Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.10.2019, 13:46   #91
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 43 min 16 s
Domyślnie

Przyjdzie kiedyś taki dzień jak z bata strzelił, kiedy szóstka stanie wam na przodzie i jestem przekonany że każdy z was będzie chciał jeszcze po pyrkać motorkiem. Nie generalizujcie i nie wrzucajcie wszystkich starszych do jednego wora. Jak ktoś jeździ do kościoła to choć by był 30-sto latkiem to i tak będzie nieprzewidywalną i niebezpieczną parówą na drodze. Ten co całe życie aktywnie jeździ nie ma problemów z geriatrią za kółkiem. Mój ojciec ma 78 lat, śmiga motorem i samochodem i nie zauważyłem żeby zachowywał się niebezpiecznie, jeździ zdecydowanie wolniej i ostrożniej niż kiedyś, ale to wcale nie jest zagrożeniem. Przez 62 lata odkąd ma prawko nie spowodował wypadku czy najdrobniejszej kolizji.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2019, 13:58   #92
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,074
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 14 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
W trakcie wykonywania manewru (wyprzedzania) na lewym pasie poza obszarem zabudowanym włączony lewy kierunkowskaz daje informację dla innych kierowców przed nami, że jesteśmy w trakcie wyprzedzania oraz dodatkową informację dla ewentualnie nadjeżdżającego pojazdu z naprzeciwka, że znajdujemy się na jego pasie.
Zgadza się. Mnie uczyli 40 lat temu, że lewy ma migać przez cały czas jak wyprzedzam i włączam prawy dopiero jak kończę. To ma sens.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2019, 14:00   #93
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Novy, Twój cytat (art 22 pkt 5) chyba wyczerpuje temat. Podczas manewru wyprzedzania siłą rzeczy znajdujesz się na drugim pasie więc jaki zamiar ma wówczas sygnalizować włączony kierunkowskaz?
Może sugerować innym zamiar skrętu w lewo niezależnie od tego jak stanowią przepisy w kwestii skrętu w lewo.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2019, 14:05   #94
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Żądanie corocznych badań dla osób w starszym wieku jest typowym działaniem pt. para w gwizdek, wystarczy sięgnąć do statystyk policyjnych.
Najgorszą grupą wiekową jest 18-24, ze wskaźnikiem 17,5 wypadków na 10 tys. osób, grupa 25-39 to 9,8; grupa 40-59 ma 7,1 wypadku a grupa >60 ma 4,8.
Przy czym "populacją" w tych statystykach nie są kierowcy, co oczywiście nieco tę ostatnią cyfrę zniekształca, ale zeby miec jakieś pojęcie, to pewnie trzebaby odnieść się do liczby kilometrów przejeżdżanych przez kierujących.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2019, 14:34   #95
piesy


Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 72
Motocykl: nie mam AT jeszcze
piesy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 5 godz 57 min 50 s
Domyślnie

Kierunkowskazem sygnalizujemy tylko zamiar zmiany pasa i kierunku jazdy. Wyłączamy po zakończeniu manewru czyli zaraz po zmianie pasa
piesy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2019, 17:23   #96
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 22 s
Domyślnie

Każdy sobie interpretuje po swojemu i nie dziwota, że Pan Dworak z krakowskiego mordu implikuje, ze stado baranów za kierownicami siedzi

Ostatnio edytowane przez radiolog : 19.10.2019 o 08:33
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2019, 18:08   #97
piesy


Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 72
Motocykl: nie mam AT jeszcze
piesy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 5 godz 57 min 50 s
Domyślnie

Pan Dworak. Miałem z nim zajęcia na kursie dla instruktorów w 1998
piesy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2019, 12:09   #98
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 40 min 7 s
Domyślnie

Uważam że trzeba zakazać jazdy na motocyklach. Ani to pożyteczne anibpitrzebne. Zakaz unijny i koniec. Lubię jak obywatele martwią się o moje bezpieczeństwo. Może by otworzyć petycję do rządu o zakaz jazdy motocykli Kto za?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2019, 12:49   #99
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 44 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Żądanie corocznych badań dla osób w starszym wieku jest typowym działaniem pt. para w gwizdek, wystarczy sięgnąć do statystyk policyjnych.
Najgorszą grupą wiekową jest 18-24, ze wskaźnikiem 17,5 wypadków na 10 tys. osób, grupa 25-39 to 9,8; grupa 40-59 ma 7,1 wypadku a grupa >60 ma 4,8.
Przy czym "populacją" w tych statystykach nie są kierowcy, co oczywiście nieco tę ostatnią cyfrę zniekształca, ale zeby miec jakieś pojęcie, to pewnie trzebaby odnieść się do liczby kilometrów przejeżdżanych przez kierujących.
Pytanie ilu 18-24 latków jeździ czynnie, a ilu 70-80 latków, wyjdzie, ze tych ostatnich tylko promile i tylko po bułki do sklepu lub do doktora - i tu jest pies pogrzebany. A starsi jeżdża bezpieczniej, bo nie ogarniają rzeczywistósci tj. źle widzą, źle słyszą, ledwo kierą mogą kręcić, a jak mają kilka rzeczy zrobić naraz, czyli zmienić pas, z redukcją biegu i jeszcze jakimiś kierunkami, w gęstym ruchu, to nie ogarniają i stąd są wypadki, bo brakuje jednostce centralnej mocy obliczeniowej. Tych sprawnych są promile, większość 70-latków jakich spotykam są na etapie pampersa i cewnika..
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2019, 14:36   #100
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Powiedz to moim rodzicom, którzy właśnie mijają 70.
Zresztą, nie ma sensu ta przepychanka, jedni chca mieć bezpieczny i przewidywalny świat ogrodzony przepisami, płotami i procedurami, inni wierzą w człowieka.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 10:29
Plan B, czyli przed siebie na luzie kiub Trochę dalej 42 12.11.2008 00:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.