Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.04.2011, 18:37   #1
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie XVII Przystanek Woodstock! 4, 5, 6 sierpnia 2011 r.

Witam
Festiwal po raz pierwszy zagra w czwartek, piątek i sobotę! To jest 4, 5, 6 sierpnia 2011 r.
Czy ktoś z szanownego grona forumowego planuje się tam wybrać
Na razie wiadomo że zagrają:
Dog Eat Dog (USA)

Dog Eat Dog to amerykański zespół grający muzykę rapcore i crossover. Zespół powstał w 1990 roku w Bergen County (New Jersey). Zasłynęli grając na scenach hardkorowych w Nowym Jorku oraz New Jersey. Największym debiutem zespołu był album All Boro Kings na którym znajdują sie nieśmiertelne utwory jak: In The Dog House, No Fronts czy Who’s The King. Ostatnie płyty zespołu (Amped oraz Walk With Me) zawierają elementy muzyki reggae, funk, ska i hip hop nie zapominając oczywiście o dawnym ich stylu który został nieco udoskonalony przez lata.

W roku 1995 zespół otrzymał nagrodę MTV Music Awards - Przełomowy artysta!



Helloween (Niemcy)

Helloween to żywa legenda, wybuchowa i dynamiczna mieszanka speed, melodic, power i heavy metal. Ich utwory Future World, Dr. Stein, I Want Out to klasyki heavy metalu!

Historia formacji rozpoczęła się w 1979 roku, wraz z istnieniem grupy Gentry. W 1985 roku już jako Helloween zespół nagrał swój pierwszy album zatytułowany "Helloween", a jeszcze w tym samym roku - "Walls Of Jerycho".

Przełomowym momentem był rok 1987. To wtedy powstała pierwsza część "Keeper of the Seven Keys Part 1". Później zespół dużo pracował, wydawał kolejne albumy, aż w 1996 roku pojawiła się niezwykła, inspirowaną przepowiedniami Nostradamusa koncepcyjna płyta "The Time of the Oath". Wielu uważało, że był to powrót do tego, co w Helloween najlepsze. Powstały wtedy takie utwory jak "Power", czy też monumentalne, a zarazem tytułowe dzieło "The Time of the Oath".

W 1998 roku Helloween uraczył fanów kolejnym wydawnictwem - studyjnym albumem "Better Than Raw", który znakomicie się sprzedawał w Azji oraz Europie. Zespół, podczas trasy koncertowej promującej album, nie ominął Polski - fani mieli możliwość podziwiać Helloween, jako support Black Sabbath podczas koncertu w katowickim Spodku.

Rok 1999 to 15-lecie istnienia Helloween. Ku zdumieniu fanów jubileuszowy album zapełniony był coverami popowych piosenek zaaranżowanych na brzmienia dobrze znane miłośnikom metalu. Tak powstała płyta "Metal Jukebox", na której znalazły się utwory między innymi: Beatlesów, ABBY, Scorpions, czy też Deep Purple.

W 2010 roku Helloween ponownie zawitał na dwa koncerty do Polski tym razem promując swój najnowszy rewelacyjny album 7 Sinners.



Airbourne (Australia)

Airbourne gra tradycyjny hard rock w stylu starych zespołów jak AC/DC, Deep Purple, Mötley Crüe czy Rainbow. Grupa została założona w australijskim mieście Warrnambool.

Pierwsze dokonania zespołu zanotowano w 2004 roku po wydaniu EP „Ready to Rock”. Rok później Australijczycy podpisali konkrakt z Capitol Records, która to wytwórnia wypromowała między innymi The Rolling Stones i Motörhead. Pierwszy album studyjny zespołu pt. „Runnin’ Wild” został wydany w 2007 roku. W tym samym roku Aibourne wydało jeszcze koncertówkę „Live At the Playroom”.



W roku 2006 grupa przenosi się po raz kolejny – tym razem do Stanów. Tam rozpoczynają, razem z producentem Bobem Marlettem, pracę nad swoim pierwszym międzynarodowym albumem – Runnin’ Wild. Ukończone dzieło zostaje po raz pierwszy wydane rok później, 23 czerwca, w rodzinnym kraju zespołu. 19 lutego 2007 roku wytwórnia Capitol Records zrywa wcześniej podpisaną umowę, lecz album był nadal rozprowadzany na terenie Australii poprzez EMI. Dystrybucją na resztę świata zajęła się (i zajmuje nadal) wytwórnia Roadrunner Records.

We wrześniu 2008 magazyn MetalSucks przeprowadził wywiad z frontmanem grupy – Joelem O’Keefe. Na pytanie o częste porównanie gry zespołu do słynnego AC/DC, wokalista odpowiedział:

Człowieku, w dzisiejszych czasach kiedy pojawiasz się na scenie, jesteś z Australii i brzmisz jak my, to nie sposób uniknąć takich porównań. Nie jest ważne kim jesteś, zawsze zostaniesz porównany do kogoś innego. Jednak być przyrównanym do najlepszej kapeli rock and rollowej, która na dniach wydaje kolejny album, to komplement najlepszy z możliwych…



H-Blockx (Niemcy)

H-Blockx - niemiecki zespół założony w 1990 roku i grający crossover. Zespół jako jeden z pierwszych zaczął łączyć ostry rock z hip-hopem, stając się inspiracją dla m.in. Linkin Park. Nazwa zespołu została zapożyczona od nazwy północnoirlandzkich więzień politycznych. Niewątpliwie mocnym atutem grupy są niesamowicie energetyczne koncerty, na których nie sposób się nie bawić! Zresztą zobaczcie sami













Gentleman & The Evolution (Niemcy)

Tilmann Otto – powszechnie znany jako Gentleman, to jeden z najpopularniejszych w Polsce i Europie muzyków reggae. Mimo, że pochodzi z Niemiec – kraju, w którym wydałoby się panuje zdecydowanie „ajamajski” klimat, uznawany jest za mistrza i niedościgniony wzór wśród twórców poruszających się w stylistyce reggae.

Gentleman znakomicie dokłada do tradycyjnych jamajskich bitów brzmienia dancehallu, hip-hopu czy R&B oraz inteligentne i wartościowe teksty, w których z zaangażowaniem porusza ważne kwestie społeczne. Przez lata obecności na rynku muzycznym miał okazję współpracować z wieloma znakomitymi artystami, a jego albumy i utwory na dobre zapisały się już w kanonie współczesnego reggae.



Na najbliższe polskie spotkanie z mistrzem gatunku, a tym samym jeden z głośniejszych koncertów tegorocznego lata, zapraszają organizatorzy 17. Przystanku Woodstock oraz wrocławska agencja Lion Stage Management, dzięki którym 6 sierpnia Gentleman ponownie zaprezentuje się w naszym kraju. Jego występy zawsze zbierają tłumy publiczności, a artystę podziwiają nie tylko fani reggae, ale po prostu miłośnicy dobrej muzyki. Przez krytyków doceniany jest stały progres jego twórczości. Gentleman nieustannie dodaje do swojej muzyki kolejne elementy, brzmienia i tematy – pozostaje wielce otwarty na wszystko co nowe i intrygujące. Proces ten można więc śmiało nazwać permanentną artystyczną ewolucją.







Donots (Niemcy)

Donots – są z Niemiec grają kalifornijską odmianę punk rocka. Mają na swoim koncie liczne koncerty w Niemczech i całej Europie m.in. z Bloodhound Gang. Koncertowali również na wspólnej trasie z The Offspring i Green Day. Dzięki temu Donots staje się prawdziwą gwiazdą niemieckiego punk rocka i występuje na licznych festiwalach (Rock Am Ring, Bizarre, Southside). Zespół uznawany jest za jedną z najlepszych koncertowych kapel w swoim kraju! Możecie to sprawdzić TU!









Plateau "Projekt Grechuta" (Polska)

Przyzwyczailiśmy się już do ciekawych projektów, które można zobaczyć na dużej scenie Przystanku Woodstock. W tym roku nie będzie inaczej! Chcemy porwać Was w przepiękną krainę polskiej piosenki i przypomnieć jej najważniejsze melodie. Z pomocą przychodzi nam zespół PLATEAU, który zaprezentuje nam (i Wam) PROJEKT GRECHUTA.



Będą to zupełnie fantastyczne i niespodziewane aranżacje niezapomnianych utworów Marka Grechuty, wyprodukowane przez Wojciecha Waglewskiego. Obok klasyków: „Dni, których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, „Korowód”, czy „Będziesz moją panią”, w projekcie znalazły się inne, równie szlachetne i piękne kompozycje, stanowiące przekrój twórczości artysty.

Na płycie zespołu występuje wielu gości, którzy mierzą się z repertuarem Grechuty. Którzy z nich wystąpią na Przystanku Woodstock? Poinformujemy Was o tym niebawem.

Zespół PLATEAU ma na koncie trzy płyty, jest finalistą Festiwalu Top Trendy 2008 w Sopocie. Znani z przebojów „Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk, który dotarł do pierwszego miejsca Listy Przebojów Trójki), „Igorek” czy „Najbardziej”.

Riverside (Polska)

Riverside to zespół zjawiskowy, wierny artystycznej wizji i osiągający wielkie sukcesy w kraju i zagranicą. Zadebiutowali w 2001 roku niezwykle dojrzałą muzyką z pogranicza rocka i metalu progresywnego („Out Of Myself”). Zespół szybko zdobył popularność, czego następstwem była propozycja kontraktu od największej wytwórni promującej ten gatunek muzyki, niemieckiej Inside Out. Pierwszym owocem tej współpracy był album „Second Life Syndrome” wydany w październiku 2005 roku, który zapewnił zespołowi szacunek fanów, których ilość rosła z każdym dniem.

Potwierdzeniem klasy zespołu było zaproszenie od bezapelacyjnie najważniejszego zespołu w tej stylistyce – Dream Theater – na europejska trasę koncertową, w ramach której Riverside zagrali również w katowickim Spodku.

Pasmo sukcesów kontynuował trzeci album „Rapid Eye Movement” i poprzedzający go singiel „02 Panic Room”, który osiągnął status złotej płyty. Wynik ten powtórzył również czwarty krążek „Anno Domini High Definition”, który po premierze w czerwcu 2009 roku zdobył szczyt zestawienia sprzedaży OLIS i również pokrył się złotem.





Zebrahead (USA)

Zebrahead to zespół grający punk rock z domieszką rapcore'u i funku, pochodzący z Orange County w Kalifornii, założony w 1996 roku. Zebrahead słynie z bardzo żywiołowych koncertów oraz wielu coverów popowych artystów, które w nowych aranżacjach świetnie sprawdzają się na żywo. Artyści cieszą się ogromną popularnością w Japonii, gdzie kilkakrotnie występowali jako gwiazdy dużych festiwali. Zespół miał okazję być w Polsce, gdzie zagrał wraz z Simple Plan 10 listopada 2008 roku w warszawskiej Stodole.






Kumka Olik (Polska)

Kumka Olik to zespół rockowy, założony w Mogilnie, w 2007 roku, przez Mateusza i Kubę Holaków. Debiutancki album Kumka Olik „Jedynka” zarejestrowany pod okiem Tomka Bonarowskiego ukazał się 13 lutego 2009 nakładem Universal Music Polska. Bardzo dobrze przyjętą przez krytykę i publiczność płytę promowały single Zaspane poniedziałki, Grzeczne dziewczynki oraz Być na nie.

Przełom 2009 oraz 2010 roku przyniósł szereg wyróżnień – m.in.„Debiut roku” Onet.pl, „Nadzieja roku” magazynu Teraz Rock oraz „Najważniejszy młody zespół” portalu Plejada.pl. „Jedynka“ nominowana była również do Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Jesienią 2009 zespół przygotował materiał na drugą płytę długogrającą. Zarejestrowany ponownie pod okiem Tomka Bonarowskiego w lutym 2010 materiał zatytułowany „Podobno nie ma już Francji“ ukazuje się 28 maja 2010. Muzyka zespołu wyewoluowała - pojawiły się w niej ślady amerykańskiego folku i muzyki elektronicznej, a także przestrzenie i bogate harmonie. Na uwagę zasługuje znakomita produkcja i brzmienie płyty. Jej tytuł nawiązuje do piosenki „Może właśnie Sybilla“ Madame - jednego z najważniejszych zespołów lat 80 w Polskiej muzyce.

Heaven Shall Burn (Niemcy)

Heaven Shall Burn jest niemieckim zespołem grającym metalcore/melodyjny death metal. Powstał w 1996 r. Jego pierwsza nazwa to Consense, zmieniono ją po nagraniu „demówki”. Ich pierwsza płyta (nagrana pod skrzydłami Deeds of Revolutin Records) nosi nazwę „In Battle There Is No Law”. HSB to jedna z największych gwiazd metalcorowej muzyki na świecie!





Kontrust (Austria)

Kontrust – jest crossoverowym zespołem z Austrii. Powstał w 2000 roku. Do końca 2003 roku zespół wydaje dwie EP’ki, które prezentowały hardcorowe brzmienie.

W 2005 roku to zespołu dołącza Polka Agata oraz basista Gregor i zaczynają tworzyć materiał na nowy album, który ukazuje się w tym samym roku. W porównaniu do EP’ek styl grania zespołu zupełnie się zmienił. Na albumie pojawiły się piosenki w sześciu różnych językach, oprócz tego prezentował łagodniejsze brzmienie w stosunku do EP’ek. Od tego czasu zaczęli określać swoją muzykę jako tribal crossover.
W 2006 roku zespół dostaje nagrodę Austrian Newcomer Award 2006 oraz dodatkowo Audience Award. Aktualnie tworzą materiał na nowy album.

Kontrust występował na scenie między innymi z: Ill Niño, Biohazard, Molotov, Downset, Sportfreunde Stiller, Farmer Boys, Emil Bulls, Donots.





Skindred (Wielka Brytania)

Skindred - brytyjska grupa muzyczna z Newport, grająca połączenie metalu, punka, reggae, dancehallu i drum'n'bassu. Ich muzyka często bywa zwana "ragga metal". Zespół powstał w 2001 roku po rozpadzie grupy Dub War. Ich piosenka "Nobody" znalazła sie w soundtracku do gry "Need for Speed: Underground 2" i "MX vs ATV Unleashed". Jak do tej pory Skindred wydał trzy albumy - Babylon, Roots Rock Riot i Shark Bites and Dog Fights. 25 kwietnia 2011 premierę mieć będzie czwarty album Union Black gdzie gościnnie udziela się wokalista Papa Roach.

Zespół doskonale wie o Przystanku Woodstock ponieważ dogłębną relację muzycy usłyszeli właśnie z ust Jackobiego - wokalisty Papa Roach. Dogadanie ich koncertu na Naszej scenie trwało mniej niż 15 minut





Jahcoustix (Niemcy)
Jahcoustix (Dominik Haas) swoje dzieciństwo spędził m.in. w Meksyku, Liberii i Egipcie. Reggae zaczął się interesować w wieku 13 lat,

I informacja z ostatniej chwili, gwiazdą tegorocznego Woodstock będzie:
THE PRODIGY


Zagrają w sobotę o 22.50
Pozdro

Ostatnio edytowane przez Dubel : 07.04.2011 o 20:48
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2011, 20:02   #2
Soltys
 
Soltys's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Uć
Posty: 813
Motocykl: Junak M10, RD04
Soltys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 5 dni 14 godz 43 min 51 s
Domyślnie

Niezależnie od tego kto zagra i co zagra postaram się być
Soltys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2011, 21:45   #3
Gawrys
 
Gawrys's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Obecnie wszędzie, gdzie sie da
Posty: 415
Motocykl: już nie AT ;)
Galeria: Zdjęcia
Gawrys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 18 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Mam gdzieś kto zagra... Będę jak co roku!!!!
Gawrys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2011, 21:47   #4
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,277
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 52 min 40 s
Domyślnie

Cóż , mam tam być służbowo..... autobusem.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 08.04.2011 o 19:02
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2011, 22:17   #5
Agent
 
Agent's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 304
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 37 min 39 s
Domyślnie

..też całkiem prawdopodobne, że będe 'służbowo'
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2011, 02:28   #6
Olek
 
Olek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kielce/Wawa
Posty: 647
Motocykl: RD04
Przebieg: dupa
Olek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 18 godz 17 min 27 s
Domyślnie

Jeśli nie będę na wykopaliskach - to jestem
__________________
Cow killer!
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2011, 18:04   #7
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Ja chyba też się pojawię Mogę? Myślę że zgodnie z tradycją jakiś bankiecik u mnie się zorganizuje. Na ten cel zakupiłem już 5 litrów spirytu i zajmę się produkcją nalewek. Zadomowe pole namiotowe z parkingiem, oczywiście czynne i w tym roku będzie także. Dubel bełcika ci sprawić?
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...

Ostatnio edytowane przez diverek : 08.04.2011 o 18:10
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2011, 19:14   #8
Pratowasik
"A w nocy, Szatana przyjąć dłoń"
 
Pratowasik's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Wronki
Posty: 88
Motocykl: lc8
Pratowasik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 13 godz 18 min 34 s
Domyślnie

"oooo ooo oo jedziemy na Woodstock" ale z tym czwartkiem trochę zaskoczenie. Przeca ludzie pracują do piątku. No nic trzeba zaklepać urlopik. Rezerwacja- jedno miejsce na zadomowym
Pratowasik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2011, 19:55   #9
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał diverek Zobacz post
. Dubel bełcika ci sprawić?
No jak byś mógł to poproszę jedną wiśniówkę najtańszą jaką znajdziesz w sklepie
Cytat:
Napisał diverek Zobacz post
. Na ten cel zakupiłem już 5 litrów spirytu i zajmę się produkcją nalewek.
Proponuję skromnie aby zakupić rodzynki i migdały zmieszać to i na jedną część mixu dać 3 części wody ognistej. Ostatnio to zrobiłem poczekałem miesiąc, spróbowałem i musiałem zrobić nowe
Ja już urlop mam i ziemia niech się rozstampia a ja do Kostrzyna dojadę, byle bez takich przygód jak w zeszłym roku bo chcę trochę poskakać pod sceną
Pozdro

Ostatnio edytowane przez Dubel : 08.04.2011 o 20:10
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2011, 20:29   #10
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Ja się już wybieram któryś rok z rzędu i zawsze coś mi wypadało, może tym razem
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mongolia 2011 start przełom lipca sierpnia, motorki już ma miejscu :-) mnorbi Umawianie i propozycje wyjazdów 0 02.07.2011 18:46
Przystanek Woodstock 2010 diverek Imprezy forum AT i zloty ogólne 50 02.08.2010 21:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.