Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.07.2019, 09:41   #221
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 56 min 43 s
Domyślnie

Rally ma owiewkę, +5 do charyzmy za Rally, większą masę, ciut inny kąt na główce ramy ,2 litry więcej paliwa, ciut wyższą kanapę i prześwit. To wszystko dostajesz za 5 tysi więcej. Sam ocień czy warto dopłacić za to 20%.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 10:22   #222
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,585
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 22 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Bo trzeba działać a nie tylko oglądać!
Marcinie pochwal się fotkami.
Zet Johny jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 11:38   #223
SikorP


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wa-wa
Posty: 192
Motocykl: NAT 2018, CRF 450L, Ducati Desert Sled
SikorP jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 42 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
To nie jest niskie moto ani jakiś kapeć. Wysokość kanapy jest jak w Afryce z tym, że siodło wąskie i ciut inne odczucia. Ja mam 178 i dość długie nogi. Po zrobieniu 70 km nie czułem żadnego dyskomfortu w związku z pozycją. Kumpel ciut wyższy ode mnie zrobił 16 tysięcy i na pozycję za kierą czy kąt nóg na podnóżkach nigdy nie narzekał. Wysokość kanapy jest podobna jak DR 650 ale kąty są dla kierownika 180 cm i więcej lepsze niż w DR. Na CRF jest po prostu wygodniej. Do tego motocykl jest dość długi i mimo że rozstaw osi jest mniejszy niż w DR miejsca dla kierownika i tobołów jest w mojej ocenie więcej.
Jeździłem przedwczoraj tym egzemplarzem (2015):

Mam 175 cm i 85 kg. Kanapa bardzo wygodna ale pozycja pasywna i np. do szybszej jazdy na stojąco słabo się nadaje. Na siedząco nogi na podnóżkach trochę za wysoko w stosunku do niskiej kanapy i czuję się trochę jak na skuterze. Na lekko średnim wertepie przy 50 km/h ani razu zawiecha nie dobiła. Kierownica jest dość blisko i trzeba się odsuwać do tyłu, no ale jest gdzie bo siedzisko rzeczywiście długie i z tyłu można jeszcze sporo zmieścić. Maksymalna prędkość jaką uzyskałem to 110 km/h i nie było to bardzo trudne. Generalnie za te pieniądze dla początkujących advenczerów/ek doskonały wybór. Ale jak ktoś poznał ciemną stronę mocy ... sprzęt nie ma tego czegoś co krzyczy "jedź na mnie" ;-)

Btw. w/w egzemplarz posiada bardzo zacny kierownik, sprzęt dziewiczy i wszystko mający (zębatki, wydech , podwyższenie kiery, itp. itd.) Zastanawiam się nawet nad nią ;-) jak ostatecznie zrezygnuję polecę kontakt bo i cena godna. Jedyne rzeczy jakie jeszcze można zrobić to dodać większy zbiornik i kolektor power/mega bomb (+3 KM)
SikorP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 11:53   #224
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 56 min 43 s
Domyślnie

Kierę trzeba dać wyżej i przesunąć do przodu jak chcesz latać na stojąco w terenie ale to sprawa indywidualna bo każdy ma inną budowę.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 12:33   #225
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

L vs Rally:
21900 i 27000 - reszta kwestia dogadania się z Dealerem.

Dla mnie pomysł Rally jest chory ale jeśli komuś jest potrzebna w takim motku ochrona przed wiatrem to może i ma to sens. Po wczorajszych jazdach widzę, że powinno się to bujać nie więcej niż 90-95 a wtedy jeszcze tak nie pizga. Jak pada i tak trza przywdziać kondona więc ochrona przed deszczem też mnie nie przekonuje.
Przy tej samej mocy dostajemy motocykl cięższy i mogący zabrać DWA! litry wachy więcej... No ale każdemu gra inna melodia.

Urok CRF250L jest w cenie i prostocie.
Przy pierwszej przymiarce obok moto wydaje się ono DUŻE - spokojnie gabarytów 450tki. to wrażenie znika kiedy przerzucimy nogę przez siedzenie - wtedy z poczucia wielkości niewiele zostaje bo kanapa siada spokojnie odczuwalnie o 10-15cm /nie kręciłem napięciem wstępnym w ogóle/ przód siada znacznie mniej co dobitnie świadczy o tym, że jest z tyłu sporo rezerw. Niemniej z lektury zamorskich artykułów wynika, że po dokręceniu nakrętki regulacji do KOŃCA gwintu jest znacznie lepiej, ale po bożemu styka to na prawidłowy SAG dla zawodnika 50-60kg MAX bez mandżuru jakiegokolwiek. BTW na waleta ważę 83kg.

Fajne zegar/y jak na takiego pyrtka: paliwo, dwa liczniki przebiegu, zegarek, obrotościomierz wszystko czytelne jak należy. nad wyświetlaczem kontrolki ABS /wyłączalny na tył podczas postoju/ oleju i temperatury /o ile dobrze pamiętam/.

Po wstępnym zapoznaniu się jadę. Typowym dla siebie zwyczajem przytulam się jajkami do baniaka i cisnę. Z 200m po placu trochę mam problem z przestawieniem się na 21'' z przodu i nieco opóźnioną reakcją na moją decyzję o skręcie ale potem jest już gitara. Na fabrycznych gumach moto jedzie jak po szynach, trochę szumi.
Silnik ... bezwibracyjny, fajnie się wkręca. Moto ma tylko 80km na blacie więc nie szaleję zbytnio ale podkręcam go parę razy na 8krpm. Do 6tys NIC się nie dzieje - moto normalnie przyspiesza. Ot jedzie. Powyżej 6k budzi się diabełek i ciągnie zdecydowanie raźniej. Oczywiście - dupy nie urywa. No jedzie i tyle. Z rozpędzeniem się do 75-85 nie ma problemu. 90-100 trzeba trochę poczekać acz przekraczanie 90kmh uważam na tym bajku za ekstrawagancję. Nie o asfalt jednak mi chodzi.

Wyjeżdżam bokami z Krzyków i wjeżdżam w okolicę pól uprawnych w poszukiwaniu jakiegokolwiek polniaka i daleko nie muszę jechać: zatrzymuję się, wyłączam ABS i jazda. Dawno nie śmigałem w terenie na motku i jeszcze nie swoim. Na szczęście jest sucho. Sporo kolein, piasek, szuter a na końcu sporo gruzu pobudowlanego w jakichś mini hopkach. Zapinam 4 i próbuję. Mocniej, mocniej, mocniej... pojawiają się jakieś spore dziury po kałużach, nad częścią przelatuję, w inne wpadam. Vmax na tej dróżce było gdzieś z 65-70kmh i moto dało sobie radę śpiewająco. Potem było parę szybkich szutrów i tam to już bułka z masłem.
Oczekiwałem bujania, dobijania, braku mocy... Na takiego polniaka nie sądzę aby było trzeba czegokolwiek więcej. Gdyby było mokro na pewno lepsze opony... Napędziłem się tam dość fest i MNIEMAM, że na lepszym sprzęcie byłoby MOOOOŻE nieco szybciej. SZCZERZE wątpię aby takie coś jak Afra za mną tam nadążyło przy dłuższej jeździe. Jednak masa zrobiłaby swoje. Kanapa na tą godzinę jazdy zajebista. Można siedzieć w wielu miejscach, bliżej, dalej i jest wygodnie.
Na stojaka przy moich 185cm tez było ok ale może jakieś podwyższenie kiery mogłoby spowodować większą wygodę.

Wadą jest brak mocy w zakrętach bo pójście bokiem z uślizgiem tyłu nie wchodzi w rachubę. Niestety Przelecenie na stockowym przełożeniu lekkim przodem po wodzie chyba też się nie uda. Nie próbowałem ale bardzo wątpię - może trzeba się będzie podeprzeć sprzęgłem.

Jak widzicie jestem zadowolony i bardzo zaskoczony tym godzinnym darmowym testem. Jeśli dojdzie do skutku mój czwartkowy wyjazd wynajętą na jeden dzień hondziną na pewno napiszę więcej - o kanapie , o podjazdach /w planach jest ich parę - min wjazd na górę szybowcową w Jeżowie Sudeckim/, o spalaniu.
Jeśli wszystko wyjdzie OK poważnie myślę o takim motocyklu. Czasami nie mam ochoty ani czasu jechać nigdzie dalej i mógłbym chcieć popyrkać sobie po okolicy bo ścieżek nie brakuje ale NC się do tego nie nadaje. Gdzieś dalej zawsze mogę ją zabrać na lawetę.

Wczoraj po wizycie w Hondzie poleciałem sobie A4 na Legnicę i wróciłem bokami w okolicy Środy Śląskiej - Tu NCek mnie bardzo mile pieści. Nawet wyprzedziłem GSa hehehehehehe. Ale z kuframi jechał to może nie miał powera. No i tak palił olej, że można było puścić pawia jadąc za nim.

Jeśli CRF250 dojdzie do skutku, na pewno wstępnie napnę na maxa tył, zmienię kanapę na wyższą i szerszą bez tego zaglębienia pośrodku, handbary, micha pod silnik, bagażnik pod rolkę a w dalszej perspektywie pomyślę nad przeróbką tej smiesznej czaszki z przodu na coś a'la rally żeby było miejsce na garmina i jakieś lepsze oświetlenie. Olejarka i grzane manetki też by się przydały.
większy zbiornik kosztuje w ciul, daje tylko 3,3l więcej i nie pasuje już na niego siedzenie ani boczne plastiki tak jak na orginał... podobno.

patrzyłem na umiejscowienie chłodnicy i śmietnika po prawej stronie to faktycznie jest dziwnie to zrobione.... jeden lepszy paciak i bye bye. na pewno do przeróbki w dalszej przyszłości.

Ogólnie - świetne moto. Za tą kasę to zajebiste.
Wiadomo na asfalcie jest powoli ale rzadko jeżdżę powyżej 100... za to w terenie jest bardzo fajnie. Nie wyczynowo ale dojedzie się w każdy legalny zakątek dolnego śląska a za sprawą cichego tłumika /szczerze to myślałem, że jest cichszy!/ nawet tam gdzie jest trochę nielegalnie

Chiński rotopax 5l kosztuje stówacza z kawałkiem. Jakby brakowało wachy...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 09.07.2019 o 12:40
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 12:40   #226
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 56 min 43 s
Domyślnie

Matjasku, zbiornik ma 12,5 litra (Acerbis) co daje już racjonalne 350 km zasięgu. Tysiaka bym jednak nie dał .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 12:47   #227
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Akcesoryjny zbiornik ma dokładnie galon więcej /o ile się mylę/ a w Rally pisałeś, że 2l wincy bodaj. Tak czy owak - mały rotopax na tył i grzejesz. Tysiac to chyba nie styknie na ten zbiornik Acerbisa....
Zaletą tego orginalnego jest jeszcze to, że jak kupisz jakiegoś małego tankbaga to możesz se go przyfastrygować normalnie na magnes i wrzucić tam jakieś przydasie. Zawsze to coś.

No nic... myślę. Mnie to się podoba ta hondzina.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 12:54   #228
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 56 min 43 s
Domyślnie

Rally ma 10 litrów baniak a zwykła 7,8.
Acerbis ma 12,5 za 1100 pln
https://www.motorus.pl/acerbis-zbior...6-p-90627.html
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 12:59   #229
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 24 s
Domyślnie

Ten baniak Acerbisa nie robi przy okazji za osłonę antypaciakową dla chłodnicy?
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2019, 13:19   #230
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 godz 16 min 0
Domyślnie

O oświetlenie bym sie nie martwił bo seryjna lampa bardzo fajnie świeci.
To samo olejarka zbędny gadżet i bagażnik , lepiej jakiegoś rogala dać.
Dodatkowe gadzety w takim sprzęcie to waga , a o to chodzi żeby było lekko.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Crf250 rally - 2017 karol1989 Inne tematy 109 07.09.2017 10:49
Zamiana hanbary Acerbis Rally II na oryg. białe osłony, ktoś chętny??? Pirania Wszystko dla Afryki 4 21.07.2012 14:31
Haynes do crf250 crf michoo Inne tematy 5 06.05.2011 15:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.