Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.10.2018, 13:08   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,028
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 9 godz 55 min 0
Domyślnie Ortopeda, fizjoterapeuta lub inny czarodziej od biodra mocno poszukiwany

Zaczęło się dokładnie 17-go sierpnia br., ból lewej nogi od pachwiny przez udo, kolano czasem i do piszczeli. Boli przy ruchu, bezruchu, spaniu, sikaniu i ... tak constans. W zasadzie zakończył moją aktywność motocyklową a powoli i jakakolwiek inną. Poza kilkoma wycieczkami od sierpnia zupełna dupa. Największe nasilenie rano do momentu rozruchu, który nieco pomaga ale chodzenie jest męką a schody to wyprawa w Himalaye. Wiem, że pomoc via internet to jak naprawa silnika korespondencyjnie ale szukam ratunku dla mojej giry bo miejscowi szamani zgadują, ortopeda: najpierw zapalenie jakiegoś kręciela /były sterydy podawane domiejscowo w tego całego kręciela i pachwinę chyba z cztery razy/, potem że może biodro , fizjoterapeuta nr 1: rwa kulszowa lub zapalenie czegoś krzyżowo-biodrowego /były naciągania, masaże/, fizjoterapeuta nr 2: przewlekłe zapalenie od kręgosłupa /był jakieś zastrzyki a teraz czekam na rehabilitacje/, ortopeda nr 2: twierdzi że biodro albo ch... wie co . Ból idzie dokładnie od lewej pachwiny w dół kończyny, kręgosłupa raczej nie czuję ale obolały już cały jestem więc , noga momentami "ucieka" tzn. tak jakby nie mogła znieść obciążenia. Mam zdiagnozowane zwyrodnienie stawów biodrowego ale bez znacznych ograniczeń ruchowych /prawy jest zresztą ponoć w gorszym stanie i nigdy nie bolał/, zwyrodnienie dolnego odcinka kręgosłupa tj. osteofity krawędzi trzonów lędźwiowych, obniżenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 /dyskopatia/, zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych, zwyrodnienie lewego stawu kolanowego /jakaś pourazowa martwica kłykcia przyśrodkowego /. Nigdy na tej nodze ani kręgosłupie nie miałem zabiegów choć były wielokrotne zwichnięcia stawu skokowego i chyba dwa złamania. Ból przy siedzeniu ustępuje ale najgorszy jest moment kiedy się podniosę i wykonuję pierwsze dwa/trzy kroki a w zasadzie "posunięcia" nogi bo za uja nie mogę jej wtedy dźwignąć, jak rozruszam jest nieco lepie z naciskiem na nieco - utykam pernamentnie i już zapomniałem jak bez tego bólu od pachwiny w dół się żyje. Ból występuje też przy podnoszeniu nogi tzn. zginaniu jej w kolanie i unoszeniu do wysokości około połowy pasa /podnoszenie-dociąganie zgiętej nogi powyżej tej granicy jest już w zasadzie bezbolesne/. Wiem, że to nie miejsce i sposób konsultacji ale byłem już wszędzie /zapomniałem dodać, że neurolog też był i obstawia przewlekłą nieswoistą rwe kulszową - on skierował na rehabilitacje, która zaczynam 26-go listopada/. Będę wdzięczny za jakakolwiek pomoc, sugestię, poradę ale oczekuje kontaktu od grona fachowców w tych dziedzinach, których na forum chyba kilku było a nie porad typu szwagier kuzyna teściowej był u Babki a ta mu futrem z kota okładać kazała /kota mam ale cholerny Klakier za cholerę na mojej chorej nodze siedzieć nie chce/. Kontakt na , maila pawlo564@interia.pl lub tel. 600-831-641 Z góry podziękował ...

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 28.10.2018 o 13:32
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2018, 14:40   #2
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,489
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 29 min 11 s
Domyślnie

Jak masz możliwość to może zasięgnij porady u osteopaty. Na mnie ich "czary" działają.

Pozdrawiam

--
Jarek
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2018, 20:24   #3
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 6 s
Domyślnie

Zrób na początek MR kręgosłupa, z reguły biodro nie boli do pszczeli, a jest to wynik ucisku na korzeń nerwowy w kregoslupie i od tego zacznij
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2018, 10:21   #4
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Zaczęło się dokładnie 17-go sierpnia br., ból lewej nogi od pachwiny przez udo, kolano czasem i do piszczeli. Boli przy ruchu, bezruchu, spaniu, sikaniu i ... tak constans. ...
Ból stały świadczyć może o ucisku na nerw kulszowy np. spowodowanym przepukliną dyskową do wewnątrz kręgu.
W przeciwieństwie do przepukliny zewnętrznej, która jest odczuwalna w okolicach kręgosłupa i "może ją nastawić wiejska babka", to wewnętrzna w miarę aktywności zaciska się na np. nerwie kulszowym prowadzącym do którejś nogi powodując ból miejscowy biodra, kolana, łydki...czyli daleko od źródła schorzenia.
Od sierpnia szukasz pomocy i skoro prosisz o nią na forum motocyklowym widać, że jej nie znalazłeś. A nacisk na nerw jest stały.
Idziesz do lekarza z bólem kolana, bierzesz zabiegi, dajesz chwilową ulgę mięśniom, zaspakajasz swoją potrzebę rozwiązania problemu... na chwilę, potem idziesz z biodrem...
Jeszcze chwila i sfrustrowany brakiem skutecznej pomocy będziesz brał psychotropy, przez które skutecznie stracisz wolę walki.
U mnie były to cztery miesiące marazmu, zanim padła diagnoza. W tym wypadku wszystkie wcześniejsze zabiegi, które miały pomóc na łydkę, kolano, biodro były gwoździem do trumny. Znajomy szukał pomocy dwa miesiące dłużej i niestety uciskany stale nerw obumarł; włóczy nogę za sobą.

Najbardziej przeraża mnie to, że dopiero w sanatorium, gdzie było na turnusie kilkadziesiąt osób z podobnym przypadkiem pokazała mi się skala braku kompetencji lekarzy, którzy mnie wcześniej badali nie potrafiąc logicznie zebrać do kupy wszystkich faktów. Przerywali słuchając historii i uporczywie skupiali się na miejscu, gdzie bolało. Z naszym przebiegiem zawsze coś w okolicy kolana czy biodra się znajdzie, co odwróci uwagę.
Nie trać czasu i ducha, działaj jak podpowiada wyżej kompetentna osoba.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2018, 10:26   #5
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

W wawie mam bardzo dobrego lekarza od kręgosłupów. Tanio nie będzie , jednorazowo też , ale dobrze będzie. I kolejna uwaga. Szukaj lekarza , ktory zlecając rehabilitacje powie gdzie.i u kogo. Aby zespoły rozmawiały ze sobą. Konsultowały.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2018, 12:12   #6
ziuta


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: chrzanów
Posty: 4
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ziuta jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 3 min 38 s
Domyślnie

To może napiszę co mi pomaga,nawodnienie organizmu,suplementacja witaminami i minerałami ,odpowiednie odżywianie.
W sieci są na ten temat informacje,ale trzeba pogrzebać trochę.Sam eksperymentuje na sobie i dlatego nieudziele rady wprost.
ziuta jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2018, 12:18   #7
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,028
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 9 godz 55 min 0
Domyślnie

Pojutrze idę do ortopedy z nastawieniem wymuszenie skierowania na MR kręgosłupa i zobaczymy co dalej. Dzięki wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi !! najgorszy jest właśnie brak jednoznacznej diagnozy i wrażenie zgadywania przez kolejnych konsultujących. Nie zmieniałem lekarzy bo tak sobie wymyśliłem tylko kolejni mówili że z ich strony to wszystko ... i proponowali neurologa czy fizjoterapeutę, który poprzednie diagnozy po pierwszej konsultacji obalał i wyskakiwał z nowym pomysłem, trzeba mieć żelazne zdrowie żeby sobie ot tak chorować. Ból chyba nawet się nasilił od kilku dni choć spoczynkowo praktycznie ostatnio nie występuje. Zobaczymy co będzie dalej i co pokaże ewentualny rezonans.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Potrzebny mi ortopeda w Wawie lub okolicach Patiomkin Inne tematy 15 12.03.2022 16:36
Za mocno zakuty łańcuch ozeh Rama, zawieszenia, napęd 5 15.06.2013 09:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.