Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.10.2008, 13:10   #1
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie przygotowania Maroko

Witam wszystkich bardzo serdecznie. W pierwszych słowach chcę się poddać samokrytyce, mianowicie nie pieszczę afrykańskiej Królowej, ale popylam na nędznym singlu (XT 660). Ma to niestety związek z moim zaawansowanym wiekiem (problemy z kręgosłupem), ale pewnie również z jakąś formą demencji.
Mam do szanownego forum parę pytań, które być może pomogą mi uniknąć wielu trudów i permanentnego wkurwienia w trakcie podróży, którą planuję na wiosnę. Jadę do Maroka, sam, przyjaciele pewnie gdzieś tam czekają. Jestem bez szans w walce z pustynią, to wiem, będę więc wybierał szlaki na miarę moich możliwości. Jadę na dość długo (ok. 2 mies) więc istnieje duża szansa że mogę pobłądzić znacznie dalej na południe….
Sprzętu biwakowego mam nadmiar, z tym sobie poradzę, zależy mi na radach dotyczących obsługi moto przed i w trakcie podróży. W tej chwili mam:
Podniesiona kierownica 4 cm, gmole przód, opony Mitas 07, szyba turystyczna MRA, sakwy givi na tył, plecako – tankbag 24l. Chcę dokupić sakwy przednie crosso export, i jakiś wór ok. 50l na siedzenie (może wówczas zrezygnuję z givi ). Nie bardzo wiem jakie części zapasowe wziąć ze sobą, na pewno trochę śrubek, jakieś kable czujnik napięcia, porządne narzędzia, żarówy, podstawkę pod stopkę, dętki i łatki (no właśnie, jakie? ), może klocki na przód? Macie może jakieś doświadczenie dotyczące pompek na 12v? Myślę że przejadę ok. 15 tkm i zastanawiam się czy nie nalać mu syntetyka i nie myśleć o wymianie oleju tylko Ew uzupełniać, w końcu nastąpiła już totalna wymiana generacji olejów, a w danych fabrycznych jest 20-50? Tu zaznaczam że silniczek jest czyściutki. Co z łańcuchem?, czym go smarować? Smarem na trasę czy do crossu? Może jest coś uni? Brać ze sobą kpl napędowy? Jakie są wasze doświadczenia ze świecami? Może lepiej irydowe, albo jakieś platynówki? Moduł zapłonowy, regulator, wiem wiem, nie macie pojęcia o tym modelu, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia? Jaki najlepiej kupić filierek paliwa, i może jakiś filtr do wlewu (melita? )
Zastanawiam się również jak mój silnik zareaguje na ich paliwo( Peru – 78 okt) . Jaki kanister to minimum 5, 10l? GPS (60csx) mam mapę Maroko topo od biedy ujdzie, ale jestem otwarty na inne, może jakieś kraje na południe, Mauretania Senegal? A papierowe, które warto mieć? Kask – integral czy cross (szczękowiec jest dla mnie za ciężki) jakie macie doświadczenia. Filtr powietrza; wiem że muszę trzepać, ale też pewnie wziąć ze sobą, może macie jakieś doświadczenia?
To na razie tyle, będę bardzo wdzięczny za bezcenne info, albowiem moc będzie z nami.
W tym momencie chciałem złożyć serdeczne podziękowania Wielkiemu Wodzowi Ramirezowi za to że zaprosił mnie na forum, hugh, powiedziałem
Wasz przyjaciel Lupek
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2008, 13:16   #2
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,436
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 21 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Przejrzałem Twoje foty. Myślę, że możesz nam tu dać wiele wskazówek co do Ameryki Południowej. Nie krępuj się, opowiadaj wspomnienia. Nieistotne, że nie na moto. mało z nas tam było, a pewnie wielu by chciało.
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2008, 13:20   #3
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Pytajcie a odpowiem, raj dla poszukiwaczy przygód, MANANA
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2008, 15:39   #4
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,538
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 2 min 22 s
Domyślnie

Lupus, fajnie, że trafiłeś w końcu do nas, niech ekipa z pracy wróci to będzie o czym pisać. Pare osób Maroko już zaliczyło nawet na moto, więc napewno podzielą się doświadczeniem
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2008, 15:46   #5
giziu
 
giziu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 614
Motocykl: jeszcze będę jeździł XRV...
giziu jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 4 godz 22 min 55 s
Domyślnie

Lupus...zazdroszczę Ci tej Ameryki Płd.
Byłeś tam gdzie chyba nikt z nas jeszcze nie był i to jest najwspanialsze, być tym jedynym, tak jak Ramires napisał, o Maroku kilku ludzików może Ci poopowiadać także z pewnością dostaniesz informacje potrzebne do przeżycia na tym terenie
__________________
Jednakowoż wybrałem prawidłowo...Afryczkę na Królową
giziu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2008, 16:14   #6
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,318
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 17 godz 32 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
Witam wszystkich bardzo serdecznie. W pierwszych słowach chcę się poddać samokrytyce, mianowicie nie pieszczę afrykańskiej Królowej, ale popylam na nędznym singlu (XT 660).
Są lepsze motocykle od Afryki. Ale tu sie tego głośno nie mówi


Cytat:
Jadę do Maroka, sam, będę bardzo wdzięczny za bezcenne info, albowiem moc będzie z nami.
Ja tam w Maroku byłem kilka dni i śmigałem tylko asfaltami. Ale umiesz Francuzki? Bo tam po angielsku mało kto gada.
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2008, 16:26   #7
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
Są lepsze motocykle od Afryki. Ale tu sie tego głośno nie mówi .

za to masz w ryj...

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof
Ja tam w Maroku byłem kilka dni i śmigałem tylko asfaltami. Ale umiesz Francuzki? Bo tam po angielsku mało kto gada.
a za to reprymendę:

nie mówi sie "umiesz Francuzki"
tylko LUBISZ Francuzki
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)

Ostatnio edytowane przez podos : 24.10.2008 o 22:40
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2008, 16:40   #8
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Opony Mitas 07- Zbyt uniwersalne, cienkie ścianki. podatna na rozerwanie
TKC będzie lepsza . Z czeskich E-09 tył , Przód EF 06

Przed wyjazdem zrób serwis. KOMletny! Łańcuch wymień na nowy choćby miał przejechane 5 tys. Nowy wytrzyma 15tys spoko nawet bez smarowania.
W kurzu i piachu łańcucha nie smarujemy.
Do smarowania olej silnikowy wystarczy+pędzelek. 1litr na całą trasę -reszta na dolewkę.
Jeśli ma być 15 tys bez wymiany oliwy - pełny syntetyk.
Klocków i żadnych części nie ma co brać. Powymieniać przed wyjazdem na nowe - starczy.
Komplet dętek+łatki .Do pompowania dobra pompka rowerowa dwutłoczkowa.
Moduł zapłonowy i regler to w Afryce. Xt 660 nie trzeba.
Świeca , linka sprzęgła, klamki .
W Maroku zda egzamin również najbardziej popularny język na swiecie.Ręczno-migowy
Bukłak na paliwo i wodę. Xt660 duzego zbiornika nie ma.
W byłym moim XT i duzym zbiorniku paliwa starczało mi na 450km
Pewniej czułbym się na XT600 niż Xt660
W gpsie dokładne mapy. Chyba dlatego ze nowych dróg sie tam nie robi.

Lubię francuski.
...zwłaszcza z rana
Napisał chinol
"nie byłem ale Maroko to cywilizowany kraj podobno "

Jeśli się nie zjedzie z głownych tras
Sorry nie doczytałem że XtZ 660
zaświtało mi Xt 660 na wtrysku
Xtz 660 to bardzo dobry motocykl na takie wypady
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 24.10.2008 o 17:56
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2008, 16:50   #9
chinol
青年商會及台北縣警察局
 
chinol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 804
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
chinol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 12 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
a za to reprymendę:

nie mówi sie "umiesz Francuzki"
tylko LUBISZ Francuzki
PODOS tu chyba chodzi o buzi buzi francuskie nie czytasz miedzy wierszami tym wszytko załatwisz tak się robi kariery

nie byłem ale Maroko to cywilizowany kraj podobno

pogadaj z Bajraszem on tez się przygotowuje na afrykę
__________________
RD07a, 非洲是最好的
chinol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.10.2008, 17:46   #10
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

dzięki panowie za fantastyczną pomoc (wolę Hiszpanki)! Ciekawi mnie jak to jest z dętkami, mianowicie czy są takie specjalne na Maroko i okolice? ciekawią mnie również wasze preferencje dotyczące kasków; cross albo nie cross oto jest pytanie. Co do opon to już mam 07, i najwyżej coś zorganizuję na miejscu, albo nie. Mam taki bukłaczek ortlieba 4l, to mi zazwyczaj wystarcza (plus 2l cola) i zastanawiam się czy nie ma składanych benzyniaków? Może ktoś się z tym spotkał? Czy ktoś z was miał jakieś doświadczenia ze świecami IR, albo plat? Co w nich jest leprzego prócz ceny?
Ok, pytań wiele, czasu również, pomalutku....
A'propos Am pd - taaa to jest motocyklowy raj - można zeń nie wrócić; poznałem pewnego kanadyjczyka - wyjechał na 2 miechy (KTM) podróżował już pół roku, w Manaus poznał piękną brazylijkę, która obsługiwała jego sprzęt, moto również. Po spożyciu większej ilości kolumbijskiego koniaku, nie przeszkadzało mi nawet że mówi po portugalsku. Spotkaliśmy się w Cusco, a oni wracali do Bolivii - to najpiękniejszy kraj na świecie, motoraj, mówił zobacz, byłem to prawda. Podróże na dachu 19 wiecznej łajby po Ucayali i Amazonce, gwiazdy spadające na łeb, krzyż południa kręcący się wciąż nad głową, burze, ulewy i słońce, wilgoć w płucach, uśmiechnięci ludzie. Wielkie canyony (cutahuasi 3200m wysokości ścian - patrz fotki) Colca, wulkany gejzery, dziwny piękny i spokojny świat, gdzie życie chwilą nie jest umiejętnością, raczej przywilejem Polecane moto - singiel 250ccm
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko po raz enty... puszek Trochę dalej 52 04.05.2013 10:00
Maroko consigliero Umawianie i propozycje wyjazdów 2 13.10.2010 13:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.