Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.09.2018, 09:47   #41
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To w bmw pójdzie Ci dużo szybciej i nie jednokrotnie taniej.
Może masz jakieś konkretne obawy? To pytaj
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2018, 09:53   #42
ablos78
 
ablos78's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Ostrołęka
Posty: 782
Motocykl: XRV750,GS1200
Przebieg: Rośnie
ablos78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 22 godz 25 min 58 s
Domyślnie

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy ew.zakupie?
__________________
MOTOCYKL JEST JAK MEDIA MARKT-NIE DLA IDIOTÓW.
ablos78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2018, 10:13   #43
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,028
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 9 godz 50 min 59 s
Domyślnie

Dubel - pewnie w Gs-ie jest kilka rzeczy trudnych samemu do ogarniecia ale to symbol czasow, myslisz ze nowy japonczyk jest mniej skomplikony czy nafaszerowany technicznymi fajerwerkami I sam wszystko ogarniesz Podstawowy serwis/eksploatacja BMW jest prostsza i na 100% porownywalna cenowo /jak nie tansza/ niz w starej krolowej - mialem trzy, wiec porownanie posiadam. Krolowa byla z innej epoki i innym motocyklem wiec ciezko o bezposrednie porownanie ale tez miala swoje furie. Moj ADV ma nalatane cos ponad 110.000 km i wszystko trzyma w parametrach technicznych - z kosztowniejszych wymienione bylo kompletne sprzeglo co i tak okazalo sie zabiegem nie tyle koniecznym co asekuracyjnym. Czasy sie zmianily i sporo mechanikow nauczylo sie juz robic lepiej i znacznie taniej jak autoryzowane ASO, a kilku pasjonatow ogarnia w Gs-ie rzeczy teoretycznie nie do ogarniecia - vide Pan Zbyszek Golowicz, ktory np. reanimuje kompleksowo ESA. Oczywiscie sa i furie, w pierwszych rocznikach np.: ABS, listwa paliwowa, immobilizer ale ktory motocykl ich nie ma /wiem Trampek na poprawionym module ale jazda nim przez kilka sezonow z plecakiem w porownaniu nawet do starej krolowej byla rzeznia - za to we Francowej wersji wyprawowy, jednoosobowy !! ideal/. Tak na koniec - jak stac woznice na woz to i konia z obrokiem powinien do niego zapodac ale w tym przypadku koszt obroku nie powinien woznicy na kolana powalic
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2018, 10:30   #44
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Regeneracja pompy abs to ca.600zl w specjalistyczne firmie, sprzęgło z wszystkimi uszczelniaczami gdy robisz sam nie powinno przekroczyc 1500 , swiece masz 4, 4l olej i filtr w silniku co 10 tys , 1l skrzynia plus 200ml kardan co 20 tyś. Warto zakupić klucz do filtra oleju i świec bo słabe dojście ale to masz na lata i kosztuje kilka zl. Zawory madz na srubach a ewentualna diagnoze elektroniczna mozna tez tanio z telefonu ogarniać.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2018, 10:39   #45
ablos78
 
ablos78's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Ostrołęka
Posty: 782
Motocykl: XRV750,GS1200
Przebieg: Rośnie
ablos78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 22 godz 25 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Regeneracja pompy abs to ca.600zl w specjalistyczne firmie, sprzęgło z wszystkimi uszczelniaczami gdy robisz sam nie powinno przekroczyc 1500 , swiece masz 4, 4l olej i filtr w silniku co 10 tys , 1l skrzynia plus 200ml kardan co 20 tyś. Warto zakupić klucz do filtra oleju i świec bo słabe dojście ale to masz na lata i kosztuje kilka zl. Zawory madz na srubach a ewentualna diagnoze elektroniczna mozna tez tanio z telefonu ogarniać.
Ok,Dzięki
__________________
MOTOCYKL JEST JAK MEDIA MARKT-NIE DLA IDIOTÓW.
ablos78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2018, 10:42   #46
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,028
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 9 godz 50 min 59 s
Domyślnie

"na co zwrocic uwage " Na wszystko !! historie serwisowa, stan ogolny, dzialajace element - szczegolnie te pierdoly typu kontrolki, ESY, checki gasnace w odpowiednim momencie, stan powlok silnika /utleniania na calym silniku a szczegolnie przedniej "kapie" i "cyckach"/, stan/korozja/kompletnosc/oryginalnosc srob wszelakich w tym zaciskow, jak jest ESA to oczywiscie jej dzialanie I stan dolengo mocowania tylnego amora, stan felg, szprych i nypli, stan dolnej oslony silnika - czy aby nie nazbyt przefrezowana i sciorana po kamiordolach, trzymanie wolnych obrotow /nie wystrasz sie bo sam silnik chodzi inaczej jak japonczyki - po zaplonie na zimnym potrafi "zaklekotac ale tylko kilka sekund a potem powinno byc lepiej I rowniej co nie znaczy piekniej - sam rozruch jest "tempy" i wymaga chwili potrzymania rozrusznika ale to raczej norma, tak z dwa/cztery obroty/, praca sprzegla - "klekot" I inne nadmierne odglosy swiadcza o koncowce calego jego zespolu /koszt markowego kompletu z robocizna poza ASO chyba kole 2.000-2.500 zl /, pocenie silnika, walu, zawieszenia, sworzen na przednim "wahaczu" i jego gumowa oslona /zreszta juz osiagalna osobno np. Ariete czy inna dopasowana z Ursusa/, klosz i odblysnik reflektora - dosc kosztowny element z opcja wypalania odblysnika - da sie kupic samo szklo na Aliexpres a w Krakowie napylaja /temat osobiscie przerabialem - nie doradzam zakladania oslony Touratecha z poliweglanu bo w mojej ocenie kwestia ograniczenia chlodzenia reflektora przyspiesza "wypalanie lustra", cala masa innych elementow jak w kazdym innym moto. Na forum koledzy posiadaja dluzej wiec pewnie sporo dodadza - Ja osobiscie przy budzecie do max 25.000 PLN posluchal bym rady Franza i uwzglednil 1150 Gs ale z ostatnich lat na dwoch fajkach, akcesoryjnym zawiasie Ohlinsa i w wersji normalnej nie ADV bo ten ma siodlo malo wygodne na dwie osoby - mialem kilka sezonow wiec twierdze to na podstawie doswiadczenia a nie info od kuzyna szwagra ciotecznej ciotki malzonki. !150Gs to taki "pancerny" pewniak - gdzie nie pojedziesz z tamtad wrocisz, Ja na swoim w dwie osoby z tobolami zrobilem Balkany na zupelnie "wylanym" tylnym amorze I nawet nie pierdnal - taki byl dzielny !!a bol dupy po takiej wycieczce bezcenny - czulem kazby kamyk w asfalcie. Absolutnie nie znaczy to ze odradzam 1200Gs tylko 25 tysi moze byc malawo na pewny egzemplarz, choc ceny leca wiec szukaj … i daj na koniec znac jak poszlo.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 30.09.2018 o 10:49
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2018, 10:56   #47
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Franz doradzał 1150?

Ja bym skorzystał z zimy i się przyczaił. Na pewno coś wartego uwagi wylezie.
1150 w życiu Stefana bym nie brał jeśli już koniecznie ma być GS.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2018, 10:56   #48
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Adam napisał:

" - i uwzglednil 1150 Gs ale z ostatnich lat na dwoch fajkach, "

Mi przed zakupem doradzano inaczej - na jednej fajce

Matias , co masz przeciw 1150 GS na dwie osoby i kwocie 25 tys . Jak zaznaczyłem wcześniej lepiej pasował mi 1100GS.
Nie jeżdziłem tymi klockami dłużej niż po kilka miesięcy bo były kupione w charakterze biznesowym.
....ale gdybym miał jeżdzić z kobietą to wybrałbym wlasnie te
.... a gdyby karta kredytowa nie miała płytkiego dna - jak radzą 1200 GS
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 30.09.2018 o 12:14
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2018, 11:28   #49
operator99


Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 266
Motocykl: nie mam AT jeszcze
operator99 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 35 min 33 s
Domyślnie

Franz napisał ".... a gdyby karta kredytowa nie miała płytkiego dna - jak radzą 1200 GS"
Ja mam pytanie do was,mogę kupić nowego R1200GS rok 2018 w bardzo dobrej cenie(i tak jest drogi!),ma w zasadzie wszystko oprócz dużego wyświetlacza i obręcze nie szprychowe,wersja nie ADV i zastanawiam się czy nie zmienić NAT na tego BMW,choć Afra z DTCjest jak dla mnie super.Co myślicie na ten temat?
operator99 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2018, 12:16   #50
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Afra i gs to motocykle o innym przeznaczeniu. Pytanie do czego mają służyć.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przestali produkować super tenere 1200 oraz XT660 ? mdxmd Inne tematy 27 19.03.2017 21:25
Tenere 1200 - koncept... sambor1965 Inne tematy 115 01.03.2010 11:15
Yamaha XTZ 1200 Super Tenere MaRP Inne tematy 18 23.10.2009 18:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.