Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.09.2020, 23:26   #471
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,404
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 11 godz 42 min 24 s
Domyślnie

W Danii spotkałem Polkę prowadzącą Pizzerię. Od słowa do słowa i weszliśmy na wiadomy temat.
Takiego cyrku to nigdzie się oficjalnie nie dowiesz - np. w Danii w tym roku miał być całkowicie zlikwidowany system gotówkowy!
Ludzi naciskano, żeby oszczędności, które trzymają w bankowych sejfach wpłacali na konta bankowe.
System monetarny miał być całkowicie zniesiony i wymieniony na elektroniczny, ale ludzie się nie zgodzili i do tego nie doszło.

Podobnie było z koroną - uczniowie/studenci mieli mieć lekcje on-line, ale zastrajkowali i około dwóch dni nie włączali netu, nie łączyli się ze szkołą i przywrócili im normalne zajęcia i tym samym wirus sobie 'zniknął'

Czyli to jeszcze nie koniec!
Najlepsze przed tobą - jak mówiło kiedyś hasło browaru Piast! 😊
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2020, 07:46   #472
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 16 min 28 s
Domyślnie

Czy możemy wrócić do rozmów związanych z podróżowaniem, a nie podejściem różnych osób do kwestii COVID-19? Ten wątek nie jest od tego. Mamy inny temat o wirusie, który pozwala każdemu wyżyć się ze swoją wiedzą, a przede wszystkim opinią.
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2020, 09:16   #473
El Komendante
Banned


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Przystanek Oliwa
Posty: 350
Motocykl: Lublin Autobus
El Komendante jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 12 godz 52 min 56 s
Domyślnie

Otóż nie.
Dobra informacja dla jadących do Danii.

W Baskonii wszyscy zamaskowani, niewiele wyjątków.
El Komendante jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2020, 09:32   #474
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,353
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 7 godz 44 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jac Zobacz post
Czy możemy wrócić do rozmów związanych z podróżowaniem, a nie podejściem różnych osób do kwestii COVID-19? Ten wątek nie jest od tego. Mamy inny temat o wirusie, który pozwala każdemu wyżyć się ze swoją wiedzą, a przede wszystkim opinią.
Nie pasujący post przeniosłem do odpowiedniego wątku w HP. Przypominam koledzy, że jesteśmy w dziale podróżniczym. Dzięki Jac za zwrócenie uwagi.
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2020, 10:10   #475
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 52 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał El Komendante Zobacz post
Otóż nie.

Dobra informacja dla jadących do Danii.



W Baskonii wszyscy zamaskowani, niewiele wyjątków.
Proponuje jednak sprawdzać informacje.
W Danii jest obecnie tak jak poniżej i maseczki też są ale nie wszędzie :

W Danii utrzymana zostaje. kontrola graniczna. Nadal zakazane są zgromadzenia powyżej 100 osób.
Przy zachowaniu podwyższonych standardów higieny, w tym m.in. odstępów 1 metra i limitu osób w pomieszczeniach (jeśli dotyczy) ponownie otwarta jest już większość instytucji w branżach usługowej, handlowej i gastronomicznej, jak również instytucje kultury i rozrywkowe (z wyjątkiem tzw. "życia nocnego"), instytucje sportowe oraz żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i szkoły średnie.
Cudzoziemcy wykazujący wyraźne objawy, takie jak suchy kaszel i gorączka, nie zostaną wpuszczeni do Danii.
Wjazd do Danii dla obywateli polskich
Wjazd do Danii w celach turystycznych
Możliwość wjazdu do Danii dla obywateli i rezydentów krajów Unii Europejskiej, Schengen i Wielkiej Brytanii zależy od tego, czy dany kraj znajduje się na liście krajów „otwartych” czy „zamkniętych”. Lista ta aktualizowana jest w każdy czwartek o godz. 16.00 i obowiązuje od kolejnej soboty, godz. 00:00. Aktualna listę można znaleźć pod adresem: https://politi.dk/en/coronavirus-in-...open-or-banned. Podczas kontroli na granicy należy okazać dokument tożsamości.
Wyspy Owcze oraz Grenlandia mogą być objęte innymi wytycznymi, dlatego sugerujemy kontakt bezpośrednio z policją pod numerami infolinii: Wyspy Owcze: +298 30 40 40, Grenlandia: +299 80 11 00.
Od soboty 22 sierpnia obowiązuje wymóg noszenia maseczek lub przyłbic w transporcie publicznym w Danii. Wymóg obowiązuje przez całą dobę i dotyczy wszystkich podróżnych powyżej 12 roku życia.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2020, 11:07   #476
El Komendante
Banned


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Przystanek Oliwa
Posty: 350
Motocykl: Lublin Autobus
El Komendante jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 12 godz 52 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Proponuje jednak sprawdzać informacje.
W Danii jest obecnie tak jak poniżej i maseczki też są ale nie wszędzie :
To cytat ze strony polskiego MSZ (nie wiem, jak często strona jest aktualizowana).
Jak wiemy, stan f-czny bywa skrajnie różny od prezentowanego przez oficjalne źródła.
Dlaczego, to rzeczywiście nie temat tego wątku. Z tamtego "właściwego" się wycofałem.

Rozumiem, że kwestionujesz info Novy`go...?

Ostatnio edytowane przez El Komendante : 03.09.2020 o 11:19
El Komendante jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2020, 11:50   #477
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 52 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał El Komendante Zobacz post
To cytat ze strony polskiego MSZ (nie wiem, jak często strona jest aktualizowana).
Jak wiemy, stan f-czny bywa skrajnie różny od prezentowanego przez oficjalne źródła.
Dlaczego, to rzeczywiście nie temat tego wątku. Z tamtego "właściwego" się wycofałem.

Rozumiem, że kwestionujesz info Novy`go...?
Cytuje źródło, dla jednych mniej lub bardziej wiarygodne. W czasie tej pandemi miałem okazję kilka razy wyjechać do krajów, gdzie jest nawet stan epidemiologiczny, gdybym sugerował się tylko plotkam zamieszczanymi na rożnego rodzaju forach, to siedziałbym u siebie w ogródku. Takie informacje jak ten cytat są przydatne, ważne żeby potwierdzić je np. w danej ambasadzie telefonicznie.
I takie informacje są dla mnie sensowne w tym wątku, plotki proponuje w innym temacie, do którego również nie zaglądam.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2020, 12:44   #478
El Komendante
Banned


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Przystanek Oliwa
Posty: 350
Motocykl: Lublin Autobus
El Komendante jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 12 godz 52 min 56 s
Domyślnie

Ok.
Ja nie odbieram info Novy`ego jako plotkę.
Na granicy należy tylko okazać dokument tożsamości i jazda dalej.

Dodatkowo na granicy w obydwu kierunkach stoją busy nazwane Corona-Mobil,
gdzie każdy zainteresowany może zrobić sobie za darmo test

PS. W Danii nie trzeba nigdzie chodzić w maseczce.>

Tylko jako informację praktyczną.


Drugie info, jako ciekawostkę i moim zdaniem obrazuje podejście ludzi na miejscu do zagadnienia, co jest równie istotne.

MSZ nie rekomendował wyjazdów do wielu krajów, które zdarzyło mi się odwiedzić i nic mnie złego nie spotkało a i tysiącom osób je odwiedzających - również. Te informacje (z wielu źródeł) należy po prostu weryfikować.
Stąd dla mnie info Nowy`ego (jako przykład) jest bliższe temu, co tam f-cznie możemy zastać.

Podobnie jest w wątku o zmianie przepisów leśnych w Rumunii. Można by dyskusję zakończyć na oficjalnym stanowisku rumuńskiej służby leśnej i temat zamknąć.

Pozdro
El Komendante jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2020, 13:04   #479
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał El Komendante Zobacz post
To cytat ze strony polskiego MSZ (nie wiem, jak często strona jest aktualizowana)
Nie wiem jak często, ale albo bardzo rzadko, albo niektóre informacje docierają do nich z wielki opóźnieniem.
Takie OC dla auta/motocykla, dla podróżnych w Gruzji, wymagane jest już od kilku lat a jeszcze nie tak dawno wisiało u nich, że nie jest wymagane (być może nadal tak jest).
Ja tam te strony traktuję jako niepewne źródło informacji i szukam potwierdzenia gdzieś dalej.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2020, 13:30   #480
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

A może ktoś jakieś fakty podrzucić z kierunku na Bałkany? Pisząc o faktach mam na myśli takie info jak niektórzy wcześniej pisali: „jechałem wczoraj przez taką, a taką granicę. Było tak, a tak...”
Jutro ruszamy z kumplem w kierunku Alp, ale pogoda się chyba tam psuje i w Austrii podejmiemy decyzję czy skręcić w kierunku na Słowenię, Chorwację, Bośnię i Serbię. Chyba, że da się ściąć do Albanii przez Czarnogórę. Docelowo Serbia albo Albania.
Dzięki!
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz kolega Bartek vel. Kołek. Smutne wiesci. Fitsakis Kołek 6 29.06.2017 11:17
niestety przykre wieści Harnaś111 Inne tematy 2 02.09.2009 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.