Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.07.2011, 15:53   #11
agl123
 
agl123's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Posty: 133
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: .......
agl123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 13 godz 27 min 0
Domyślnie

Dzięki za wyjaśnienia.
Rozumiem, że plik z zapisaną trasą jest specyficzny dla każdej z nawigacji i do tworzenia go służą różne programy?
agl123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2011, 16:27   #12
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MTBiker Zobacz post
Jak Ci sie uda to prosze o info. Nie chodzi o odpalenie samej aplikacji czy wgranie map - bo jako offlineowa przegladarka garmin xt dziala na larku 35AT.

Problem jest z portem gps daje sie to rozwiazac przemapowujac porty GPSGate ale tylko do czasu restartu. Po restarcie GPSGate juz nie startuje i trzeba je przeinstalować. Urzadzenie w takiej konfiguracji restartowalo sie losowo - z wlaczonym GPS - raz po 30, raz 70 a innym razem po przjechanych 180km.
Bez tego przemapowania GarminXT pokazuje tylko porty COM 0-6 (COM7 na ktorym wystawiony jest sygnal nie wystepuje juz na liscie)
Pisałe już .... czepiamy się ( ja też) zmian w portach bo final wydaje się w zasięgu ręki .
Droga do sukcesu tkwiła w znalezieniu odpowiedniego softu .

Nie piszę o AT, bo być może to cieżki przypadek . Larki o podobnych parametrach zachowywały się podobnie , ale dało radę .

Samo odpalenie XT na Larku to nie sukces , czasem to ślepa uliczka .
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2011, 18:02   #13
wujaszek_misza
 
wujaszek_misza's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Otwock k. Warszawy / Ostrołęka / Toruń
Posty: 177
Motocykl: RD07a
wujaszek_misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 4 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Odnośnie "Larka". Czy mocowanie to jednocześnie dostarczenie podłączenie urządzenia do prądu, no i jak się je podłącza do prądu, gniazdo 12V, czy bezpośrednio i na stałe?

Pytanie jeszcze co z ewentualnym zapisaniem śladu na tym urządzeniu (wyjeżdżam poza Polskę i mam dostać dane do GPS, chce zanayć taką co dostarczone dane mi przetrawi.
wujaszek_misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2011, 19:04   #14
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał agl123 Zobacz post
Dzięki za wyjaśnienia. Rozumiem, że plik z zapisaną trasą jest specyficzny dla każdej z nawigacji i do tworzenia go służą różne programy?
Temat konwersji tracków dla najpopularniejszych nawigacji da się ogarnąć za pomocą 2 programów. Producenci softu nie raczej udostępniają takich narzędzi.
Cytat:
Napisał wujaszek_misza Zobacz post
Odnośnie "Larka". Czy mocowanie to jednocześnie dostarczenie podłączenie urządzenia do prądu, no i jak się je podłącza do prądu, gniazdo 12V, czy bezpośrednio i na stałe? Pytanie jeszcze co z ewentualnym zapisaniem śladu na tym urządzeniu (wyjeżdżam poza Polskę i mam dostać dane do GPS, chce zanayć taką co dostarczone dane mi przetrawi.
Praktycznie wszystkie nawigacje na bazie PPC (tzw. PNA) są zasilane przez miniUSB, odłączanym kablem. Co do drugiej części - chodzi Ci o zapis, czy odczyt tracka? Bo deklarujesz jedno a z dalszej części wynika co innego. Jeśli chodzi o trawienie danych to daj więcej info o jakie dane chodzi (co i w jakim formacie), bo bez tego ciężko sensownie odpisać. Właściwie wszystko zależy od tego jaki soft zainstalujesz na urządzeniu, chyba, że kupisz dedykowany odbiornik Garmina lub TomToma - tam nie da się niczego innego zainstalować. pzdr, Adam
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2011, 20:40   #15
wujaszek_misza
 
wujaszek_misza's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Otwock k. Warszawy / Ostrołęka / Toruń
Posty: 177
Motocykl: RD07a
wujaszek_misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 4 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Doprecyzowując dostanę dane (track GPS), które będę miał wbić do nawigacji, aby zgodnie z trackiem się kierować, ewentualnie jak od niego odbiegnę, to żebym wiedział jak wrócić - to jest mi potrzebne.

No to jeszcze jedno pytanie: kożystając z nawigacji samochodowej podłączonej do gniazdka 12V padł mi kabel zasilający - gdzie może leżeć problem i jak go zidentyfikować? (gniazdko do dupy - fakt, że podłączone jest na odwal przez poprzedniego właścicela, działa nawet przy wyłączonej stacyjce)
wujaszek_misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2011, 20:55   #16
MTBiker
 
MTBiker's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wawa
Posty: 86
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
MTBiker jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 6 godz 59 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wujaszek_misza Zobacz post
Odnośnie "Larka". Czy mocowanie to jednocześnie dostarczenie podłączenie urządzenia do prądu, no i jak się je podłącza do prądu, gniazdo 12V, czy bezpośrednio
motocklowy lark 35at ma mocowanie motocyklowe i zasilanie przez piny w ramce i styki w obudowie -
z mocowania kable z koncowkami do akumulatora - bez problemu mozna zarobic na niej koncowke do zapalniczki jak ktos ma zyczenie
w samochodzie jest zasilany przez inna ladowarke przez port usb
MTBiker jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2011, 21:34   #17
wujaszek_misza
 
wujaszek_misza's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Otwock k. Warszawy / Ostrołęka / Toruń
Posty: 177
Motocykl: RD07a
wujaszek_misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 4 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Dzięki, to sprawa po woli się rozjaśnia

Michał
wujaszek_misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2011, 22:24   #18
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wujaszek_misza Zobacz post
Doprecyzowując dostanę dane (track GPS), które będę miał wbić do nawigacji, aby zgodnie z trackiem się kierować, ewentualnie jak od niego odbiegnę, to żebym wiedział jak wrócić - to jest mi potrzebne.

No to jeszcze jedno pytanie: kożystając z nawigacji samochodowej podłączonej do gniazdka 12V padł mi kabel zasilający - gdzie może leżeć problem i jak go zidentyfikować? (gniazdko do dupy - fakt, że podłączone jest na odwal przez poprzedniego właścicela, działa nawet przy wyłączonej stacyjce)
Generalnie po tracku się nie nawiguje - możesz go traktować jako ślad zrobiony długopisem na mapie, z tym dodatkiem, że na tej "mapie" masz zawsze aktualną pozycję i możesz ją skalować. Trzymanie się śladu to już Twoja broszka. Oczywiście można sobie wyklikać na bazie śladu trasę i po niej nawigować - o ile masz mapy danego regionu, które obsługują routing (chyba, że lubisz na krechę jeździć - jak ja).

Nie wiem co kombinujesz, ale jeśli wybierasz się w jakąś dzicz, to lepiej przećwicz wcześniej DOKŁADNIE temat korzystania z nawigacji, bo nauka na żywca może generować dużo problemów/kłopotów/kosztów.
Żeby n.p. nie okazało się, że przed dojechaniem do początku szlaku skończyły się mapy w navi i zostajesz się tylko z ładnym szlaczkiem na pustym ekranie (oczywiście da się i z tego korzystać, ale z mapami,gdy widać, po czym będzie się jechać jest zdecydowanie fajniej).

Co do kabla - sprawdź, czy na innej ładowarce jest ok, bo jeśli nie to najbardziej prawdopodobnym winnym jest uszkodzone gniazdo ładowania w navi - dosyć częsty problem na moto.
Co do ładowania przy wyłączonej stacyjce to jest to dobry patent, bo możesz n.p. zostawić ładowanie na noc, albo jedząc obiad, nie wymaga stosowania przekaźników do tej instalacji - byleby obwód własny bezpiecznik miał.

pzdr, Adam
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2011, 08:57   #19
wujaszek_misza
 
wujaszek_misza's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Otwock k. Warszawy / Ostrołęka / Toruń
Posty: 177
Motocykl: RD07a
wujaszek_misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 4 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Dzięki
wujaszek_misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ślady off Polska Snajper Mapy 17 02.03.2014 23:07
nawigacja dla motocyklisty [update: sporo o garminie] korba Hardware 28 15.08.2011 22:22
Przyczepka samochodowa na moto maher Inne tematy 14 29.12.2009 02:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.