Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.07.2013, 01:37   #1
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie ORTEZY gdzie można przymierzyć przed kupnem?

Witam

Z racji przebytych 2 operacji kolana za drugim razem przeszczep wiązadła krzyżowego przedniego metoda linvatec bvt, chciałbym zakupić ortezę chociaż na lewą nogę.

Przejrzałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie gdzie w łodzi lub np. w warszawie mogę taka ortezę obejrzeć i przymierzyć przed zakupem.

Dodam że nie jestem jeszcze posiadaczem motocykla i chciałbym przed zakupem dokończyć kurs na A.

Niestety jestem po prawie 2 letniej przerwie po wypadku i procesie leczenia w wyniku czego zanikł mi mięsień czworogłowy w lewej nodze (obwód zdrowej do lewej to 57cm/ok47cm w najgrubszym miejscu uda) przez co noga jest bardzo słaba.

Ostatnio przymierzyłem się do AT (spotkałem się z kolegami na kaloryferze w lodzi) i zsiadając zeń stojąc na lewej nodze poczułem się bardzo nieswojo (w następnym dniu czułem kolano i utykałem lekko, choć nadwyrężyłem je wcześniej przed tym faktem), jednym słowem musze mieć ortezę zanim wrócę na kurs.

I tu ponawiam pytanie czy może ktoś z kolegów z forum z łodzi posiada taką ortezę i da przymierzyć lub może zna adres sklepu z łodzi lub warszawy gdzie taką ortezę mogę przymierzyć przed kupnem.

Chciałbym w tym sezonie skończyć kurs i zrobić prawko lecz bezpieczeństwo przede wszystkim i a taka orteza zapewniłaby mi stabilność i zabezpieczyła nogę w jakimś stopniu gdyż mięsnia to mi bardzo dużo ubyło.

Przekopałem forum ale nie znalazłem nić w tym temacie, a z racji że dopiero aspiruję do bycia motocyklistą lokalizacji sklepów też nie znam i ich asortymentów, więc jeśli ktoś coś wie proszę o podpowiedzi gdzie szukać, ułatwi mi to sporo życie, gdyż obecnie staram się wrócić do aktywności zawodowej również, a co za tym idzie jestem w czarnej d... jeśli chodzi o finanse.

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc
Jarek

Ostatnio edytowane przez Jarek_MTB : 13.07.2013 o 01:43
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2013, 20:53   #2
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

W wawie ortezy moto znajdziesz w MotoX, OlekMotocykle i Motochallenge. Wygóglasz namiary. Ale tanio nie będzie... No chyba,że byś brał ortezę niemotocyklową.
Trochę o ortezach było napisane.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2013, 21:21   #3
Aras
 
Aras's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Łódź
Posty: 112
Motocykl: RD02
Aras jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 16 godz 58 min 44 s
Domyślnie

W Intermotors (przeniesli sie chyba na Dabrowskiego) powinni miec EVS i Alpinestarsy. Wydaje mi sie jednal ze zwykla orteza ortopedyczna bylaby dla Ciebie lepszym rozwiazaniem. Moja dziewczyna ma taka. Jest idealnie dopasowana i swietnie stabilzuje kolano. Ortezy motocyklowe maja raczej za zadanie chronic przed urazami.
Aras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2013, 00:06   #4
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi.
Byłem w intermotors na Dąbrowskiego i mierzyłem evs web i orteza jest naprawdę solidna, godna polecenia i uwagi... jedynie cena jest wiadomo jaka... zaporowa, ale nie czepiam się. Lepiej wydać na orteze tyle, niż 10 x tyle na kolejna operacje.

W kwestii ortez to zgodzę się z Toba Aras, ze wystarczyłaby pewnie zwykła, zresztą mam taką pooperacyjną, ale strasznie nie wygodna jest, najlepsza byłaby taka dla sportowców nie motocyklowa...

ale...

1. Planuje zakupić w przyszłości AT, wiec zakup wydaje się rozsądny, patrząc z dalszej perspektywy.
2. Mógłbym jeździć w tej pooperacyjnej lecz w przypadku gleby nie byłoby odp. ochrony
bo nie do tego została zaprojektowana, a wygląda tak: http://s-nikiel-mojegory.pl/artykuly...l#.UexHbXfwESs
3. EVS web jest to solidna gruba skorupa która wydaje się idealna> Problemem jest natomiast zanik mięśnia czworogłowego lewego uda przez co jak mierzyłem evsy to na prawą xl na lewa l i w udzie była za luźna, choć całkiem niezłe się trzymała.
4. Gdyby nie to to już bym ją kupił, ale z racji tego ze przez zimę prawdopodobnie odbuduje mięsień, to kupno ortezy na trochę, mija się z celem i tu rozważyłbym zakup używki sprawnej nieuszkodzonej.

Miałem możliwość przymierzyć asterixy czerwone z gorsetem ale w rozmiarze M i mające swoją młodość już dawno za sobą. Wydały mi się nie wygodne (mały rozmiar) oraz umożliwiają patrząc na orteze z przodu ruchy jej części względem siebie na boki, taki wg mnie "po wuju" system, co w moim przypadku jest raczej dyskwalifikujące je. Choć gorset super sprawa, zapewnia dopasowanie takie że weby mogą sobie o tym pomarzyć tylko.

Porównując te 2 ortezy web kładzie pod względem pancerności asteriksy na głowę wg mojej opinii, weby maja solidny 2 osiowy zawias i nie umożliwiają tego ruchu co asterixy co dla mnie jest wielką zaletą.
Niestety weby nie pasują do uda idealnie bo mam za mały obwód w porównaniu do prawej jest to 12cm w udzie mniej, a w perspektywie za rok rozważać zakup większego rozmiaru jest trochę kiepski i jestem w kropce.
Innych nie mierzyłem

Reasumując i tak musze cos kupić, wiec pewnie padnie na weby, aczkolwiek ciężko mi wydać te pieniądze z w/w powodów.

Co do alpinstarsów to one owszem wyglądają ciekawie, ale na mój gust, to orteza po kątem szosowego motocykla niż enduro, wyglądają (widziałem tylko zdjęcia) tak ze patrz i nie rusz mnie jeśli nie jeździsz po czarnym.

Co do samej wygody w używaniu to weby trzymają nogę jak imadło asterixy sa jak guma. I tu w pełni bym zaufał tylko evs, naprawdę solidna konstrukcja.
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2013, 12:30   #5
Aras
 
Aras's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Łódź
Posty: 112
Motocykl: RD02
Aras jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 16 godz 58 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarek_MTB Zobacz post
Byłem w intermotors na Dąbrowskiego i mierzyłem evs web i orteza jest naprawdę solidna, godna polecenia i uwagi... jedynie cena jest wiadomo jaka... zaporowa,
Na eBayu w cenie jednej sztuki z Intermotors dostaniesz komplet. Nawet jak doliczą cło wyjdzie dużo dużo taniej niż w Polsce.

Cytat:
Napisał Jarek_MTB Zobacz post
W kwestii ortez to zgodzę się z Toba Aras, ze wystarczyłaby pewnie zwykła, zresztą mam taką pooperacyjną, ale strasznie nie wygodna jest, najlepsza byłaby taka dla sportowców nie motocyklowa...

ale...

1. Planuje zakupić w przyszłości AT, wiec zakup wydaje się rozsądny, patrząc z dalszej perspektywy.
2. Mógłbym jeździć w tej pooperacyjnej lecz w przypadku gleby nie byłoby odp. ochrony
Masz rację. Sam pewne, na szczęście nie tak poważne jak Twoje, problemy z kolanami (lata jazdy na rowerze - na pewno wiesz o co chodzi). Ostatnio zaliczyłem swoja pierwszą glebę na moto - na asfalcie (kostki + deszcz + małe doświadczenie) i dość mocno stłukłem sobie kolano. Po tej przygodzie też myślałem o jakiejś dodatkowej ochronie kolan. Zwykłe spodnie motocyklowe z ochraniaczami to tylko półśrodek. Nawet kupiłem ortezy (661 MX-3) ale nie dało rady ich założyć pod spodnie. Aktualnie mam takie rozwiązanie: spodnie motocyklowe z seryjnymi ochraniaczami CE + stabilizatory neoprenowe z szynami http://allegro.pl/owijany-zawias-sta...386234656.html (swoją drogą na eBayu tez dwa razy taniej).

Pozdrawiam
Aras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2013, 13:23   #6
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Nie widziałem takiej oferty na ebay żeby za 1100 zl kupić 2 sztuki... może używane się trafiają, bo nowe to ok 700$ za parę, a wysyłka to wyjdzie z 35-50$ + cło, więc się nie opłaca bo gwarancji też nie będzie zbytnio (wysyłka do stanów z reklamacją to nonsens w tym przypadku).
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2013, 16:09   #7
leszek
 
leszek's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 13
Motocykl: RD03
leszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 22 godz 50 min 0
Domyślnie

sprawdz w motochallenge w wawie
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2013, 19:19   #8
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Kupiłem w końcu używana orteze evs web od zawodnika motocrossowego lewa rozmiar L za 700zl, zakup prawej xl odkładam w czasie z braku funduszy. Zdecydowalem się na zakup uzywki ze względu na to ze jak odbuduje miesien czworogłowy to zakupie komplet prawdopodobnie xl na obie nogi a ta będę mogl odsprzedać dalej... Uzywka jest w dobrym stanie nie ma uszkodzen tylko slady normalnego użytkowania i lekkie zarysowanie jakby papierem przjechac na odcinku 2-3cm, struktura karbonu nie jest uszkodzona, wiec w tym przypadku spelnia w pełni moje oczekiwania. Od 19 wracam na kurs prawka po rekonwalescencji i będę chuchal dmuchal i bardzo uwazal aby zamknąć ten temat z pozytywnym skutkiem...
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gdzie przymierzyć/kupić w Wawie SIDI crossfire zombi Archiwum 6 07.10.2011 11:18
Gdzie mogę przymierzyć kask UVEX enduro? bicio Kaski 23 29.01.2010 21:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.