Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.06.2014, 12:16   #481
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Hm, każdy dorosły Polak w 90-tych latach otrzymywał. Może jesteś za młody, więc otrzymał je Twój ojciec i matka. Wówczas fakt ten wbijany był do dowodu osobistego, gdy jeszcze taką książeczką był.
A ta stówa którą masz, to nawet nie wiesz za co? Dzisiaj to kupisz sobie 2 deski sosnowe.
Ziarko jest offline  
Stary 05.06.2014, 12:34   #482
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Pożyjemy , zobaczymy. Na razie LP swoją polityką ni robią nic by je wspierac.
Mam prawo wierzyć,że ktoś inny będzie lepszym właścicielem i politykiem.
Przykro mi Puszku ale piszesz o czymś o czym kompletnie nie masz pojęcia.Nikt nie pisze , że w LP jest idealnie bo nie jest i zarówno Ziarko jak i ja wiele razy o tym pisaliśmy ale Twoje teorie , że wszystko w czambuł jest żle , że nic z tego nie masz i że może być tylko lepiej to przejaw zupełnej nieznajomości tematu na który się wypowiadasz albo co gorsza zwykłego ignoranctwa.Przykro mi ale tak to wygląda.
Klas jest offline  
Stary 05.06.2014, 12:34   #483
KOKOS
 
KOKOS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
KOKOS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 7 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Gospodarkę i profesjonalizm LP widać .... w lesie. Gołym okiem . Wystarczy pójść na spacer do lasu prywatnego w którym była prowadzona ścinka drzew, a potem zobaczyć jak wygląda las administrowany przez LP po ścince drzew. Różnica powala na kolana. Nie jestem za prywatyzacją LP ale bardziej podoba mi się wersja lasu prywatnego, który nie wygląda jak pobojowisko albo miejsce walk z gry komputerowej czołgista.com (czy jakoś tak).
KOKOS jest offline  
Stary 05.06.2014, 12:39   #484
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Puszku, monopol? Cenę za drewno od dawna ustalają sami zainteresowani - są przetargi na sprzedaż.

Tartak nie ma konieczności kupować w nadleśnictwie na terenu którego jest tartak. Kupują gdzie się da. Liczy się pieniądz.
Z prądem, też już nie masz obowiązku brać tylko od jednej słusznej elektrowni - za to przesył - nie masz wyjścia. W transporcie drewna, to Ty wybierasz sobie przewoźnika. Więc to nie jest czysta pozycja monopolisty.
Dalej bzdury.To że są przetargi to wcale nie znaczy że nie ma monopolu.Tak ustalona cena jest zapewne najkorzystniejsza dla lasów.Mają wszak cenę minimalną w ogłoszeniu przetargu. Tartak tnie to co musi ze względów na cene zakupu, transport i jakość surowca. To monopol lasów ustala cenę. Pod tą cenę i co idzie dzialalnośc importerów drzewa. Powtarzam - zarobic na lasach w takich warunkach potrafiłby kazdy. Gdy podziela to na 16 oddzielnych zakladów to bedzie konkurencja i cięcie kosztów. Ale na to sie nie zanosi.
Wolą oddać z placzem ministrowi finansów miliardy niz isć w zasady rynkowe.
puszek jest offline  
Stary 05.06.2014, 13:22   #485
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Puszek -0
Ziarko-1


...Oddac ministrowi finansow z placzem niz isc w zasady "rynkowe..hmm...
Oddac, by skorumpowany i przesiakniety ludzmi z szemrana przeszloscia aparat nacisku ponownie wydymal spokojnych nieoperatywnych obywateli,bo Puszek chce jezdzic?
Najpierw Puszek niech Twoi idole z ministerstw dowiedza sie co to zasady rynkowe.
Obecnie to resortowi dzidziusie z ukladu zamknietego.Pod ich rzadami Polska ma dlugi jakich nie splacimy...no ,chyba ze oddamy co mamy.
Mialbym im cos oddac!?
Lasy Panstwowe? he he wolne zarty sobie robisz
Gdyby najwiekszy areal lesny w Europie znalazl sie pod butem ministerstwa finansow
to w kilka lat obrociliby wszystko w pyl te chciwe qrwy
Niech jest jak jest.Oby bylo tak dlugo jak sie da.

I wszystko po to, by se polatac na dwoch kolach miedzy drzewami...(?)
 
Stary 05.06.2014, 13:34   #486
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 41 s
Domyślnie

Zipo- zamanifestowałeś swoje polityczne uwarunkowania i dobrze. Otwórz wątek o ministerstwach to będziemy tam dyskutować o tych jakich to nazwałeś....
Tymczasem cały swiat ma inne zdanie na ten temat niż Ty i prezio...
puszek jest offline  
Stary 05.06.2014, 14:00   #487
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Kokos, zgodnie z kanonami POPRAWNEJ gospodarki leśnej jest pozostawienie po ścince resztek drzewnych. Las to nie park. Dotychczasowe wywożenie każdego kawałka leżącego drewna zaskutkowało znacznym obniżeniem warstwy próchniczej a co za tym idzie znacznym mniejszą retencją wody.

Puszek, jeśli cena dla lasow jest tak super korzystna to dlaczego kupujący potrafią dać 5x jej ceny wyjsciowej?

a ponadto, jesli przez ostatnich kilka przetargów cena zamiast 200/m3 wynosi ponad 300 zł/m3 to wysoce niegospodarnością byłoby sprzedawać po 100/m3 zamiast 300 zł/m3 zrobić jako wyjściową. W jednym i drugim przypadku wykupią całą podaż. Zaniżać cenę, tylko dlatego, że cię nie stać?

A kto Ci takie prezenty daje? Rząd z akcyzą i podatkiem na paliwa?
Energetyka, czy telefonia komórkowa?
Ziarko jest offline  
Stary 05.06.2014, 14:17   #488
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 41 s
Domyślnie

Skąd uwaga ,żę mnie na coś stać czy nie stać?
Nie mam z lasem nic wspólnego poza tym ,ze czasem tam jeżdże ...no i może jeszcze mnie kleszcz w dupę ugryźć..

Alez nie mówie by obnizać cenę drewna. Po co? Większa cena to wiekszy dochód i zysk.
Ja mówie o MONOPOLU. Monopol a cena sprzedaży to nie to samo.
Monopol prowadzi do wysokich cen ale to nie tylko jedyna jego zła strona. Przede wszystkim powoduje, ze Monopolowi są hmmmm bezkarni w swoim dzialaniu. Co by nie spierd..to zawsze mogą swoje działanie uratować sterowana cena. Żeby sterowac cena trzeba mieć mozliwośc manipulowania podażą surowca. Lasy mogą manipulowac podażą? Mogą. Czy wytna w tym roku czy za rok to im to wisi. Bo nikt inny tego nie wytnie i nie sprzeda. Nikt inny nie nasyci rynku drewnem...Producenci mogą tylko leżeć rządkiem ryjkami na ścieżce i modlić sę by cokolwiek dostać.
Poza tym Monopol broni miejsca pracy, przywileje, darmowe mieszkania i deputaty.
I dostęp do lasów dla innych...z poza monopolu. W tym NAS.
puszek jest offline  
Stary 05.06.2014, 14:21   #489
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Puszku, czy ty wiesz co to jest PUL ?
Ziarko jest offline  
Stary 05.06.2014, 15:02   #490
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 41 s
Domyślnie

PUL - niby skad..
ale spróbuję...
Pawiany Ulubione Lasów
Państwowa Urologia Ludowa
Piję Ulubioną Lemoniadę
Piwnica Ubawionych Lemurów
Prawica Ubu Lewica

jeszcze?
puszek jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.