Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.06.2009, 08:49   #31
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Big_Brother Zobacz post
to też jest ciekawostka....

Uwaga: Od 1 stycznia 2007 r. obywatele polscy udający się do Mongolii tranzytem przez terytorium Federacji Rosyjskiej mogą przejeżdżać przez to terytorium bez konieczności posiadania tranzytowych wiz FR, na podstawie wiz mongolskich (jedynie w okresie ich ważności). Okres tranzytu wynosi do 10 dni. W innych przypadkach obywatele polscy obowiązani są uzyskać tranzytowe wizy FR.
Wynika z tego, ze obywatele polscy udajacy sie z Mogolii do Polski tranzytem przez terytorium Federacji Rosyjskiej musza posiadac wize tranzytowa. Dupa, chyba ze ktos pojedzie dalej do Chin...
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2009, 15:08   #32
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

UWAGA!

W związku zwielokrotnymi telefonami obywateli polskich, podróżujących do krajów trzecich tranzytem przes terytorium Federacji Rosyjskiej zawiadamiamy iz z dniem 15 maja 2008 roku dla obywateli polskich wprowadza się konieczność otrzymania wizy dla przejazdu tranzytowego przes terytorium Federacji Rosyjskiej.
Znaczy to że traci moc ust. 2 art. 5 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o warunkach podróży obywateli Rzeczypospolitej Polskiej i obywateli Federacji Rosyjskiej podpisanej w Warszawie w dniu 18 wrzeźnia 2003 roku.Chcemy też zaznaczyć że ust.1 tego samego artukulu, który umożliwiał bezwizowy prejazd tranzytowy dla obywateli rosyjskich przez terytorium Polski prestal być ważny zgodnie z decyzją władz polskich z dniem wstąpienia Polski do Schengen 21 drudnia 2007 roku.


A dodam , że dla pewności zadzwoniłem do ambasady FR w Krakowie i pan po rosyjsku potwierdził konieczność posiadania wizy tranzytowej.

Ostatnio edytowane przez Sławekk : 02.06.2009 o 15:13
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2009, 17:37   #33
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 21 min 27 s
Domyślnie

Postaram sie troche wam wyjasnic.
Wizy tranzytowe sa potrzebne. Takie po 10 dni wystarczaja choc z powrotem jest na styk. Jak sie spoznicie to 200 pln kary wiec bez tragedi.
Rejonizacja jest ale nikt tego nie sprawdza. Ja mam wize wydana w Gdansku.
Na przejazd przez rosje wydalem niecale 10000 rubli czyli cos kolo 1000 pln. Paliwo i zarcie, spanie mamy za darmo, jemy w knajpach lub u ludzi, jak wyjdzie. To tyle, Wlodar, jest latwiej niz sie wydaje!
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2009, 20:08   #34
wlodar
Dołączył: Sobota, 14 Stycznia 2006
 
wlodar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: Gorzkie Pole/k.Poznania
Posty: 361
Motocykl: xl883 Iron
wlodar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 38 min 19 s
Domyślnie

Suuuuper!!! Zapisuj ślad i trzymam kciuki za dalszą drogę.Powodzenia!!!
__________________
HD
wlodar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2009, 00:59   #35
wlodar
Dołączył: Sobota, 14 Stycznia 2006
 
wlodar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: Gorzkie Pole/k.Poznania
Posty: 361
Motocykl: xl883 Iron
wlodar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 38 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin Zobacz post
oj Włodar ja rozumiem, że późna pora jest, ale zerknij 3 posty wyżej od swojego
dzięki za zwrócenie uwagi
rzeczywiście już późno....
__________________
HD

Ostatnio edytowane przez wlodar : 03.06.2009 o 01:45 Powód: późna pora dnia...
wlodar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2009, 01:36   #36
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

oj Włodar ja rozumiem, że późna pora jest, ale zerknij 3 posty wyżej od swojego
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2009, 01:55   #37
skklub


Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 39
Motocykl: GoldWing, CRF 1000
skklub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 8 min 25 s
Domyślnie

Witam,

Wlodar, ambitny plan przejazd przez rosję w 10 dni. Ja w tym roku planowałem wyjazd nad Bajkał. Prawie 6.000 km z moskwy do Moskwy ok. 1.200 km i jeszcze do Mongolii kawałek. Czytałem kiedyś o wyprawie nad Bajkał, nie pamiętam gdzie, prawdopodobnie do Irkutska, kolesie na moto (transalp, jeden był z Lublina) zrobili tą trasę w 34 dni tak, że 10 dni w jedną stronę do Mongolii to chyba bardzo ambitny plan. Tam przejazd 100 km zajmuje zdecydowanie dłużej niż u nas. drogi na syberi odbiegają standartem od tych u nas. Ja planując przejazd 200 parę kilometrów musiałem uwzględnić czas prawię 6 godzin.
wyjad w tym roku nie doszedł do skutku dlatego nie mogę na 100 % potwierdzić moich informacji. Może w przyszłym roku.

Pozdrawiam i życzę miłego wyjazdu.
skklub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2009, 08:36   #38
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

To moze umowmy sie, ze na temat dojazdow, przejazdow, czasow wypowiedza sie Ci ktorzy tam dojechali Wyobrazam sobie taka kase za ktora moglbym sie podjac dojechania do Irkucka w 34 dni rowerem.
A tak serio to Lepi pokazal ze sie da szybciej. Przebiegi rzedu 800 km/dzien sa tak samo mozliwe jak i nieprzyjemne.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2009, 11:33   #39
Robert Movistar
 
Robert Movistar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 342
Motocykl: RD04
Robert Movistar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 17 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał skklub Zobacz post
Witam,

Wlodar, ambitny plan przejazd przez rosję w 10 dni. Ja w tym roku planowałem wyjazd nad Bajkał. Prawie 6.000 km z moskwy do Moskwy ok. 1.200 km i jeszcze do Mongolii kawałek. Czytałem kiedyś o wyprawie nad Bajkał, nie pamiętam gdzie, prawdopodobnie do Irkutska, kolesie na moto (transalp, jeden był z Lublina) zrobili tą trasę w 34 dni tak, że 10 dni w jedną stronę do Mongolii to chyba bardzo ambitny plan. Tam przejazd 100 km zajmuje zdecydowanie dłużej niż u nas. drogi na syberi odbiegają standartem od tych u nas. Ja planując przejazd 200 parę kilometrów musiałem uwzględnić czas prawię 6 godzin.
wyjad w tym roku nie doszedł do skutku dlatego nie mogę na 100 % potwierdzić moich informacji. Może w przyszłym roku.

Pozdrawiam i życzę miłego wyjazdu.
Testowałem na sobie. Z Irkucka do Wrocławia 7,5 dnia. Da się, choć zalatuje to trochę sadyzmem Włodar, jak sprzęt nie nawali dojedziesz w 10 dni spokojnie. Acha, do Irkucka i dalej do Ulan Ude jest tylko asfalt.

Ostatnio edytowane przez Robert Movistar : 09.06.2009 o 13:25
Robert Movistar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2009, 15:04   #40
wlodar
Dołączył: Sobota, 14 Stycznia 2006
 
wlodar's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: Gorzkie Pole/k.Poznania
Posty: 361
Motocykl: xl883 Iron
wlodar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 38 min 19 s
Domyślnie

Panowie znacie mnie i wiecie że normalny to nie jestem... zwykle na zloty przyjeżdżałem nad ranem po całym dniu pracy i na zlocie dalej dzidaaaaa
A tak serio, to jak Sambor napisał wypowiedzą się Ci co tam byli czyli Movistar
Też uważam że takie napier..... po 800/ 1000 dziennie to lekki masochizm, ale panowie, przecież większość naszych wyjazdów czymś takim jest.
Zresztą, jak nazwałbyś Robert to co robiliście rok temu wzdłuż BAMu, przecież to było znęcanie się nad sobą w najczystszej postaci
Plany mamy ambitne i będziemy dążyli do ich realizacji, a co z tego wyjdzie, to czas pokaże.
__________________
HD
wlodar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Alpy koniec sierpnia/ początek września? Kojot Przygotowania do wyjazdów 3 30.07.2013 10:28
[szukam] przełom czerwca/lipca tygodniowy wyjazd enduro gdziekolwiek Jaskola Umawianie i propozycje wyjazdów 28 03.07.2012 21:30
Mongolia 2011 start przełom lipca sierpnia, motorki już ma miejscu :-) mnorbi Umawianie i propozycje wyjazdów 0 02.07.2011 18:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.