Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.09.2019, 07:05   #171
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,856
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 6 dni 22 godz 51 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
To,ja powiem tak.
Zgadzam się, że NNAT (dzięki Mada za dobry nowy akronim) jest beznadziejna i Honda za często robi aktualizacje modeli. Nie to co GS, który ma aktualizacje tylko raz na rok, max dwa ;-).
NAT w ogóle nie widać też na ulicach pomimo, że jest sprzedawana o 3 dekady dłużej niż GS. Ma także same wady oraz żadnych zalet w porównaniu do niezniszczalnych i bezawaryjnych Multistrad czy GS-ów. Tam przynajmniej zwykły przegląd roczny jest 3 razy tańszy niż w NAT, a przegląd z zaworami w Multistradzie to jedyne 3kPLN (nie to co w NAT).
Też mi się zęby szczerzą do super nowoczesnej konstrukcji jak Crosstourer z początku millennium (sorry Emek ;-)), która sprzedaje się w milionach sztuk. Nie to co NAT. Pamietam jakich emocji dostarczył mi kiedyś CT na równiutkim szutrze, NAT nigdy mu nie dorównała :-).
Ponadto np. na 690R o wiele lepiej pokonuje się km i nie na darmo w jednej z NAT stoją klasie. To podobne przecież sprzęty.
Wreszcie cena - no wolałbym, żeby podnieśli jak co roku o inflację i nie zmieniali nic. Wtedy jasne byłoby, że winna jest inflacja, a tak nie wiadomo kto wróg.

No.

Apeluję - nie kupujcie NNAT pod żadnym pozorem, bo to kompromitacja i ośmieszenie. Chętnie przejmę na siebie to brzemię i jeśli ktoś ma chęć wspomóc jelenia, który dla Was przetestuje tę nową i niesprawdzoną konstrukcję to oferuję dwie drogi:
1) Przyjmuję darowizny od tych, których skutecznie uchroniłem przed błędną decyzją.
2) Oddam KTM690R 2019 za NNAT
Oferty można łączyć.

😎 PEACE.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2019, 09:11   #172
turas
 
turas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 115
Motocykl: CRF1000
turas jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 22 godz 32 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
To,ja powiem tak.
Zgadzam się, że NNAT (dzięki Mada za dobry nowy akronim) jest beznadziejna i Honda za często robi aktualizacje modeli. Nie to co GS, który ma aktualizacje tylko raz na rok, max dwa ;-).
NAT w ogóle nie widać też na ulicach pomimo, że jest sprzedawana o 3 dekady dłużej niż GS. Ma także same wady oraz żadnych zalet w porównaniu do niezniszczalnych i bezawaryjnych Multistrad czy GS-ów. Tam przynajmniej zwykły przegląd roczny jest 3 razy tańszy niż w NAT, a przegląd z zaworami w Multistradzie to jedyne 3kPLN (nie to co w NAT).
Też mi się zęby szczerzą do super nowoczesnej konstrukcji jak Crosstourer z początku millennium (sorry Emek ;-)), która sprzedaje się w milionach sztuk. Nie to co NAT. Pamietam jakich emocji dostarczył mi kiedyś CT na równiutkim szutrze, NAT nigdy mu nie dorównała :-).
Ponadto np. na 690R o wiele lepiej pokonuje się km i nie na darmo w jednej z NAT stoją klasie. To podobne przecież sprzęty.
Wreszcie cena - no wolałbym, żeby podnieśli jak co roku o inflację i nie zmieniali nic. Wtedy jasne byłoby, że winna jest inflacja, a tak nie wiadomo kto wróg.

No.

Apeluję - nie kupujcie NNAT pod żadnym pozorem, bo to kompromitacja i ośmieszenie. Chętnie przejmę na siebie to brzemię i jeśli ktoś ma chęć wspomóc jelenia, który dla Was przetestuje tę nową i niesprawdzoną konstrukcję to oferuję dwie drogi:
1) Przyjmuję darowizny od tych, których skutecznie uchroniłem przed błędną decyzją.
2) Oddam KTM690R 2019 za NNAT
Oferty można łączyć.

😎 PEACE.


Chciałem coś napisać, ale w cudowny sposób zrobiłeś to za mnie
turas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2019, 09:39   #173
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,073
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 1 min 56 s
Domyślnie

Kristoch i mnie przekonał.
Mada, też miałem robić ogrodzenie, ale przekonałem żonkę, że NNAT strasznie zapier... i ma niewygodny zadupek, więc ogrodzenie może poczekać...
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2019, 09:50   #174
concer

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Warlubie
Posty: 107
Motocykl: CRF 1000L
Przebieg: 11000
concer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 7 godz 12 min 28 s
Domyślnie

Zgadzam się całkowicie z kolegami Zylek, Emek moim głównym celem była turystyka we dwoje, nie stety jest źle , namawiam plecaczka żeby sam spróbował na swoim moto, bo po odciążeniu o pasażera nawet z bagażem jest to zaraz inny sprzęt. No ale ma jedną zajebistą zaletę, super wygląda
concer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2019, 10:26   #175
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,771
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 18 godz 5 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
To,ja powiem tak.
Zgadzam się, że NNAT (dzięki Mada za dobry nowy akronim) jest beznadziejna i Honda za często robi aktualizacje modeli. Nie to co GS, który ma aktualizacje tylko raz na rok, max dwa ;-).
NAT w ogóle nie widać też na ulicach pomimo, że jest sprzedawana o 3 dekady dłużej niż GS. Ma także same wady oraz żadnych zalet w porównaniu do niezniszczalnych i bezawaryjnych Multistrad czy GS-ów. Tam przynajmniej zwykły przegląd roczny jest 3 razy tańszy niż w NAT, a przegląd z zaworami w Multistradzie to jedyne 3kPLN (nie to co w NAT).
Też mi się zęby szczerzą do super nowoczesnej konstrukcji jak Crosstourer z początku millennium (sorry Emek ;-)), która sprzedaje się w milionach sztuk. Nie to co NAT. Pamietam jakich emocji dostarczył mi kiedyś CT na równiutkim szutrze, NAT nigdy mu nie dorównała :-).
Ponadto np. na 690R o wiele lepiej pokonuje się km i nie na darmo w jednej z NAT stoją klasie. To podobne przecież sprzęty.
Wreszcie cena - no wolałbym, żeby podnieśli jak co roku o inflację i nie zmieniali nic. Wtedy jasne byłoby, że winna jest inflacja, a tak nie wiadomo kto wróg.

No.

Apeluję - nie kupujcie NNAT pod żadnym pozorem, bo to kompromitacja i ośmieszenie. Chętnie przejmę na siebie to brzemię i jeśli ktoś ma chęć wspomóc jelenia, który dla Was przetestuje tę nową i niesprawdzoną konstrukcję to oferuję dwie drogi:
1) Przyjmuję darowizny od tych, których skutecznie uchroniłem przed błędną decyzją.
2) Oddam KTM690R 2019 za NNAT
Oferty można łączyć.

😎 PEACE.
Trudno się nie zgodzić . Tak wspaniałego motocykla wyciskającego całe 102 kunie z 1100 pojemności na rynku nie było od lat 80 ubiegłego wieku. Doskonały dwucylindrowy silnik zmodyfikowano dodając szaleńcze 5 kW i całe 6 Nm aby wyprzedzanie załadowanym motocyklem z pasażerem było jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze niż dotychczas. Uwaga użytkownika skierowana jest w stronę szybkiego zbijania w dół co najmniej o 3 biegi (quickshifter dostępny jest w opcji) aby wyprzedzanie TIRa szło gładko i sprawnie. Owiewkę zredukowano aby pęd wiatru powodował konieczność zamknięcia szyby co znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa. Poprawiono również zawieszenie usuwając to co i tak się wycierało. Kolejnym krokiem będą amortyzatory bezolejowe bo jak wiadomo uszczelniacze dotychczas często popuszczały. Ale to już w kolejnej edycji za rok wraz z nowym jubileuszowym malowaniem.
W celu redukcji masy usunięto zbędne elementy takie jak bagażnik, który i tak często się łamał i odpadał. W ten sposób uzyskano najlżejszy motocykl w swojej klasie odkąd to samo uzyskał KTM jakieś 15 lat temu. Wprowadzono nowatorski kolorowy wyświetlacz o jakim nie śniło się konkurencji. W wersji lux dodano koła bezdętkowe wyznaczając nowe trendy w branży a wersja de lux posiada aktywne zawieszenie, to całkowita nowość na rynku. Żeby zaspokoić szalony popyt (ok 20000 sztuk rocznie ) oraz zwiększyć atrakcyjność modelu i przyciągnąć dotychczasowych fanów marki BMW dodano mnóstwo elektroniki obsługiwanej intuicyjnie oraz zwiększono cenę tak aby właściciel Hondy na parkingu pod McDonalds odstawiając kawę na (uwaga) metalowy kufer nie czuł sie gorszy niż koledzy na GSach. Aby lekko zredukować agresję silnika znaną dotychczas użytkownikom KTM dodano Wheelie Control . System można oczywiście całkowicie dezktywować i cieszyć się pełną mocą silnika latając na kole.

To tak jak już zaczynamy żartować.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2019, 10:39   #176
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

phone, media, setings a zwłaszcza carplay, to coś dla mnie, o bezdętkowych oponach nie wspomnę.

Tu więcej, tam mniej - nowa Africa Twin CRF 1100 L budzi zachwyt niższą masą, dobrą elektroniką i ogólnie przemyślaną konstrukcją. Czy okaże się równie mocnym hitem sprzedaży co dotychczasowy model?

Dotychczasowy model okazał się miażdżącym sukcesem. Czy da się poprawić ideał? Okazuje się, że nie tylko się da, ale nawet warto to robić. Poznajcie nową Afrykę Twin!

Swoją drogą kto im wymyśla te tytuły. Motocykla jeszcze nie ma a już miażdży konkurencję. Dobrze przynajmniej że wprowadzają go na rynek pod koniec roku, będzie szansa wjechać takim motocyklem w nowy sezon. Można też mieć nadzieję że model ów będzie pozbawiony bubli z poprzedniego wypustu. Można mieć taką nadzieję czy raczej będzie jak zawsze, fachowców w tym temacie zapytuję. Po reakcjach widzę że NNATS sprzeda się w ilości co najmniej kilku sztuk. Może zróbmy jakieś zamówienie grupowe w celu wynegocjowania lepszej ceny lub lepszego wyposażenia. Jeżeli są chętni to wpisuję się na listę z numerem pierwszym, oczywiście GS zostaje jako dwuosobowy bo mimo wszystko podejrzewam że NNATS będzie dobrym motocyklem jednoosobowym. Jak nie będę jedynym który deklaruje zakup grupowy to stwórzmy osobny temat i niech to pójdzie dalej. Z motocyklowym pozdrowieniem Marek consigliero aka ręcznik, znaczy się towel.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2019, 11:36   #177
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,856
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 6 dni 22 godz 51 min 19 s
Domyślnie

Ehh ta jesień...
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2019, 12:45   #178
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Nie to co GS, który ma aktualizacje tylko raz na rok, max dwa ;-).
Tak zeby oddac slusznosc faktom, za germanska wikipedia:
BMW F800GS Produktionszeitraum 2008 bis 2018
i eng.:
R1200GS (2004–12)
R1200GS Adventure (2005–13)
R1200GS (LC) (2013–19)
R1200GS Adventure (LC) (2014–19)

i Pan Hąda (info wlasne):

Honda CRF1000L 2015-2019 (?)
Honda CRF1000L Adventure Sports 2018-2019 (?)
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2019, 14:07   #179
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,557
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 21 godz 18 min 47 s
Domyślnie

Cytując jednego ktm-arza:

Nowa afra jest obniżana bo krasnale też chcą być adwenczór.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2019, 14:26   #180
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Tak zeby oddac slusznosc faktom, za germanska wikipedia

To trudny wybór jest, ale albo fakty albo Wikipedia :-). Faktów z pewnością więcej można znaleźć na FAT niż w Wikipedii w temacie moto.
GS duży od 2013 do 2019 miał zmiany co roku - chodzi mi o takie zmiany jak quickshifter, ekran z LCD, inne parametry elektroniki, wersje wyposażeniowe. Konstrukcyjne poważne to 2013 i 2019. Honda tylko powiększyła skok tłoków teraz w NNAT.
Olejak 2008-2012 tez miał jakieś poprawki w układzie smarowania, moc zmieniali tez.

Nie będę się sprzeczał co jest częściej zmieniane bo dla jednych lepiej to częściej, a dla innych rzadziej.

Jeśli idzie o parametry różnych moto to dużo lepsza od Wikipedii jest
https://www.motorcyclespecs.co.za/

Zdrowia!
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja w 2020 bez wizy zz44 Kwestie różne, ale podróżne. 1 16.12.2018 22:42
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.