Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.04.2009, 23:29   #1
Kishon
 
Kishon's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Luboń & New Ross
Posty: 83
Motocykl: RD03
Przebieg: 77777
Kishon jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 39 min 23 s
Domyślnie Dławienie na niskich obrotach - Cuda nie widy!

Witam wszystkich Afrykanerów!
Opowiem Wam dzisiaj historie moje Kotki. I może przy okazji coś mi doradzicie. A więc jeździłem sobie i jeździłem, aż tu pewnego dnia Kotka zaczeła mi się dławić ponieżej 4000 obrotów. Doszło do tego, że nie mogłem ruszyć, ze skrzyżowania kompletny brak mocy! I co dziwne wolne obroty w porządku, ale jak tylko manetkę odkręce, to gaśnie. Jeżeli już uda mi się cudownie dobić obrotomierzem do 5000 obr, to wszystko gra. Ale ruszanie z 5000 obr to średni komfort, pozatym muszę potem utrzymać powyżej tej wartości obroty na całej trasie... i to by nie było jeszcze takie niezwykłe, gdyby nie to, że po jaimś czasie wszystko wraca do normy. I Kotka hullla, że hej!. Zrobiłem serwis. Przeczyściłem gaźniki, synchro, wymieniłem świece... 350 km bez problemu... a potem znowu! hm... wymieniłem filtr paliwa... wcześniej tego nie zrobiłem, bo nie miałem pod ręką do afri, a teraz założyłem taki z rurka 6 mm od samochodu. Po wymianie filtra, 500 km wszystko cacy... ale dzisiaj znowu spadek mocy w zakresie dolnych obrotów. Nie tak znaczny jak ostatnio, ale odczuwalny na trasie. Dodam jeszcze, że świece są jasne co wskazuje na ubogą mieszanke, w gaźniku nie znalazłem syfu, air cut membranki wygladają kiepsko. Pozatym, niby dodawanie ssania pomagało, ale tak troszeczke. filtr paliwa wymieniłem, bo kiedyś zdarzyło się w moim 126p, że stary filtr puszczał kawałki wkładki filtrującej i zapychal dysze... No i cała przypadłośc pojawia się i znika, bez jakiejś zauważalnej przyczyny. Moja Kotka to RD 03 650 ... jakby ktoś przeżył podobną przygodę, to chętnie dowiem się do jakich wniosków doszedł. Pozdrawiam!
Kishon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2009, 01:27   #2
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

zmień na filtr paliwa na 10mm.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2009, 10:55   #3
Mecia
stęchły
 
Mecia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zbąszyń
Posty: 444
Motocykl: RD07a
Przebieg: 130000
Mecia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 24 s
Domyślnie

A moze odpowietrzenie zbiornika?
Mecia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2009, 12:49   #4
winc74
mówią na mnie Jackpot
 
winc74's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Paczków
Posty: 512
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
winc74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 36 min 2 s
Domyślnie

Dokładnie.
Może w zbiorniku robi się podciśnienie .
Sprawdź drożność odpowietrzenia w korku.
winc74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2009, 00:20   #5
Kishon
 
Kishon's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Luboń & New Ross
Posty: 83
Motocykl: RD03
Przebieg: 77777
Kishon jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 39 min 23 s
Domyślnie

Odpowietrzenie też przerabiałem, korek rozebrany w drobny mak. Nic specjalnego trchę pruchniejącego aluminium, ale dziura nie przytkana. Dzisiaj znowu mi zdławiło maszyne, szlak by trafił, bo teraz to strach gdzieś dalej jeździć. Może jednak to coś z elekroniką, nie wiem czego się łapać? A filtr paliwa? Hm, na 10 mm miałem ten problem, przejechałem dobre 500km z filtrem 6mm i problem pojawił się dopiero teraz. Wolne obroty idealne, odkręcam manetke na neutralu i silnik momentalnie sę dławi! Czyli, że paliwo musi nie dochodzić do dwóch gaźników jednocześnie. Bo inaczej, to by nawet na jednym garze wkręcił się na obroty, wolniej i ze stukiem, ale jednak A gdyby elektornika? Moduły są dwa, więc pewnie też tylko jeden cylinder nawalił, a co myślicie o tym czujniku położenia wału korbowego? Czy ktoś przerabiał ten temat? Coś tam musi być za sensor, z tego co ogladałem, to chyba z prawej strony silnika.... no nie wiem, jakieś pomysły?
Kishon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2009, 10:01   #6
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

eliminuj po kolei. Odszukaj posty napisane przez Diobel i idz podobną scieżką.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2009, 10:41   #7
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

a może bieże lewe powietrze? posprawdzaj mocowanie gaźników. mogło się coś odkręcić i pod wpływem wibracji się luzuje. zerknij do pompy, może daje za mało paliwa, choć to raczej mało prawdopodobne ale taka opcja jest. takie dławienie i spadek mocy to raczej paliwo a konkretnie jego braki. zobacz na świece jaki mają kolor.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2009, 01:15   #8
Kishon
 
Kishon's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Luboń & New Ross
Posty: 83
Motocykl: RD03
Przebieg: 77777
Kishon jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 39 min 23 s
Domyślnie

Hm... sprawa lewego powietrza jest możliwa, bo świece są za jasne. No ale pytanie? Czy tak by się zachowywał silnik, gdyby brał lewe powietrze? I czy jak już, miałby jakąś nieszczelność, czy nie powinno się to objawiać cały czas, a nie tylko sporadycznie? Ostatni weekend 700 km, żadnych problemów!! Może jednak, to filtr paliwa. Była to ostatnia czynność jaką wykonałem. Czyli jego wymiana. Miałem potem jednorazowo, jeszcze opisany problem, wspominam o tym w poscie z 2 kwietnia. Ale od tamtej pory wszystko gra! Niby się ciesze, ale wolałbym wiedzieć na pewno co się dzieje? A najdziwniejsze jest, że nikt z kim rozmawiałem nie zna podobnego przypadku!
Sprawdze mocowanie gaziorów, i ide szukać postów Diobel`a
Kishon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2009, 02:14   #9
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,319
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 59 s
Domyślnie

o ile pamiętam to Diobeu a nie Diobel
Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2009, 19:38   #10
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Kishon rób tego czrnego demona po Skórze i lecimy do Wicklow.
Zawsze mogę zabrać linkę, albo 80 euro na B&B i Pinte Ginnessa. Jak mówiłeś potrafi sie naprawić sam wiec da się wrócić jak wytrzeźwiejesz.
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Całą stopą na ziemi - Motocykle dla niskich Ashanti Lejdis 17 26.02.2012 11:18
lekkie dławienie poniżej 3000 obr Africa Uklad paliwowy i wydechowy 17 16.03.2011 00:17
A takie cuda widzieli już na świecie? graphia Wszystko dla Afryki 4 28.08.2010 12:41
gaśnie na wolnych obrotach... lukasz gorzynski Uklad paliwowy i wydechowy 26 21.11.2008 12:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.