Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.11.2010, 19:22   #111
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
są wariaci co i turbinę wstawiają:
http://www.youtube.com/watch?v=LsqnQFb54V0
siwy,to jest mój ulubiony filmik i cały czas myślę czy weszłoby to do dominatora silnik trochę podobny i jeszcze mam pytanie,czy silnik z XRy wszedłby do dominatora?pomijając kwestie elektryki(inny zapłon),masz gaźnik dwugardzielowy czy jednogardzielowy?jeśli jedno to jaką Masz średnice i czy zadziałałby w dominie?
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2010, 00:41   #112
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
ideałem byłby kopniak + rozrusznik i zapłon iskrownikowy żeby po padnięciu aku dało się odpalić.
w LC4 Adv tak właśnie jest zrobione. jak pada aku zwierasz dwie wtyczki pod czachą i masz 'magneto' jak w komarku

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2010, 02:04   #113
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 5 godz 47 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Raviking Zobacz post
siwy,to jest mój ulubiony filmik i cały czas myślę czy weszłoby to do dominatora silnik trochę podobny i jeszcze mam pytanie,czy silnik z XRy wszedłby do dominatora?pomijając kwestie elektryki(inny zapłon),masz gaźnik dwugardzielowy czy jednogardzielowy?jeśli jedno to jaką Masz średnice i czy zadziałałby w dominie?
trudne pytania zadajesz o tej porze w piątkowy wieczór

pewnie łatwo by nie wszedł z racji chłodnic i całego układu chłodzenia, nie wiem jak jest z gaźnikiem ale zaryzykuję że jest jedno gardzielowy, w każdym razie wygląda bardzo prosto i prymitywnie.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2010, 16:41   #114
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
w LC4 Adv tak właśnie jest zrobione. jak pada aku zwierasz dwie wtyczki pod czachą i masz 'magneto' jak w komarku

matjas
Hej,
rzeźbiłem całą instalację od LC4ki i nie kojarzę tego elementu - możesz na jakimś schemacie wskazać o co chodzi?
LC4ki mają kondensator (taka pomarańczowa puszeczka) wpiętą w instalację (równolegle do aku), dzięki temu da się moto odpalić nawet po totalnym padzie aku (testowałem - bez żadnego kombinowania).

Cytat:
Napisał Raviking Zobacz post
siwy,to jest mój ulubiony filmik i cały czas myślę czy weszłoby to do dominatora silnik trochę podobny i jeszcze mam pytanie,czy silnik z XRy wszedłby do dominatora?pomijając kwestie elektryki(inny zapłon),masz gaźnik dwugardzielowy czy jednogardzielowy?jeśli jedno to jaką Masz średnice i czy zadziałałby w dominie?
w XR 600 gabarytowo silnik jest taki sam, od bodajże '90/91 roku XR ma już jedną gardziel - pasuje bez problemów. XR 650 R (nie L) też ma jedną gardziel - sprawa powinna być do przeprowadzenia, ale rzeźba większa, bo trzeba gdzieś chłodnice zmieścić. Inna sprawa czy jest sens - ten silnik jest bardziej wysilony i wymaga większych nakładów serwisowych (olej/zawory co 1kkm). Równie dobrze z oryginalnego silnika dominatora można wycisnąć okolice 60 koni (z tym, że szybko zaczyna się rozpadać).
XR ma gaźnik keihin'a 40 (ale nie FCR),Dominator też ma bodajże średnicę króćca 40 - powinno wejść, ale strojenie to ciężka zabawa. Wiem, że na pewno do dominatora (fizycznie) pasuje mechaniczny gaźnik dellorto PHM40 (starsze LC4, TE610, bergi), ale też trzeba stroić.
Też myślałem nad podobnymi rzeźbami (z XL), ale lepiej kupić XRę po prostu, bo przy okazji zawieszenie lepsze i wyjdzie taniej. Ja sprzedałem XL (jeszcze niezbyt przerobioną) i kupiłem LC4 - genialne moto do rzeźbienia, jest fajnie.

pzdr, Adam

Ostatnio edytowane przez fxrider : 27.11.2010 o 16:59
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2010, 17:14   #115
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Dla mnie lc4 w adv ma tylko jedna wadę. Silnik który pracuje jakby się miał zaraz roz..... Nie wyobrażam sobie słuchania tego przez kilka tysięcy km na wyprawie.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2010, 14:32   #116
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonjour Zobacz post
Dla mnie lc4 w adv ma tylko jedna wadę. Silnik który pracuje jakby się miał zaraz roz..... Nie wyobrażam sobie słuchania tego przez kilka tysięcy km na wyprawie.
heheh
Takie samo wrazenie odnieslismy jak podjechal gostek na suprmoto lc4 z 2008 roku, do mechanika jak robilem przeglad na moto. Juz z kumplem obstawialismy co tam pierdyknelo ze tak sie tlucze, a tu wszystko ok moto po 1 przegladzie (600 mil) u dealera. Sieczkarnia do potegi
__________________

tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2010, 15:50   #117
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 21 s
Domyślnie

fx'rider nie wiem jak jest w ADV z zapłonem KOKUSANA, ale taka opcja jest na pewno w wersji z SEM. Za przednią lampą jest zrobiony mostek z kabla (wtyczka z wejściem i wyjściem połączonym kablem) jeśli nie masz akumulatora (tak jest u mnie) i powinna ona być zastąpiona DIODĄ tak, żeby prąd był przekazywany tylko w jedną stronę, gdy zakładasz akumulator.

Wiem, że jak ten mostek jest z kabla to nie da się założyć akumulatora bo robi się zwarcie.

Moja wydumka powoli się robi ;]
Bak z ADV, 28l ;]


Ostatnio edytowane przez lukasz_vip : 28.11.2010 o 15:54
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2010, 20:19   #118
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
Hej,
rzeźbiłem całą instalację od LC4ki i nie kojarzę tego elementu - możesz na jakimś schemacie wskazać o co chodzi?
chodzi mi o to, że nie pamiętam skąd to info wyjąłem ale u mnie w LC4Adv 1999 była taka opcja /dwa kabelki gotowe do zwarcia/.

co do pracy LC4 - wierzcie mi, że podczas jazdy /zwłaszcza off/ dupa tak się poci, że się tego nie słyszy. każdemu kto mi mówił, że mój silnik napier.nicza ripostowałem, że to do cholery nie silnik elektryczny
lata to super i nie ma co słuchać jak dupek na postoju tylko trza zapiąć bieg i odwijać. wtedy nie ma ani czasu ani ochoty na dźwiękowe kontemplacje.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2010, 21:29   #119
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Wg mnie nic nie przebije Rotaxa, przykładowo tego z F 650 GS. Do takiego dźwięku trzeba się przyzwyczaić. Na wolnych identyczny jak jakaś sieczkarnia. Mi akurat się podoba.
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2010, 21:45   #120
Południowiec
DZIDA!!!
 
Południowiec's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: w sumie to już Wrocław
Posty: 229
Motocykl: Tasmania Twin
Południowiec jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Nicek, łamiesz moje biedne serce... Rotax 650 może nie jest szczytem elegancji , ale przy LC4 to chodzi jak R6 w Mietku W124

tak też można dumać

Ostatnio edytowane przez Południowiec : 28.11.2010 o 21:51 Powód: co by w temacie nie zamieszywać
Południowiec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wydumka o kosztach NOR/FIN Evvil Umawianie i propozycje wyjazdów 12 18.07.2013 12:03
Wydumka afrykańska - dla tych co się boją o plastiki... sambor1965 Inne tematy 23 12.12.2010 13:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.