Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.09.2021, 17:06   #1
hulit1


Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 50
Motocykl: RD03
hulit1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 33 min 0
Domyślnie Hard Enduro Rumunia

Witajcie.

Jak w temacie.
Gdzie warto jechać do Rumunii żeby fajnie pojeździć po górach bez przypału?
Mowa o hard enduro na lekkich sprzętach. Długie przeloty, drogi i szutry nas nie interesują.
Myślałem o okolicach Borsy. W miarę blisko i znajomi co byli dwa lata temu polecają.
Tyle, że przez dwa lata mogło się sporo zmienić. Był może ktoś ostatnio w tamtych okolicach poza asfaltem i ogólnodostępnym drogami?
hulit1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 17:52   #2
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,925
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 24 min 27 s
Domyślnie

Tam jest park i to co najfajniejsze do jazdy jest w parku, więc przypał może być i to gruby nawet jak nie świadomie wjedziesz na jego teren, nie wszędzie są znaki, jeszcze. Rumunia zmieniła się bardzo przez ostanie kilka lat. Ja dziś znając w tamtym regonie większość ścieżek i szlaków miałbym obawy o przydymanie w górach na moto. W spokoju można jeszcze pojeździć z dala od parków i miejsc o interesie turystycznym, znaczy tam gdzie nie plątają się ludzie, bo leśnicy jeszcze nie czepiają się.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2021, 21:58   #3
hulit1


Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 50
Motocykl: RD03
hulit1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 33 min 0
Domyślnie

No ok.
A masz jakieś sprawdzone miejscówki?
Większość jeździ do poiany ale tam ostatnio też były jakieś problemy z policją.
hulit1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2021, 11:36   #4
jezyk0
 
jezyk0's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 35
Motocykl: XL600V, EXC 450
jezyk0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 17 godz 51 min 53 s
Domyślnie

W tym roku w czerwcu byłem w okolicach Borsy i są miejsca do polatania. Z tymże do hard enduro legalnych tras jest bardzo mało. Raczej wszystko co jest legalne powinno być przejezdne dla ludności lokalnej. Zatrzymałem się w https://offroadventure.eu/pl/ kosztowało bardzo przyzwoicie, za 4 osoby i 4 noce wyszło około 2000 tysięcy lei, za spanie oraz jedzenie. Z tymże spaliśmy w RIS, to taka budka drewniana widoczna na zdjęciach. Polecam miejscówkę, bardzo przyjazny właściciel, Holender, motocyklista. Tracki, którymi dysponuje są dość leciwe, proponuje samemu zgłębić temat.
jezyk0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2021, 08:57   #5
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,925
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 24 min 27 s
Domyślnie

Problemy są wszędzie tam gdzie jeździ dużo ludzi z całej europy bo u siebie już nie mogą. A przy łikendach turyści łażą z buta i dzwonią na żandarmerie bo jest zasięg. Dlatego trzeba jechać tam gdzie nie ma żadnego parku czy rezerwatu.
Jeśli akceptujesz jazdę dla fanu z jazdy bez spektakularnych widoków, czy fotek na szczytach wysokich gór. To w miarę spokojnie można pojeździć w trójkącie Baia Mare, Sapanta, Negresti. Jeździłem tam przez 10 lat na rozpoczęcie sezonu, ponieważ końcem kwietnia nie było już śniegu w górach ze względu na ciepło napływające z nizin węgierskich i nigdy nie spotkałem się z żadnymi represjami. W czerwcu rozmawiałem z miejscowymi znajomymi i nic nie mówili o pogorszeniu sytuacji. Choć i tam trzeba być przygotowanym na ewent. mandat, nie ma tam parku wiec mówimy o kwotach podobnych do tych aplikowanych u nas.
Powodzenia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2021, 12:37   #6
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

gór gdzie jest ładnie i nie ma turystów jest niewiele ale są - w tym u nas. tam można jeździć niemal do usraczki w zasadzie bez obaw. oczywiście proforma nie zaleca się ryczącego komina oraz trzeba trzymać LOW PROFILE.
czyli wszędzie jest tak samo - czy u nas czy Rumunia: lepiej trzymać się z dala od parków czy turystyki. jest coraz trudniej ale wciąż się da - zwłaszcza w pracujące dni poza wakacjami.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2021, 11:37   #7
hulit1


Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 50
Motocykl: RD03
hulit1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 33 min 0
Domyślnie

Dzięki za podpowiedzi.
Jedziemy w okolice Baia Mare i tam będziemy mieli przewodnika.
Myślę, że będzie fajnie.

Pytanie z innej beczki.
Mam moto nieprzerejestrowane . Jakoś mi to umknęło, zgłaszałem chyba tylko zakup.
Czy jest sens biegać teraz na szybkości i rejestrować( dostanę miękki dowód) czy zostawić jak jest. Moto jedzie na busie. Ma to jakieś znaczenie?
Moto kupione już w sumie kilka miesięcy temu od kolegi, który też jedzie razem ze mną do Rumuni.
I czy są potrzebne jakieś dodatkowe papiery na busa z wypożyczalni?
hulit1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2021, 14:50   #8
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 865
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 godz 56 min 25 s
Domyślnie

Nie prawda. Kara jest za brak zgłoszenia zbycia/nabycia. Zrobisz to z powodzeniem przez neta jak masz profil zaufany bądź podpis dowodem. W czwartek byłem w wydziale komunikacji i pani mi to powyjaśniała.
Dalej nie ma obowiązku przerejestrowania tylko zgłoszenie nabycia na które aktualnie jest 60dni.
O brak przerejestrowania może się przywalić policja podczas kontroli ale tez nie jest to jednoznacznie określone w kodeksie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jakie Hard Enduro Tomasa Inne tematy 67 06.09.2018 21:24
Jazda enduro/hard enduro/trial w Niemczech - da się? ;-) electro Inne tematy 20 23.01.2015 09:51
Redbull Megawatt czyli hard enduro w Polsce nev Imprezy forum AT i zloty ogólne 47 19.09.2014 15:22
2013 International Tough One Hard Enduro. majki Trochę dalej 3 15.01.2013 18:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.