Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.01.2016, 20:26   #11
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

@przemo & @chemik: dzięki za info. Myślę, że nie będzie problemu z obsługą skrzyni biegów w układzie 01234 Opcja ze skakaniem nocnymi busami jest niezłym pomysłem. Zobaczę jakie bilety lotnicze dostanę - na razie znalazłem tanią opcję na lot do Sajgonu. Co do braku lokalnego prawa jazdy ponoć jest to teraz mało ważne, przynajmniej dopóki nie ma wypadku. Z tego co widzę jeździ tam dużo ludzi i wszyscy wracają bardzo zadowoleni.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2016, 21:04   #12
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

Co do lokalnego prawa jazdy to nikt kto jedzie nie ma. Zrob jednak miedzynarodowe. Koszt chyba (jak dobrze pamietam) 20 pln - wazne 3 lata.. Wydawane w wydziale komunikacji na podstawie tego co masz. Ja takie wyrabiam i mam spokoj a kilkakrotnie w Azji mnie zatrzymywano i jednak ratuje to to dupe przed lapomandatem wysokim.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2016, 22:25   #13
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 42 min 34 s
Domyślnie

Prawko międzynarodowe wymagane.
Przy grupie zorganizowanej ponad 6 osób wymagana jest dodatkowa papierkologia na miejscu, bo w przypadku wypadku/kolizji robi się bez tego problem.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2016, 00:53   #14
stanley
 
stanley's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Łódź
Posty: 202
Motocykl: Czym popadnie
stanley jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 17 godz 52 min 5 s
Domyślnie

Zapoznaj się z odcinkiem Top Gear Vietnam Special przed wyjazdem, jeśli jeszcze nie widziałeś.
stanley jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2016, 10:47   #15
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,437
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 49 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikelos Zobacz post
Czym jechałeś ? Jaka trasa ? Średnia dzienna wychodzi 225 km więc +/- to co ja planuje ale muszę mieć czas na focenie
Odpowiem Ci za Jarka, bo chyba za dużo słodyczy zjadł na święta i go brzuch do dzisiaj boli a że byliśmy razem to wiem to i owo

Przede wszystkim niczym się nie przejmuj

Najtańsze loty z Polski są do Sajgonu (Ho Chi Minh), droższe do Hanoi.

Zrobiliśmy łącznie 4500km w dniach:
16.01.2015 - 05.02.2015 i jeszcze zdążyliśmy polecieć na 2 dni do Bangkoku
Niektórzy mi zarzucają, że zwiedzanie ograniczam do przechylania głowy w lewo lub prawo więc dopasuj to do siebie

Nasza trasa to Sajgon - Hanoi - Sajgon. Na północ jechaliśmy wybrzeżem, na południe interiorem (tak to się teraz chyba modnie nazywa), a konkretnie szlakiem Ho Chi Minha KLIK

Drogi zdecydowanie lepsze są na północy, gorsze na południu.

Skutery zabukowalem już w Polsce,chciałem uniknąć miotania się po przylocie i wszystko miałem już dograne wcześniej.
Polecam Ci opcję Honda Wave



To najpopularniejsza opcja w Wietnamie. Jak będziesz cokolwiek wypożyczał zwróć uwagę na duże szprychowane koła i hamulec tarczowy z przodu.
Zasuwa ponad 100km/h, ale komfortowo leci się 80km/h.
Na drodze jest spory chaos, ale dosyć przewidywalny. Tu masz pdf (zapożyczony z innego forum) jak to mniej więcej wygląda KLIK
Jeżeli sobie w Polsce dobrze radzisz w korku to tam się odnajdziesz. Jak stoisz w korkach jak beemiarz z kuframi (oj sorry ), albo inny harlejowiec to możesz trochę się przerazić




Koszt wynajmu to 9$ za dzień. Wiem, że na miejscu można znaleźć i za 7$, ale wolałem się przygotować wcześniej. Nie płaciliśmy depozytu za skutery, wymagano od nas pokazania paszportu i prawa jazy.
Zasadniczo wszystkie naprawy były po naszej stronie. To nie Hertz, jak coś się rozwali to płacisz z własnej kieszeni. Ale nie jest tak źle

Co 1000km wymienialiśmy olej - 10$
Kompletny zestaw napędowy - 10$
Opona tylna 15$
Dętka - 5$
Naprawa kapcia 1$-5$
Paliwo na cały dzień jazdy - 5$

Nocowaliśmy zawsze w hotelach. Nie ma sensu bawić się w jakieś namioty itp.
Koszt hotelu to około 2$ - 6$ na osobę.

Policja nas zatrzymywała kilka razy i zawsze było przyjaźnie

Ze stacjami benzynowymi nie ma żadnego problemu, podobnie z warsztatami. W każdym rowie siedzi przyczajony Wietnamczyk z dętką i kluczem do naprawy silnika

Weź ze sobą koniecznie gniazdo zapalniczki na kablu, które podepniesz do akumulatora.

Powodzenia i kilka fotek na zachętę










































ps.
Jak znajdziesz tani lot i dobry termin to chętnie z Tobą pojadę choć dla niektórych jestem pewnie drętwym kutafonem.

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 06.01.2016 o 11:18
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2016, 12:23   #16
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Proszę mnie nie oczerniać
A słodyczy nie jadam
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2016, 14:22   #17
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
[CENTER][B]Odpowiem Ci za Jarka, bo chyba za dużo słodyczy zjadł na święta i go brzuch do dzisiaj boli [...]
Jak znajdziesz tani lot i dobry termin to chętnie z Tobą pojadę choć dla niektórych jestem pewnie drętwym kutafonem.
Wow ! Dzięki za wskazówki. Jarek podpowiedział mi już conieco na a więc chyba jednak słodycze nie zaszkodziły Jestem typowym warszawskim wojownikiem ninja: w korkach skradam się cichym skuterem 125 ccm i atakuje blaszanki z boku. Sycę się widokiem zakorkowanych katamaranów, tarmoszę ich lusterka i zaglądam laskom za dekolt Kufrów ani biemdablju się nie dorobiłem i nie planuję - wolę lekkie sprzęty. Bardzo cenię sobie Hondę Cub i jej kolejne mutacje/wcielenia. Na razie wyczaiłem na marzec przelot do Sajgonu (one way) za ok 600 zeta z Wawy. Szukam opcji powrotnej. Ktoś chętny ?

Ps. Możesz podesłać na a namiary na wypożyczalnie z której korzystaliście ?
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2016, 16:32   #18
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Gregu, napisz proszę namiary w tym wątku -może inni też skorzystają
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2016, 19:49   #19
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Wygląda na to, że założony budżet ok 5000 PLN jest realny, uff
2400 PLN to normalna cena za przelot w dwie strony z 1 przesiadką i czasem podróży ok 15 h. Na razie poluję na mega okazję
250 PLN wiza w kraju, formularz z foto trzeba złożyć w WAW w ambasadzie, czeka się 5 dni.
100 PLN ubezpieczenie w kraju
600 PLN szczepienia (przeciw żółtaczce typu A, durowi brzusznemu, polio i tężcowi). WZW typu A minium 4 tygodnie przed wylotem, dur można zrobić tydzień przed. Są tacy co się nie szczepią - ja tam nie lubię oszczędzać na zdrowiu
1400 PLN życie na miejscu (papu i tanie spanie) na 14 dni (ok 25 USD/dzień)
500 PLN wynajęcie moto + paliwo (3 zeta litr, moto spala ok 1,5 l/100 km). Można wynająć moto bez kaucji.

Ktoś chętny ?
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2016, 20:03   #20
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 988
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 20 godz 34 min 10 s
Domyślnie

Gdyby nie Afryka w kwietniu pisałbym się na taką przygodę... Nie można mieć wszystkiego, może następnym razem. Tymczasem umawiam się na browara i opowieści na UA w maju - powodzenia
__________________
https://imgur.com/bvK9oxa
*ADViet Ride 2023*
Sub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ameryka Południowa 2016 luty-marzec ZukiemPrzezSwiat Umawianie i propozycje wyjazdów 5 08.12.2015 14:48
Kamerun w zimie 2014 - luty lub marzec Mirmil Umawianie i propozycje wyjazdów 2 23.03.2014 04:50
Luty 2014 kermit1 Umawianie i propozycje wyjazdów 1 26.12.2013 13:27
Ale Sajgon... Ho Chi Min trail z północy na południe [Wietnam, 2013] Hanka Trochę dalej 44 25.04.2013 15:12
Wietnam Ronin Przygotowania do wyjazdów 7 16.06.2011 16:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.