Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.09.2012, 20:37   #21
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

sraj na te wszystkie strachy, albo będziesz miał szczęście albo nie. Zbierać z drogi mogą cię już w Maroku. Załatwiaj wizy i jedź, może uda ci się trafić na jakąś zadymę w Mali. Ważne żebyś miał wiecznie banana na twarzy i majfrenda na ustach, rżnij głupa, oni cię i tak będą za takiego mieli. Jedziesz szlakiem handlarzy i przemytników, wszystko da się załatwić, zaczynaj od 10 euro. Maj i czerwiec jest najcieplejszy, w lipcu zaczyna lać, w porze deszczowej masz malarię i niewiele zobaczysz, omijaj duże miasta jeśli tylko możesz, nie jedź nigdy po zmroku, śpij w namiocie (hieny) nie pij niepewnej wody, załatw sobie przynajmniej 50 fiszek na czekpointy i rżnij głupa na postach że nic nie rozumiesz. Pewnie przeżyjesz, statystycznie masz sporo szans
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 20:42   #22
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Mozna bylo nieplacic, bo celnicy nie byli wcale nachalni w stosunku do koniecnzosci wykupu papierka,ale widzialem,ze kierowcy ciezarowek z innych krajow, ktorzy odprawiali sie ze mna w tym samym czasie wykupywali ten papier na wjacd, co i ja uczynilem( ociagajac sie przez pol godziny,bedac kasany przez weza w kieszeni )
Też mam takiego węża też często kąsa ja tam go lubię
A ja żyłem w błogiej nieświadomości, że Mauretania, Mali i Burkina faso nie wymagają CdP - teraz zaglądam do źródła mojej "wiedzy" a tam - ostatnia aktualizacja 2007r

Ostatnio edytowane przez Neno : 27.09.2012 o 20:46
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 20:51   #23
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 28 s
Domyślnie

Kajman!
co innego samochod, wyladowany sprzetem,robiacy za backup wyjazdu motocyklowego,a co innego stary rzech, motocykl, ktory przejezdza pomiedzy beczkami na check-pointach jak tylko kierowcy sie podoba.
Ja nikogo nie namawiam do placenia,badz nie,pisze tylko o swoich doswiadczeniach i uwagach.
Kazdy podruzoje jak lubi,jeden lubi ryzyko i dreszczyk emocji bedac sciganym przez sluzby mundurowe, a drugi ceni swiety spokoj i pozory bezpieczenstwa majac wzytskei dokumenty w kieszeni.
Przy wjezdzie do mauretani jedyna oplata to byla taka w urzedzie przerobionym z ladnie pomalowanego szara faba kontneru transportowego.
Urzednik w mundurze chcial nas skasowac po 10E, za wjazd motocyklami do mauretani, mysmy mu zaproponowali po 10 $, ten sie oburzyl, po krotkiej dyskusji machnal reka nanasze dolary i kazal jechac dalej. BYlem zdziwiony,ale coz, pojechalismy.(ale chyba jakies bumagi dostalismy)
Przy wyjezdzie z mauretani nawet nie zatrzymywalismy sie na posterunku celnym, celnik dognil nas na posterunku granicznym, zawrocilismy 1 km na celny, tam chyba oddalismy dokumenty, mielismy sprawdzane wizy i pieczatki, celnik zarzadal 10E jako oplate wyjazdowa, za wbicie pieczatki i wpis do ksiagi,odmowilem oplaty,zabralem paszport i powiedizalem,ze jade dalej, ten mnie zatrzymal, wbil pieczatke,wpisal do ksiazki,powiedzial bon vouayage, wiec pojechalem dalej.
Nie zawsze wiem, kiedy trzeba placic,a kiedy mnie chca wuruchac bez mydla,wiec przezornie nie place,jak na razie jeszcze nigdy nie cierpialem z tego powodu, owszem,czasami mialem przygode,czy dwie wiecej, ale zawsze zakonczne bardzo pozytywnie...
taka ze mnie ostatnia kutwa
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 20:54   #24
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Chaliera...
Nie rozumiem, o czym piszecie...
Za 28zl nikt nie nadstawi karku przeca.
Ja się Was zaś pytam, czy mieliście taki przypadek na sobie z tym pociągiem, czy cuś, czy tylko sobie tak żałośnie o takim możliwym przypadku pitolicie.
Bo jeżeli to tylko w Waszych głowach, to wiecie... też Wam mogę bajeczek naopowiadać.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 21:10   #25
dentysta
 
dentysta's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: ???
Posty: 48
Motocykl: KTM 990 ADV r
dentysta jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 2 godz 33 min 24 s
Domyślnie

Panowie jak czytam te posty to normalnie odchodzi mi ochota na planowanie jakichkolwiek wypraw w tamte strony
dentysta jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2012, 21:51   #26
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Wiesz co, to tak na prawdę są sprawy trzeciorzędne, jak chcesz odwiedzić tą ciekawszą stronę świata, trzeba się liczyć z pogaduszkami na granicach i wszędy. Szwajcaria jest krajem w którym powiedzą ci dokładnie za co siedzisz i załatwią tłumacza. Tak na prawdę wolę Nigerię bardziej niż Szwajcarię, bo jest ciekawiej. Jak masz jaja to jedź. Granice i papierki na granicach o których wspominamy mają znaczenie znacznie mniejsze niż banknot 10 euro
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko z łapanki II, marzec/kwiecień 2011 sambor1965 Kwestie różne, ale podróżne. 12 29.04.2011 18:57
Transport - marzec/kwiecień kajman Umawianie i propozycje wyjazdów 0 07.02.2011 20:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.