam postęp i czasu luksusu i dostępuâ�Ś. Ale nie chce mi się śmiać.
Matjas, racja śmieszne to nie jest jak się na to spojrzy z globalnej perspektywy. Można to nazwać problemami Pierwszego Świata.

Ale z drugiej strony czy jesteśmy to w stanie zatrzymać? Czy to w ogóle wykonalne? Załóżmy że od dzisiaj każdy kupuje nowy samochód, motocykl, pralkę, telefon, TV tylko wtedy gdy mu się poprzedni model na amen zepsuje (nawet gdyby działał np. 10 lat). Jak dla mnie to po prostu nie przejdzie... bo każdy ma swoje indywidualne zdanie, co widać m.in. po tym i innych tematach na tym forum.

Druga strona medalu to taka, że dzięki temu postępowi technologicznemu, wiele ludzi ma pracę. Zamknijmy dzisiaj potencjalnie wszystkie fabryki samochodów na świecie (wtedy ich pracownicy idą na bruk), poddostawcy też muszą zwinąć biznes (pracownicy na bruk), dealerzy / serwis też na bruk, producenci akcesoriów/tuningu na bruk, pracownicy banków finansujących kredyty/leasing na bruk, koncerny paliwowe - pracownicy na bruk, itp. Po prostu efekt śnieżnej kuli...

Sorki ale to chyba droga w jednym kierunku jest, stety albo niestety...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 13:48   #218
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Można się śmiać lub nie ale 30 letni golf użytkowany przez jedna rodzine zastępował 10 samochodów zmienianych tak jak obecnie co trzy lata. A to tylko golf a gdzie telewizory, telefony, pralki itd.
Jak pomyślisz o tym w skali jednej wsi robi się niewesoło. Jak pomyślisz w skali samej Europy - jeży się włos na głowie.
Dalej jest śmiesznie?

Doceniam postęp i czasu luksusu i dostępu…. Ale nie chce mi się śmiać.
Ja nie dyskutuje o slusznosci tych zmian, ja nie oceniam co jest lepsze co jest gorsze. Pociag jedzie i albo wsiadasz albo zostajesz ...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 14:15   #219
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Jestem w drodze między lotniskami ale czytam.
Napisze więcej po południu…
W każdym razie fakt ze mamy nowe przynajmniej w połowie wynika z ulegania - nagonce reklamowej, presji rodziny, sąsiedzkiej…
A co do ilości miejsc pracy - będzie jak wciąż powtarza moja żona: jeszcze w naszym rozdaniu kart przywilejem będzie praca 8/5 - pracy po prostu zacznie brakować z uwagi na automatyzację, lepsza efektywność, większy na nią popyt. To i tak się stanie.

Co do jazdy pociągiem Dubela - staram się na ile mogę jechać tramwajem.
Im robie się starszy tym więcej myśle nad światem i sobą. Produkcja żywności, artykułów powszechnej konsumpcji jest dobijająca.
Powiedzenie z Indianow po prostu jest doskonale. Kiedyś je słyszałem ale teraz zapamiętam na dobre.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2021, 14:34   #220
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,823
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 5 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Wystarczy się Wam chłopaki nie wtrącać i sami dochodzicie do prawidłowych wniosków droga do wielkiego śmietnika na planecie
To nie tak Ronin...
Mam wrażenie, że masz mnie (i innych pewnie w tym temacie) za ignorantów co kupują sobie nowe zabawki jak mogą jeździć golfem 2 i palić drewnem w piecu. A jednocześnie "ekozjeb" to popularne hasło na tym Forum (inne również )
Ciutkę śmierdzi mi to stronniczością i hipokryzją, bo nie widziałem podobnej zaciekłości i dbałości o planetę w Twoich wypowiedziach np. w tematach gdzie koledzy z forum kupują nowe CRF1100, KTM 1290, CRF300 czy inne moto (ja do tego nic nie mam). Jak już chyba kristoch napisał kiedyś, pewnie 90% tych motocykli to zbędny wydatek, nasze hobby, przyjemność itp.

Twój termomix, o którym kiedyś wspomniałeś przy okazji 5G też jest niezbędny do ugotowania posiłku?...

Droga do wielkiego śmietnika na planecie nie zaczęła się od EV, ale od zejścia człowieka z drzewa... Gdyż to nasz gatunek jest jej największym wrogiem, niezależnie czy jeździ Golfem 2 i pali w piecu drewnem, czy kupi sobie EV i ma prąd z PV. Mam więc wrażenie, że to w większości są osobiste "wycieczki" do konkretnych osób. Ciekawe jakbyś mnie traktował, gdybym zmienił nick? Rzecz dość popularna na tym forum

Peace i wróćmy znowu do tematu bo odpływamy...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.