Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.03.2012, 19:07   #11
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 7 godz 56 min 8 s
Domyślnie

silnik w tym ustrojstwie to "połowa" silnika z civica 1.4...
wolałbym połowę 2.2vtec ale miało być tanie i oszczędne i się chyba udało, a z wyglądu naprawdę ciekawy
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2012, 20:23   #12
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

Sympatyczna zabawka, ciężkawa trochę, ale pewnie przez zbiornik będzie miała nisko środek ciężkości.
Bardzo fajna propozycja do miasta i jak ktoś wspomniał dla lejdisek.
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2012, 09:24   #13
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

No stylistycznie całkiem ok, ale jeśli chodzi o resztę, to bezpłciowy bardzo, w tym segmencie VStrom czy Versys oferują o wiele, wiele więcej.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2012, 14:42   #14
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Z wczoraj.
Potem wrzuce resztę



lub większy jpg

http://img716.imageshack.us/img716/5272/p3020185v.jpg
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2012, 17:00   #15
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

mnie się ten motór podoba i cena też
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2013, 02:10   #16
Wicherek
 
Wicherek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Łapy
Posty: 7
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Wicherek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 33 min 21 s
Domyślnie

Z góry przepraszam za odgrzebanie tematu, ale może ktoś posiada ten motocykl i mógłby coś więcej powiedzieć na jego temat.
__________________
Romet > Zipp Ranger > nowe serce >
Wicherek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2013, 15:03   #17
Demolka
dewastator
 
Demolka's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Devil's Den
Posty: 271
Motocykl: pomarańczowy
Przebieg: liczę
Galeria: Zdjęcia
Demolka jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 5 godz 26 min 52 s
Domyślnie

Nie jestem posiadaczką, mniemam też że na tym forum nie łatwo będzie takowego znaleźć. A to z powodu takiego iż ten sprzęt jest mało rejli i całkiem nie offroadowy; turystycznie - nieco naciągany.

Jako że z tym stworzeniem motocyklowym miałam sporo do czynienia, pozwolę sobie.
Cena jest super, to fakt, jeżeli komuś nie przeszkadza to, ze od razu widać na czym pan Honda zaoszczędził. Wizulana strona, choćby przełączników na kierownicy, wyraźnie oddziela enceki od segmentu 'premium'.
Silnik całkiem porządny i nie wyżyłowany - 47,cośtam KM w dwóch garach 700ccm. Prognozy, o ile wierzyć tym co chcą go sprzedać , są takie że przynajmniej do przebiegu 100 000 nic nie powinno siadać, bo jak sie nie umeczy to nie ma co wysiadać. Ale wiadomo, to juz nie stara japońska robota, tylko najwyżej tajwańska

Zaletą jak dla mnie jest pozycja. Po prostu siedzisz prosto. Fajnie wyprofilowana kierownica, dość wysoko siedzenie, 830 z tego co pamiętam.
Bak 'znośnej' szerokości..Tylko, hm, do jakich celów i do czego porównywać?
Ciężko mi wymienić więcej zalet z perspektywy osobnika spoza potencjalnego targetu. Co do reszty punktów charakterystycznych: koła 17' przód i tył, bez szprych, fabrycznie na jakis metzelerach całkiem onroad (chyba Roadtec?). Dość szeroka kanapa. Owiewka, ktorą można nazwać nieszaloną, szczególnie z fabryczną krótką szybą. Dobry środek ciężkości, zbiornik pod siedzeniem (sławny schowek 'na kask' w miejscu standardowego baku).

Z jazdy nie wyróżnia go nic. Niby sprzęt z bardzo liniowa charakterystyką oddawania mocy. Ok, tylko ze jak masz 2k na obrotomierzu to szarpie prawie jak singiel. Czuć że wtrysk, czuć, że to technologia i że jedzie prawie 'sam'. To też jest jego zaletą, jako że kupować go mają poczatkujący i ci 'powracający' po nastu latach. Skrzynia działa płynnie, chociaż zawsze się dziwiłam dlaczego tak głośno stuka.. Wersja z automatem (hondowska skrzynia DCT) z trybie 'drive' przy 60/h zapina szóstkę. Trzeba jej zwrócic honor, ze pracuje jak Chińczyk w fabryce i jazda w mieście to juz na prawdę jedna ręką..Nie trzeba byc motocyklistą. Ogólnie, co do jazdy, to jest lekko, łatwo i przyjemnie. Spooooooookój, opanowanie, po prostu 'nie zabija'. Tira wyprzedzisz bez problemu, na koło nie postawiłam, noo ale na pewno się da 2013 mają ABS w standardzie, to też niezła opcja, chociaż jako pierwszy motocykl..Ja się cieszę, ze uczyłam się bez.
Przeglądy co 12 000 km. Była kampania serwisowa na łańcuchy, ale to chyba tylko w wersji S czyli nakedzie. Do serwisu poza przeglądami nie wracały.
W trasie nie byłam, nie wypowiadam się. Ale to jest sprzęt, który nie powala, tylko sobie spokojnie pyrka I obstawiam że 'jakąśtam' traskę na pare k km da radę. Dlaczego 'turystycznie naciągany'? Bo dla mnie turystyka to różne drogi (jak to ładnie ktoś napisał 'real adventure starts where the road ends') albo zapierniczasz autobahnem. Tutaj pojedziesz non stop może 120/130, nie jest to przyjemne, no ale jak chcesz - pojedziesz. Tylko po co wtedy taki sprzęt? Bo tani? Umówmy się bez przykłądów, są optymalniejsze uzywane rozwiązania. A w teren bym nie wjeżdżała. Pomijam koła, wytrzymałosć tego plastiku jest skrojona na dojazdy do pracy 50km/h.
Wygląd, co kto lubi. Jest zgrabny, kiera przechodzi w korkach nad lusterkami.
Taki jest, o Milusi.
__________________
nie wiesz co robic, odkręc gaz
Demolka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2013, 15:12   #18
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Demolka Zobacz post
Nie jestem posiadaczką, mniemam też że na tym forum nie łatwo będzie takowego znaleźć. A to z powodu takiego iż ten sprzęt jest mało rejli i całkiem nie offroadowy; turystycznie - nieco naciągany.

Jako że z tym stworzeniem motocyklowym miałam sporo do czynienia, pozwolę sobie.
Cena jest super, to fakt, jeżeli komuś nie przeszkadza to, ze od razu widać na czym pan Honda zaoszczędził. Wizulana strona, choćby przełączników na kierownicy, wyraźnie oddziela enceki od segmentu 'premium'.
Silnik całkiem porządny i nie wyżyłowany - 47,cośtam KM w dwóch garach 700ccm. Prognozy, o ile wierzyć tym co chcą go sprzedać , są takie że przynajmniej do przebiegu 100 000 nic nie powinno siadać, bo jak sie nie umeczy to nie ma co wysiadać. Ale wiadomo, to juz nie stara japońska robota, tylko najwyżej tajwańska

Zaletą jak dla mnie jest pozycja. Po prostu siedzisz prosto. Fajnie wyprofilowana kierownica, dość wysoko siedzenie, 830 z tego co pamiętam.
Bak 'znośnej' szerokości..Tylko, hm, do jakich celów i do czego porównywać?
Ciężko mi wymienić więcej zalet z perspektywy osobnika spoza potencjalnego targetu. Co do reszty punktów charakterystycznych: koła 17' przód i tył, bez szprych, fabrycznie na jakis metzelerach całkiem onroad (chyba Roadtec?). Dość szeroka kanapa. Owiewka, ktorą można nazwać nieszaloną, szczególnie z fabryczną krótką szybą. Dobry środek ciężkości, zbiornik pod siedzeniem (sławny schowek 'na kask' w miejscu standardowego baku).

Z jazdy nie wyróżnia go nic. Niby sprzęt z bardzo liniowa charakterystyką oddawania mocy. Ok, tylko ze jak masz 2k na obrotomierzu to szarpie prawie jak singiel. Czuć że wtrysk, czuć, że to technologia i że jedzie prawie 'sam'. To też jest jego zaletą, jako że kupować go mają poczatkujący i ci 'powracający' po nastu latach. Skrzynia działa płynnie, chociaż zawsze się dziwiłam dlaczego tak głośno stuka.. Wersja z automatem (hondowska skrzynia DCT) z trybie 'drive' przy 60/h zapina szóstkę. Trzeba jej zwrócic honor, ze pracuje jak Chińczyk w fabryce i jazda w mieście to juz na prawdę jedna ręką..Nie trzeba byc motocyklistą. Ogólnie, co do jazdy, to jest lekko, łatwo i przyjemnie. Spooooooookój, opanowanie, po prostu 'nie zabija'. Tira wyprzedzisz bez problemu, na koło nie postawiłam, noo ale na pewno się da 2013 mają ABS w standardzie, to też niezła opcja, chociaż jako pierwszy motocykl..Ja się cieszę, ze uczyłam się bez.
Przeglądy co 12 000 km. Była kampania serwisowa na łańcuchy, ale to chyba tylko w wersji S czyli nakedzie. Do serwisu poza przeglądami nie wracały.
W trasie nie byłam, nie wypowiadam się. Ale to jest sprzęt, który nie powala, tylko sobie spokojnie pyrka I obstawiam że 'jakąśtam' traskę na pare k km da radę. Dlaczego 'turystycznie naciągany'? Bo dla mnie turystyka to różne drogi (jak to ładnie ktoś napisał 'real adventure starts where the road ends') albo zapierniczasz autobahnem. Tutaj pojedziesz non stop może 120/130, nie jest to przyjemne, no ale jak chcesz - pojedziesz. Tylko po co wtedy taki sprzęt? Bo tani? Umówmy się bez przykłądów, są optymalniejsze uzywane rozwiązania. A w teren bym nie wjeżdżała. Pomijam koła, wytrzymałosć tego plastiku jest skrojona na dojazdy do pracy 50km/h.
Wygląd, co kto lubi. Jest zgrabny, kiera przechodzi w korkach nad lusterkami.
Taki jest, o Milusi.
No poknie napisane !
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2013, 18:59   #19
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie

NC'ek to żaden turystyk, ani tym bardziej Adventure.

NC'ek to tzw. "Commuter", czyli moto na miasto, na dojazdy do pracy, sklepu, itp. Niedrogie w zakupie, tanie i bezproblemowe w eksploatacji.

W wersji DCT (dwu-sprzęgłowy automat) może z powodzeniem zastąpić maxiskuter (nomen omen, jest praktyczniejszy od Integry). Ochrona przed wiatrem co prawda trochę gorsza, ale przyjemność z jazdy jednak dużo większa, a schowek w "baku" nie mniej praktyczny niż skuterowe. Niskie spalanie to duży dodatkowy plus.

Na 2014 zwiększono pojemność do 750 cm3, co by uniknąć kanibalizmu produktowego - 500 i 700 łapały się na A2. 750'ka już się nie załapie.


Ostatnio edytowane przez MarekM : 17.11.2013 o 19:02
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2013, 19:26   #20
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 7 godz 41 min 50 s
Domyślnie

comuter comuterem a niejeden machnie kółko po równiku tym komuterem
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowości 2013 - Anakee 3 itd hubert Hamulce, kola, opony 39 25.05.2016 19:56
Nowości Garmina. ... jorge GPS 3 29.03.2015 10:38
Nowości Hondy... jorge Inne tematy 9 10.03.2014 18:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.