Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.01.2017, 19:55   #1
gemin


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 5
Motocykl: Hornet 600
gemin jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 34 min 29 s
Domyślnie Czechy,Austria,Włochy,Szwajcaria-pytanie o poziom hałasu tłumika

Witajcie.
Wybieram się w tym roku w Alpy.Będzie to moja pierwsza tak daleka wyprawa na 2 kółkach,i zarazem pierwsza poza granice Polski.
Chciałbym się zapytać Was,doświadczonych motocyklistów-obieżyświatów,o normy prawne dotyczące poziomu głośności tłumika motocyklowego,obowiązujące na terenie tych 4 państw(przez nie pojadę).
Na co dzień jeżdżę na akcesoryjnym kominie marki Dominator,i jest to...głośny sprzęt(nawet z założonym db-killerem),ale to wiadomo...po Polsce się nie boję,natomiast za granicą to już z pewnoscią inna para kaloszy
Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenie w tej materii ?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam
gemin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2017, 20:46   #2
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Jeśli nie jesteś pewny to załóż oryginalny na ten wyjazd i nie masz sobie czym głowy zawracać.
Co do Szwajcarii powiem, że tam to pojeby są pod tym względem. Sam byłem kilka razy na przelotowym ale chyba więcej szczęścia miałem. Ogólnie to od kogo nie słysze to same problemy. Jednej znajomej wypisali 310 franków mandatu za zbyt głośny wydech. Nie mierzyli niczym. "Na ucho" wszystko.
W Austrii najbardziej napinka na prędkość. Stoją panowie z sucharką i notesem na przystankach autobusowych i sobie kontrolują Z wydechami na pewno spokojniej niż w Szwajcarii.


__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2017, 10:07   #3
gemin


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 5
Motocykl: Hornet 600
gemin jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 34 min 29 s
Domyślnie

Dzięki za odpowiedź.
I też tak zrobię,leży mi hondowski oryginał na strychu.Nie będę ryzykował drakońskich mandatów.Z tą Austrią to jest coś na rzeczy,kiedyś jadąc przez to państwo(samochodem),faktycznie zostałem zatrzymany przez policję.Wyskoczyli nagle z krzaków za wzniesieniem,i doczepili się o to,że zbyt zbyt szybko dodałem gazu,aby "doskoczyć" do poprzedzającego mnie pojazdu.Na szczęście skończyło się na upomnieniu.
gemin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kamera na kierownicy - Austria - Prawo chrupa Inne tematy 14 14.12.2021 17:06
Winiety - Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja Szycha Przygotowania do wyjazdów 14 15.08.2016 15:07
Alpy Austria/Włochy oraz Liguria lipiec '13 koszi Umawianie i propozycje wyjazdów 10 04.09.2013 20:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.