Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.06.2008, 15:12   #11
Truck
 
Truck's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 79
Motocykl: RD07a
Truck jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 32 min 41 s
Domyślnie Delegacja do Tallina czyli na Afryce służbowo :)

Chciałem sie pochwalić że odkryłem nowe zastosowanie Africy - pojazd do podróży służbowych.

Delegacja do Tallina? Czemu nie.

Warszawa - Wilno - Ryga - Tallin - Ryga - Wilno - Warszawa - 2222 km w 4 dni.

Tutaj zdjęcia
http://picasaweb.google.com/MarcinMMA/TallinAfrica

Mało ich ale to żeby nikt nie pomyślał że to wycieczka a nie służobowy wyjazd
MMA
__________________
RD04 >>> RD07a >>> Varadero

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 15.12.2009 o 16:05
Truck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2008, 19:08   #12
dj.1
 
dj.1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Köln/Opole
Posty: 229
Motocykl: RD07a
dj.1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 56 min 42 s
Domyślnie Weekend W Luxemburgu

Pogoda byla ladna a wiec sie wyskoczylo do luxemburga na 2 dni (xrv750+rt1100) Nawet jest to kraj gorzysty i wiele zakretow ,mozna sie dogadac po francusku i niemiecku, paliwo tansze niz w de, w stolicy strasznie drogie hotele, duzo malych fajnych kampingow oraz co pare km jakis ladny zamek.
Poraz pierwszy wykozystalem gotowe trasy z programu Motorradtourenplaner 2008/2009 i wyszlo wszystko ok. Jakby ktos chcial jakies trasy na garmina w formacie GPX to moge podeslac.
Pare fotek z tej Trasy Tu : http://home.tiscali.de/hrecords/attractions.html


Ostatnio edytowane przez 7Greg : 15.12.2009 o 16:07
dj.1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2008, 15:20   #13
Pretor
 
Pretor's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: stolyca
Posty: 75
Motocykl: F 800 GS
Pretor jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 24 min 45 s
Domyślnie Mongolia

Dzięki. Nasza ekipa już zapakowana. Czekamy na samolot który mamy 20 lipca.
Nie ma już odwrotu.


Wróciliśmy cało i zdrowo i z wielkim bagażem wspomnień. Polecam baaardzo tamte rejony.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub mogę w czymś pomóc w kwestii wyjazdu do Mongolii to z miłą chęcią się podzielę informacjami.
Tutaj foty:

http://www.hondavaradero.pl/mambo2/i...bum/index.html

Panowie skleciłem to i owo. Nie mogę zbytnio tego wkleić tutaj a od nowa nie chce mi się tego u Was ustawiać.
Tak więc relację napisałem na portalu varadero.

Wrzucam link. Mam nadzieję, że nie uznacie tego za kryptoreklamę.

http://www.hondavaradero.pl/mambo2/i...180&Itemid=178
__________________


Ostatnio edytowane przez 7Greg : 16.12.2009 o 11:42
Pretor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2008, 20:18   #14
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 54 min 22 s
Domyślnie Wyprawa dookoła świata

Nie wiem czy to już było gdzieś poruszane, ale natrafiłem na kolejną ciekawą wyprawę w internecie

http://www.re-moto.com/the_trip.php?lang=pl
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2008, 16:56   #15
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,368
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 19 godz 9 min 6 s
Domyślnie Albania 2008

http://picasaweb.google.pl/motocykli...cjaWakacje2009

http://picasaweb.google.pl/motocyklieta/AlbaniaGrecjaWakacje2008 ten link działa


OK pisze, krotko i na temat, najpierw kilka slow o sprzecie, o Afryce pozniej trasa i tyle chyba
.Minusy:
1.płachta biwakowa Fjord nansen-alternatywa dla namiotu ktorego nie wzialem( w grecji dostalem odparzen, a albanii przemokla-padaka na maxa nie polecam,
-poza wagą i rozmiarami po spakowaniu rzadnych pozytywow
2.zestaw do gotowania (manierki Wisła II , palnik i butla campingaz) na 1-14 dni lepiej wziasc grzalke z mozliwoscia podlaczenia do ganizda zapalniczki i kubel 0,5 l(mniej miejsca, moje manarzki pociely worek Prokajaka
3.spodnie http://www.mttr.pl/sklep,1380,,,03,,...,160660,0.html
pekly na szwach na wys kolan, przemokly na kazdym deszcy, wentylacja poprawna, nie wiem kto wpadl na pomysl naszycia w miejsce pampersa gumy(odparzenia du..)
4.mycie scyzoryka w wodzie morskiej spowodowalo iz sie nie otwieral, sol sie wdarla miedy elementy, naoliwienie pomoglo, chodzi jak nalezy.
5, pompa w afryce sie spalila 10 dnia wyjazdu, wczesniej juz zaczela swirowac.
6. opona przednia tkc80 sie wyzabkowala po 4,5- 5 tys czyniac jazde srednio przyjemną, MItas E-09 -zajebiaszcza!!!

Plusy:
1.MItas E-09 po 6 tys jest troche styrany, kamyki bo ponadcinaly, ale generalnie duzy pozytyw, poza jazda w deszcu
2.camelbag-super sprawa, 2l worek. Zawsze kupowalem 5l wody. 2 wlewalem do Camelbaka, 2 do karnisterka przytwierdzonego do gmola, 1l wypijalem badz wylewalem sobuie za kołnierz.
3.skrzynka na narzedzia(pierwotnie na amunicje) po paru glebach jest ok, narzedzia rowniez cale
4.Readbook- przy dobrze opisanej trasie(poszcegolne miejscowosci wraz z nr drog) bardzo ulatwia jazdę.
5.dodatkowa torebeczka na dokumenty i pieniadze, klor cielisty, malo widoczny,
http://www.e-horyzont.pl/site/index....at=31&prod=101
6.Afryka-zajebiaszcaSiedzenie Afryki-Wygodne!!!
7. Worki Prokajak, mialem 60 l sprawdzil sie bdb.
Fotki zabranych rzeczy:
http://picasaweb.google.pl/motocykli...baniaPakowanie

O trasie:Opisze glownie Albanie. Reszta powierzchownie!
jedziemy przez Serbie do Grecji z Motormaniakiem i Kasią. Autostradą cisniemy 140-150(spalanie afryki 8l). Czas mija wolno, ale przyjemnie sie delektujemy jazdą. Kasia czasem przysypia podczas jazdy Zatrzymujemy sie na tankowianie, jedzenie, czasem rozmawiamy
Spimy na Autokempie w Serbii za 10E od osoby, domek z prysznicem i tv. Ciepło milo i przyjemnie. nast dzien cisniemy na grecje, bładzimy czasem, gadamy wiecej, gps czasem wariuje, noca dojezdzamy do Grecji i spimy na dzikusa na plazy, kempy czynne do 22. nast dnia znajdujemy Kemping na srodkowym cyplu pod Salonikami(Sithoria). Za nocke 7-8 E. po pierwszej nocy spadywuje na dziką plaze(troche sie obco czuje w worku biwakowym wsrod przyczep i namiotów. Wczesniej objechalem caly cypel(polecam) Jest duzo trasek i drog na offy. Trzeba paru dni aby spenetrowac wszytkie te szuterki. Drogi sa ogolnie dostepne, nie ma zakazu wjazdu. Wiec jest gdzie pojezdzic endurakiem. Plaż dzikich roznież pod dostatniem. Dnia nast jadę juz sam do Albanii. Wstepuje do Kastorii (sredno mnie zaciekawilo to miasto)na obiadzik i dluga do Albanii.Granice przekraczam w miejscowosci KAPSTICA. Bezstresowo, place 1 za mandat jakis dostaje ochrone policji..taki swistek jak sie dostaje podczas wjazdu do Kosova(jest na fotkach)...i dluga. Wstepuje na Chwile do wsi Tren. Jezeli chcecie zobaczyc cale ubóstwo Albanii to wjedzcie na sam szczyt wioski gdzie już nie ma drogi. Z ciekawości tam wjechałem i trafilem na struszke która pilnuje wu chodzonego do kości osiołka. Widok straszny i poruszający. Mijam ”boisko”-pastwisko oslow , blotnisko, śmietniskosam nie wiem jak to nazwac gdzie graja albańskie dzieci. Wynosze się stamtąd i jade dalej: Zemblak,Korce,Erseke, leskovik(śpie w hotelu za 15$-prysznic , piwko,TV.Jeden kanał TV1Albańska oczywiście, 3h ogladam opere po Albansku pijac Tirane i Korce i planując dalsza czesc wyjazdu. Nast dnia Kelcere,Gjirokaster,konispol,Butrint(akurat barka przewoząca na drugi przek rzeki się zepsula wiec musze nadrobic ikilanascie km. Butrint poza ruinami zamku ma ciekwa drogę, jedzie się piaszczysta drogą z obu stron plynie bardzo czysta rzeka, piorunujacy widoczek, mokradla, ptaki itp.nast: Sarande,Borsch(Spie na dziko na plazy, rano kawka, owoce i dluga). Vlore, Delifus(piaszczysta plaza-można potrzodowac(Albanczycy robia to autami)Vlore,Apollonia,Durres,Vore,Kruje(noc mija szybko. Tirany degustacja ciąg dalszy)Burell,Rreshen,Fushe Arres,Firze,Bajram Curri,Valbona,Rrogam(spanko, cel wyjazdu, przepiekne miejsce. Najpiekniejsze jakie w zyciu widziałem. Spokoj cisza, super widoki. Coz miód malina. Spanko przy strumyku, pierwszy deszcz. Pieknie jest.Rrogam, bajram Curri, Krume,Kukes,Peshkopi,Dibra(MK)Kicevo. Afryka zaczyna pierdzie, zatrzymałem się na przeczyszcenie stykow w pompie paliwa niestety nie pomogloLzmieniam regler, nie pomoglo, lekko spanikowany dzwonie do Łysego(wielkie dzieki !!!) okazuje się ze bezpiecznik skapitulowal. Od tego czasu jade bez pomopy, życzliwi Macedończycy zapewnija spanko i zwiedzanie barow w Kicevie. Browar Szkopskie-polecam.Nast dnia dluga do Bulgarii. Zwiedzam Monastyr Treskaviec(okolice Prilep) Monastyr piekny, Malo turystow, podjazd dość ciezki, gleba zaliczonaJPrilep, Kavadarci.Strumica,Petric(BG)Melnik, Rożeński Monastyr(polecam-super)Blagovgrad, Rilski Monastyr(Rewelacja)Cerna Polanija(spanko w leśniczówce + rakija+ wiejskie bułgarskie jadłoJJJ)Dnia nast. Jez Iskar, Sofia,Vraca,Ojrahowo(przejscie graniczne-przeprawa promowa-12leva, 6 za moto i 6 za osobe)Crajova(RO)Filiasi, Petrosani,(spanie na dziko)Oradea,Miszkolc, Koszyce , Barwinek, Rzeszów, Dorohusk.
To tyle w skrócie. Mapy Albanii można kupic na wiekszych stacjach benzynowych przy granicy w Macedonii, bądź w wiekszych miastach albańskich w księgarniach. Koszt ok. 4-5 pln. Bankomatów jest podm dostatkiem, kazde miasto ma conajmneij jeden. Kurs waluty:
1.1$=75.10 lek
2.1E=120 lek
Przelicznik wg Raifaissen Banku.
Stacji z benzyna pod dostatkiem, w 95% platne tylko gotówką. 1L 95 =srednio 160lek
Co jeszcze. Albania jest cudowna, kraj sprzeczności. Mnóstwo mercedesów, szutrów, osiołków. Trzeba pojechac i zobaczyc. Szutrów jest mnóstwo wszedzie, glowne drogi od Sarande po Durres SA rozkopane i powoli przygotowane pod nawierzchnie asfaltowe, wiec można ostro podzidowac. Nie spotkala mnie rzadna nieprzyjemna sytuacja podczas 5 dniowego pobytu. Ludzie przyjaznie nastawiie pod turystow. Kierowcy nieprzewidywalni!!!Dzikich zwierząt które chciałyby mnie zjeść nie stwierdziłem.


Dziekuje żonie za wyrozumiałość i cierpliwość!!! Wielki buziak.

Ostatnio edytowane przez Ola : 14.10.2010 o 18:51
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2008, 21:14   #16
dj.1
 
dj.1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Köln/Opole
Posty: 229
Motocykl: RD07a
dj.1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 56 min 42 s
Domyślnie Offroad po Narodowych parkach Litwy

Warto warto no i blisko (Offroad wszedzie dozwolony) wykozystalem czesciowo trasy dla rowerow. [Mapa: Lietuva topo , Nawigator: Zumo 550]








Wiecej Fotek Tu : http://home.tiscali.de/hrecords/ParkiLitwy.htm (Super szybki serwer)

Ostatnio edytowane przez dj.1 : 20.07.2008 o 04:02
dj.1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2008, 01:43   #17
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,665
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 39 min 37 s
Exclamation Prokletije 2008 Gory Przeklete.

Siemanko!

Jakis czas temu odgrazalem sie ze lece do Albanii. Los chcial, ze plany udalo sie zrealizowac. Dzisiaj rano (sobota) ruszamy na trzech motongach z Warszawy.
W wyprawie uczestnicza Incognito na RD07, Cichy na Trampku i ja na 04. Wiecej informacji bedzie juz niedlugo dostaepnych w necie (linka zamieszczam na koncu).
Na stronie bedzie mozna:

-zobaczyc gdzie w danym dniu jestesmy
-przeczytac sms-y od nas
-posluchac naszych relacji telefonicznych
-obejrzec fotki z trasy

W zwiazku z powyzszym zachecam do sledzenia losow wyprawy. Postaramy sie zeby nie bylo nudno
Jesli ktos z Was wybiera sie w te rejony to z przyjemnoscia sie spotkamy. Moj numer dostepny jest na Afrimapie.

Pozdro i do uslyszenia za okolo dwa tygodnie.

Link do strony z relacja:

http://rival.pl/prokletije_gory_przeklete
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2008, 16:17   #18
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie Darek jedzie dookola Swiata na rd04...

http://www.horizonsunlimited.com/tstories/dogito66/

Po pieciu latach spedzonych na Filipinach i roku przygotowan Darek Skrzypiec, 41 lat wyruszyl na rd04 dookola swiata. Wyjazd hardcorowy sadzac po zdjeciach
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2008, 12:51   #19
Młody


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 24
Motocykl: RD03
Młody jest na dystyngowanej drodze
Online: 53 s
Domyślnie Trip to Gibraltar 2008 - MŁODY EDYSZYN :)

Witam i zapraszam wszystkich do obejrzenia naszej fotorelacji z wyjazdu wakacyjnego.

http://picasaweb.google.com/MlodyKTM...76741685183362

Pozdrawiam

Młody i Kasia

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 16.12.2009 o 10:55
Młody jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2008, 23:14   #20
krystek
ratownik
 
krystek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 637
Motocykl: RD07
Przebieg: 72800
Galeria: Zdjęcia
krystek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 1 godz 57 min 3 s
Domyślnie Tatry dookoła

W zeszłą niedziele pierwszy raz objechalem Tatry do okoła, trasa ciekawa bo przez Wadowice i Andrychów, fajne winkielki na drodze do Żywca, góra Żar, pożniej Korbielów-Namestowo-Twardosin-Liptowski Mikulas-Podbańska-Stary Smokowiec- Vysokye Tatry- Zdiar i Łysa Polanę. Piękna traska i piekna pogoda.






jak macie fajne fotki to wrzucajcie
__________________
Moja Galeria Picassa



CANEI-continuous and never-ending improvement

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 16.12.2009 o 11:10
krystek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe relacje w wersji PDF - RELACJE - ALL IN ONE 7Greg Trochę dalej 11 31.10.2011 18:51
Relacje w postaci linków - informacje Ola Trochę dalej 0 11.10.2010 15:30
Relacje w postaci linków - informacje Ola Polska 0 11.10.2010 15:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.