Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.05.2014, 22:07   #31
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

W niskich temperaturach membrany nie oddychaja.
Jezlei w namiocie typu VIPER zacznie sie gotowac, a co tam gotowac, jezlei bedzie sie chcialo stopic menazke sniegu, lub jezlei beda w nim spaly dwie osoby- na sciankach wewnetrznych bedzie duzo szronu.lodu. Nie ma cudow. To namiot szturmowy. I o taki pyta sie Ludwik.
Temat o namiotach " wyprawowych" to zupelnie cos innego. Jezeli jedzie sie na miesiac-dwa na wyprawe, rozbija sie namiot codziennie, spedza sie w nim czesto 12 godzin dziennie, to oczekuje sie zupelnie czegos innego od namiotu "szturmowego", uzywanego w wysokich gorach na wypady na lekko poza baze.
Druga sprawa, ze namiot, to sprawa bardzo indywidualna. Tak samo,jak z motocyklem, ciuchami na moto itp.
Jeden pod niebo bedzie wychwalal wygodne i nowoczesne BMW, inny objedzie swiad dookola na dwudziestoletnim struclu i wroci zadowolony z wyprawy i motocukla.

Ja znalazlem prawie ideal namiotu wyprawowego dla siebie zupelnie przez przypadek. Tak samo,jak i z motocyklem, A wczesniej duzo probowalem i testowalem
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2014, 22:40   #32
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Zgadza się, namiot to rzecz jeszcze bardziej indywidualna niż majtki, trzeba od czegoś zacząć.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 09:12   #33
pawelb


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Łódź
Posty: 18
Motocykl: inny
pawelb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 21 min 26 s
Domyślnie

hilleberg ma dwa typy konstrukcji: 'tunel' i 'dom' bodajze. tunel nie jest wolnostojacy. dom jest jak najbardziej (patrz model staika). diabel tkwi w szczegolach. np: mozesz rozbic tropik w deszczu i sypialke podpiac na sucho od srodka bo kije nie sa miedzy sypialka a tropikiem tylko na zewnatrz namiotu. takie konstrukcje robia tez inni ale zazwyczaj kije sa w rekawach. wiadomo jak to sie rozklada zazwyczaj kij sie rozczlonkowuje i ciagnie sie za gumke. mozna starannie ruchem robaka wyviagac kija z rekawa ale przy wietrze grubych lapawicach i -10 stopniach nie bedzie juz tak rozowo. w 'dom' mozna tez spac pod sym tropikiem lub w samej sypialce (tu juz nie mam na mysli gor wysokich)
pawelb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 10:21   #34
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Ja akurat mam namiot z kijami w rekawach i uwazam to rozwiazanie za najlepsze(dla mnie).
Ale warunek- ze rekawy musza byc slepe(czyli z jednej strony zaszyte)oraz maja bezkolizyjne skrzyzowanie. U mnie rurki tez sa kierunkowe(tepy koniec rurki wsadasz do slepego rekawa. Rozbijam zazwyczaj namiot sam i z tym systemem idzie to robic naprawde szynko..Z wyciageniem rurki tez nie ma problemu.Tylko ze ja nie wyciagam rurki z rekawa,ale ja wypycham.

Najwiekszy minus systemu rurek w rekawach jest taki, ze jak pada -lub jest wilgoc w namiocie i temperatura spadnie duzo ponizej zera st. to rurki przymarzaja do rekawow(rekawy zamarzaja z rurkami) Jak narzie zdarzylo mi sie to tylko raz. Bylo do ogarniecia , ale zeszlo mi wtedy skladanie namioru z 25 minut...
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2014, 12:30   #35
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Ludwiku, jak masz rozmiar buta (szturmowego ) w okolicach 44/45, to mogę Ci pożyczyć moje scarpy vegi, które już ową Andzię zaliczyły...
Leżą na strychu i czekają na renesans moich wzlotów. To klasyczne skorupiaki. Na ten czas wybierają się na Biełuchę, ale potem będą wolne.

P.S.
Podobnie myślę, że lepiej Ci by było od kogoś namiot "szturmowy" pożyczyć, a nie go kupować.
Też jest do załatwienia...
Elwood, noszę 45 i o ile but okaże się pasować, bardzo chętnie skorzystam. To typowe skorupy z wyjmowanymi botkami?

No i co do szturmówki też już podążam ideą o której wspominasz ;-) na szczęście mam tu w BB pewnego wyjadacza ;-)

W każdym razie rozmowa na temat szturmówek sporo naświetliła mi temat i bardzo Wam wszystkim dziękuję.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
namiot

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki materac pod namiot w rozsądnej cenie? motormaniak Szpej turystyczny - Produkty i Porady 117 02.06.2020 23:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.