Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.03.2010, 17:30   #1
PRZEMOKAMILKA
 
PRZEMOKAMILKA's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: SZCZECIN
Posty: 32
Motocykl: RD07a
Przebieg: 60000
PRZEMOKAMILKA jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 49 min 55 s
Unhappy Potrzeba Pomoc Prawna

Witam wszystkich mam pyt do szanownego grona Pań i Panów.Potrzebuje porady prawnej dotyczącego problemu.Kiedyś czyli 1999rok wziąłem tel na abonament i nie zapłaciłem rachunku i nagle po 11prawie latach dostaje pismo od komornika sądowego z Warszawy że mam do zapłaty 1600zł za tel era moje pyt dotyczy czy po takim czasie mogą dalej żądać zapłaty nie ma takiego czegoś jak przedawnienie po latach..((( może znajdzie się ktoś znający na tego typie prawie i coś doradzi proszę na prywat pisać z góry dziękuje za wszelką pomoc.
__________________
HONDA AFRICA TWIN XRV 750 PRZEMOKAMILKA
PRZEMOKAMILKA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2010, 21:50   #2
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

proponuję spróbować tutaj ->http://forum.prawnikow.pl/forums.html
mi pomogło w innej sprawie
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2010, 01:10   #3
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PRZEMOKAMILKA Zobacz post
Witam wszystkich mam pyt do szanownego grona Pań i Panów.Potrzebuje porady prawnej dotyczącego problemu.Kiedyś czyli 1999rok wziąłem tel na abonament i nie zapłaciłem rachunku i nagle po 11prawie latach dostaje pismo od komornika sądowego z Warszawy że mam do zapłaty 1600zł za tel era moje pyt dotyczy czy po takim czasie mogą dalej żądać zapłaty nie ma takiego czegoś jak przedawnienie po latach..((( może znajdzie się ktoś znający na tego typie prawie i coś doradzi proszę na prywat pisać z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Moze niekoniecznie na . Zeby komornik zaczal działać musi mieć PRAWOMOCNY tytuł wykonawczy. Jeśli więc nie odbierałeś listów poleconych, nie wiesz ze zapadł w Twojej sprawie nakaz zapłaty i nie sprzeciwiłes sie mu podnosząc zarzut przedawnienia ( w przypadku telefonow 2 lata) to właściwie jest pozamiatane.
Od uprawomocnienia się nakazu zapłaty przedawnienie biegnie przez 10 lat. W tym czasie komornik może Cie ścigać. Inna rzecz że to nacja dość rozbestwiona i chętniej zajmują się kwotą 1.600 000 zł niż 1 600 zł.
Poproś komornika o tytuł wykonawczy, zapoznaj się z nim i grzecznie zapłać. Komornik niestety doliczy 15 proc. całości kwoty...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2010, 01:21   #4
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,314
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 16 min 50 s
Domyślnie

Jeśli już będziesz musiał płacić to postaraj się rozbić na raty. Jeśli jesteś oficjalnie zatrudniony to komornik może, ale nie musi zająć wynagrodzenia. Jeśli nie pracujesz, komornik zaproponuje rozłożenie na raty. Powiesz że możesz płacić 100zł miesięcznie i powinien na to pójść. Woli przecież dostać w ratach niż wcale. Niestety wiem z doświadczenia swojego i znajomych.
__________________

Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2010, 05:35   #5
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
(..) Komornik niestety doliczy 15 proc. całości kwoty...
Jakis czas temu Straz Wiejska cyknela mi fote. Nie przyznalem sie i nie wskazalem kierownika, wiec mnie dali do sadu. Sad klepnal mandat (100 zl) i doliczyl koszta 80 zl. A ja myslac, ze se to sciagna tak jak mandat z policyi olalem.. no i dostalem kwita od komornika. Do zaplaty w sumie 450 zl - gdzie tu jest te w/w 15% ?
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2010, 07:40   #6
maher
 
maher's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: sosnowiec
Posty: 347
Motocykl: exc 530,gs500
maher jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 13 godz 8 min 42 s
Domyślnie

Witaj kolega miał podobną sprawę i dostał takie samo pisemko od komornika a że oficjalnie nie pracuje olał go i nagle po ok 3 miesiącach zablokowane konto żony która pracuje.Komornik wlazł jej na konto chodz sprawa była z okresu w którym się nawet nie znali.Więc musiał zapłacić niestety.
maher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2010, 08:29   #7
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maher Zobacz post
Witaj kolega miał podobną sprawę i dostał takie samo pisemko od komornika a że oficjalnie nie pracuje olał go i nagle po ok 3 miesiącach zablokowane konto żony która pracuje.Komornik wlazł jej na konto chodz sprawa była z okresu w którym się nawet nie znali.Więc musiał zapłacić niestety.
Cóż, komornicy są sprytni. Ale na ich czynności przysługuje skarga. W tym przypadku na pewno byłaby zasadna.
To wcale nie jest tak, ze komornicy są przedłużeniem wymiaru sprawiedliwości
W tej chwili zmieniła się sytuacja prawna i jeśli żona się sprzeciwi to nie można dłużnika ścigać z tzw. majątku wspólnego.
W tym więc przypadku na pewno można to było obronić. Choć uważam oczywiście, że należy płacić za odbyte rozmowy. No ale nie o tym ten temat.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2010, 10:09   #8
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

To , może tak

po 1 - za mało szczegółów ( daty muszą być precyzyjne by odpowiedzieć czy podlega to przedawnieniu.

po 2 - terminy przedawnień są różne , są zależne od Wierzyciela ( osoba fizyczna lub prawna, uprawniona na podstawie powstałego zobowiązania, do otrzymania świadczenia pieniężnego lub rzeczowego od dłużnika ).

po 3 - o tym czy egzakwuje się z majątku odrębnego , czy wspólnego decyduje rozdzielność majątkowa - ustrój majątkowy małżeński, który charakteryzuje się tym, że nie występuje w nim majątek wspólny małżonków, lecz jedynie dwa majątki osobiste, z których każdy należy do jednego z małżonków. Są one odrębne od siebie w sensie prawnym - nie żona ! , nikt się jej pytać nie będzie bo odpowiedź była by tylko jedna .

po 4 - komornik jak każdy człowiek nie chce robić za darmo , a jego każde dodatkowe działanie zwane kasztami egzekucyjnymi kosztuje .

po 5 - obraz komornika jest taki jaki jest , ale w dużej mierze zależy to od tego po której stronie jest barykady .
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2010, 12:39   #9
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Należy jeszcze rozróżnić komorników sądowych od skarbowych - stąd wynikają różne opłaty. Komornik sądowegy ma jak najszybciej i zgodnie z przepisami ściągnąć od dłużnika należności określonych podlegającym wykonaniu wyrokiem sądowym na rzecz wierzyciela. Podstawą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego mogą być: wyroki sądowe, nakazy sądowe, akty notarialne. Sądowy za egzekucję pobiera opłatę procentową, nie mniej jednak, niż jakaś ustalona kwota (o ile się nie mylę, to prawie 200 pln). Skarbowy zadowala się znacznie mniejszą prowizją i często na jakiś czas wystarcza, że zapłaci się samą prowizję, bez regulowania głównego zadłużenia (do czego nie namawiam).
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2010, 12:50   #10
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sławekk Zobacz post
po 3 - o tym czy egzakwuje się z majątku odrębnego , czy wspólnego decyduje rozdzielność majątkowa - ustrój majątkowy małżeński, który charakteryzuje się tym, że nie występuje w nim majątek wspólny małżonków, lecz jedynie dwa majątki osobiste, z których każdy należy do jednego z małżonków. Są one odrębne od siebie w sensie prawnym - nie żona ! , nikt się jej pytać nie będzie bo odpowiedź była by tylko jedna .

po 4 - komornik jak każdy człowiek nie chce robić za darmo , a jego każde dodatkowe działanie zwane kasztami egzekucyjnymi kosztuje .

po 5 - obraz komornika jest taki jaki jest , ale w dużej mierze zależy to od tego po której stronie jest barykady .


Ano wlasnie ostatnio sie w tym punkcie 3 troche sie pozmienialo ostatnio. I jesli na przyklad majatkiem wspolnym jest np. mieszkanie to egzekucja z nieruchomosci zobowiazania powstalego na skutek działalności jednego tylko współmałżonka bez zgody drugiego nie wchodzi w gre przy jego sprzeciwie.

Nie wiem kto ma gorszy obraz komornika. Jako wierzyciel napisze w ten sposob: ich robota ogranicza sie najczesciej do zajecia konta. Niewielu robi cokolwiek ponadto...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Potrzebna porada prawna. Sprawa karna. Artuditu Inne tematy 4 17.06.2010 21:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.