Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.02.2015, 13:48   #51
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Mamy pierwszy meczet w Wawie.

Jestem Katolikiem, ale nie chcę aby mochery broniły nam wolności. Wolę aby Państwo dmuchało na zimne.

Póki co podpalili most i odcięli MSW od sieci ... takie bezpieczeństwo mamy. ..
Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
A co zrobić aby mieć ?

PS Monogamia kulturowa daje nam autonomię, ale nie pewność... .
Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
To tylko dorzucę, bo ochłonąłem: nie krytykujcie proszę czegoś na czym kompletnie się nie znacie.

Wojtekk - pozwól, że dokonam riposty.

Po 1. Nie wyrywaj z kontekstu, bo to manipulacja.

2. Jeśli nie rozumiesz wpisu - zapytaj.

Dla ułatwienia rozdzieliłem kwestie powyżej. Wyjaśnię również. Tak jestem katolikiem - i nie widzę powodu abyś mi to wypominał 10 razy. Jakbyś czytał ze zrozumieniem - wyczytałbyś, że nie do Muzułmanów mam żal, a do islamistów, zabijających każdego, nawet własnych braci. Pisząc o murze - krytykowałem ,że w ogóle stoi. Pisząc o religii - pisałem, że nie chcę w kraju wojny religijnej. Pisząc o meczecie - odnosiłem się do słów Elwooda, że nas to nie dotyczy. W mojej opinii na razie. Oczywiście dla JASNOŚCI i ZROZUMIENIA - nie ze strony modlących się w meczecie (to tylko symbol ograniczonej wypowiedzi). Pisząc o moście i odnosząc się do relacji różnych wiar, napisałem, że wolę aby świecka administracja działała, jeśli będzie taka potrzeba, a nie działały bojówki religijne (jakiejkolwiek religii). Odnośnie "mojej kariery" - to bez sensu więc nie skomentuję.

3. Mieszkałem w Szwecji i wiem jak im dobrze się działo. Gdy Polak robi źle na emigracji, robi tak samo źle jak Rumun, Chińczyk czy inna nacja.

4. O moście pisałem w kontekście zaniedbań w dziedzinie bezpieczeństwa kraju.

5. Nie pisz proszę, że "...kompletnie się nie znacie", chyba, że posiadasz jedyną słuszną wiedzę i jedyną słuszną wiarę. Rozumiem, że mamy Ciebie traktować jako autorytet w dziedzinie wiary, emigracji, narodowości itp.

Cieszę się, że ochłonąłeś bo do tej pory uważałem Ciebie za rozsądnego forumowicza. Adiaggo, fassi czy ja osobiście, mamy (jak domniemam) doświadczenie z wizyt w kilku krajach gdzie panuje Islam, mamy też znajomych. Mam też znajomych żydów, Afrykańczyków i Wietnamczyków. Pracowałem nawet bezpośrednio pod szefem z Wietnamu, który był buddystą. Nic o mnie nie wiesz ,a dużo mówisz. Nigdy nie wstydziłem się swojej wiary i nigdy nie miałem problemy z inną wiarą lub jej brakiem. Z resztą Koran ładnie to określa... Jakbyś zechciał zrozumieć kontekst - nikt z nas tu nie mówi o rasizmie, nikt nie propaguje rasizmu i nikt z nas nie ma nic do inności. Mówimy o zagrożeniu wynikającym z fanatyzmu. Pisząc w taki sposób dajesz jego przykład. Przykro - bo chodziło o ostrzeżenie przed ryzykiem, a nie wytykanie komuś czegoś. Jak napiszę, że Rio napadają, to obrażę całą Brazylię Mam przeprosić mojego kumpla tam żyjącego ? Sądzę, że przesadziłeś i to mocno. Rozumiem wrażliwość, ale do nadwrażliwości jest cienka granica...
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 20.02.2015 o 13:55
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2015, 14:01   #52
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dla mnie EOT ale na sprostowanie zrobię wyjątek

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
nie do Muzułmanów mam żal, a do islamistów, zabijających każdego, nawet własnych braci.
OK - rozumiem. Przepraszam zatem. Inaczej zrozumiałem Twój post


Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Pisząc o religii - pisałem, że nie chcę w kraju wojny religijnej.
Super. Ja się też z tym zgadzam.



Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Pisząc o moście i odnosząc się do relacji różnych wiar, napisałem, że wolę aby świecka administracja działała, jeśli będzie taka potrzeba, a nie działały bojówki religijne (jakiejkolwiek religii).
Też pełna zgoda. Jeżeli wyczytałeś coś innego to przepraszam za skrót.


Cytat:
Napisał jorge Zobacz post


4. O moście pisałem w kontekście zaniedbań w dziedzinie bezpieczeństwa kraju.
Ja zrozumiałem, że chodzi Ci o muzułmanów. Przepraszam zatem - moje przeinaczenie.


Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
5. Nie pisz proszę, że "...kompletnie się nie znacie", chyba, że posiadasz jedyną słuszną wiedzę i jedyną słuszną wiarę. Rozumiem, że mamy Ciebie traktować jako autorytet w dziedzinie wiary, emigracji, narodowości itp.
To co chciałem powiedzieć to niezgoda na skróty myslowe. Że islam, że meczety itd - to od razu terroryzm. A to wychodziło z postów. Tyle. Przepraszam jak przegiąłem i obraziłem. Nie zgadzam się z takim wykluczaniem. I jakimkolwiek innym A mam wrażenie, że tu zmierzaliście i chciałem się temu sprzeciwić.


Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Nic o mnie nie wiesz ,a dużo mówisz.
Masz rację - przeholowałem. Przepraszam. Nie chciałem Was urazić. Nie zgadzam się z niektórymi poglądami.

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Mówimy o zagrożeniu wynikającym z fanatyzmu.
Chodziło mi o tym, że takie mówienie o innej wierze jest fanatyzmem. To u Was wycztyałem. Jeżeli nie mieliście tego na mysli - przepraszam. Jeżeli to mieliście na myśli - podtrzymuję niezgodę.

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Sądzę, że przesadziłeś i to mocno.
To przepraszam. Wy też

Przepraszam jak uraziłem. Uniosłem się. W merytoryce się nie zgadzamy. Ale nie musimy. Chciałem się publicznie niezgodzić z fanatyzmem i uproszczeniami.

P.S. Fassi - Norwegia to nie Szwecja

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 20.02.2015 o 14:06
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2015, 14:19   #53
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie

Nie, Wojtku - nie znam dobrze Adiaggo, ale czytam jego wpisy od wielu lat (dłużej niż jestem zarejestrowany), znam fassiga osobiście i mogę zaręczyć ,ze nigdy od nich nie słyszałem rasistowskich tekstów. Elwood (jak zrozumiałem) nawet nas kontestował i poprawił swoimi wpisami, ale pisząc o "murzynach" - jak zrozumiałem bawił się sarkazmem, w swoim stylu.

Jeśli wyczułeś tu małą wojenkę religijną - to wynik czasem pisania ukradkiem w pracy, na szybko. Chaciałby jednak dalej czytać - gdzie lepiej nie jechać katolikowi, białemu, czarnemu czy rudemu. Po to aby te wszystkie "kolory" mogły podróżować i żyć...

PS.

Jest taka wioska w Etiopii (wymawia się chyba "Saszemelle") przed którą mnie ostrzegali w Addis: "tam zabijają białych, nie jedź tam". Okazało się, że przywitali nas ładnym "Fuck Off turist". Ale po jakimś czasie zwiedziliśmy najbardziej odjechane centrum wiary w jaki byłem. Połączono wszystko w jednym - biznes, nienawiść do białych, miłość do wszystkich, i BoBa jako Jezusa na Ostatniej Wieczerzy. O ruchu tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Ra...B3.C5.82czesne

Prze-ciekawa weryfikacja lęków. Oby wszędzie gdzie będziecie tak to się kończyło.

Niemniej na granicę Erytrei i Etiopii nie można jechać - tu już nie jest zabawnie. Tam za białą skórę się ginie, za skórę turysty...

PS

Mój wpis pojawił się po Elwoodzie - hehe czyli prawidłowo Ciebie zrozumiałem . Odnosząc się do pytania: Różnica jak pomiędzy krzyżowcem, a ojcem zakonnym. El chyba dość już, przecież wiesz o co chodzi...

Dla mnie EOS.

W TEMACIE

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...to-Europe.html
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 20.02.2015 o 14:25
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2015, 15:01   #54
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie

http://www.tvn24.pl/wybuch-samochodu...,517133,s.html
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2015, 07:50   #55
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,936
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 20 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Znam muzułmanów zarówno z Afryki jak i mieszkających we Włoszech , tych drugich lepiej .
Żadna religia nie nakazuje mordować, ale każdą można zmanipulować . Tak dzieje się we Włoszech i Francji , jeśli nie było by meczetów i przyzwolenia na spotkania w nich manipulatorów fundamentalistów , nie było by akcji jak kilka tygodni temu we Francji .
Żaden człowiek o zdrowych zmysłach bez względu na religię jaką wyznaje nie obwiesi się trotylem i nie wsiądzie do autobusu pełnego ludzi zabijając w imię swojego Boga !
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2015, 10:13   #56
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
To przepraszam. Wy też.
Wojtek My też. Szacunek masz u mnie za ten cały wpis.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2015, 17:53   #57
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,936
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 20 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Nie jestem zwolennikiem italjańców zabijających dla wzbogacania się w czasach kolonizacji , ani islamistów zabijających z zemsty , ani boko haram zabijających dla przyjemności zabijania .
Jestem za pokojem i uszanowaniem każdego żyjącego stworzenia .
Tyle w temacie z mojej strony .
Zdrowia .




Odnośnie kolonizacji wypowiedź imperatora Etiopii z 1936 roku :



Io, Hailè Selassiè I, imperatore D'Etiopia, sono qui oggi per reclamare quella giustizia che è dovuta al mio popolo e quell'assistenza a esso promessa otto mesi or sono da cinquantadue nazioni, quando queste affermarono che un atto di aggressione era stato compiuto in violazione dei trattati internazionali.
Nessuno, all'infuori dell'imperatore, può rivolgere l'appello del popolo etiopico a queste cinquantadue nazioni.
Non esiste forse alcun precedente di un capo di Stato che prenda la parola di fronte a questa assemblea, ma è certo che non v'è alcun precedente di popoli che siano stati vittime di grandi torti e, al tempo stesso, minacciati di abbandono ai loro aggressori.
Mai, sinora, vi era stato l'esempio di un governo che procedesse allo sterminio di un popolo usando mezzi barbari, violando le più solenni promesse fatte a tutti i popoli della Terra, che non si debba usare contro esseri umani la terribile arma dei gas venefici.È per difendere un popolo che lotta per la sua secolare indipendenza che il capo dell' Impero etiopico è venuto a Ginevra per adempiere a questo supremo dovere, dopo avere egli stesso combattuto alla testa dei suoi eserciti.
Prego Iddio onnipotente di risparmiare alle nazioni le terribili sofferenze che sono state inflitte negli ultimi tempi al mio popolo e delle quali i capi che sono qui al mio seguito sono stati inorriditi testimoni.
È mio dovere informare i governi riuniti a Ginevra, in quanto responsabili della vita di milioni di uomini, donne e bambini, del mortale pericolo che li minaccia descrivendo il destino che ha colpito l'Etiopia.
Il governo italiano non ha fatto la guerra soltanto contro i combattenti: esso ha attaccato soprattutto popolazioni molto lontane dal fronte, al fine di sterminarle e di terrorizzarle.
Inoltre, verso la fine del 1935, aerei italiani hanno sganciato bombe lacrimogene sui miei eserciti. Esse ebbero però soltanto risultati limitati. I soldati appresero a sparpagliarsi, aspettando che il vento disperdesse rapidamente i gas velenosi.
L'aviazione italiana ricorse allora ad altri gas. Recipienti di liquido furono gettati su gruppi armati, ma anche questo mezzo fu inefficace: il liquido colpiva pochi soldati e i recipienti, abbandonati al suolo, mettevano in guardia contro il pericolo i soldati e la popolazione.
Fu al tempo stesso in cui si svolgevano le operazioni per accerchiare Macallè, che il Comando italiano, temendo una sconfitta, ricorse ai mezzi che io ho il dovere di denunciare al mondo.
Sugli aereoplani vennero istallati degli irroratori, che potessero spargere su vasti territori una fine e mortale pioggia. Stormi di nove, quindici, diciotto aereoplani si susseguivano in modo che la nebbia che usciva da essi formasse un lenzuolo continuo. Fu così che, dalla fine di gennaio del 1936, soldati, donne, bambini, armenti, fiumi, laghi e campi furono irrorati di questa mortale pioggia. Al fine di sterminare sistematicamente tutte le creature viventi, per avere la completa sicurezza di avvelenare le acque e i pascoli, il Comando italiano fece passare i suoi aerei più e più volte. Questo fu il principale metodo di guerra.
Ma la vera raffinatezza nella barbarie consistè nel portare la devastazione e il terrore nella parti più densamente popolate del territorio, nei punti più lontani dalle località di combattimento.Il fine era quello di scatenare il terrore e la morte su una gran parte del territorio abissino.
Questa terribile tattica ebbe successo. Uomini e animali soccombettero. La pioggia mortale che veniva dagli aerei faceva morire tutti quelli che toccava con grida di dolore. Anche coloro che bevettero le acque avvelenate o mangiarono i cibi infetti morirono con orribili sofferenze. Le vittime dei gas italiani caddero a decine di migliaia. È stato per denunciare al mondo civile le torture inflitte al popolo etiope che mi sono deciso a venire a Ginevra. Nessun altro all'infuori di me e dei miei prodi compagni d'arme poteva portarne di fronte alla Società delle Nazioni l'incontestabile prova.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2015, 23:28   #58
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,801
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 28 min 10 s
Domyślnie

Szukajac innych niz mejnstrimowe zrodla inforamcji natknalem sie na takie cus

http://de.gatestoneinstitute.org/522...vergewaltigung

Dla tych co nie rozumieja jezyka wroga niech sobie zobacza wykres troche nizej. Slupek wkazuje liczbe gwaltow zgloszonych policji na 100 000 mieszkancow. Kto jest gwalcicielem, wyjasnienie w texcie....

A ktos tu mi chcial powyzej wmowic ze experyment wspolzycia roznych kultur w Szwecji sie powiodl. No chyba ze o takie "wspolzycie" chodzilo...

W zeszlym tygodni Niemcy wciagneli Maroko na liste krajow do ktorych nie zalecaja jechac ze wzgledu na wysokie niebezpieczenstwo porwania, tak jak i Libii, Tunezji i calej wiosny arabskiej
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2015, 07:34   #59
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,936
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 20 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Czytałem o Maroku kilka dni temu , jak już napisałeś o tym to dodam ze pewnie powodem tych komunikatów jestobawa i podejrzenia że w okolicach Sahary Zachodniej ( nie sprecyzowano dokładnego położenia ) przedarły sie bojówki isis , na pewno nie jest ich celem misja pokojowa . W Tunezji ewakuowali turystów z południowej strefy ze względu na operacje wojskowe , porwano kolejnych cywilów na pograniczu z Libią w gubernatoracie Tataouine wprowadzono stan wyjątkowy i zamknięto jedyną otwartą granice z Libią . Italiańcy otrzymują pocztówki z flagą powiewającą na zniszczonym Colosseum i dopiskiem jesteśmy już pod Rzymem , zapewne to propaganda ale z tego co piszą to istnieje realne niebezpieczeństwo ataków ze strony mieszkających tam islamistów ........
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1.jpg (45.1 KB, 7 wyświetleń)
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2015, 23:57   #60
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie

Wojtek - tak zupełnie bez podtekstów, takiego zachowania nie rozumiem... Kurde tysiące lat to stało

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-sw...lu,519146.html
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Libia, na zachętę... kiub Trochę dalej 9 31.03.2009 23:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.