Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.11.2016, 11:06   #51
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

@ Emek

Nie do końca. A właściwie zupełnie nie. Po pierwsze porównujesz wagę mojej xt doposażonej z wagą gołego motocykla. Po drugie najważniejsze jest zmniejszenie masy nieresorowanej, bo to ona ma ogromny wpływ na to jak pracuje zawias. Po trzecie zdjęcie z góry motocykla wydechu, aku, ogona zmienia wyważenie motocykla. Jest to inny motocykl. Kolega, który na co dzień jeździ bergiem 630 (a przedtem miał xt660z) po przejechaniu się powiedział, że nadal w porównaniu z jego rowerem czuć wagę, ale nie żadnego porównania z jego xt660z. Inny motocykl. Jeżdżę nią w dość trudnym terenie i jestem zadowolony. Ale trzeba wiedzieć, że mam 2m wzrostu i ważę 110kg...dla mnie to jest mały i lekki motocykl
Co do mocy - w terenie starcza (jak bym miał 100KM to i tak bym szybciej nie pojechał), na autostradzie 130 jedzie - co mi więcej trzeba?

Co do NAT to już mówiłem - rozumiem zachwyt części kolegów, ale to nie dla mnie. Z gmolami, stelażami i szpejem to waży 245kg a to dla mnie za dużo (niewiele mniej od mojego GSA1200). Koło 150mm też nie ułatwia życia w terenie. I jest dla mnie za mała. Zasięg też nie ten. Fajny konkurent dla gsów, nowych KTMów i tym podobnych motocykli szosowych.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2016, 11:44   #52
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkan Zobacz post
@ Emek

Nie do końca. A właściwie zupełnie nie. Po pierwsze porównujesz wagę mojej xt doposażonej z wagą gołego motocykla. Po drugie najważniejsze jest zmniejszenie masy nieresorowanej, bo to ona ma ogromny wpływ na to jak pracuje zawias.
Arkan może nie rozumiem. Zmniejszyłeś masę o zaledwie kilka kilogramów i obniżka tej masy w zasadzie niewiele wpływa na masę nieresorowaną. Masa nieresorowana to w tym przypadku koła + płyta, wydech jest już masą resorowaną wszak w Tenere leci górą ponad zawiasem . Ponadto masa nieresorowana wpływa głównie na komfort a zawias w XT masz regulowany więc można pokombinować. Z dyskomfortem w wyprawowym singlu po prostu trzeba się pogodzić choć rozumiem, że w przypadku twojej wagi każdy kilogram daje zapas zawieszeniu, które raczej przystosowane jest do gościa 70-80 kg.
Jak do tego dorzucisz swoje 110 kg + 20 kg bagażu to i tak lecisz mastodontem o wadze 330 kg. To tyle ile ja na AT z wyprawowym szpejem. Koszt wykonania tych przeróbek to co najmniej kilka kawałków (pewnie najwięcej obręcze i piasty). Przez te zabiegi uzyskujesz - nic lub prawie nic choć każdy może mieć własne odczucie w tym temacie i ty masz własne, które szanuję.
Jeśli mówimy o w miarę lekkim dualsporcie to na tą chwilę takiego nie ma na rynku i pewnie nigdy nie będzie choć idealnie byłoby wsadzić w ramę KAta 690 (oczywiście gdyby ją miał w sensownym zakresie) dwucylindrową pięćsetkę z Hondy. Efektem byłby lekki dualsport z dobrym zawiasem i wystarczająco mocnym oraz niezajebliwym silnikiem o śmiesznym spalaniu. W mojej ocenie nie da się tego zrobić z żadnym singlem a już na pewno nie na bazie XT660 bo tam trzeba by wymienić silnik, który waży pół motocykla aby coś naprawdę sensownego z tego zrobić.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2016, 12:02   #53
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Tylko koła to masa nieresorowana. Oryginalnie 28kg, po zmianie 20kg. Po seryjnym zawieszeniu nie ma śladu. Z tyłu jest pełen ohlins na 120kg, a z przodu twarde hyperpro progresy i emulatory racetecha.

Co do wagi, to ja nawet na 690 z wahą ważę 300kg....

Co do odczuć - rozmowa jest nie fair bo ja jeździłem wszystkimi 3 motorami (NAT, XT salonowy i oczywiście moim), a Ty nie. Ale jest na to rada - może będziesz w przyszłym roku wałęsał się gdzieś na Bałkanach to wypijemy kawę i sam sprawdzisz....

O kosztach wolałbym publicznie nie pisać. Jest ryzyko, że moja małżonka przeczyta i będzie zonk!
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2016, 12:27   #54
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Na przyszły rok inny kierunek już obrany więc niestety na Bałkanach to się nie złapiemy ale jak tylko będzie okazja to bardzo chętnie. Koszty i tak bardziej chyba zainteresowanych przeróbką Tereski by dotyczyły a raczej się nie zaliczam więc na spokojnie. Po co kobitę stresować.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2016, 12:28   #55
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 925
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 18 godz 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkan Zobacz post
O kosztach wolałbym publicznie nie pisać. Jest ryzyko, że moja małżonka przeczyta i będzie zonk!
Gorzej jak powie Babci.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2016, 12:40   #56
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Gorzej jak powie Babci.
qrwa, nawet o tym nie wspominaj...
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2016, 14:30   #57
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 370
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 57 min 52 s
Domyślnie

Arkan dzięki za info. Zastanawiałem się czy ingerować w swoją tenerkę ale dochodzę do wniosku, że chyba lepiej i taniej byłoby kupić inny motocykl. Chociaż przerobiłem już większość enduro od 250 ccm do 1000 ccm pojemności i tenerka jakoś mi podpasowała. Nie pasuje mi tylko podnoszenie jej po glebie. Już chyba Varadero 1000 lżej mi się podnosiło, choć masa sporo większa to środek ciężkości o wiele niżej.
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2016, 14:39   #58
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

@ Zeus - zdecydowanie taniej. Dla mnie wybór tenery był spowodowany tym, że potrzebowałem prostego singla, na wtrysku, wysokiego i z o silniku do taśtasiowania.. W innym wypadku szukałbym KTM 950se.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2016, 13:28   #59
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2016, 16:28   #60
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 43 min 16 s
Domyślnie

Za 10 koła euri do wzięcia : http://www.moto.it/fiere/ajp-pr7-650-adventure-a-eicma-2016-foto-e-dati.html
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowa Afryka QrczaQ CRF 1000 L 5861 06.02.2018 18:02
IDEALNA tenera? Mech&Ścioła Inne tematy 17 08.03.2016 12:51
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.