Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.02.2023, 12:57   #1
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Exclamation Moto sprzęgła oleśnica - ostrzeżenie

Koledzy, chcę Was ostrzec przed tą firmą.
W grudniu 2022 zdecydowałem się poddać regeneracji kosz sprzęgłowy do RD07a w tej firmie, po przeczytaniu opinii na forum. Dlatego moja opinia w tej chwili aby inni nie decydowali się na ich usługi.

Z pełnym zaufaniem, stwierdziłem, że nie idę na półśrodki i kupiłem u nich nowy kosz sprzęgłowy HONDA OEM (Pan twierdził, że ma jeszcze 20 nowych na półce) i po przesłaniu swojego poprosiłem o zrobienie nowego kompletu, wykonując czynności, które zabezpieczą przed fabrycznymi wadami o jakich MOTO SPRZĘGŁA piszą na swojej stronie.

Niestety moim błędem było wysłanie swojego starego kosza. Usługa trwała tydzień.

Gdy otrzymałem informację, że jest zrobione we wtorek 13.12 przesłałem pieniądze do Artur Szczepaniak 2350zł za nowy kosz Honda oryginał i poprawki. Wszystko przez sms. Jako, że miałem zaufanie to z góry zapłaciłem. To był ten sam bank co mój, więc Pan potwierdził, że ma już kasę i jutro wysyła. W czwartek więc miała być u mnie przesyłka. W piątek nie było, więc zadzwoniłem, Pan stwierdził, że wysłał, ale listu nie potrafił podać. W końcu wieczorem przesłał numer, paczka szła INPOSTEM i była na mój numer telefonu, więc widać było, że dopiero nadał w piątek. Tutaj już się zapala mi światełko, że coś nie bardzo ze słownością i prawdomównością.

Paczka nie dotarła w poniedziałek, nie miała też statusów wyjścia a tylko nadanie w paczkomacie. Dzwonię, Pan informuje, że wysłał i mam sobie SAM załatwiać z INPOSTEM. W INPOSCIE Pani informuje mnie, że to nadawca ma się kontaktować a ja nie jestem stroną a paczka ma błędy w procesowaniu. Po kontakcie w MOTOSPRZĘGŁA znów mnie Pan poinformował, że paczka została wysłana, teraz podając inny numer paczki INPOST. Paczka znów na mój numer więc w aplikacji otrzymuję ją jak jest nadana i to jest poniedziałek. Paczka dociera do mnie we wtorek.
Jest to kosz sprzęgłowy poddany regeneracji/zmianie komplet z tarczami przekładkami. Lecz nie ma mojego kosza, który przesłałem. Kosz przesłany nie wygląda na nowy, który kupiłem ale poddany regeneracji.
Założyłem, działa, po przejechanych 2500km w ostatnim tygodniu, zaczyna go być słychać.
Jednak od tamtego czasu nie mogę się doprosić oddania mojego starego kosza. Pan twierdzi, że INPOST zgubił paczkę a ja mam sobie sam to załatwiać. Wysyłałem do niego kilkanaście maili, zero odpowiedzi. Kosza nie ma minęły dwa miesiące. Pan ma wyjebane.
Prosiłem Pana z Moto Sprzegła więc o przesłanie paragonu/fv za zakup nowego kosza, oraz gwarancji na działanie na zrobionym koszu, miała być 2 letnia. Nic do dziś nie otrzymałem. A Pan jest opryskliwy i mnie wysyła do INPOSTU, że mam sobie szukać....
Może ktoś z Was ma nich przełożenie? A jak nie, to ostrzegam Was, jak widać lepiej na nich uważać, błędem było moim podejście z pełnym zaufaniem. Także, wydałem 2350zł i mam dalej kosz, który słychać.....
Składam zawiadomienie na policję o przywłaszczenie mienia, do rzecznika UOKiK pismo oraz do US za to, że nie wydaje dokumentów zakupu. Jestem wkurwiony i nie odpuszczę ch....
Na całą rzecz powyżej mam maile i korespondencję sms jeśli ktoś nie wierzy. No jedynie na to co Pan mówił przez telefon nie mam, już do nagrywania się nie zniżałem.
Moim zdaniem powinno się pisać o firmach serwisach, jak działają aby ich eliminować z rynku nawet jak są jedyni, rynek nie lubi pustki i się wypełnia, ale lepiej, żeby go wypełniali ludzie, którzy są uczciwi.

Ostatnio edytowane przez chomik : 22.02.2023 o 12:45
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 13:45   #2
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

jak takie firmy daja rade istnieć więcej jak miesiąc to nie wiem...
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 13:50   #3
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

A mało takich firm: https://www.youtube.com/watch?v=OybTLd86A6A
Ostatnio oglądałem ten odcinek i jestem ciekawy finału w sądzie. Takie firmy istnieją bo ludzie po sądach nie chcą się włóczyć latami w tym kraju. Ja już byłem świadkiem w sprawie między dwoma firmami i po kilku latach i tak zapadł wyrok wg. mnie niesprawiedliwy. Na sprawach sądowych to tylko zarabiają sędziowie i prawnicy. Pozwani i pozywający zazwyczaj są stratni na tym biznesie bo jeżeli nie patrzysz wyłącznie na kasę to tracisz czasami zdrowie.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 13:56   #4
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał delirium Zobacz post
jak takie firmy daja rade istnieć więcej jak miesiąc to nie wiem...
Dlatego, że opinie o nich nie trafiają do szerokiego grona. Dlatego o tym napisałem.
Ponadto nie wiem czy wiecie ale opinie w googlach można sobie wykupić. Mam oferty od wielu firm, a tutaj przykład:
https://www.reviewagency.eu/
Więc nie wierzcie w co piszą na googlach 2200zł i masz 200 opinii w tym troszkę daję się słabszych aby nie było zbyt różowo..
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 14:37   #5
Rafał_RD
 
Rafał_RD's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: KLI
Posty: 225
Motocykl: RD07, CRF1000
Rafał_RD jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 19 godz 47 min 59 s
Domyślnie

Kasy i kosza pewnie nie odzyskasz, ale jak masz czas to cioraj dziadów ile wlezie, może następnym razem się zastanowią .. nie ma nic gorszego jak nie chcesz oszczędzać, bierzesz usługę z górnej półki a z tego wychodzi dziadostwo, też miałem takie sytuacje...
Powodzenia!
Rafał_RD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 19:46   #6
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Przykra sprawa że ktoś Cię zrobił tak w chuja.
Podaj link gdzie wystawić mu opinie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 19:56   #7
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 40 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Przykra sprawa że ktoś Cię zrobił tak w chuja.
Podaj link gdzie wystawić mu opinie.
Oczywiście mają swój profil na Google Maps.
Profil Motor Tech Motocykle Oleśnica, dziwiła mnie taka ocena wysoka, a tutaj..... Jakie jaja Panowie zacząłem wchodzić w te opinie i "ludzie" którzy je wystawiają mają podobne zainteresowania, jedzą w tych samych knajpach, żyją w tych samym rejonach Polski....w załączniku dwa profile z oceną....
Oczywiście to oznacza tylko jedno, że opinie są fałszywe i robi je opłacona firma, która wykorzystuje fake konta na googlach w celu nabijania za kasę pozytywnych opinii. Dlatego powtarzające się opinie na dwóch różnych userach z 3 tych samych miejsc oddalonych od siebie setki km. No wybaczcie ale to nie jest zbieg okoliczności.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg ex.jpg (264.7 KB, 54 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez chomik : 22.02.2023 o 13:32 Powód: dodałem załącznik i wyłumaczenie
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 19:58   #8
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Szkoda, że opinie na google po zgłoszeniu przez właściciela często są kasowane.

Ten temat z mechanikiem z jutuba też ostatnio oglądałem i to są jakieś jaja.

Jednym słowem masakra jakie mamy biznesy w kraju.


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 20:06   #9
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Kurde chwilowo myślałem, że wpadłem w to samo. Przerabiałem ostatnio sprzęgło do samochodu w pewnej firmie zajmującej się sprzęgłami w Oleśnicy. Sprzęgło miało być zrobione na dwukrotnie większy moment niż seria więc trzeba było poszukać chętnego. Znalazłem. Zakład przyjął zamówienie. Dostali cały komplet (docisk, tarczę, zamach), zrobili i po założeniu oczywiście się okazało, że powalili wymiary i nie działa dobrze. Na ten moment się wypinają. Będzie wojna Coś ta Oleśnica nie ma szczęścia do speców od sprzęgieł...
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2023, 20:16   #10
delirium
Banned


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Kraków
Posty: 489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
delirium jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
Szkoda, że opinie na google po zgłoszeniu przez właściciela często są kasowane.
o ile wiem usunięcie opini na googlu jest bardzo trudne i długortwałe,
tylko wystawiający może ja w zasadzie zmienić.
delirium jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gruzja - ostrzeżenie! mishieck Przygotowania do wyjazdów 2 28.05.2013 15:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.