Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.12.2017, 08:43   #11
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 22 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Plan na odwiedzenie wszystkich miast i zakamarków, wg. Wikipedii miasta to (najlepiej jazda drogami 2 a nawet 3 kategorii):

https://pl.wikipedia.org/wiki/Miasta_Naddniestrza





przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 10:40   #12
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Przemo, wiem, że na tym forum to będzie głupie pytanie, ale po co? Sam czasami jeżdżę w takie miejsca i sam je sobie zadaję, lecz Naddniestrze w kategorii najnudniejszych miejsc na Ziemi jest w TOP 3. Zdradź tajemnicę.
Wiem, wiem, że to droga jest celem... Ale ta Twoja wyprawa musi mieć jakiś głębszy ukryty cel, jakies drugie dno, którego zdradzić nie chcesz.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 10:45   #13
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 6 godz 7 min 10 s
Domyślnie

Pola uprawne w dolinie Dniestru są super . Chemik, nie znasz się .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 10:50   #14
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Chemik, nie znasz się .
Dlatego dopytuję.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 11:01   #15
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 22 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Przemo, wiem, że na tym forum to będzie głupie pytanie, ale po co? Sam czasami jeżdżę w takie miejsca i sam je sobie zadaję, lecz Naddniestrze w kategorii najnudniejszych miejsc na Ziemi jest w TOP 3. Zdradź tajemnicę.
Wiem, wiem, że to droga jest celem... Ale ta Twoja wyprawa musi mieć jakiś głębszy ukryty cel, jakies drugie dno, którego zdradzić nie chcesz.
Wiem że tam może być nudno i w ogóle ale chcę zobaczyć ten kawałek świata, który jest przez nikogo nie uznawany, kiedy jeszcze jest tam waluta której nigdzie nie znajdziesz. Kiedy ten kawałek Mołdawii jest tak zbuntowany że aż ciekawy - bo choć trochę niedostępny.
Nie wiem co będzie dalej z tym Naddniestrzem ale jak osiągnie przyłączenie w tą albo w tamta stronę to już może nie być tak tajemniczy. W sumie nie wiem czy ktoś go dokładnie eksplorował ale po prostu kusi. Kiedyś krążyły legendy po necie że ciężko tam wjechać a nawet że niemożliwe i to właśnie było ciekawe. Kto wie co tam zastaniesz.
Być może piwo pod sklepem nigdy już nie będzie tak smakować jak Naddniestrze w końcu osiągnie jakąś przynależność polityczną.

Ot i cała tajemnica.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 12:34   #16
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

I to mi wystarczy. Masz cel. Jedź, wróć, spisz relację.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 16:07   #17
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Też uważam że warto, a braki krajobrazowe, masz duże szanse nadrobić aspektem ludzkim.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2018, 10:48   #18
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 22 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Podpijam. To taki Plan na dojazd do Naddniestrza: https://goo.gl/maps/PsUvh74BKzp - mile widziane uwagi.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2018, 18:39   #19
Wiciu


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 116
Motocykl: Może kiedyś :)
Wiciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 min 9 s
Domyślnie

Byliśmy w Naddniestrzu kilka lat temu w trzy motocykle, wjeżdżaliśmy od Mołdawii. Bez kłopotu, może godzinka na granicy, może dwie.

Taka sytuacja: wjeżdżamy do Tyraspola, mija nas koleś na ścigu, macha idzie na koło i znika. Po chwili widzę znak - zakaz wjazdu motocyklem do centrum. No ale koleś pojechał na luzie, to jedziemy. Jakieś 500m może, bo zaraz niebieska szklanka miga, ściągają nas na bok, dokumenty, trzepanie. Policjant słowem się nie odezwie, mówi żeby czekać. 5 minut i zjawia się tajniak w czarnym Subaru i nie ma gadki, dobrze wie, że mamy papiery na dobę (taki był plan) i albo nas tyle przetrzymają na dołku, będzie problem na granicy i jeszcze dojebią mandat, albo się dogadamy. I to nie były targi jak zwykle gdzieś z byłym Sojuzie. Stanęło na 50USD od głowy (jeden jedyny bankomat wydawał zielone) i panowie odprowadzili nas za miasto, zostawili, dali dwie godziny żeby dotrzeć na granicę i zameldować się tam koledze tajniaka. Na drogę dostaliśmy "mandat" z numerem telefonu oficera: "gdyby was jeszcze gdzieś zatrzymali, dajcie im to i każcie spierdalać."

Więc za wiele sobie nie pooglądaliśmy, tyle co włóczęga po wioskach przez kilka godzin. Bieda, oj taka bieda, jakiej w Mołdawii nie widziałem. Ogólnie mega klimat. Tylko uważajcie na znaki.

Strasznie chętnie bym się dołączył i sprawdził co się zmieniło przez trzy lata, ale majówka to dla mnie termin nierealny. Masz fajną traskę przez UA bo tam można miło Połoninami pohasać, ale pewnie będziesz cisnął dziurawymi asfaltami żeby posiedzieć w Naddniestrzu.

PS. Kup sobie "Granice Marzeń" Grzywaczewskiego, właśnie wydana fajna książka o republikach nieuznawanych, sporo tam jest właśnie Naddniestrzu, warto mieć to w głowie zanim się pojedzie.

Powodzenia, będzie zajebiście!
Wiciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2018, 21:23   #20
pajak65
 
pajak65's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Rumia
Posty: 41
Motocykl: RD07a
Przebieg: > 70000
pajak65 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 7 s
Domyślnie

Ja mam niemiłe doświadczenia bodajże z 2007 roku... Wjechaliśmy od strony Ukrainy bez żadnych problemów na granicy. Natomiast przy wyjeździe już było dla nas ostro... Pijani pogranicznicy rozpoczeli kontrolę od naszych dokumentów - mieliśmy "załącznik" do wyjazdu, ale chyba za mały, bo się gościu zbiesił i pwoiedział że ni ch. nie przyjedziemy i jak żeśmy wjechali... Ze względu na to że tylko jeden kolega z naszej 4 osobowej grupy, tyle o ile rozmawiał coś po rosyjsku, to dowiedział się tylko że mamy dokładnie powiedzieć ile pieniędzy mamy ze sobą i to w każdej walucie... I na koniec podając wszystkie nasze oszczędności dostaliśmy ofertę że za 1/3 wszystkich naszych pieniędzy pojedziemy dalej a jak nie to jedziemy zaraz do aresztu... bo papiery wjazdowe się nie zgadzają bo nie zadeklarowaliśmy ile pieniędzy wwozimy... Kolega próbował negocjować cenę cały czerwony ze wściekłości, ale w momencie jak inny pijany pogranicznik przeładował kałacha i sobie mierzył w stronę Mołdawską, to zrezygnowaliśmy z dalszych negocjacji i przyjeliśmy ofertę 1/3 Miny mieliśmy bardzo smutne po tym niemiłym potraktowaniu i Mołdawia już nas tak nie cieszyła. Humory dopiero na Słowacji nam wróciły (po dwóch dniach). Czasy się zmieniają, ale ja Nadniestrza nie będę planował już nigdy odwiedzać Bo i rosyjskiego nie znam
__________________
170 cm. wzrostu, 65 kg. wagi oraz dobry stosunek mocy do masy
pajak65 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wały przeciwpowodziowe, czy można a jak nie można to dlaczego?? Tomek Inne tematy 23 07.11.2012 20:14
GPS tracki z Ukrainy potrzebne Wolo Przygotowania do wyjazdów 16 13.07.2012 08:19
Można wygrać, można pomóc - polska paralotniarka Emilka! Marcin SF Inne tematy 90 23.12.2009 22:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.