Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.08.2021, 19:12   #11
nocny
 
nocny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Ruda Śląska
Posty: 180
Motocykl: CRF 1100
nocny jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 6 min 0
Domyślnie

187 na sucho czyli raczej nie przekroczy 200 na mokro?

Nawet nie przypuszczałem że jest tak słabo z serwisem i obsługą. Czyli co? muszą ich Chińczycy przejąć

No i cena jeśli będzie zbliżona do ceny T7 to może być ciężko jej konkurować. Pytanie też o dostępność akcesoriów.
Co do małej Afryki nto nie wierzę że zejdzie poniżej 200 kg.

pozdrawiam
Marcin Jan
__________________
Pozdrawiam
Marcin Jan

Mistrz prostej spod świateł
nocny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2021, 21:20   #12
zylek
 
zylek's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 455
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 1 godz 2 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nocny Zobacz post
187 na sucho czyli raczej nie przekroczy 200 na mokro?
Nie wiem jak to liczysz . Założył bym min z 3-4 litry oleju + 2-3 chłodziwa + 18l paliwka to mi wychodzi koło 206-208kg
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 11:54   #13
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 14 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Ty naprawdę wierzysz w to co piszą w testach ? W kraju gdzie wszyscy powinni jeździć Aprilią ze względu na patriotyczne “forza Italia”, sama nazwa wywołuje zakłopotanie i przyprawia o dreszcze wśród tych co mieli jakiś kontakt z serwisem, czy czekali miesiącami na części zamienne, które nie dotarły.
Spróbuj wyobrazić sobie jak działają serwisy i dostępność części zamiennych po za IT, skoro tam jest z tym dramat.
Spójrz na statystyki sprzedaży, oczywiście te z ostatnich dwóch lata są zaburzone chujnią cividovą, ale te do 2019 roku jasno określają włoską preferencję. I nie znajdziesz tam tej marki, podobnie jak innych kultowych 30/50 lat temu włoskich producentów porządnych motocykli.
Jedynie Ducati ogarnęło się i przestało bawić w chowanego z klientami i teraz zbiera tego owoc, Reszcie nadal wydaje się że są tak zajebiści i prestiżowi że nadal znajdą chętnych, którzy uwierzą w mit i kupią ich motorki z patriotycznego przywiązania. Ale tak nie jest.

Adam, naprawdę jest z tym aż tak źle?

Mam drugą Aprilię - i czego bym nie musiał kupić ze spraw eksploatacyjnych, wszystko OEM dostępne bez problemów. Nie wiem jak z tematami typu części nieeksploatacyjne OEM na zamówienie - do Atlantic 200 trochę 10 lat temu kupowałem to wszystko było tylko ok 3 tygodnie czasu oczekiwania.

Zaznaczę że mam Aprilię na silniku Piaggio Master 460 i to może sporo zmieniać bo te silniki były montowane w wielu sprzętach. Sama jazda jest fajniejsza niż Burgmanem czy Silverwingiem, bo jak wiele osób wie, Włosi potrafią zrobić świetnie prowadzące się maszyny. Nie inaczej jest z Atlantikiem 500. Jedzie jak przyklejone, a w zakrętach ograniczeniem jest szlifowanie osłon czy tłumika.

Faktem jest, że swego czasu myślałem o Caponordzie, czasem o innych z Aprilii, ale nie odważyłem się na zakup. W zasadzie zawsze kończyło się na V-Stromach bo... o ile części drogie w ASO to jednak dostępne, a jest tego tyle na allegro czy ebay że żadem problem dokupić. Inna sprawa że DLe mi się nie psuły i nie miałem specjalnych potrzeb.


M.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 17:32   #14
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Mój aktualny klient ma RS660. To znaczy w teorii ma bo zrobił nią od nowości 4000km i coś się rozpadło w silniku. Nie potrafią tego naprawić ani wstawić nowego silnika. Po długich bojach dali mi jeździć najpierw 690 a potem Tuono660. Także tego... Nie wzbudza ten motocykl zaufania szczególnie gdyby miałby być używany na jakieś dłuższe wycieczki
.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 18:50   #15
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ja miałem raz Aprilie, która teoretycznie mogła być wówczas konkurencja dla GSa.
Zjebali te motocykl koncertowo przy późniejszym braku wsparcia i zaprzestaniu produkcji.
Nigdy więcej tej marki nie chce widzieć na oczy - historia lubi się powtarzać.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 19:35   #16
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 14 min 22 s
Domyślnie

A ja zrobiłem Aprilia Atlantic 200 około 40kkm w 3 lata i nie miałem żadnych tematów innych niż eksploatacyjne. Dziś ma 90kkm i owszem, jest już zmęczona ale nadal jeździ. Silnik piaggio leader 180cm.

Także nie ma reguły. Można źle trafić Trampka czy Afre i też będą niefajne wspomnienia. Jarek Caponordem jeździł dużo, parę lat i nie narzekał.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 19:46   #17
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Te same problemy które miałem ja miało wielu ludzi w USA i Kanadzie. Paru w EU -
Tak wiec nie był to odosobniony case.

A skuty to co innego myśle. Tu nic nie musieli wymyślać a silnik jak zwykle wzięli od kogoś innego.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2021, 20:56   #18
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,900
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 47 min 19 s
Domyślnie

W mojej ocenie tak, oprócz Ducati i Bety nie kupiłbym nic innego jeśli chodzi o motocykle. Skutery Aprilia to inna sprawa bo mają silniki od Piaggio. Zadzwoń do przedstawiciela u nas i spróbuj zamówić, np. jakiś plastik co występuje wyłącznie w oryginale i daj znać czy do końca roku się wyrobią z realizacją.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2021, 01:31   #19
zylek
 
zylek's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 455
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 1 godz 2 min 15 s
Domyślnie

Zdaje się Aprilia zawczasu pozwoliła się kilku ludkom przejechać na motocyklu.

zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.08.2021, 09:08   #20
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 14 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
W mojej ocenie tak, oprócz Ducati i Bety nie kupiłbym nic innego jeśli chodzi o motocykle. Skutery Aprilia to inna sprawa bo mają silniki od Piaggio. Zadzwoń do przedstawiciela u nas i spróbuj zamówić, np. jakiś plastik co występuje wyłącznie w oryginale i daj znać czy do końca roku się wyrobią z realizacją.
Rozumiem. Faktem jest że 10 lat temu części łatwił mi człowiek który miał rodzinę z IT, kursował tam często i zaopatrywał się na miejscu. Szczęśliwie nie musiałem kupować plastików - ale wierzę że byłoby tak jak piszesz

Szkoda, bo oni naprawdę umieją robić świetnie prowadzące się motocykle. Ten Tuareg też wydaje się bardzo ciekawy... ale co z tego jak w razie "W" wsparcia brak, części też itp.

Mój mechanik powiedział podobnie jak Ty Adam, bo ma jak to mówi wątpliwą przyjemność dłubania we włoskich motorkach. Powiedział mi że skuter Aprilia spoko, tym bardziej budżetowy bo można w dobrej cenie kupić, w środku jest Piaggio więc spoko. Natomiast wszelkie własnie Moto Guzzi, MV czy inne takie marki na ogół wyglądały tak że stały u niego miesiącami w oczekiwaniu na części gdy coś poważniejszego się działo.

Podsumował - wszelkie skutery włoskie na bazie Piaggio jak najbardziej, motocykle to jak już to właśnie Ducati, najlepiej z przebiegiem poniżej 30 tys.km. Tu chyba nie ma też takich problemów z częściami itp.

No nic, zobaczymy jak to będzie wyglądało w przyszłości. Ja, mimo wszystko w motocyklach raczej zostane przy japonii

Pozdrawiam
M.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Aprilia etv 1200 caponord Baza Inne tematy 17 13.01.2020 18:56
Aprilia Caponord Etv 1000 ENDRIUZET Inne tematy 62 20.06.2015 19:38
Aprilia ETX 125 bicio Inne tematy 8 27.12.2011 17:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.