Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary Wczoraj, 16:36   #501
nabrU
Stary nick: Radarman

nabrU's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Southampton, UK
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 6 godz 3 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
A ta cupra to czasem nie VW w innym pudełku?
No bliźniak (czy bliźniaczka) jak w mordę strzelił
Ta sama platforma MEB i pewnie 90% komponentów zamienne z ID.3. W wersji normalnej pewnie różnicy z ID.3 nie ma w jeździe żadnej (bo designersko to wszystko w fabryce da się zmienić).
Jedyne co chciałbym z tej Cupry to jednolita pokrywa maski, a nie takie coś plastikowo/metalowe co jest w ID.3.

P.S. Już nie zaśmiecam Marku ;-)
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 22:02   #502
consigliero
Ajde Jano

consigliero's Avatar

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 2 dni 2 godz 57 min 9 s
Domyślnie

Tańczący z kablami. Taki będzie motyw przewodni wycieczki, z kablami i aktualizacjami. Dziś zjechaliśmy na nocleg i wychodzi na to że trzeba zawsze korzystać z ładowania jak się ma przerwę. Bo po przyjeździe, znowu pojawiło się info o aktualizacji, tym razem na 170 minut. No i wybrałem kabel zamiast aktualizacji. Zastanawiam się co zrobiła poprzednia aktualizacja i co zrobi ta która się zaanonsowała obecnie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_7086.jpg (764.3 KB, 5 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_5079.jpg (1.08 MB, 5 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_5067.jpg (1.09 MB, 5 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_5058.jpg (1.01 MB, 5 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_5050.jpg (1.12 MB, 6 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 22:07   #503
tomekt

Motocykl: RD03
tomekt jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 59 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Nisko położony środek ciężkości, napęd na tył i moment od zera robią swoje nawet w porównaniu z rajdową Cytryną

.
Citroën C3 WRC

Masa własna: 1190
Moc maksymalna: 380 KM
Maksymalny moment obrotowy: 450 Nm
napęd na cztery koła
tomekt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 22:36   #504
nabrU
Stary nick: Radarman

nabrU's Avatar

Miasto: Southampton, UK
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 6 godz 3 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Tańczący z kablami. Taki będzie motyw przewodni wycieczki, z kablami i aktualizacjami. Dziś zjechaliśmy na nocleg i wychodzi na to że trzeba zawsze korzystać z ładowania jak się ma przerwę. Bo po przyjeździe, znowu pojawiło się info o aktualizacji, tym razem na 170 minut. No i wybrałem kabel zamiast aktualizacji. Zastanawiam się co zrobiła poprzednia aktualizacja i co zrobi ta która się zaanonsowała obecnie.
Marku,
Definitywnie dostajesz jakby drugi raz soft 2.3 przez OTA. Dziwne to bo przecież wgrali Ci to w PL bezpośrednio

Tak to podobno przebiega przez OTA:

Cytat:
- first part 91CA_82 starts downloading, takes maybe 10min to download. Install estimate 60mins - mine installed overnight (no charging).
- 2nd part of 2.3 update 91CA_86 started downloading while driving around lunchtime. It took maybe 30mins to download and the install estimate was 170mins.
- A third small update (digital manual, etc) downloaded and installed quickly once the slow update was done.
Wygląda na to że czekają Cie następne dwie porcje aktualizacji. Ja bym się nie odważył tego robić poza domem...

Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post
Citroën C3 WRC

Masa własna: 1190
Moc maksymalna: 380 KM
Maksymalny moment obrotowy: 450 Nm
napęd na cztery koła
- Consi nie mówił, że to ten samochód był - to po pierwsze,
- A jeśli nawet to moment to podobno 400Nm, a nie 450 -to po drugie i to przy 4500 obr/min (krzywej momentu nie znam),
- ID.3 ma 310Nm od ZERA obrotów - to po trzecie, więc pewnie tu jest pies pogrzebany i opinia Marka, że "na każdym wyjściu z zakrętu goście zostawali z tyłu"

P.S. A może po prostu doopa nie rajdowcy byli
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 23:26   #505
consigliero
Ajde Jano

consigliero's Avatar

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 2 dni 2 godz 57 min 9 s
Domyślnie

Ja się oprogramowania nie boję, a w moim wypadku to szansa na odzyskanie sprawnego auta, po programowej wpadce we wtorek. Co do rajdowców na pewno byli nieźli, gdy byli z tyłu to z racji drogi publicznej nie mogli wykorzystać pełni swoich umiejętności oraz możliwości, a mnie się w bagażniku i w żołądku lekki kocioł się robił . Gdy odpuściłem ale też i zwolniłem to już ich nie zobaczyłem. Faktem jest że wchodząc w zakręt w trybie B kontrolujemy moment odpuszczenia tzw gazu, ewentualne dohamowanie i jeszcze w zakręcie deptamy. Nie ma piszczenia opon, czasem zabuja tyłem gdy złapie jakieś uślizgi i za chwilę jesteśmy przy następnym zakręcie i tak w kółko. Przednie tarcze wymagają być może mocniejszego użycia jadąc na przykład bez trybu B w takich warunkach bo nie są zbyt czyste i mam wrażenie że lekko biją. Gdyby auto miało one pedał drive to tace byłyby pewnie w jeszcze gorszym stanie
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania